Global Spirit Tour

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Re: [tour] Global Spirit Tour

Post 04 maja 2017 23:04

E tam, stały zestaw hitów był zawsze. I zawsze będzie. Tego nikt nie zmieni. Dlatego liczy się najbardziej promowany nowy materiał i ewentualne niespodzianki.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 05 maja 2017 22:10

"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 05 maja 2017 22:21

Everything Counts prawie w wersji 88.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 05 maja 2017 23:21

I kto by pomyślał... :8
Dragon pisze:Intro
Going Backwards
So Much Love
Barrel Of A Gun
Corrupt
Cover Me
A Pain That I’m Used To
In Your Room
World In My Eyes

Home
A Question Of Lust (pianinko same)

Poison Heart
Where’s The Revolution
Everything Counts
Wrong
Stripped
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again

Somebody
Walking In My Shoes
Heroes
I Feel You
Personal Jesus
(kolejność w pierwszej części setu się nie zgadza, ale wszystkie ładnie zagrane w Sztokholmie)

Po TAKIM warm-upie czuję się wybitnie złapany w pułapkę. Taka płyta TAK promowana. Rekord liczby utworów z płyty promowanej na trasie ustanowiony dość dobry. W sumie to można było trochę skurczyć portfel i wyciułać kasę na koncert w Glasgow - może nie miałbym zaszczytu usłyszeć Poison Heart i Stripped, ale na pewno nie usłyszałbym masy muzycznego recyklingu. I widziałbym zespół w naprawdę dobrej formie.

Miło, że wywalili większość zgniłych tytułów, ale jestem już podskórnie przekonany, że na jesień/zimę wrócą z przytupem. Przynajmniej już nie muszą wywalać nowych kawałków - teraz wystarczy tylko te ciekawsze powyrzucać. :lol:

Zdziadziali strasznie - tyle ciekawych utworków się przewijało w newsach i na "tajnych" koncertach, było już nawet Scum, a tutaj taki bigos. A już postawa Martina to naprawdę ciekawostka - z takim podejściem boje się o Fail na trasie. Zamiast tego dawałbym już większe szanse na The Worst Crime w plumken wersji. Po co produkować tak dobrą muzykę, żeby potem ją tak tragicznie traktować.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 05 maja 2017 23:24

Dragon pisze:Miło, że wywalili większość zgniłych tytułów
Czyli których?

Czyli jednak zagrali cały set w LA. Parę numerów słuchałem na żywo.
Jestem trochę w szoku, że Martin nie zaśpiewał nic z nowej płyty. Tego jeszcze nie było.
Natomiast Heroes zmiotło mnie z powierzchni ziemi. Zdecydowanie najlepszy moment koncertu. To jak Gahan to zaśpiewał totalnie mnie rozłożyło.
Wbrew pozorom, setlista była bardzo przekrojowa (nie zagrali tylko z pierwszych dwóch płyt, co było do przewidzenia).
Ludzie będą pewnie marudzić, że nie było żadnej dużej niespodzianki z lat 80-tych.

Tak więc:

plusy:

- Everything Counts brzmiało prawie jak na 101
- Poison Heart
- HEROES!!
- krótkie I Feel You
- fajne intro do Wrong (i samo Wrong)

minusy:

- brak utworów Martina z nowej płyty i generalnie skandaliczna ilość kawałków ze Spirit (5)
- zdecydowanie wymuszona obecność kawałków, o których pisałem w jednej z moich analiz miesiąc temu.
To one zjadły miejsce, które mogły zająć takie rzeczy jak No More, Poorman, czy You Move.

Ps.: czy tylko mnie się wydaje, że komuś się poje.bało na tym pierwszym koncercie i Scum nigdy nie było?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 05 maja 2017 23:36

Hien pisze:Czyli których?
Chodziło mi o te największe trupy - Behind, AQOT, Policy of Truth - do reszty w secie jakoś się przyzwyczaiłem. Nawet to I Feel You, mimo coraz gorszego wykonania, jakoś się trzyma. Tych trzech już bym tak bardzo nie zaakceptował.

Na pewno do wywalenia jeszcze przydałoby się właśnie I Feel You, Never i Enjoy, bo ten Walking i w szczególności World - jakoś się bronią, ale wiadomo, że to kompletnie niemożliwe.

