Delta Machine

ODPOWIEDZ

Najlepszy utwór na Delta Machine

Welcome To My World
2
7%
Angel
0
Brak głosów
Heaven
3
11%
Secret To The End
1
4%
My Little Universe
0
Brak głosów
Slow
0
Brak głosów
Broken
1
4%
The Child Inside
0
Brak głosów
Soft Touch/Raw Nerve
1
4%
Should Be Higher
12
44%
Alone
1
4%
Soothe My Soul
2
7%
Goodbye
0
Brak głosów
Long Time Lie
1
4%
Happens All The Time
1
4%
Always
1
4%
All That's Mine
1
4%
 
Liczba głosów 27
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21490
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Re: Delta Machine

Post 08 kwie 2013 19:16

Dla mnie mnie szajsowate jest właśnie takie kategoryzowanie muzyki listami przebojów, płyta jest wysoko, ale z czego to wynika, a raczej co z tego wynika? Nie, żebym się czepiał bo każdego cieszy co innego, ale gdyby np DM było 10 oczek wyżej od Twojej ulubionej płyty Springsteena to byłaby to dla Ciebie miarodajna ocena?
Te listy prezentują tylko to kto na co ile kasy wydał. Oczywiście depesze wydają kasę, ale jak bilety są za drugie to już jest płacz, petycje i protesty. Tymczasem organizator śmieje się z tego i ma rację bo te bilety i tak zejdą, niezaleznie od tego czy kupią je tru fani czy po prostu ludzie przy kasie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 08 kwie 2013 19:49

bARREL pisze:Depeche Machina trwa, chwiejne ma nogi to fakt i często ociera o kompletną nisze
Chciałeś powiedzieć że momentami całują dno, daj Boże żeby jeszcze się ocierali o jakąś niszę. :P
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 08 kwie 2013 20:59

stripped pisze:
bARREL pisze:Depeche Machina trwa, chwiejne ma nogi to fakt i często ociera o kompletną nisze
Chciałeś powiedzieć że momentami całują dno, daj Boże żeby jeszcze się ocierali o jakąś niszę. :P
Własne ogony :mrgreen: :mrgreen: :lol: ;( ;(

Co w.kur.wia na tym albumie to żalosne bity z poczatków 2000 r.
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 08 kwie 2013 21:22

O! Toś panie teraz zaszalał... początki milenium powiadasz, a co konkretnie tak zajeżdża?
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 08 kwie 2013 21:27

Strip tytułów nie chce mi się podawać. Napiszę krótko album całościowo jest o kilka pozycji niżej niż przytaczany jakiś czas temu projekt naszej krajanki Pati Yang - Flykkiller - bity miodne, perka, gitarka i bas plus dynamika - ten ciemny klimat. Zresztą jeśli poszukasz to znajdziesz rodzimych elektroników, którzy tworzą o niebo miodniejszą muzę...
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 08 kwie 2013 23:41

Przesłuchałem ciut i odniosłem wrażenie że niewiele Flykkiller ma wspólnego z klimatami w jakich obraca się muzycznie Depeche Mode, oni są jednak bardziej pop i to w dużej mierze dla tekstów i aranży Gore'a/Gahana słucham ich muzy, cenię sobię ich talent i wiem że w otoczeniu odpowiednich ludzi można ich materiał przekuć w coś naprawdę dobrego.

Powiem Ci nawet że momentami ten Flykkiller zalatuje mi niezłym kiczem...

http://www.youtube.com/watch?v=vtxWOZy0BK0
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9036
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 10 kwie 2013 10:49

marecki129 pisze:Ujmę to tak: szału (porównując z Ultrą, Violkiem i SOFAD-em) nie ma, ale w porównaniu z takim SOTU
Marecki, jakiej muzyki sluchales w latach 1990 - 1997? Pytam powaznie, bo tak sie sklada, ze ja sluchalem DM i nie sa mi obce wrazenia zwiazane z wydaniem nowej plyty. Akurat Delta wzbudza takie same wrazenia jak wspomniane przez Ciebie plyty.
Jesli chodzi o sprzedaz plyt: Nr 1 w czternastu notowaniach i top 3 w kolejnych jedenastu na calym swiecie to nie wymysl jakiegos palanta. Czy komus sie podoba czy nie, to sa fakty. Nie lubicie tej plyty, nie kupujecie, Wasza sprawa. Mozecie argumentowac jak chcecie, ale jak juz napisalem fakty mowia same za siebie :)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 10 kwie 2013 11:37

Faktom nikt tu nie zaprzecza, płyta się sprzedaje, choć nie widzę w tym powodu do radochy dla nas, cieszyć się chyba powinni głównie Ci którym kasa wpadnie do portfela.
Notowania świadczą głównie o komercyjności płyty a nie o jej walorze muzycznym... Nie zawsze ilość (sprzedanych płyt) idzie w parze z jakością.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
marecki129
Posty: 661
Rejestracja: 29 sie 2011 08:30
Lokalizacja: Wrocław, Goch

