Spirit

ODPOWIEDZ

"Spirit"

Going Backwards
6
38%
Where's The Revolution
0
Brak głosów
The Worst Crime
2
13%
Scum
1
6%
You Move
1
6%
Cover Me
3
19%
Eternal
0
Brak głosów
Poison Heart
2
13%
So Much Love
1
6%
Poorman
0
Brak głosów
No More (This Is the Last Time)
0
Brak głosów
Fail
0
Brak głosów
 
Liczba głosów 16
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Re: Spirit

Post 16 kwie 2017 19:56

Wszystkie genialne, dlatego tak cenię wkład Wildera, co do progresu tu chodziło że po "Ultrze" nastąpił bardzo mocny regres a od SOTU się to poprawia. Już SOTU było o klasę lepsze niże 2 poprzednie denne płyciwa, Delta była w miarę dobra a obecna jest jeszcze lepsza.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 16 kwie 2017 22:22

Ale jako, że mówi to człowiek, który twierdzi, że OMD jest zespołem wyższej klasy niż DM, to pozwolisz Peter, że nie potraktujemy tego poważnie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 16 kwie 2017 22:39

Peter pisze:Już SOTU było o klasę lepsze niże 2 poprzednie denne płyciwa
;( ;( ;(
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 16 kwie 2017 23:38

Regres, bo przestali wydawać dość mocno hermetyczne produkcje i otworzyli się na szereg nowych brzmień, których jeszcze w DM nie było. Do tego negacja wiejącego do dzisiaj świeżością Excitera i pewnego rodzaju przebojowością PTAka. Co tutaj się wydarzyło?
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 17 kwie 2017 09:17

Hien pisze:Ale jako, że mówi to człowiek, który twierdzi, że OMD jest zespołem wyższej klasy niż DM, to pozwolisz Peter, że nie potraktujemy tego poważnie.
Nie mówię, że wyższej klasy niż DM ale że OMD się mocno postarali o dwie dobre płyciwa.
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 18 kwie 2017 17:02

Exciter denną płytą - napisanie tego na tym forum to coś w rodzaju skazania siebie samego na ostracyzm ;( We're the judge and the jury, the hangman, the convict :lol:
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 18 kwie 2017 17:42

Jest raczej słaba niż całkiem denna przez knota "The Dead of Night" i totalne zabicie "Free Love" w wersji albumowej. Ale jeszcze gorsze było PTA i zwłaszcza skopany utwór otwierający. Dlatego ja tak tęsknię za Wilderem bo za niego nie było takich knotów. Był tylko jeden słabeusz "I Want You Now".

A tu na "Spirit" jest ich mało

PS czy nie można mieć tu własnego zdania?
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 18 kwie 2017 18:45

Czy któryś z kolegów nie ma bana w kieszeni, gdzieś tam schowanego? Zabicie "Freelove" wersją bardziej rozbudowaną, która jest brzmieniową kwintesencją całej płyty.

PS Nie, nie można. ;(
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 18 kwie 2017 18:47

Można, tylko pewne opinie są tak osobliwe, że aż trudne do przełknięcia :lol:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 kwie 2017 20:20

Oj Peter, Peter. Tu nawet nie chodzi o Twoje opinie, ale to w jaki sposób je wygłaszasz. Z Twoich postów nic nie wynika, wypowiadasz się o muzyce w sposób arogancki i prostacki, pokazujesz, że masz o niej blade pojęcie i nie masz do niej szacunku. Poza tym nigdy nie uzasadniasz nawet swoich osądów. "Tęsknię za Alanem, bo z nim utwory były lepsze. Czemu były lepsze? Nie wiem. Bo były lepsze". Jesteś nudnym rozmówcą. Rzucasz wesoło przymiotnikami ala "denne" i 'wymyślnymi' obelgami w stylu "knot", ale żeby napisać dlaczego coś jest tym knotem, to już Ci się ręka poci. Nie piszesz, bo nie wiesz. Zastanów się dlaczego wiele kontrowersyjnych opinii jest tu akceptowanych, a dlaczego Twoje nie? Zauważysz, że nie chodzi nawet o to co lubisz.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 18 kwie 2017 23:40

Peter pisze:Dlatego ja tak tęsknię za Wilderem bo za niego nie było takich knotów. Był tylko jeden słabeusz "I Want You Now".

A tu na "Spirit" jest ich mało
Czyli mniej niż jeden, tak?
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 19 kwie 2017 02:37

"Scum"...

Cenię bardzo DM nawet mimo braku Wildera knotów było mało. Mają bardzo mało knotów na te konkurencji, to solidna marka.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 19 kwie 2017 09:05

Peter pisze:Jest raczej słaba niż całkiem denna przez knota "The Dead of Night" i totalne zabicie "Free Love" w wersji albumowej. Ale jeszcze gorsze było PTA i zwłaszcza skopany utwór otwierający. Dlatego ja tak tęsknię za Wilderem bo za niego nie było takich knotów. Był tylko jeden słabeusz "I Want You Now".
AŁA.

