Ultra

Wasz najlepszy kawałek

Barrel Of A Gun
15
15%
The Love Thieves
3
3%
Home
11
11%
It's No Good
17
17%
Uselink
1
1%
Useless
19
19%
Sister Of Night
11
11%
Jazz Thieves
1
1%
Freestate
5
5%
The Botton Line
6
6%
Insight
9
9%
Junior Painkiller
0
Brak głosów
 
Liczba głosów 98
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Re: Ultra

Post 15 kwie 2013 00:06

Useless w wersji singlowej o ile jest bogatsze o syntezator w refrenie o tyle całościowo słabsze, niby dodali żwaszą perkusję ale jest ona przy tym taka lekka i płaska, na albumie ma o wiele większą moc no i kolejny minus - chyba przefiltrowali wokal czy coś na singlu bo na albumie jest o niebo lepszy, duuuuużo głebszy, bas wg mnie też na albumie tłustszy, może masz takie wrażenie shodan że na singlu brzmi lepiej dlatego że bardziej się wybija przy słabszej perkusji.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
marecki129
Posty: 661
Rejestracja: 29 sie 2011 08:30
Lokalizacja: Wrocław, Goch

Post 15 kwie 2013 10:27

Sorki, że w przeciwieństwie do szanownych przedmówców nie będę się doszukiwał zawartości cukru w cukrze.
Tylko z kronikarskiego obowiązku przypominam, że wczoraj minęła szesnasta, okrągła rocznica, jak cieszymy się tym krążkiem.
I z każdym rokiem ( ... oraz kolejnymi wydawnictwami spod znaku DM :/ ) utwierdzam się w przekonaniu, jak bardzo panowie otarli się wtedy o absolut i stworzyli dzieło niemal kompletne ... :)
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 15 kwie 2013 10:41

Stworzyli, stworzyli, wtedy to już trzeci raz z rzędu nawet. To była ich najlepsza dekada, trzy wyśmienite płyty, każda w innym stylu, praktycznie żadnych badziewnych wypełniaczy, wiele doskonałych remiksów na singlach, wizualnie też w szczytowej formie :)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 19 lip 2013 02:01

Wszystko z tej płyty mogę słuchać - oprócz dość długiego koszmaru Freestate i remixów. Ultra jest moją ulubioną płytą. B side'y też, w ogóle wszystko z okresu 97-98 jest fantastyczne.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 20 lip 2013 10:15

No Panie, bluźnisz, Freestate koszmarem? Remixy też były całkiem całkiem, ogólnie Home i Useless bez jednego złego remiksu chyba, Barrel of a Gun (Underworld Soft Mix) cudo, It's No Good najsłabiej, ale Hardfloor Mix ujdzie, jak dla mnie wszystkie albumy z lat 90. są na bardzo podobnym poziomie łącznie z B-Side'ami i remiksami do singli z tych czasów.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 20 lip 2013 11:42

Oczywiście, że koszmar. Freestate jako jedyny omijam z Ultry zupełnie, a jak wchodzi fragment "Let yourself go", to chcę wyrzucić radio przez okno.

A remixów nie słucham, bo nie lubię w żadnej postaci.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 20 lip 2013 21:30

Mnie też z reguły remiksy niezbyt grzeją.
Za to Freestate jest przepiękne. :P
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 20 lip 2013 21:32

Freestate jest śliczne, zwłaszcza ta solówka gitarowa pod koniec i dźwięki, które pojawiają się, gdy utwór powoli wycisza się...
Podobnie The Love Thieves.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 27 wrz 2013 21:53

Kiedyś była to moja ulubiona płyta, ale nawet wtedy nie ceniłem jej chyba tak bardzo, jak ostatnimi czasy.
Wreszcie przemówił do mnie utwór Sister of Night. Nie lubiłem tego nigdy, aż tu nagle zwrot o 180 stopni.
Na nowo odkryłem cudne Insight. Jazz Thieves i Uselink to instrumentale, za jakimi tęsknię.
Na Ultra nie ma słabego choćby momentu.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 kwie 2014 21:45

shodan pisze:1. Freestate
2. Insight
3. The Bottom Line
Tak pisałem 3 lata temu i przez te 3 lata w sumie nic się nie zmieniało. Od pewnego czasu jednak dwa inne utwory zaczęły dochodzić do głosu. I to dwa single, co jest jak na mnie trochę nietypowe, a mianowicie Useless i Barrel of a Gun. Ten drugi rozpoczął swój marsz w górę moich notowań dzięki graniu go na ostatniej trasie.
Teraz miałbym spory problem z ustaleniem top 3. Na pewno znalazłyby się tam teraz wspomniane: Useles, Barrel i Freestate. Ale w jakiej kolejności? Naprawdę nie wiem.
W ogóle Ultra ma u mnie od paru miesięcy branie. Uwielbiam słuchać jej w nocy, kiedy nic innego mnie nie rozprasza. Te ciche, wręcz ledwie słyszalne i niepokojące dźwięki we wstępach do Jazz Thieves i The Bottom Line robią wrażenie. Ultra ma naprawdę świetne brzmienie.
Hien nie na darmo pisał, że jakościowo to chyba najlepsze dzieło DM.
Awatar użytkownika
Elle_Driver
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2014 18:18

