Azbest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Re: Azbest

Post 05 cze 2012 07:45

Tak więc oto!
Drodzy słuchacze, miłosnicy i hejterzy - po długim czasie oczekiwania ukazuje się nasz (drugi już) singiel na który wybrany został utwór 'Johnny'. Udało nam się skompilowac zestaw na którym znajduje się kilka całkowicie odmiennych wersji utworu, a także 2 bonusy w postaci... sciągac to się dowiecie ;P . Kosztowało nas to trochę pracy, ale zdecydowanie było warto. Tutaj trzeba podziękowac za współpracę muzyczną naszemu użytkownikowi Strippedowi za dostarczenie swietngo remiksu utworu tytułowego :) . Zapraszam wszystkich do zasysania, odsłuchiwania, i dzielenia się opiniami. Peace :8

http://www.speedyshare.com/jTXyM/Azbest-Johnny-2012.rar
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 05 cze 2012 23:15

No i bardzo fajnie, cieszę się że w końcu doczekałem tej premiery. Bardzo fajne remiksy, te Hiena bardziej chwytliwe, dev widzę postawił na bardziej rozbudowane i atmosferyczne, każdy po swojemu i git. Najmilej zaskoczył mnie "Bravo" i to chyba pozostanie moją ulubioną wersją Johnny'ego. Sam chętnie poczytam co nasi forumowicze sądzą o singlu, jak i o moim drobnym wkładzie. Polecam się na przyszłość z nadzieją na dalsze wyzwania dla mnie :-)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 06 cze 2012 18:51

czekamy na szerszą recenzję mistrzu :8
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 08 cze 2012 22:50

Siemano. Ejdrien poprosił mnie (nie)ładnie na fejsie, bym skrobnął jakąś recenzję tego singla, i powiem wam, że recenzja ta pojawi się tutaj jeszcze w ten weekend. 8)
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 cze 2012 02:27

Błagał Cię? :D
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 10 cze 2012 01:10

Ostatnio niestety niewiele mam czasu na słuchanie muzyki ze względu na remont w domu, aaaaale muszę przyznać bardzo przyjemnie się słucha tego singla, tzn. głównie 4 waszych remiksów po które sięgam, pozostałe kawałki są mi znane i osłuchane więc wiadomo.

Powiem szczerze, liczyłem że uda mi się jakoś zabłysnąć moim remiksem, pomimo że początkowo sam nie byłem do niego przekonany a remiks techno/klubowy zrobiłem w sumie z braku weny, nie miałem pomysłu jak wykorzystać taśmy muzyczne od was (poza też trochę chęcią stworzenia czegoś w 100% mojego brzmieniowo). I po przesłuchaniu waszych remiksów to trochę aż się czuję zawstydzony że takie coś wam dałem na singiel, bardzo mi się podoba to co zrobiliście sami i nie ukrywam zazdroszczę i żałuję że nie udało mi się zrobić czegoś utrzymanego w klimacie takim jaki przedstawiliście.

Wasze remiksy przywodzą mi na myśl lata 90 - najlepsze lata remiksów DM - erę Violatora i SoFaD zwłaszcza. Ja sam tworząc mój remiks trochę inspirowałem się m. in. solową twórczością Darrena Price'a który remiksował dla nich w '97. W ogóle przez swą lekką perkusję i te wasze dobre, fajne remiksy teraz Johnny teraz jakoś przypomina mi Policy of Truth. Widzę sporo podobnej atmosfery w tym wszystkim. No ale do rzeczy.

Bravo - strzał w 10, zajebista wersja instrumentalna z dobrą, lekką i przyjemną grą Kuby na gitarze, świetne i proste smyczki no i ten plumkający syntezator na końcu, MIODZIO.

Johnny At Night - od pierwszych brzmień można usłyszeć fajnie urozmaiconą o dodatkowe talerze perkę, fajne gitarowe intro i potem wokal z nałożonym efektem, specem nie jestem ale to chyba jest/zwie się "gate" i jak mniemam wg jakiegoś wzoru/szlaczku przerywa ten wokal i tak to powstaje. Kolejny dobry remiks, dobry bo i co ma nie być, od strony muzycznej Johnny zawsze wymiatał więc we wszelakich kombianacjach daje radę.

