Hydrology plus 1+2

Najlepszy utwór Hydrology plus 1+2 wg Ciebie

Grain
1
9%
Stone
1
9%
The Sermon
6
55%
1
2
18%
2
1
9%
 
Liczba głosów 11
Awatar użytkownika
wojtek_krakow
Posty: 474
Rejestracja: 19 kwie 2009 21:22
Ulubiony utwór: Rush
Lokalizacja: Kraków/Bielsko

Re: Hydrology plus 1+2

Post 03 cze 2009 14:05

Ok, mam pierwszy odruch wymiotny od ciągłego słuchania pierwszej płyty Recoil .
Po pierwsze, jak dla mnie płyta jest smutna, a nie lubie słuchać takich płyt jak sam nie mam nastroju. Paradoksalnie smutnej muzy słucham jak mam banana na gębie, nie wiem czemu, tak mam.
Płyta to dla mnie taki ambient dla głównego instrumentu i wokalu, czego tu nie ma.
Po 20-tym razie słuchania płyt DM, kiedy docenia się to ledwie zauważalne tło, które nadaje szlif, to ta płyta jest właśnie dla mnie takim tłem. Ciężko tego na co dzień słuchać, trzeba mieć dzień.
Pozostawiam bez oceny, bo to dopiero pierwszy odruch wymiotny :8 , jeszcze dziesięć razy zmienie zdanie :roll:
Jedno na pewno trzeba podkreślić, wyróżnia się to wszystko od szarej masy.
tylko przed siebie
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 03 cze 2009 17:59

W życiu bym nie powiedział, że "Hydrologia" jest smutna ;p Mnie się tam te 3 kawałki niesamowicie podobają. Eksperyment, typowa zabawa, ale efekt świetny. Chciałeś żeby Alan od razu wydał coś w rodzaju Liquid? Bez przesady. Stone wymiata ^^
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 03 cze 2009 18:57

Ten album najłatwiej mi się słucha i Bloodline :D Rajca też ma małe problemy z Recoilem.
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 03 cze 2009 19:06

HP1+2 i Blood to moje dwa ulubione albumy w calosci. Na pozostalych utwory biore wybiorczo.

Mocno pomylil sie ten kto spodziewal sie po tworczosci Alana czegos w rodzaju Just Can't czy The Meaning...
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 03 cze 2009 19:33

To miał byc eksperyment, był eksperyment i wyszedł niesamowicie genialnie. Uwielbiam Hydrology, tylko Grain mi odrobinkę słabo leży ;p a 1+2 też niezłe. Psychodela ^^
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
wojtek_krakow
Posty: 474
Rejestracja: 19 kwie 2009 21:22
Ulubiony utwór: Rush
Lokalizacja: Kraków/Bielsko

Post 03 cze 2009 19:35

No przecież nie powiecie mi że te kawałki puszczacie sobie rano tak na wzmocnienie?
Od tego mam inne utwory, ba nawet inne zespoły! :8
Nie mówie, że są złe, zresztą wstrzymałem się z oceną. Uważam, że na to trzeba mieć dzień, tego się nie słucha do kawy i ciastek co nie.
tylko przed siebie
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 03 cze 2009 19:36

devotional pisze:To miał byc eksperyment, był eksperyment i wyszedł niesamowicie genialnie. Uwielbiam Hydrology, tylko Grain mi odrobinkę słabo leży ;p a 1+2 też niezłe. Psychodela ^^
Moc sampli zlepionych w te 14 i 18 minut jest obledna! Boska!
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 03 cze 2009 19:37

wojtek_krakow pisze:No przecież nie powiecie mi że te kawałki puszczacie sobie rano tak na wzmocnienie?
Od tego mam inne utwory, ba nawet inne zespoły! :8
Nie mówie, że są złe, zresztą wstrzymałem się z oceną. Uważam, że na to trzeba mieć dzień, tego się nie słucha do kawy i ciastek co nie.
Słucham codziennie Recoila :D
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
wojtek_krakow
Posty: 474
Rejestracja: 19 kwie 2009 21:22
Ulubiony utwór: Rush
Lokalizacja: Kraków/Bielsko

Post 03 cze 2009 19:40

prey pisze: Słucham codziennie Recoila :D
No cholera ja ostatnio też :8 , ale to przypadek. Generalnie ta muza dla mnie pasuje do jednego na pewno, ale nie powiem, bo moja kobieta by się obraziła. ;) Czym przyznałem się, że płyta ma moc, ale to musi być dzień, przecież pisałem :)
tylko przed siebie
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 03 cze 2009 19:43

wojtek_krakow pisze:
prey pisze: Słucham codziennie Recoila :D
No cholera ja ostatnio też :8 , ale to przypadek. Generalnie ta muza dla mnie pasuje do jednego na pewno, ale nie powiem, bo moja kobieta by się obraziła. ;) Czym przyznałem się, że płyta ma moc, ale to musi być dzień, przecież pisałem :)
Recoil na wzmocnienie. Generalnie leci Subhuman i Unsound razy 2 :)
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
burzliwy
Posty: 86
Rejestracja: 31 lip 2006 12:26

Post 27 cze 2009 01:06

Debiuty zazwyczaj są udane i niewątpliwie jest też tak z płytą Hydrology. Napewno jest w niej sporo depeszowskich klimatów ale zarazem ma ona swoje nowatorskie brzmienie i wyraźnie różni się od DM-owskich standartów.
Z pozoru trudna w odbiorze, w rzeczywistości posiada jednak prostotę w odbiorze pomimo skumulowanych dźwięków i brzmień. Efekt końcowy naprawdę powoduje zadowolenie i spełnienie słuchacza.
I ma jeszcze jedną zaletę: brak tekstu śpiewanego. To jednak nie jest za mocna strona Allana która uwidacznia się na późniejszych wydawnictwach Recoil.
Awatar użytkownika
Stalker
Posty: 337
Rejestracja: 30 cze 2009 16:44
Ulubiony utwór: In Your Room
Kontakt
Strona WWW

Post 13 mar 2010 23:19

Ma swój urok, bardzo hipnotyzująca płyta. Zawsze gapię się w jeden punkt jak tego słucham. The Sermon świetny na rozruch po popijawie :lol:
I've been watching You...
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 28 gru 2014 02:03

2 sprawia najlepsze wrażenie z tej piątki - nocą. :P