Kiedyś nie przepadałem szczególnie za The Dead of Night, wydawał mi się z dupy i dziwaczny dopóki nie rozkminiłem ocb w tekście, albo przynajmniej nie natknąłem się na interpretację która by do mnie trafiła. "Zabicie Freelove w wersji albumowej" - brzmi to trochę zabawnie, co najmniej jakby najpierw nagrali singlowy Flood Mix a potem uparcie go zepsuli wersją na album a przecież Flood Mix powstał później. Sam kiedyś nie wiedziałem co o wersji albumowej myśleć, brakowało mi bardzo zamulonego brzmienia syntezatora z singlowej wersji które pokochałem od razu, gdy usłyszałem wersję albumową poczułem się jakbym słuchał muzyki pod wodą, jest osobliwa, ale ten efekt, to odczucie jakie to brzmienie wywołało u mnie w sumie idealnie pasuje do sennej atmosfery albumu :tak:

No i wisienka na torcie, I Want You Now - kolejny utwór którego kiedyś nie trawiłem a dzisiaj stawiam go w czołówce albumu MFTM, i jeśli się nie mylę - a jestem o tym przekonany - jego dziwaczne brzmienie to zapewne wpływ samego Alana Wildera i pokaz jego kunsztu :tak:

Życzę Ci Peter żebyś z czasem odkrył te utwory na nowo i nie zionął hejterskim jadem bardziej jak ja po premierze SOTU :wstyd: ;(

https://www.youtube.com/watch?v=jHPOzQzk9Qo
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 19 kwie 2017 10:22

Wydaje mi się, że akurat "I Want You Now", to typowy Gore, a Wilder dołożył tylko efekty. Wystarczy posłuchać dem z boxa.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że kawałek jest bardzo dobry.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 19 kwie 2017 12:11

Antypatia do 'I Want You Now' w kontekście uwielbienia wobec Wildera jest dla mnie całkowicie niezrozumiała. Zarówno albumowa aranżacja tego kawałka, jak i znakomita wersja live z 94 roku, to te momenty w twórczości DM, kiedy wpływ Alana na tworzoną przez nich muzykę jest widoczny jak mało kiedy :roll: To trochę jak powiedzieć: Wilder wnosił najwięcej dobrego do muzyki DM, ale aranżacje z Devotionala to największa *ujnia w wykonaniu tego zespołu :lol:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 19 kwie 2017 14:42

Serio? Albumowe "I Want You Now" tak bije Alanem? Ja tego zupełnie nie słyszę. W wersji 94 już tak.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 19 kwie 2017 17:06

Cholera wie jak to w studio potem było, ale myślę że demo nie miało tych pojękiwań, może akordeon Gore wymyślił ale te wokalne wstawki pewnie Alan wymęczył z niego.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 19 kwie 2017 17:18

Dlatego napisałem, że "efekty" dodał Wilder.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 19 kwie 2017 21:06

Oryginał IMO jest zbyt surowy i jakoś bez pomysłu zaaranżowany. Te "ochy" i "achy" wtedy jeszcze jakoś przeszły - dzisiaj nie mniej trącą myszką niż eurodance czy najbardziej kiczowaty pop lat 80'. Tych albumowych puzzli dźwiękowych nawet nie zagrali na żywo podczas MFTM Tour, mimo tego, że próbowali.

A triphopowa wersja z Exotic Tour to rzeczywisty majstersztyk - i jakoś te emocje się składniej udzielają i to wszystko jest zagrane w jakiś zaplanowany i odpowiedni sposób. Do tego to brzmienie, odpowiednio basowe i nieprzesadzone. Był okres, gdzie Wilder czuł się w tym nurcie jak mało kto.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 20 kwie 2017 00:03

Peter pisze:Jest raczej słaba niż całkiem denna przez knota "The Dead of Night" i totalne zabicie "Free Love" w wersji albumowej. Ale jeszcze gorsze było PTA i zwłaszcza skopany utwór otwierający. Dlatego ja tak tęsknię za Wilderem bo za niego nie było takich knotów. Był tylko jeden słabeusz "I Want You Now".
No cóż, wymieniłeś tu właściwie same świetne numery. :8
I Want You Now zawsze bardzo lubiłem. Ten utwór ma jedną z piękniejszych melodii w dyskografii DM. Taka typowa Gorowa kompozycja, dobra w każdej wersji bez względu na aranż. W tamtym czasie było takich dużo. Teraz już takich jednak nie pisze wg mnie.
Tak sobie sporo ostatnio słucham Exciter i wciąż się nie mogę nadziwić, jaka im genialna płyta wtedy wyszła. Spirit jest bardzo dobre, ale mimo wszystko to jednak nie ta półka co Exciter.
ODPOWIEDZ