Global Spirit Tour

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Re: [tour] Global Spirit Tour

Post 29 mar 2017 10:45

W gruncie rzeczy to chyba na bootlegach z Devo i The Singles Tour nie przeskakuje ETS. Ten Alanowy remiks przynajmniej był inny od reszty, a na Singles Martin miał całkiem niezłą solówkę i fajnie wykorzystali też sample z trasy promującej Violatora.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 29 mar 2017 10:50

Wersja z Singles jest chyba najlepsza. Wcześniejsze są ok, ale cierpią bardzo na braku żywej perkusji, która naprawdę robi różnice w przypadku tego kawałka.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 kwie 2017 10:37

Śniło mi się, że Depeche Mode grają jeszcze jeden promo koncert i grają zajebistą wersję "You Move".
Może teraz mi się Obcy przyśnią :D
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 10 kwie 2017 22:24

No to chociaż opisz, jak to You Move brzmiało. :mrgreen:
A obcy nie przyśni Ci się dopóki nie zaczniesz zamieszczać co najmniej po 3 obszerne artykuły dziennie o nich na wiadomym blogu.
A co, trzeba zasłużyć. :P
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 24 kwie 2017 01:16

Zaczytując się w dzisiejsze relacje z kolejnych, tajnych mini koncercików w Hollywood granych ostatnio zwróciłem uwagę na listę zagranych utworków. (zagranych sposobem 2 utwory dla kogoś, potem 10 dla grupy fanów, a następna 10 dla innych fanów)

Going Backwards
So Much Love

Barrel Of A Gun
Corrupt
Cover Me
A Pain That I’m Used To
In Your Room
World In My Eyes
Home
A Question Of Lust (pianinko same ponoć)
Poison Heart
Where’s The Revolution

Everything Counts
Wrong
Stripped
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again
Somebody
Walking In My Shoes
Heroes
I Feel You
Personal Jesus

Patrząc na taką listę mój entuzjazm na nadchodzącą trasę trochę się skurczył. Coraz bardziej cieszę się na świeższe kawałki niż na te trupy, które jak widać, będą szykowane i na tę nadchodzącą trasę. Liczę na to, że jednak typowa zagrywka DM i na tę właściwą część trasy rzucą nie dość, że więcej kawałków ze Spirytu, to jeszcze gdzieś w pobliżu pojawią się 2-3 odkopane brylanty.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 24 kwie 2017 02:03

Czyli nie ma co się czarować, set będzie wyglądał mniej więcej tak

http://www.setlist.fm/setlist/depeche-m ... 6205f.html

Ponadto Poison Heart rozwiewa niejako wątpliwości, co będzie trzecim singlem (no, chyba że to będzie Cover Me).
Inna sprawa, że "Heroes" raczej na bank będzie w secie, z czego można się tylko cieszyć.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 24 kwie 2017 21:49

Szczerze mówiąc po Corrupt liczyłem na jeszcze jakieś inne miłe niespodzianki. A tu nie zapowiada się.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 24 kwie 2017 23:08

Powinno być jeszcze Scum, które jest jak yetti.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 24 kwie 2017 23:14

No to wciąż na razie IMO tylko połówka płyty - razem z Corrupt, Everything i Stripped jedyne "plusy dodatnie" tego setu. Liczę, że to wciąż element tej wstępnej, testowej części trasy.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 24 kwie 2017 23:24

Nadal pozostaje nadzieja, że Panowie trollują. Jeszcze się nie zdarzyło żeby odkryli wszystkie karty przed początkiem trasy.
Mam nadzieję, że to tylko fragment repertuaru, który ma charakter rotacyjny. Na takiej zasadzie w 2013 r. grywali czasami John The Elevator, Soft Touch, In Your Room i parę innych. Secret To The End pograli i wyj.ebali, to samo może się wydarzyć i tym razem.
Trochę mi się nie podoba (mimo wszystko), że robią takie publiczne próby. Te setlisty robią tylko zamieszanie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 25 kwie 2017 02:00

Heroes :o

Byłoby dla mnie wielkie zdziwko gdyby na koncertach grali ten cover, ale zaje.iście przyjemne zdziwko.
Cieszy mnie obecność Poison Heart choć odnoszę wrażenie że ten kawałek będzie grany wymiennie z czymś. I ciekawe czy takie Scum wejdzie ostatecznie do setlisty czy nie.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 25 kwie 2017 10:07

Grają to "Heroes" często, więc uważam, że szansa jest bardzo dużo, że to się pojawi na trasie i powiem szczerze, że bardzo bym tego chciał.
Depeche Mode takich rzeczy nie robią, zatem jeśli się zdecydują, to będzie to spore wydarzenie. Ile oni grali coverów na trasach? Dwa? I to prawie 3 dekady temu. W dodatku, to taki spontan cover, bo go nie nagrali w wersji studyjnej (jak np So Cruel).

