Spirit

ODPOWIEDZ

"Spirit"

Going Backwards
6
38%
Where's The Revolution
0
Brak głosów
The Worst Crime
2
13%
Scum
1
6%
You Move
1
6%
Cover Me
3
19%
Eternal
0
Brak głosów
Poison Heart
2
13%
So Much Love
1
6%
Poorman
0
Brak głosów
No More (This Is the Last Time)
0
Brak głosów
Fail
0
Brak głosów
 
Liczba głosów 16
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Re: Nowy album Depeche Mode - 2017/2018 - dyskusje hipotetyc

Post 14 wrz 2016 23:21

https://www.facebook.com/depechemode/vi ... =2&theater

co za kicha, naprawdę wyrzucać kasę na takie cuś? komentarze znane od stu lat chyba każdemu fanowi, ale to była kwestia czasu kiedy znowu hajs będą zdzierać, 2004 remiksy, 2006 best of, 2011 remiksy, teraz to. i tak będą popierdywać co parę lat, w końcu i Hammermisth Odeon wyjdzie i World Violation Tour i co jeszcze.

dawać album!
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 wrz 2016 19:18

Gdybym był wydawcą, to też bym zdzieral z depeszy, bo oni to kupio. Ja ściągnę z neta, czyli ukradnę. Potem obejrzę raz i skasuję. A nowy album, to nawet kupię ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 24 wrz 2016 19:14

Ja nie potrzebuję tego. I tak zresztą nie miałbym na czym odtwarzać ;(
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 24 wrz 2016 21:08

W każdej przerwie między wydawaniem płyt zawsze pojawia się coś kompilacyjnego. Ja nabrałem się na całkiem znośne Remixes 2: 81-11. Kolekcji teledysków nie kupię, 10 lat temu było już The Best of Videos.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 paź 2016 14:01

https://www.youtube.com/watch?v=CHpmMPwCGeQ

Fragmenty 3 numerów.
Pierwszy to jakieś electro reggae (lol), drugi klasyczny electro blues w wykonaniu DM (trochę zalatuje Cavem, podoba mi się), a trzeci najbardziej przebojowy, ale z dosyć chu.jową elektroniką (chociaż slide gitara w tle jest fajna).
Cipki nie mają żadnych konkretów, o płycie nie chcą mówić, rzucili parę ochłapów, dostawali głównie beznadziejne pytania proszące się o beznadziejne odpowiedzi, kategoryczne nie dla powrotu Alana, raczej nie będzie zmian w secie z koncertu na koncert. Producentem płyty jest Ford (doskonałą wiadomość), Anton będzie kręcił pierwszy klip.
Tyle z konferencji xD
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 11 paź 2016 17:36

Na podstawie tych fragmentów niewiele można powiedzieć. Pierwszy utwór kojarzy mi się z Welcome to my world.
Myślę, że bliżej tej płycie będzie do Delty niż do tego, czego bym chciał. Ale zobaczymy.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 paź 2016 17:47

Podejrzewam, że szykuje się scenariusz jaki w sumie propsowalem. Wyczuli, że dobrze im się gra electro bluesa i dalej będą to cisnąć coraz bardziej oddalając się od starego brzmienia. Mnie to nie martwi, ale pewnie wielu fanów będzie niezadowolonych.

Inna sprawa, że brzmienie tych fragmentów jest zdecydowanie mniej retro, dzięki Fordowi. Środkowy numer brzmi trochę jak AM Arctic Monkeys, płyta którą uwielbiam (produkowana przez Forda). Jeżeli Spirit będzie chociaż w połowie tak dobre, to już będzie rewelacyjnie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 paź 2016 21:38

