Martyr

Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Re: Martyr

Post 15 kwie 2017 02:16

Dajcie spokój, ja nawet dobrze nie pamiętam, że coś takiego istniało :lol: Ujowy utwór promujący ujową składankę. Bo o ile jakichś singli 86-98 zdarza mi się jeszcze słuchać ze względu na dobre singlowe aranżacje wielu utworów, o tyle w przypadku 'The best of' mamy do czynienia z galimatiasem utworów wybranych przez maszynę losującą Totalizatora Sportowego :D Serio, Depeche Mode ma tak zróżnicowaną twórczość i tak przemyślane koncepcyjnie albumy, że grzechem jest słuchać ich muzyki w taki sposób.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 15 kwie 2017 11:08

A ja uważam dokładnie odwrotnie. The Best of Vol. 1 było pierwszą ich płytą w moim posiadaniu i mam sentyment do tej składanki. Eklektyzm jest wpisany w muzykę DM ale koniec końców ich single są robione jakby pod szablon, są wspólne mianowniki i składanka naprawdę brzmi dobrze moim zdaniem i właśnie stwierdzam że muszę ją odzyskać bo ją na coś wymieniłem swego czasu :/ a dzięki niej pokochałem New Life :D i Martyr idealnie pasował do promocji bo jest esencją "starego DM" jak bym to teraz nazwał w odniesieniu do słów shodana z innego tematu. Jak dla mnie od SOTU to już inny zespół i pomimo że wówczas hejtowałem to co zrobili ze swoją muzyką dzisiaj cieszę się bo rezultatem obranej wówczas drogi jest dzisiaj Spirit :) a Martyr jak dla mnie zamyka pewien rozdział.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 kwie 2017 11:22

Martyr esencją starego DM? Mudżyn, wytłumacz mi jak i w którym miejscu :D :D
Jeżeli Martyr jest wizytówką starego DM, to chyba świat stanął do góry nogami.
Ja nie rozumieć, Ty wytłumaczyć moja.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 15 kwie 2017 11:33

Mudżyn mieć całkowita racja.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 kwie 2017 11:36

To niech mi Mudżyn wytłumaczyć. Podać argumenty, wyjaśnić jak gimbusowi na lekcji żebym ja zrozumieć.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 15 kwie 2017 11:40

Nie wiem, czy potrafi, bo jak widać moich wyjaśnień nikt nie jest w stanie zrozumieć.
Może to tylko kolejne z moich dziwactw i powinienem to opisywać w zupełnie innym temacie? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 kwie 2017 11:42

Póki co piszemy o tym w 3 różnych tematach :D
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 15 kwie 2017 11:45

Widzisz jak to pan shodan potrafi swoimi dziwactwami nakręcić dyskusję?
Nawet pomimo tego, jeżeli nikt oprócz mnie samego nie wie, o co w niej chodzi. :roll:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 kwie 2017 11:52

Swoją drogą, pamiętam kiedyś inną naszą dyskusję (jakoś rok temu), w której zapierałeś się, że DM musze pozostać jako trio za wszelką cenę, bo dla Ciebie DM w jakimkolwiek innym składzie (chodziło o dołączenie Petera i Christiana), to nie DM. Tak więc Twoje dziwactwa zataczają całkiem spore kręgi :D
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 15 kwie 2017 13:02

To słabo ta depeszowość się zestarzała, skoro w 2006 roku jej symbolem był elektroniczny utworek ewidentnie zalatujący resztkami studyjnymi. :8
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 15 kwie 2017 14:00

Hien pisze:Martyr esencją starego DM? Mudżyn, wytłumacz mi jak i w którym miejscu :D :D
Jeżeli Martyr jest wizytówką starego DM, to chyba świat stanął do góry nogami.
Ja nie rozumieć, Ty wytłumaczyć moja.
Muzyka dla dejwów, skoczny synthpopowy chwytliwy numer jak Just Can't Get Enough, It's Called a Heart, Strangelove, WIME, It's No Good, Enjoy itp.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 15 kwie 2017 14:55