Post 14 kwie 2014 16:25

Dzisiaj Ultra ma już 17 lat i z każdym jej odsłuchaniem utwierdzam się w przekonaniu, że to płyta pełna emocji i mroku. Nie potrafię wskazać niestety mojego faworyta (ogólnie słaba w tym jestem, nawet całej twórczości DM nie potrafię sobie ustawić w jakiś ranking :roll: ). Nie słucham Ultry jak mi smutno i źle, bo wtedy się jeszcze bardziej staczam. Uwielbiam The Love Thieves, Freestate i Sister Of Night, które są kompletnie niedoceniane (usłyszeć wykonanie Gaha live- ojj byłyby ciary).
Śmiało mogę stwierdzić, że to płyta całkowicie spójna, od pierwszego dźwięku do ostatniego wszystko jest tak jak być powinno :D
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 14 kwie 2014 19:03

Też ją ostatnio słuchałem. Świetny i równy album rockowy. Swoją drogą mnie zawsze zastanawiało jak takie albumy z pazurem mogla stworzyć tak delikatna i wrażliwa istota? Jedyna piosenka, która tam nie wyszła to "Freestate".
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 14 kwie 2014 19:31

Dzisiaj Ultra ma już 17 lat
Mam nadzieję, że przesłuchałaś ją 17 razy. :=) #prawdziwifaniDM
Swoją drogą mnie zawsze zastanawiało jak takie albumy z pazurem mogla stworzyć tak delikatna i wrażliwa istota?
co
edyna piosenka, która tam nie wyszła to "Freestate".
Chyba "Sister of Night"
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 14 kwie 2014 20:59

Martin zawsze mi się wydawał delikatną i wrażliwą osobą, co mnie zastanawiało, że potrafił stworzyć aż tak drapieżne albumy, "Ultra" rodziła się z wielkim bólem, zważywszy na to co działo się wtedy z zespołem. Cud, że wogóle powstała.
Awatar użytkownika
Elle_Driver
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2014 18:18

Post 14 kwie 2014 21:19

mintaj pisze:
Dzisiaj Ultra ma już 17 lat
Mam nadzieję, że przesłuchałaś ją 17 razy. :=) #prawdziwifaniDM
Ja mam inną taktykę, kieruję się rokiem wydania. Dzisiaj było 1997 razy #najprawdziwszyfanDM
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 14 kwie 2014 21:35

Peter pisze:Martin zawsze mi się wydawał delikatną i wrażliwą osobą, co mnie zastanawiało, że potrafił stworzyć aż tak drapieżne albumy, "Ultra" rodziła się z wielkim bólem, zważywszy na to co działo się wtedy z zespołem. Cud, że wogóle powstała.
A do tego pijakiem, awanturnikiem i zboczencem. Dodaj sobie jedno do drugiego.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
agent orange
Posty: 107
Rejestracja: 24 maja 2006 12:46
Ulubiony utwór: Personal Jesus
Lokalizacja: Gdańsk

Post 15 kwie 2014 09:13

Peter pisze:Też ją ostatnio słuchałem. Świetny i równy album rockowy.
Ty chyba w życiu dobrego rocka nie słyszałeś..... :D
Awatar użytkownika
marecki129
Posty: 661
Rejestracja: 29 sie 2011 08:30
Lokalizacja: Wrocław, Goch

Post 15 kwie 2014 10:31

Panowie ... ptaszki cwierkaja, sloneczko smialo wychodzi zza chmurki ... szkoda by bylo tak uroczej wiosny (... i tematu) do jazdy z takim jednym ... :roll:
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 15 kwie 2014 12:24

Hien pisze:
Peter pisze:Martin zawsze mi się wydawał delikatną i wrażliwą osobą, co mnie zastanawiało, że potrafił stworzyć aż tak drapieżne albumy, "Ultra" rodziła się z wielkim bólem, zważywszy na to co działo się wtedy z zespołem. Cud, że wogóle powstała.
A do tego pijakiem, awanturnikiem i zboczencem. Dodaj sobie jedno do drugiego.
Pijakiem owszem był i to nieprzeciętnym, ale że awanturnikiem to nie wiem. A dla mnie SOFAD i "Utra" to jednak albumy rockowe.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 15 kwie 2014 12:30

Nie wiesz bo nie doczytałeś...
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen: