Porcupine Tree

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Re: Porcupine Tree

Post 13 maja 2009 15:48

Na Tinto muszę mieć nastrój i chętkę, bardzo konkretną, a nieczęsto mi się takowa zdarza. Nie wiem czemu, ale przy tym kawałku wizualizuję sobie tęczę i lody gałkowe i pełno niebieskiego koloru... :D
No faktem jest, że nie przycina tak jak Mikael. Wilsonowi brakuje troszkę swoistej dzikości, jest zbyt wysmakowany na to(co nie znaczy, że ciężka muzyka nie może być wysmakowana).

Nie ma to jak ukrzyżować się Access Denied :D
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 14 maja 2009 23:25

No i stało się. Jeden 50 minutowy kawałek i trzy któtkie - tak będzie wyglądać nowa płyta Jeżozwierzowego Drzewa.
SW konsekwentnie brnie w progresje ale...
50 minut to cholernie dużo czasu :P Zastanawiam się co on tam upchnie. Już "The Sky Moves Sideways" w alternatywnej wersji 35 minut, momentami się dłuzyło a co dopiero 50. Jak to będzie zlepek róznych kawałków to Wilsona zabije bo będzie trzeba sobie przewijac tego słonia (tak jak się kiedyś przewijało "Dzwony Rurowe" Oldfielda) żeby posłuchać konkretnego "utworu".
Chłopak podjął się nielada zadania więc mam nadzieje ,że ta prawie godzina zostanie zagospodarowana we własciwy sposób.
No i mam nadzieje ,że mimo wszystko darują sobie wykonywanie tego na koncertach, chyba ,że to będzie tak zajeebiste, że będzie się chciało ludziom tego słuchać na zywo. W sumie oby.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 15 maja 2009 09:57

Ha, zrobili to. Mam nadzieję, że połączone z sensem będą partie, bo o to, że da się rozczłonkować, to dam sobie łapkę uciąć.
No, ale musiał się Stevenowi apetyt zaostrzyć po krótkim Anesthetize...

"So, today we are going to play our new stuff. It's going to take about 2 hours including free jaming. Yeah, don't you even try to sleep, we're going to smash your heads with METUUUL!"
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 maja 2009 10:48

Samo Anesthetize jest przykładen tego ,że da się rozczłonkować. Na instrumentalnej wersji "Fear Of A Blank Planet" ten 17 minutowy słonik podzielony jest na 3 osobne tracki (a podczas występu w BBC zagrali jedną z nich - "The Pills I'm Taking"). No ale jeżeli Wilson tego nie dzieli to oznacza ,że taki jest zamysł.
Z resztą to wszystko układa się w logiczną układanke bo SW wielokrotnie biadolił jak smuci go tendencja do ściągania pojedyńczych mp3 i rozbijanie na drobne koncepcji słuchania całego albumu. Być może w ten sposób chce zmusić potencjalnego "downloadera" (przepraszam za słowo) żeby słuchał całości.
No ale oczywiście dzielni fani i tak zrobią sobie (i puszczą w sieć) wersje pocięta na kawałki i Steven znowu zacznie strzelać do iPodów...
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 15 maja 2009 10:56

A wiem jak to z Antkiem jest(posiadam nawet te trzy utwory z BBC, właśnie z Tabletkami Które Biorę).
Co do koncepcji płyty jako jednego kawałka, też się ku temu skłaniam. I również jestem pewien, ze prędzej czy później, gdy ludzie "ustandaryzują" podział to ktoś to fachowo potnie.
Ja nie mam nic przeciwko 50 minutom jeśli tylko będzie dobrze i bez rozwlekania.
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 16 maja 2009 00:37

No i w końcu ich posłuchałem , to zupełnie nie mój klimat , nie katujcie , nie wiem czy dobre czy złe , nie mój klimat ;)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 16 maja 2009 12:08

No cóż Precious, co Ci mam powiedzieć? :) Dla mnie to w tej chwili najwspanialszy zespół świata no ale tak to jest z muzką. Zastanawiam się tylko czego posłuchałeś bo jakby nie patrzeć tak jak Steven Wilson tak i Porcupine Tree ma 100 twarzy i każda jest inna.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
astiz