Johnny (Corristo Remix) - plus dla Adriana za stworzenie ciekawego bitu, kojarzy się z Macro i trochę z plastikowym bitem z Technoir, brzmi kraftwerkowo. Najdłużej przekonywałem się do tego remiksu ale lubię, lubię, Adrian zrobił swoje remiksy bardziej ambientowe, przypominają mi remiksy z ery SoFaD (Walking in My Shoes [Ambient Whale Mix] albo In Your Room [Apex Mix] ). Remiks fajny, choć trzeba mieć fazę na niego by te prawie 7 minut przesłuchać, jest lekko zbyt monotonny, najmniej urozmaicony.

Johnny (Unauthorized Mix) - to z kolei bardziej już perełka, tutaj fajnie że dla odmiany zamiast oryginalnego basu mamy inny bas (czy to jakiś bas który była w pierwotnym miksie Johnny'ego? mam wrażenie że mogłem mieć taśmy z tym, nie pamiętam a taśmy skasowałem, głupio >.< ) Tak czy siak w pierwszej myśli uznałem że analogicznie do Bravo tutaj z kolei szansa do wykazania się dla Adriana i ta inna linia basu ładnie prowadzi mix. Fajna zabawa wokalem na początku, ale poza tym też... monotonnie trochę i przydługawo.

Na koniec jeszcze taka uwaga że nie wiem czy nie lepiej byłoby udostępnić bootleg koncertowy w całości a nie wciskać tylu numerów live na singiel (10 utworów, czy to jeszcze mieści się w kategorii singla? :D ), lub możnaby zrobić dwie wersje singla - wersja normalna z remiksami i wersja live z innymi numerami live (coś jak singiel Condemnation live depeszy, sorry za ciągłe porównania, to przez to że to jedyny taki zespół na podstawie którego najlepiej zobaczyłem jak można fajnie remiksować i wydawać kawałki na singlach).

Ogólnie to kawał porządnej roboty z tym singlem, jaram się, no i czekam na odpowiedź jak z wersją fizyczną :8
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 11 cze 2012 11:21

mintaj pisze:Siemano. Ejdrien poprosił mnie (nie)ładnie na fejsie, bym skrobnął jakąś recenzję tego singla, i powiem wam, że recenzja ta pojawi się tutaj jeszcze w ten weekend. 8)
Dobra, recka pojawi się nie tam, lecz tu, i nie w weekend, ale dzisiaj.

Ha! :lol:

O oryginalnym Johnny pisałem tu już, i powtarzać mi się nie chce. Spoko kawałek z mega potencjałem i w ogóle, ple ple ple.
Co do remiksów to najbardziej do gustu przypadł mi 2 remiks Adriana, zwany Unauthorised Mix (pierwszy imho za długi), mega sprawa: ascetyczny, a zarazem megaklimatyczny. Po dwóch odsłuchach to mój faworyt.
Bynajmniej nie mam zamiaru przez to powiedzieć, że pozostałe miksy, są jakieś słabe, o nie! :)
Remiks @strippeda też mi się podoba, trochę kojarzy mi się z SOFADem nie widziec czemu :arrow: te smyczki są zajebiste.
Remiksy Hiena też są ok, aczkolwiek Johnny at Night > Bravo, nawet jeśli ten pierwszy zaczyna się jak jakieś Ace of Base, lol. ;W :arrow: Ale ten melotron nawet fajny.