Hm. Nie wiem o co Hienowi chodzi z tym electro reggae ale trochę minimalistyczny i surowy wydźwięk pierwszego fragmentu bardzo mi przypadł do gustu bo liczyłem na coś w ten deseń, drugi fragment też spoko, pojawiają się jakieś jazgoty/przestery lekko brzmiące PTAkiem ale raczej ok, trzeci kawałek najmniej mnie chwycił, jeśli to jest refren (a tak obstawiam) to mało to chwytliwe, ogólnie jak Hien pisał - bezpieczne terytorium electro-bluesa w którym im ostatnio dobrze. I tak, w końcu nie zalatuje retro badziewiem a na to też po cichu liczyłem. Te fragmenty to niewiele, miałem nadzieję na cały numer jak Angel z Delty i tu lekki zawód, mówią też malutko o płycie a właściwie nic. Pewnie to Revolution czy jak tam temu utworowi będzie ostatecznie zostanie singlem promującym i wyjdzie dopiero na początku roku ( :( ) i zapewne będę psioczył jak na Heaven a pewnie z czasem się przekonam, ogólnie nie zakładam rewolucji a jedynie niezbędnej kosmetyki wynikającej ze zmiany producenta (mniej pierdu pierdu a więcej... czegoś innego, surowicy, mięsa, konkretów?). Bardzo spodoabało mi się wizualnie to wideo z fragmentami utworów, dość Violatorowe.

P.S.

fragmenty 3 utworów - inny link bo tamten już padł:

https://www.youtube.com/watch?v=6E1kM0HGovM
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 paź 2016 23:00

Z tym reggae to tak pół żartem, pół serio. Jak na DM, to mi brzmi prawie jak reggae, co nie znaczy, że to faktycznie jest reggae ;)
Trochę z dupy ten fragment w porównaniu do pozostałych dwóch, ale zawsze coś.
Swoją drogą, wielu fanów zwalało na Bena Hilliera "winę" za analogowe syntezatory i kierunek w jakim zmierzała muzyka DM.
Surprise motherfucker, to są ich decyzje. Zmiana producenta wcale nie pociągnęła za sobą raptownej zmiany stylówy.
Myślę, że tworzy się powoli nowe 'pokolenie' (niekoniecznie wiekowe) fanów DM, które ceni ich właśnie za tego electro bluesa, a nie synth-pop, electro (jak zwał, tak zwał), czy wyszukane aranżacji ala SOFAD. Jeszcze dwie płyty w tym stylu, a fani z cegłami na głowach odejdą do lamusa.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 paź 2016 23:14

Przyznam że trochę mi trudno się pogodzić że się spóźniłem z fascynacją do ich muzy i załapuję się na to dziadziejące DM, hyh, lada chwila będzie to brzmieć jak Soulsavers i będzie musiało minąć z 10 lat nim mi podejdzie :P electro-blues sam w sobie spoko, coś ich, coś unikalnego, mam nadzieję jednak że pozostanie i dość miejsca dla stricte elektronicznych numerów i że taki będzie właśnie ten który słyszymy w pierwszym fragmencie. I przyznaję że ten fragment brzmi całkiem z dupy tam ale skoro jestem kontent to widać target na to też jest więc fajnie że zamieścili. Co do Hilliera i tak myślę że miał swój wkład w brzmieniu i takie potworki jak Soft Touch gdzieś chyba były jego wymysłem. Albo zwyczajnie dawał za dużo wolnej ręki Martinowi zamiast go złapać za mordkę i wycisnąć z niego coś ambitniejszego :D
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 paź 2016 23:54

Z Hillierem jest tak, że pierwsi to zwalania na niego kwestii brzmienia syntków są ci depesze, którzy w życiu nie słyszeli niczego innego przy czym Ben pracował poza DM. A jak się posłucha innych płyt, które produkował, to słychać jakie aspekty wnosi on jako producent, a co wynika z widzimisię zespołu. W przypadku Depeche Mode, to była swego rodzaju "kwadratowość" muzyki, trochę niedbała, brudna, prawie "hip hopowa" (IMO) produkcja, która trochę przypomina mi to co robi teraz Danger Mouse (ale w tej chwili robi to lepiej).
Już po tych fragmentach słychać, że Ford lubi trochę więcej efekciarstwa, błysku i nowinek techniczno-muzycznych (te glitche w drugim fragmencie, to dla DM niemal dubstep!). Nie spodziewam się wielkich zmian w brzmieniu jako takim, to nadal będą pierdzące analogi, stare arpy, itd, bo Martin ma takie kaprysy i koniec. Różnicę będzie słychać w tym jak te jego kaprysy będą realizowane podczas nagrań.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 12 paź 2016 01:41

Po tych fragmentach słychać, że panowie mają ochotę na kombinowanie w muzyce i to mi się najbardziej podoba w tym wszystkim. Droga rozwoju w stylistyce el-bluesa była słusznym tropem, choć na razie jakoś nie klei mi się ta muzyka w porównaniu do ostatnich wysrywów fotek promocyjnych. Wszystko to widzi mi się w takich SOFADowych barwach, szczególnie z tym klipem z filmu podesłanego przez stripped'a.