Post 16 maja 2009 20:46

Szczerze przyznam-całkiem ciekawa kapela,jednak moje klimaty są zdecydowanie "klawiszowe".
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 17 maja 2009 10:59

To chyba elektroniczne ;) bo klawiszy w PT jest od groma
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 17 maja 2009 17:02

Hien pisze:Dla mnie to w tej chwili najwspanialszy zespół świata
A niedawno pisałeś, że nie masz ulubionego zespołu. :?:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 17 maja 2009 17:43

Shodan, zlituj się, nie potrafisz zauwazyć obecności drugiego dna, przenośni, haczyków między wierszami? :) Dla Ciebie na prawdę wszystko jest czarno białe? :)
Ale ok, prosze : nie, nie mam ulubionego zespołu :)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 17 maja 2009 23:16

Drugie dno? Haczyki? Przestań mi tu filozofować. ;)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 17 maja 2009 23:22

E tam, wielka mi filozofia, ja jestem poprostu cyniczna świnia ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
astiz

Post 17 maja 2009 23:24

Nie zapominaj,że cynicy byli...filozofami ;)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 17 maja 2009 23:33

Nom ale cynizm w filozofii to trochę co innego ;)
No ale jakkolwiek by nie było trochę filozofii człowiekowi nie zaszkodzi w niedzielny wieczór :)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 21 maja 2009 23:41

Rajca, słoniocy!
Ty masz dużo Porków a mi brakuje paru rodzynów to może Ty je posiadasz!
Na przykład: "Buying New Soul (Instrumental Backing Track)" – 14:27
Mam to w torrencie ale ściąga się z tak zabójczą prędkoscią ,że może za miesiąc posłucham połowy. Ty posiadać? Czy Ty pomóc moja?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 22 maja 2009 07:23

Kali kocha, Kali skróci!
Masz waćpan na priwejt wiadomości cobyśmy nie szerzyli piractwa publicznie.
Tam razem z Novakiem będzie z racji na to, że jest to bonus do Lightbulb Sun.
Dobry bonus jakby ktoś chciał wiedzieć!
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 maja 2009 20:51

Rajco a ten adres znasz?
http://www.taringa.net/posts/musica/105 ... legs).html

Zwłaszcza polecam koncert z Paryża 2003, taka wersja Waiting, że az się można popłakać (to pianino!)

A tymczasem poszukując brakujących utworów, zapuściłem Recordings II.
Reanimując temat "Orchidii" to zauwazyłem tylko brak delaya na gitarze w tej nowszej wersji :P
Apropos jeszcze rarów, czy Pan Rajca wie coś o utworze "Meantime"?
http://rateyourmusic.com/release/unauth ... m__vol__1/
Podobno to najtrudniejszy do zdobycia kawałek PT obok pełnej wersji live "Cryogenic". Ale może jakims cudem?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 22 maja 2009 21:02

No jakżeby Taringi nie znać :D

A Meantime z tego ich śmiesznego CD-R to wykracza nawet poza moje obszary percepcji internetowej :/

Co do Orchidii, no, ale nie powiesz, że gary nie zmieniły obrazu tego songa :D
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 maja 2009 21:22

Kurde :D
Dranie powinny wydać teraz 2 kompilacje, kontynuacje "Stars Die".
Na pierwszej era piosenkowa (Stupid Dream, Lightbulb i Recordings) a na drugiej era metalowa (In Absentia, Deadwing, Fear Of A Blank Planet, Nil Reccuring) no i oczywiście pełno bonusów w tym obowiązkowo "Meantime" :D
Bo z tego co widze na necie to ten kawałek jakby nie istniał, nikt tego nie ma, nikt się nie chwalił ,że słyszał.

Zaś "Orchidia" hmmm...
No zakładając ,że w starszej grał Chris a w nowszej Gavin to jednak trzeba przyznac ,że do takiego grania lepszy jest Harrison.
Z drugiej strony perkusyjny ascetyzm wersji 2000 też ma swój urok. ale i tak koniec końców wole Maitlanda, ten człowiek jest niesamowity!! :D
Kurde nawet mi dzisiaj to metalowe PT wchodzi, nawet Fjut-ajl :D
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
ODPOWIEDZ