Hien pisze:Swoją drogą, pamiętam kiedyś inną naszą dyskusję (jakoś rok temu), w której zapierałeś się, że DM musze pozostać jako trio za wszelką cenę, bo dla Ciebie DM w jakimkolwiek innym składzie (chodziło o dołączenie Petera i Christiana), to nie DM. Tak więc Twoje dziwactwa zataczają całkiem spore kręgi :D
Wiedz, że i tak się hamuję i wyjawiam tylko te co łagodniejsze formy dziwactw. :8
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 16 kwie 2017 00:13

stripped pisze:
Hien pisze:Martyr esencją starego DM? Mudżyn, wytłumacz mi jak i w którym miejscu :D :D
Jeżeli Martyr jest wizytówką starego DM, to chyba świat stanął do góry nogami.
Ja nie rozumieć, Ty wytłumaczyć moja.
Muzyka dla dejwów, skoczny synthpopowy chwytliwy numer jak Just Can't Get Enough, It's Called a Heart, Strangelove, WIME, It's No Good, Enjoy itp.
It's Called A Heart? Just Can't Get Enough? Strangelove? Wątpię, żeby któryś z nich był "tró", bo żaden nie jest zbyt nachalnie "mroczny" i nie brzmi, jakby traktował o bólu istnienia (a to jest przecież esencja DM dla trófanów - ten ból). Ci ludzie sprawiają jednak wrażenie potwornie jednowymiarowych - ma być bit do poskakania - ale nie do potańczenia, ma być mroczno, smutno, źle i w ogóle. I zazwyczaj chwytliwa melodia (chyba, że śpiewa Mart). I to, co od tego odbiega, nie jest już tró.

Co nie zmienia mojej opinii, że Serduszko i Strangelove to bardzo fajne kawałki, ten drugi przez dłuższy czas był moim ulubionym. Nadal uważam, że ten bit i to brzmienie są rewelacyjne.
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 23 kwie 2017 01:00

stripped pisze:
Hien pisze:Martyr esencją starego DM? Mudżyn, wytłumacz mi jak i w którym miejscu :D :D
Jeżeli Martyr jest wizytówką starego DM, to chyba świat stanął do góry nogami.
Ja nie rozumieć, Ty wytłumaczyć moja.
Muzyka dla dejwów, skoczny synthpopowy chwytliwy numer jak Just Can't Get Enough, It's Called a Heart, Strangelove, WIME, It's No Good, Enjoy itp.
Ale on jest tak paskudnie wyprodukowany, że zestawianie go z tymi wałkami wygląda jak porównywanie Śląska Wrocław do finalistów Ligi Mistrzów
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 28 kwie 2017 00:01

W Martyr cholernie podoba mi się wokal Gahana - szczególnie w refrenie.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 29 lis 2019 17:05

Zawsze przeze mnie lubiany, dawniej uważany za uboższego kuzyna Suffer Well a obecnie moja sympatia jest silniejsza jak kiedyś i wolę go bardziej od SW, hah.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 22 mar 2021 00:00

Tak sobie z nudów prześledziłem ten temat i o ile pamiętałem, że kiedyś rzeczywiście nie lubiłem Martyr, o tyle się bardzo zdziwiłem, że już 10 lat temu zacząłem zmieniać o nim zdanie.
W tej chwili Martyr bardzo lubię. I potwierdzzę to, co pisałem zawsze (nawet w czasach, gdy Martyra nie lubiłem) - Martyr to utwór bardzo depeszowy. Bardzo. Z wyjątkowo dobrym wokalem.
Zauważyłem podczas czytania tematu, że od zawsze tylko stripped i Czez chwalili ten utwrór. Powiedzcie mi więc, dlaczego Martyr jest dla Was aż tak zły? Nie na zasadzie - bo tak, tylko konkretne argumenty. W czym jest gorszy od innych utworów z PTA?
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 mar 2021 05:45

Ja choć Martyr lubię to rozumiem argumenty na nie, jest przaśny, dyskotekowy, dla narąbanych depeszowców na zlotach w sam raz jak podejrzewam i pewnie gdybym to kiedyś zobaczył na oczy mógłbym mieć wstręt do samego kawałka potem :D

Nie jest to utwór najwyższych lotów, ale wg mnie jednak lepszy niż Better Days i Soothe My Soul.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 22 mar 2021 22:25

No Shodan, zes zapunktowal teraz 😎
Ano Martyra lubie odkad sie pojawil i zdania nie zmienilem. Jest skoczny, energetyczny, ma swoisty bit, konstrukcje, instrumentarium, tak jak Shodan zauwazyl mocny wokal. Jest jedna z tych piosenek, ktore mozna zanucic w lazience.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 23 mar 2021 07:52

Ja wiem, że to nie jest utwór jakiś tam bardzo wyszukany, ale czasem i na takie potupajki ma człowiek ochotę.