Choć pierwszy (i zupełnie nic nie mówiący) brzmi jak ascetyczne połączenie Excitera i Delty - dalej będzie ten automat perkusyjny na pierwszym planie. Jestem dziwnie przekonany, że to początek do jakiegoś Martinowego wyjca, choć bardziej żwawego.

Dwójka zupełnie mi nic nie mówi, więc tutaj ani słówka. ;)

Trójka niesie najwięcej nowości - z pewnością takiej piosenki w DM jeszcze nie było. Bardzo mi się podoba rytm tego fragmentu, z pewnością będzie tym utworem ciągniętym przez całą trasę. Czyżby singiel?
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 12 paź 2016 09:02

Czy ja wiem czy trójka to taka nowość? Rytm walca, więc w DM norma. Elektronika w tle jest bliska ostatnim płytom, zwłaszcza ten basowy syntezator. Rewolucja to tu będzie tylko w tytule, ale fragment jest przebojowy i to nie w tak tani sposób jak Sut my soul. Ode mnie propsy, ale pozostałe fragmenty bardziej mnie intrygują. Ten pierwszy faktycznie pobrzmiewa trochę Exciterem (minimalistyczna, ale nie analogowa elektronika).
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 12 paź 2016 18:44

Może po prostu tak wyrwany z całości fragment wydaje mi się czymś nowym, dokładnie nie wiem, o tym przekonamy się pewnie już w kwietniu. Na razie brzmi mi to jak na warunki DM świeżo i dość nowocześnie.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 12 paź 2016 22:38

Po głębszym przesłuchaniu to w sumie wszystkie fragmenty mi nieco PTAkiem zalatują, ale każdy pewnie usłyszy to co chce. Ten minimalistyczny pierwszy fragment ma w sobie echa Macro czy I Want It All jak dla mnie. Drugi jest fajnie mroczny (tu miejsce na śmiech Hiena). W trzecim nie jestem przekonany serio do tego tekstu jakoś i choć faktycznie niezły blues tam się ostro kręci to dla mnie średnio to przebojowe, nie przepadam za Gore'owym jakby... kaznodziejskim tonem w stylu Peace.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 14 paź 2016 19:43

Ja się wstrzymam z odsłuchem do ukazania się pierwszego singla. Nie mam ochoty na te urywki, one nie dadzą pełnego obrazu muzyki.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 paź 2016 21:00

http://gaffa.dk/artikel/111620/depeche- ... os-sammen/

Wywiad jest po duńsku, ale wyłuskałem kilka interesujących fragmentów:

1. Wszystkie fragmenty zaprezentowane na konferencji to kawałki Gahana: Scum (to electro), numer napisany z Christianem i Peterem oraz Revolution.

2. Gahan chciałby zagrać na trasie, między innymi: Barrel of a Gun i In Your Room oraz Everything Counts (bo mu pasuje tematycznie do Revolution).
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 16 paź 2016 04:17

Czytałem... jeśli o mnie chodzi to wiadomo, na którym mi najbardziej zależy... nawet w tak złej aranżacji jak z Touring The Angel, ale jednak... :roll:
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 16 paź 2016 10:06

Gahan coś mówił o "new version" więc może być jeszcze gorzej xD
Ale niech grają. I'm too old to give a fuck.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 16 paź 2016 11:23

Zupełnie bym się nie zdziwił, gdyby aranżacje na GSTour były jeszcze bardziej oszczędne niż na poprzedniczce. I jeszcze ten nieszczęsny Barrel, który został wykastrowany totalnie. ;)
ODPOWIEDZ