To chyba tyle, com miał do przekazania, no, może poza tym, że nie znam się na remiksach lol.
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 cze 2012 13:44

Skojarzenie Mentosa prawidłowe, Johnny@Night istniał roboczo pod tytułem "dance mix".
stripped pisze:wokal z nałożonym efektem, specem nie jestem ale to chyba jest/zwie się "gate" i jak mniemam wg jakiegoś wzoru/szlaczku przerywa ten wokal i tak to powstaje.
Z tym efektem jest dużo śmiechu bo pierwsza linijka tekstu brzmi w tym remiksie jak "ja pie.rdole, sekret mego życia", ale tym bardziej to tak zostawiłem.
stripped pisze: Na koniec jeszcze taka uwaga że nie wiem czy nie lepiej byłoby udostępnić bootleg koncertowy w całości a nie wciskać tylu numerów live na singiel (10 utworów, czy to jeszcze mieści się w kategorii singla? :D )
Zakładając, że większość to różne wersje jednego kawałka to uważam, że się mieści ;)
Co do bootlegu to nie bardzo, z kilku powodów.
Po pierwsze chcieliśmy mieć live tracki na singlu, dla urozmaicenia.
Po drugie, te 3 lajwy zostały poddane obróbce. Niestety podkłady były na koncercie dosyć ciche a na nagraniu jeszcze cichsze dlatego podłożyłem do nagrania oryginalne taśmy, których użyliśmy na koncercie. Dzięki temu lepiej wszystko brzmi, prawie jak matrix czyli połączenie soundboardu z nagraniem z publiki. Nic co było grane na żywo nie zostało podmienione jednak nie z każdym kawałkiem by to tak podziałało. Ostatni powód to fakt, że nie wszystkimi kawałkami mamy ochotę się specjalnie dzielić i nie wszystkie wyszły szczególnie dobrze na tym koncercie (początek "Technoir" położyłem). 3 kawałki na singlu wystarczą.

A co do reszty to spoko ;)
Z jednej strony porównania z DM potrafią być irytujące, ale z drugiej schlebia nam oczywiście porównanie z zespołem tej klasy. Przypominam jednak, że to nie jest ten etap kariery ;)
Wydawanie kilku wersji singla Johnny sprawiłoby zapewne, że tej garstce osób by się poj.ebało co jest co i co jest na czym.

Dzięki za recenzję!
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 11 cze 2012 14:56

Słowem ode mnie - Unauthorized Mix powstał w pewną lutową noc od zera pod napadem weny twórczej, linia basu była wymyslona na potrzeby tej wersji, ACZ istnieje pewna gratka, mianowicie superpierwotna wersja Jana, kiedy nazywał się on jeszcze Kłamstwo Lustracyjne, i nie jest wersją opartą na tym słynnym basie. Jak ktos ma życzenia, to zapodam, stwierdziłem nawet że można by to na singla wtrynic, ale kompletnie nie pasuje, więc zachowałem pomysł dla siebie. Cóż, Bravo to też moja ulubiona wersja Jana na tym singlu (jestem krytyczny wobec swojej twórczosci, ale generalnie najbardziej obiektywnie uważam że Bravo urywa dupę - i nie tylko ja ;P), co do wersji elektro, w pewnym momencie straciłem trochę pomysł, przyznaję. bałem się przekombinowania, acz może kiedys jeszcze wrócę do tego tematu, kto wie.
Tymczasem dzięki za recenzje, i zachęcam pozostałych do sciągania - emsi? ;P
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 cze 2012 16:17

Jeszcze słowo odnośnie tych moich porównań - poza tym porównaniem lekkości brzmienia Johnny'ego do Policy of Truth to głównie chodziło mi o sposób powstawania tych remiksów, ja całkowicie brzmieniowo odszedłem od oryginału (co mi kojarzy się z takimi pierwszymi klubowymi remiksami DM w tym stylu jak niektóre mixy It's No Good czy Barrela które w ogóle nie przypominają oryginału), wy zaś zmontowaliście inaczej taśmy i pododawaliście różne smaczki tworząc mixy które muzycznie lekko poszerzały Johnny'ego w różne pokrewne klimaty. Także no, brzmieniowo Azbest jest Azbestem i właśnie poszerzył dyskografię o zajebisty singiel :)

A Unauthorized Mix też na swój sposób urywa 4 litery z tym basiwem :]

No i k.... ja to po prostu muszę mieć na płytce, nie ma bata, chyba byście się nie obrazili jakby wasz singiel spoczął na półeczce między Seventeen Seconds a Ultrą :D
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 30 sie 2012 12:19

