Forumowa Lista Przebojów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 14 sty 2022 13:32

Panowie zanim coś wymyślę możecie się wypowiedzieć co byście chętnie widzieli w tych statsach bo jednak można to ugryźć na różne sposoby. Mnie jednak najbardziej interesują zmieniające się u nas trendy oraz wspólne mianowniki między nami. Myślałem o tym by te statystyki spersonalizować i każdemu zrobić własną tabelę oraz osobną na forum hdzie będą właśnie tylko te wspólne punkty. Również zastanawiałem się czy nie przedstawiać tego może nie jako statystyk, a bardziej osi czasu, swoistego dziennika gdzie widać by było kto kiedy czego słuchał.

Myślę że klepanie statsów dla statsów trochę mija się z celem bo chodzi o dzielenie i zarażanie się muzą ale chciałbym by były to jakieś prawdziwe fascynacje a nie tylko muzyka którą przesłuchaliśmy w tygodniu i po której nie zostało nic w głowie i tak. Chciałbym by było to jak najbardziej interesujące, nawet chwilami rozważałem czy nie zrezygnować z umieszczania tu muzy DM ale i tu zawsze można coś odkryć (sam dopiero co zafascynowałem się takim I Sometimes Wish I Was Dead, było to dla mnie znaczące, nowe a nie jak kolejne odsłuchy SOFADA którego znam na pamięć).

Piszcie na czym by Wam zależało :)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 14 sty 2022 14:14

Mnie by zależało, że to jakoś wyglądało, żeby każdy coś pisał o swoich typach, a nie tylko wrzucał album, piosenki i koniec, leci do statsów.
Formuła 3 utworów tygodnia (o czym już z Murzynem rozmawialiśmy) nie sprawdza się, zwłaszcza w przypadku kiedy ktoś z braku laku wrzuca trzy losowe piosenki z albumu tygodnia i potem to kompletnie rozwala statystykę. Najlepiej będzie wrócić do jednego utworu tygodnia, ale niech to będzie naprawdę utwór tygodnia, najlepszy, wyjątkowy, wyróżniający się z grona innych przesłuchanych. Tak jak Murzyn zasugerował, niech to będę naprawdę istotne typy, a nie pierwsze lepsze z tygodnia.

Nie do końca wiem jak ugryźć personalizowane statsy. Dla mnie taką funkcję pełni last, który ma tych różnych statysty od groma. Murzyn zwrócił uwagę na utwory, które pojawiają się w głowie, które z baku czasu nie ma kiedy włączyć, ale one są. Last oczywiście tego nie zbiera, podobnie jak utworów z winyla, utworów zasłyszanych w radiu w taksówce, czy w kiblu na stacji. Tutaj statsy Gołego sprawdzają się najlepiej.

W każdym razie, wydaje mi się, że ten temat zaczął być przez ludzi traktowany trochę automatycznie, czy wręcz jako szkolny obowiązek (jest czwartek, trzeba coś wrzucić). Trzeba się zastanowić jak to zmienić.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 14 sty 2022 15:17

Masz Hien sporo racji. Ja sam wpadłem w automatyzm i czasami wrzucałem utwory, których po prostu najwięcej słuchałem.
No i parę razy zwróciłem uwagę, że ktoś podał płytę tygodnia pisząc poniżej, że w sumie oprócz singli jest słaba.
Trzeba ustalić jakieś konkretne kryteria. Żeby to nie było na siłę. Może co tydzień to jednak za często? Może powinny być notowania raz na miesiąc?
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 14 sty 2022 16:50

Też o tym myślałem ale raz na miesiąc to z kolei wieczność na forum. Więc może stanie na 2 tygodniach? W gruncie rzeczy przez pół roku zbierania statsów niewiele się działo, największe wydarzenia to była Hienowa faza na Fishmans i Twoje shodan odkrywanie Alicii Keys. A nie, jeszcze u mnie Nirvana ostro szła jakiś czas.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 14 sty 2022 18:08