Ja obstawiam, że podobnie jak na poprzednich trzech trasach, kawałki ze Spirit będą się zmieniać w trakcie trasy, zwłaszcza mam tu na myśli drugą część w 2018 r. W ten sposób na ławce rezerwowych mogą czekać takie rzeczy jak No More (które w 2018 r. może zastąpić Poison Heart albo Cover Me) oraz Poorman lub You Move. I jestem niemal przekonany, że one się prędzej, czy później pojawią (a przynajmniej część z nich).
Ponadto, nie chce mi się wierzyć, że Gore nie będzie wykonywał czegoś swojego z nowej płyty. Nie wiem, czy szarpnie się na Eternal (chociaż znając go to wszystko jest możliwe, zwłaszcza w aranżacji na pianino), ale Fail aż się prosi o koncertową wersję. Gore nigdy nie grał premierowych kawałków na promo koncertach (pomijając Home w 1997 r.) więc myślę, że możemy być spokojni, o to, że trzyma coś rękawie.
Inna sprawa, że obecnie DM robie coś dla nich bezprecedensowego, czyli oprócz promo koncertów, gra publiczne próby z koszmarnie dużą ilością materiału. Z jednej strony chcę wierzyć, że nas trollują, ale z drugiej strony, to DM. Zawsze kiedy człowiek posądza ich o jakiś spontan, to okazuje się, że wychodzi jak zwykle ;)

Ps. rozwala mnie trochę jak się nagle obudzili z miłością do Sounds of The Universe. Trasa się jeszcze nie zaczęła, a oni już zagrali 3 kawałki z tej płyty. Sytuacja jest dla mnie trochę niepojęta, wystarczy spojrzeć jakie pojedyncze ogryzki były grane z Excitera na wszystkich trasa od 2005 roku, z PTA pojawiły się tylko 3 utwory (z czego dwa jako tour regulary, a jeden tylko kilka razy jako zamiennik), a Delta będzie chyba reprezentowana na obecnej trasie jak SOTU na ostatniej (czyli null). Jeżeli Wrong będzie stałą częścią programu jak Corrupt, to będzie to kompletna nowość jeśli chodzi o jakikolwiek materiał post Ultrowy.

Ps2: nie wiem, czy wiecie (ja się dowiedziałem chwilę temu), że przed rozpoczęciem trasy będzie jeszcze jeden koncert, znowu w LA. Występ odbędzie się jutro (przy czym naszego czasu, to już będzie pojutrze nad ranem). Ciekawe jak długi będzie i czy znowu się okaże, że DM trollują.

Ps3: podobno na tym koncercie kilka dni temu, w trakcie A Question of Lust, Gahan usiadł za perkusją i wydurniał się udając, że gra. LOL xD Ponadto, podczas tego kawałka, Martin oddał mikrofon publice żeby dośpiewała kawałek do końca. Szkoda, że na normalnych koncertach nie będzie można liczyć na takie atrakcje. Tym bardziej marzy mi się taka właśnie trasa DM. Stadiony wpływają na ten zespół negatywnie. Zero spontanu, zero kontaktu z publiką (paradoksalnie, mimo że wygląda to odwrotnie), wszystko pod linijkę i wg wzoru.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 25 kwie 2017 19:17

Szczerze mówiąc byłem przekonany, że No More znajdzie się w setlistach na bank od początku.
Osobiście zaś bardzo liczę na trasie na Poorman i You Move.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 25 kwie 2017 20:23

Na stadionach jako chłodny obserwator widziałbym Poormana jako drugonocnego zmiennika dla So Much Love. Choć te drugie nocki to też już żart - na tej części trasy dwa razy z rzędu w jednym miejscu zagrają tylko... raz.

Jako fan Spirytu w ogóle chętnie od początku widziałbym jeszcze Fail, Poorman i No More w secie od razu. ;)
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2823
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 04 maja 2017 16:46

Depeche Mode rozpoczyna stadionowe tourne po Europie. Jutro pierwszy koncert Global Spirit Tour. A tymczasem wiemy, że scena, jak zwykle, nie licuje kompletnie ani z rozmachem trasy, ani z oczekiwaniami fanów (bo fanatycy i tak mają w dupie scenę). Ze zdjęć, które krążą po sieci, można dojść do wniosku, że z taką sceną najlepiej pokazać się na rynku w Nowym Targu, a nie na stadionie na 50 000 miejsc. Ten ich minimalizm i lenistwo związane z ustalaniem setlisty jest drażniące. Tak, jakby w dupie mieli fanów, bo i tak kupią bilet.
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 04 maja 2017 19:32

IMHO to nie scena powinna zostać dostosowana do rozmiaru stadionów, tylko DM powinno grywać na mniejszych obiektach. Ten zespół nijak nie pasuje do wielkich stadionów, a od lat uparcie na nich grywają. Gdyby nie to, że tegoroczny koncert jest akurat tam, gdzie mieszkam, to w ogóle odpuściłbym sobie letnią część trasy i poszedł tylko na halówkę.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 04 maja 2017 20:51

Skoro lepiej dla nich grać na mniejszych, to po co grają dla większych? Poza tym oczywistym powodem. ;)

Dejmien ma rację - niby płytka dobra, niby wszystko jest dość wyraźnie przemyślane, ale w gruncie rzeczy znowu szykują się podobne manewry jak 4, 8 czy 12 lat temu. Kolejny longplej promowany w dość średni sposób.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 04 maja 2017 22:02

A co tak w ogóle macie do bardzo dobrej akurat TTA?
SinnerInMe pisze:Ten zespół nijak nie pasuje do wielkich stadionów
Na Rock am ring w 2006r. była ogromna widownia i nie było z tym żadnego problemu.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 maja 2017 22:02

Ja tam i tak będę tylko słuchał bootlegów.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7939
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 04 maja 2017 22:16

shodan pisze:A co tak w ogóle macie do bardzo dobrej akurat TTA?
Ja? Nic. Choć na bootlegach z tego okresu przewijam właściwie połowę utworów. :D
ODPOWIEDZ