Różne ciekawostki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 05 lip 2020 19:02

Powiedz lepiej jak mamy głosować dalej w remiksach a nie zamulasz konia
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 06 lip 2020 01:22

Nie mam pojęcia. Głosujcie jak chcecie ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
obi
Posty: 1222
Rejestracja: 19 paź 2006 12:09
Ulubiony utwór: Halo
Lokalizacja: EU
Kontakt
Strona WWW

Post 07 lip 2020 22:11

"zamulasz konia" jeszcze nie słyszałem/czytałem, fajne :D pożyczam !
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 24 kwie 2021 02:12

Podziele sie z Wami pewna ciekawostka. Otoz wczoraj po raz ktorys bylem z kolega odwiedzic Briana Griffina. Akurat zrobil wystawe w Londynie, przy okazji promujac swoja najnowsza ksiazke. Znamy sie od lat i dzielimy wspolne pasje, w tym przede wszystkim do zuzla. Ale to co zobaczylem wczoraj zamurowalo mnie...
Brian jest posiadaczem zlotej plyty A Broken Frame, za sprzedanie 100 tys egzemplarzy w UK, ktora to zlota plyta jest specjalnie jemu zadedykowana przez zespol.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 24 kwie 2021 09:34

Jakieś foto?
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 24 kwie 2021 16:14

Gdzie podeslac?
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 24 kwie 2021 16:45

No w posta, zobaczmy. :P
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 24 kwie 2021 20:37

Nie da sie wstawic zdjecia
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 24 kwie 2021 21:08

Wiem, wrzuć tradycyjnie np. tu: https://imgbb.com i wstaw link. :8
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 24 kwie 2021 21:56

Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 25 kwie 2021 11:24

Mega! :fletch:
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 25 kwie 2021 13:05

W dechę te zdjęcia, Czez, pięknie! To z koszulką ze Speak & Spell jest wspaniałe! :fletch:
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 25 kwie 2021 14:34

Dzieki chlopaki 🍻
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 05 lut 2022 12:13

Jeden moj znajomy, tez mieszkajacy w Szkocji, napisal na jednej grupie taka oto swoja analize koncertow DM. Taka ciekawostka, widziana jego oczami. Oto wieksza czesc tego tekstu:

A to dlatego, że mam zamiar (częściowo) obalić pewien mit…
Gdziekolwiek nie zaistnieje dyskusja na temat Depeche Mode w wersji ‘live’, prędzej czy później przychodzi fala narzekań, że DM na każdej trasie grają to samo. A czy aby jest tak na pewno? A może po prostu jako oddani fani tak dobrze znamy ich repertuar, że rzadko kiedy są nas w stanie zaskoczyć "oryginalnym” wyborem? No właśnie… sprawdził ktoś kiedyś czy istnieją jakieś rzetelne podstawy do takiego narzekania?
Zacznijmy od tego, że podczas swojej całej kariery DM oficjalnie nagrali 205 utworów. Liczba ta zawiera 23 utwory instrumentalne i 4 covery, choć nie zawiera tak zwanych "ukrytych utworów” (np. Interlude #2 - The Crucified, które mozna znaleźć pomiędzy Enjoy The Silence i Policy Of Truth na Violatorze – znane niekiedy również jako The Crucifix). Wśród 205 utworów, aż 53 to b-side’y i inne utwory, którym nie przyszło ukazać się na żadnym z 14 oficjalnych albumów. W sumie trzeba przyznać, że jest to całkiem niezły dorobek i na pewno jest z czego wybierać 😊 Pod tym względem nie ma tu żadnych wątpliwości.
DM widziałem na żywo na 5 różnych trasach koncertowych (od 2001 roku począwszy), za każdym razem więcej niż raz. I po generalnym podliczeniu wyszło mi, że na tych 5 trasach usłyszałem na żywo aż 78 utworów (38% całkowitego repertuaru, lub 43% gdybyśmy nie liczyli instrumentali). Po dokładniejszym prześledzeniu setlist z innych koncertów na tych trasach, udało mi się znaleźć, że na tych samych trasach DM zagrało w sumie 12 innych utworów, których nigdy nie słyszałem na żywo. Tak więc gdybym pojechał na inne koncerty to w sumie usłyszałbym 90 różnych utworów – 44% całkowitego repertuaru lub 49% jeśli nie liczyć instrumentali. Można zatem zaokrąglić, że na jedynie 5 trasach DM zagrało w sumie połowę swojego całego repertuaru, a to jednak chyba sporo, prawda? Gdyby zacząć się cofać w czasie to, rzecz jasna, z każdą trasą wstecz ta proporcja znacznie by się zwiększała.
Co więcej, tylko 4 utwory z tych 78 które słyszałem osobiście, powtórzyły się na każdym pojedynczym koncercie – NLMDA, Enjoy The Silence, Personal Jesus i Walking In My Shoes. Nawet Home i I Feel You, które zespół zwykł kiedyś klepać do zanudzenia, wypadły z seta pod koniec Global Spirit Tour. I tylko Precious, A Pain That I’m Used To, World In My Eyes, A Question Of Time i In Your Room powtarzały się znacznie częściej niż inne piosenki.
Myślę, że w sporej części obala to mit o całkowitej powtarzalności i przewidywalności. A dlaczego tylko częściowo? Bo dwa zarzuty pośród tych wszystkich jakie Depeszowcy chętnie wysuwają niestety są całkowitą prawdą… brak piosenek sprzed 1985 roku i brak b-side’ów. Z 78 utworów jakie słyszałem na żywo jedynie 5 pochodzi z pierwszych 4 albumów – Just Can’t Get Enough, Photographic, Leave In Silence, Everything Counts i Somebody. Na Tour of the Universe było jeszcze grane przez moment Master And Servant, ale niestety się nie załapałem. To samo można powiedzieć o b-side’ach. Z 78 jakie słyszałem jedynie 4 to piosenki nie-albumowe – Shake The Disease, Heroes, Surrender i But Not Tonight. Co prawda w przeszłości zdarzało się DM grać takich utworów więcej (np. Pleasure Little Treasure, Route 66, Death’s Door, Ice Machine, Now This Is Fun, Shout plus kilka instrumentali jako intro – Kaleid, Painkiller, Oberkorn, Christmas Island itp.), ale to jest faktycznie ciągle bardzo mało.
No dobra, mam nadzieję, że nie zanudziłem… Zgadzam się całkowicie, że fajnie by było usłyszeć Shine, Alone, Rush, Nothing, I Am You, You Move, Perfect, Here Is The House, Something To Do, Lie To Me, My Secret Garden, Mercy In You, The Love Thieves, Sea Of Sin, Happiest Girl, Dangerous, My Joy, Stories Of Old i wiele innych… (choc niektóre z nich były grane w przeszłości). Pamiętajmy jednak o tym, że elektronicznym zespołom, które bazują na podkładach muzycznych i na programowanych syntezatorach jest pod tym względem dużo trudniej. Jasne, że fajnie by było gdyby DM było jak The Cure, którzy grając dwa koncerty w tym samym mieście dzień po dniu potrafili zmienić 28 utworów z 32 piosenek na liście… Podobno Pearl Jam też z tego słynie… Ale nie przesadzajmy, bo najwyraźniej nie jest źle. Cieszmy się tym co mamy 😊
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 05 lut 2022 12:49

DM między 2005, a 2014 mieli bogaty repertuar na każdą trasę. Na Global Spiryt było trochę gorzej, ale też przyzwoicie. Paradoksalnie, najbardziej drętwo było za, wg fanatyków, złotych czasów czyli podczas promocji Violatora. Jedyne co mógłbym obecnemu DM zarzucić, to brak odwagi żeby odkurzyć b-side'y i grać instrumentale. Nie podoba mi się też olanie Spirit na jego własnej trasie.

No, ale kto wie, nie wiadomo, czy będą kolejne trasy, wtedy ludzie docenią co mieli.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 05 lut 2022 14:42

Mysle, ze bedzie.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 18 lut 2022 17:05

Czez pisze:
05 lut 2022 14:42
Mysle, ze bedzie.
Na razie w wątpliwość podaję kolejny album, i powiem więcej - Spirit jest dla mnie doskonałym podsumowaniem i na nim bym poprzestał xD
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 18 lut 2022 17:56

Dzisiaj miałem potrzebę minutowej rozkminy nt. Depeche Mode i zgadzam się z Dejwem, Spirit to jest dobre podsumowanie, wystarczyłaby jeszcze jedna trasa wspominkowo-hitowa i do widzenia, więcej nie trzeba, szczególnie, jeśli dalej chcieliby grać w taki sposób, jak do tej pory... a to już jest coraz bardziej karykaturalne.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 18 lut 2022 18:39

A po co ta trasa wspominkowa? Jak mają kończyć na poziomie, to bez rozdrabniania się na koniec. Zresztą, oni nigdy nie byli szczególnie wspominkowi i za to ich też szanowałem.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7941
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 18 lut 2022 18:48

Nie wiem, dla kasy xD Nie sądzę, żeby byli na tyle padnięci po GST, że odwidziało im się koncertowanie w ogóle. Bardziej jestem pewien trasy niż płyty.
ODPOWIEDZ