Co ciekawe, zrobili sobie nowe trupy do setu - rolę starych przejęły Barrel i Pain. Ten pierwszy przynajmniej nie jest już tak biednie grany.
Tak więc:

plusy:

- Everything Counts brzmiało prawie jak na 101
- Poison Heart
- HEROES!!
- krótkie I Feel You
- fajne intro do Wrong (i samo Wrong)

minusy:

- brak utworów Martina z nowej płyty i generalnie skandaliczna ilość kawałków ze Spirit (5)
- zdecydowanie wymuszona obecność kawałków, o których pisałem w jednej z moich analiz miesiąc temu.
To one zjadły miejsce, które mogły zająć takie rzeczy jak No More, Poorman, czy You Move.
Ja widzę to tak;
+ Corrupt, Wrong, Stripped
+ ciekawe kombinacje przy starociach typu Walking właśnie, World, pełny In Your Room,
+ coś jeszcze z tego Spirit grają

- Martin w wersji geriatrycznej,
- 5/12 ze Spirit,
- trzymanie Paina na trasie,
- ogólna marnizna setu - IMO gorsza Delta była znacznie ciekawiej promowana
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 05 maja 2017 23:43

Ja widzę jednak więcej plusów. Nie grali pod fanów 80s dzięki czemu fani nowszych płyt (jak ja) mieli w końcu szansę na takie rzeczy jak Corrupt, czy nawet nieoczekiwany powrót Wrong, albo tak kompletnie zaskakujące posunięcia jak Heroes. Brak A Question of Time, to chwila przełomowa!
Teraz widzę, ze faktycznie sporo stałych bywalców wywalili.
In Your Room grany w wersji albumowej, to prawie jakby grali numer pierwszy raz od 1993.
Myślę, że reagujemy w ten sposób, bo Panowie spalili WSZYSTKO podczas koncertów promocyjnych.
W zasadzie można uznać, że trasa zaczęła się już w marcu.
Martina akustyki przestały mi przeszkadzać, wręcz zacząłem je doceniać. To są piękne wykonania i przynajmniej dają nadzieję na jakieś zmiany.
Jedyne o co mam ból dupy tak na prawdę, to mało numerów ze Spirit.
Pewnie nastąpi przetasowanie w 2018 r.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 05 maja 2017 23:52

Mimo wszystko i tak wychodząc po koncercie tego 21 lipca będę zadowolony, ale taki falstart mocno zepsuł naprawdę dobre wrażenie. Nie grają już pod fanów 80s, ale z tak niespodziewanym setem mogą grać wyłącznie dla siebie. Ze staroci za bardzo the best, a z nowości Spirit potraktowany po macoszemu, a jedyną naprawdę ciekawą nowością jest Corrupt.

Z tymi plumkenami Martina z trasy na trasę coraz gorzej się przyzwyczajam - Somebody przełknąłbym w innej konfiguracji, ale nie z AQOL, które już na TOTU w takiej wersji brzmiało źle, a na DMT w pewnym momencie można było to uznać za jakiś nieśmieszny żart. Nie wiem, czy teraz na pewno jest choćby trochę z tym lepiej. Ostatnią nadzieję widzę... w następnym koncercie, bo na DMT zamiast Higher / Child / AQOL zagrał wtedy When The Body Speaks / Only When / Home.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 06 maja 2017 00:03

Myślę, że Martin się dopiero rozkręca. Trochę położyli szanse, aby zrobić cały koncert bardziej pod Spirit. Niby grają Everything Counts, ale bardziej by tu pasowało np New Dress.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 06 maja 2017 00:10

Liczę, że się rozkręci. Choć wcześniej nie potrzebował dużo czasu do rozruchu. Sama otoczka setu wokół Spirit... jak dla mnie nie ma tutaj na razie promocji płyty, więc to trochę takie poprawione The Best Of z dodatkiem kawałków ze Spirit.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 06 maja 2017 00:26

Włączyłem analityczny umysł ;) i przejrzałem starty ostatnich dwóch tras. Potwierdza się niejako, to o czym pisałem.

Tour of The Universe, Luksemburg

http://www.setlist.fm/setlist/depeche-m ... 62787.html

- 4 utwory z nowej płyty debiutują
- 5 interesujących powrotów, o których krążyły plotki, ale nikt nie słyszał: Master, Fly, Strangelove, No Good i Waiting For The Night
- dodatkowe niespo w tym, że WFTN w wersji półakustycznej
- 7 kawałków z nowej płyty (In Symphaty wyleciało po 2 koncertach, ale Jezebel było grane wymiennie z Little Soul)