Post 10 kwie 2013 14:29

Czez pisze:
marecki129 pisze:Ujmę to tak: szału (porównując z Ultrą, Violkiem i SOFAD-em) nie ma, ale w porównaniu z takim SOTU
Marecki, jakiej muzyki sluchales w latach 1990 - 1997? Pytam powaznie, bo tak sie sklada, ze ja sluchalem DM i nie sa mi obce wrazenia zwiazane z wydaniem nowej plyty. Akurat Delta wzbudza takie same wrazenia jak wspomniane przez Ciebie plyty.
M.in. i tych trzech płyt, które wymieniłem.
Jeśli Delta jara Cię, jak w/w trynity to fajnie i ok ... MNIE NIE. Owszem jest tam parę ciekawych pomysłów, parę chwytliwych melodii (które mam wrażenie, że już gdzieś słyszałem) i ten wszechobecny, wk... minimalizm w użyciu klawiszy - instrumentu o wiele bogatszych możliwościach niż słychać to na płycie ... trochę mało, aby serduszko żywiej zakołatało ( ocenę pierdów, kręcenia gałkami z litości pominę) :/ . Tak więc nie podzielam Twego entuzjazmu, aczkolwiek jakąś zmianę jakościową na lepsze, widzę.
Awatar użytkownika
rooms
Posty: 59
Rejestracja: 01 sie 2005 21:22
Ulubiony utwór: surrender
Lokalizacja: grzęda

Post 10 kwie 2013 14:56

marecki129, mogę podpisać się pod twoim postem (i poprzednim) i oszczędzić sobie wywodu. ;) Szału nie ma.
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 10 kwie 2013 16:50

Jak zazwyczaj zostanę zjechany... ale powiem wprost...:
mam w dup** wszelkie opinie, mi się album poprostu podoba.
A wszelkie listy sprzedaży z wysokimi notacjami mnie cieszą, świadczą też o tym że nie jestem osamotniony w opinii.
Awatar użytkownika
marecki129
Posty: 661
Rejestracja: 29 sie 2011 08:30
Lokalizacja: Wrocław, Goch

Post 10 kwie 2013 17:09

bARREL pisze:Jak zazwyczaj zostanę zjechany...
na pieszczoty, to trzeba zasłużyć ... :8 ;)
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 10 kwie 2013 21:52

stripped pisze:Powiem Ci nawet że momentami ten Flykkiller zalatuje mi niezłym kiczem...
I dobrze pojmujesz ten projekt, takie były założenia ;)
bARREL pisze:
bARREL pisze:Jak zazwyczaj zostanę zjechany... ale powiem wprost...:
mam w dup** wszelkie opinie, mi się album poprostu podoba.
A wszelkie listy sprzedaży z wysokimi notacjami mnie cieszą, świadczą też o tym że nie jestem osamotniony w opinii.
Bicze i pejcze w ruch :8 :mrgreen: ;(

Zmarnowany został materiał płyty (produkcja i jeszcze raz produkcja). Wtrącę wątek (na chol.erę rozwarstwianie topików) child inside, piosenka nie wyróżnia się na tle tego co było wydane na przestrzeni 25 lat - poziom kompozytorski podobny, różnica w naiwności i szczeniactwu Gore'a ;). Sam kawałek zalatuje mocno C2, nic innego jak wtórność i brak pomysłów... Natomiast największą przegraną jest Jezebel - najciekawszy utwór od czasu Home o radiowym potencjale. Zespół błądzi - instrumentarium, aranże i produkcja...
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 12 kwie 2013 14:12

Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 24 kwie 2013 09:41

Halo... już nikt nie słucha Depeche Mode? ;)
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 24 kwie 2013 11:44

No wygląda na to że szału nie ma, ja nie słuchałem Delty chyba ze 2 tygodnie już, nawet SOTU dłużej męczyłem na początku pomimo że mi nie podchodziło ale to dlatego że ta płyta była dla mnie przykrym szokiem i długo trwało nim się z niego otrząsnąłem :lol:
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 24 kwie 2013 19:09

slick pisze:Halo... już nikt nie słucha Depeche Mode? ;)
to już nie te czasy, że się słucha Depeche Mode, Top One, itd. ;)
stripped pisze:SOTU dłużej męczyłem na początku pomimo że mi nie podchodziło ale to dlatego że ta płyta była dla mnie przykrym szokiem i długo trwało nim się z niego otrząsnąłem
nie dość że murzyn to masochista?
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 24 kwie 2013 20:31

Słuchać słucham, ale sam ze sobą przecież pisał nie będę ;) Bardzo dobra płyta, z każdym odsłuchem zyskuje. Całość przypomina mi trochę Black Celebration, bo płyta jako całość jest lepsza od poszczególnych, wyjętych z niej piosenek.
Świetny jest Heaven, który trochę przypomina kolędę (przez co kojarzy się z Condemnation - tak, jak pierwszy raz usłyszałem Condemnation, to pomyślałem: o, fajnie! nawet kolędę nagrali! to były czasy ;( ;( ), Broken, Soft Touch... właściwie wszystko mi podpasowało, część utworów bardziej, inne mniej, The Child Inside wcale (ten wokal jest okropny, bardzo pretensjonalny :/ ).
Stawiam Deltę obok Excitera i Ultry, album kompletny, na tę chwilę nie zastanawiając się dałbym dychę.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 24 kwie 2013 20:46

Jeszcze nie mam wyrobionego ostatecznego zdania, ale już jestem pewien, że mojej najlepszej pierwszej trójce, czyli Exciter, Violator i PTA na pewno Delta nie podskoczy. Ultrze też pewnie nie. Myślę, że Delta wśród płyt DM będzie u mnie rywalizować tak po sportowemu o miejsca 5-8.
Generalnie jest dobrze, poziom dobry, dosyć równy, choć hitów klasy Corrupt, Shine czy World In My Eyes na pewno tam nie ma.
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 24 kwie 2013 22:04

jak Malkolit uważam ze to bardzo dobra płyta. Klasyfikuję ją w pierwszej piątce zespołu
ODPOWIEDZ