2 miesiące temu oficjalnie działalność zakończył zespół Azbest. chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w promocję grupy na forum jak i poza nim, sporo udało się osiągnąć, kilku rzeczy nie, no ale trudno się mówi.

zawieszeniu uległ także oficjalny profil fejsbukowy grupy.

pozdrawiam wszystkich dotychczasowych słuchaczy! :)
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 30 sie 2012 13:36

Mozna poznac przyczyny? (I dlaczego topik zablokowany?) Niech ludzie dyskutuja...
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 30 sie 2012 15:32

Nie ma o czym dyskutować :) Azbest is gone :D

Muza została i każdy może jej słuchać, wypowiadać się również.
Nadal jest tak dobra jak była, a że zespołu nie ma, mówi się trudno ;)
A że nazwa "Azbest" jest de facto własnością Bartiniego to może gdzieś, kiedyś, w innym życiu, jakoś wypłynie z inną muzyką ;) Hu nołs.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 30 sie 2012 18:07

Ekhem... a to czemu? :(
Nie no, naprawdę szkoda, ja tej muzyki stosunkowo często słucham i nadal bardzo mi się podoba. :(
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 30 sie 2012 19:05

Melkuś, nie jesteśmy celebrytami, nie sądzę aby była jakakolwiek potrzeba roztrząsania rozpadu zespołu, to są delikatne sprawy.
Dla słuchaczy niech liczy się fakt, że zespół w tej postaci już nie istnieje, a muzyka jaka powstała nie zniknie.
To co nam zostało, jakieś niedokończone utwory, itd, udostępnimy, jeżeli ktoś ma ochotę posłuchać, ale nic nowego nie powstanie.
Dodam, że członkowie zespołu, którzy mięli najwięcej do powiedzenia w kwestii muzycznej i są odpowiedzialni za skromny sukces zespołu, nie przestaną robić muzyki i będą tworzyć dalej (niezależnie od tego czy razem czy osobno), nie ma zatem co płakać, bo nadal będzie czego słuchać, a myślę, że będzie to nawet lepsze niż Azbest. Przestaje tylko istnieć nazwa (której i tak nigdy nie lubiłem).
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 03 wrz 2012 19:50

W końcu jakieś oficjalne słowo w sprawie Azbestu, trochę wody upłynęło. Cóż no, tak już bywa, coś się zaczyna, coś się kończy. Było trochę dobrej zabawy, pozostaną dobre wspomnienia i dobra muzyka. Czekam zatem na dalszy rozwój sytuacji i życzę powodzenia z ewentualnymi przyszłymi projektami :-)

P.S. Na otarcie łez zamieszczam niepublikowany dotąd remix utworu Rozmowy Nocą który powstał pod koniec maja, w czasie gdy wszyscy czekali na premierę Johnny'ego. Chciałem go udostępnić już dawno ale czekałem na rozwój wydarzeń, teraz zamieszczam żeby móc też oficjalnie ten rozdział naszej współpracy zamknąć. Enjoy!

Azbest - Rozmowy nocą (Stripped remix)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 wrz 2012 19:57

Twój remix Rozmów zachowaliśmy na boxa ;)
Demo zawierało jakąś 1/5 materiału, szkoda, że reszta nie zostanie skończona.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 03 wrz 2012 20:00

Nie no, wiadomo, teraz zaczną wychodzić box sety, best of vol. 1, 2, 3, 2525525,, remixes 1, remixes 2, trzeba w końcu z czegoś żyć ;(

numer konta podeślę pm-em, na te wszystkie tantiemy ;(
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 03 wrz 2012 20:01

Przyjdzie Jari i opier.doli ;(
;)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 wrz 2012 20:02

Box zawiera wszystko :P
Chcieliśmy zebrać wszystkie nieskończone wersje, dema, remiksy, itd.
Oczywiście dla siebie, ale Ty jako fan możesz dostać kopię ;)
Zwłaszcza, że tam jest Twój zajebysty remyks (a nawet dwa)!

Rajca, no ba! On nie moze wydać płyty a my box WYDAJEMY :D
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
ODPOWIEDZ