Ale wtedy tez występy promo były bardzo skromne, zatem zobaczmy co było na poprzedniej trasie:

http://www.setlist.fm/setlist/depeche-m ... 80af1.html

- 4 kawałki z nowej płyty debiutują (reszta była na promo, a Soft Touch był bardzo rzadkim gościem podczas całej właściwej trasy)
- 5 interesujących i niespalonych powrotów: Halo (w nowej wersji!), Black Celebration, Question of Lust, Higher Love i Pain (w nowej wersji!)
- 1 spalony, ale interesujący powrót Barrel
- kilka pierdół ala nowe intra, itd
- 8 kawałków z nowej płyty (Secret To The End wypadł po 33 wykonaniach)

a teraz mamy dzisiejszy koncert

http://www.setlist.fm/setlist/depeche-m ... 651b7.html

- żaden premierowy kawałek nie był tu grany po raz pierwszy, a do tego wszystkie można było zobaczyć podczas streamów
- 5 interesujących powrotów/debiutów starszych numerów: Corrupt (debiut!), Heroes (debiut i w dodatku numer Bowiego), In Your Room (wersja albumowa!), Everything Counts (nowa/stara wersja) i Wrong. Wszystkie spalone, jeden do obejrzenia na streamach.
- kilka pierdół ala nowe intra
- 5 numerów z nowej płyty

Jak widać, problem polega przede wszystkim na tym, że pozbawiono nas w 100% jakiegokolwiek zaskoczenia.
Nie wszystko słyszeliśmy, ale o wszystkim wiedzieliśmy.
Na papierze wygląda to super, ale co z tego skoro niczym nas nie zaskoczono względem promo koncertów.
Drugi problem, to mała ilość kawałków ze Spirit, płyty bardzo dobrej, a słabo reprezentowanej.
To prawda, że wywalili sporo zatyranych kawałków, ale też bardzo dużo zostawili.
IMO poczatek trasy jak zawsze, z tym wyjątkiem, że znaliśmy set od tygodnia.

Przypominam też, że na halówkach ilość utworów zawsze spada do 20, więc tez nie liczcie na jakieś cudawianki.
Natomiast na przestrzeni całej trasy może się zadziać. Podczas trasy w 2009 i 2010 roku, DM zagrali łącznie 39 utworów, a w 2013 i 2014 zagrali łącznie 40. Obstawiam, że w 2018 Poison Heart lub Cover Me zostanie zastąpione przez No More.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 06 maja 2017 02:23

Przeleciałem setlistę tak bardzo pobieżnie, bo w tej jakości to aż uszy bolą i nie ma co się męczyć. Ale generalnie w większości kwestii zgadzam się z Hienem.
Nie ma rzeczywiście zbytnio jakichś dodatkowych zaskoczeń, a tak bardzo liczyłem na jeszcze jakąś miłą niespodziankę. Może w dalszej części trasy coś dojdzie z mojej listy życzeń (choć wielkich nadziei nie mam).
Mało utworów ze Spirit niestety.
Parę stałych hitów zostało bo i musiało. Nie oszukujmy się, nie mogą wszystkiego wywalić.
Muzyki Bowiego nie słucham bo nie lubię, więc dla mnie osobiście zagranie Heroes to zmarnowanie paru minut koncertu. Choć nie powiem Gahan wypadł w utworze bardzo dobrze.
Martwi mnie za to, że zagrali zaledwie po jednym utworze z Ultra i PTA.
Ale największy skandal to ponowne olanie Exciter. Tego im nie wybaczę dziadom jednym. ;(
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 06 maja 2017 02:36

Z Ultry były 2 utwory ;)
Z Delty nic nie było.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 06 maja 2017 03:55

Kurde były dwa rzeczywiście. Chyba mi na oczy padło.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 06 maja 2017 11:17

Gdzie mogę posłuchać EC?! :roll:

Link, proszę… bardzo proszę…

edit: mam

https://www.pscp.tv/w/1DXxyyzepdkxM
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 06 maja 2017 11:18

W ciągu kilkunastu minut wrzucę bootleg.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 06 maja 2017 11:24

Mam wrzutę kogoś z Periscope, ale wstaw w dziale botlegów ripa czy co tam masz…
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 06 maja 2017 11:41

Wrzuciłem. Lepsza jakość niż z yt i peryskopów.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 06 maja 2017 11:52

Następnego dnia ten secik dalej nie wygląda dobrze, ale przynajmniej jest Spirit, kawałki z TOTU, Stripped i full In Your Room. Ten Everything Counts to też manewr jak z Just'em na wcześniejszej trasie - tyle utworów, a oni sięgają po te, po które już kiedyś sięgnęli. Przewijając się przez komentarze po internecie mogę zgodzić się z czymś takim - w gruncie rzeczy taki set to na trasę po Nowej Zelandii i Australii, a nie na stadiony. ;)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 06 maja 2017 12:00

A co mieli grać z CTA? Everything Counts, to ulubieniec publiki, nie był grany od 11 lat i jego siła live jest niesłabnąca, Po żadnym innym numerze DM nie masz takich chóralnych śpiewów (może, po Home). Nie wiem z jakiej paki mieliby to wymieniać na np. Two Minute Warning?
Liczyłem co najwyżej, że może dodatkowo coś zagrają. Podobno Martin ma w rękawie akustyczne And Then. Trochę od czapy, ale dobre i to.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
ODPOWIEDZ