O właśnie o takie fazy chodzi, jak u mnie Alicia albo nawet ostatnio Exciter, którym nie mogłem się nasycić i słuchałem po kilka razy dziennie. Żeby to nie było na zasadzie - dobra podam tę płytę, bo i tak nic innego nie słuchałem.
Mnie często nachodzi faza na jakąś płytę, czy wykonawcę, choć oczywiście nie co tydzień. Ale parę razy do roku to i owszem.
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 14 sty 2022 18:55

Mnie by zależało, że to jakoś wyglądało, żeby każdy coś pisał o swoich typach, a nie tylko wrzucał album, piosenki i koniec, leci do statsów.
No przyznam, że miewałem tygodnie, w których tej muzyki słuchałem na tyle mało, że moje głosy były w ten sposób naciągane.
Ja jednak optowałbym za ciut rzadszymi notowaniami, ja to już bym wolał nawet dawać te pięć kawałków + płyta, ale tak co miesiąc, im dalej w las tym bardziej wolę 7 razy przesłuchać jedną płytę i ją ogarnąć niż przesłuchać raz siedem płyt i nic z nich nie pamiętać, a czasu niestety na słuchanie aż tak dużo nie mam :/
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 14 sty 2022 19:00

Ale mintaj to chyba nie ten temat.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 14 sty 2022 20:04

Dlaczego nie ten temat? :?:

Dobrze pisze. Może i faktycznie trzeba by to robić raz na miesiąc ale to tak rzadko mi się wydaje, tzn. mało by się działo na forum przez to w związku z tym tematem.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 14 sty 2022 20:17

Myślę, że mintaj ma na myśli temat Best of Forum.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 14 sty 2022 20:33

No chyba nie skoro pisze o notowaniach i że oddawał głosy ;)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 14 sty 2022 21:27

shodan pisze:
14 sty 2022 20:17
Myślę, że mintaj ma na myśli temat Best of Forum.
Trochę zgłupiałem przez chwilę, ale jednak mogę zapewnić, że nie pomyliłem tematów
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 14 sty 2022 21:39

mintaj pisze:
14 sty 2022 18:55
Mnie by zależało, że to jakoś wyglądało, żeby każdy coś pisał o swoich typach, a nie tylko wrzucał album, piosenki i koniec, leci do statsów.
No przyznam, że miewałem tygodnie, w których tej muzyki słuchałem na tyle mało, że moje głosy były w ten sposób naciągane.
Ja jednak optowałbym za ciut rzadszymi notowaniami, ja to już bym wolał nawet dawać te pięć kawałków + płyta, ale tak co miesiąc, im dalej w las tym bardziej wolę 7 razy przesłuchać jedną płytę i ją ogarnąć niż przesłuchać raz siedem płyt i nic z nich nie pamiętać, a czasu niestety na słuchanie aż tak dużo nie mam :/
Ja ostatnio najwięcej słucham w drodze do i z pracy (i nietrudno się domyślić, że repertuar jest z grubsza cały czas ten sam). I to promuje przynajmniej niektóre kawałki, które wymieniałem w temacie (lub też one zawsze są w orbicie zainteresowań). Nowości prawie nie ma i trochę ubolewam nad tym.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 14 sty 2022 21:43

Wczoraj Melki, dziś Shodan nieprzytomny ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7938
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 14 sty 2022 21:52

Automatyzm? Jeśli to nie wzbudza jakiegoś zaciekawienia przynajmniej dla osoby, która w tygodniu czegokolwiek przesłucha no to ta zabawa mija się z celen.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 15 sty 2022 16:32

Co zatem lepsze - statsy co tydzień, 1 album i 1 utwór tygodnia czy statsy co miesiąc - 1 album i 3 utwory miesiąca?
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 sty 2022 17:05

Miesiąc to trochę za dużo, jeśli już nie może być tydzień, to max dwa. Ale tbh formuła cotygodniowa mi nie przeszkadzała.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 15 sty 2022 18:13

Myślę że możemy pozostać przy cotygodniowej formule z jednym albumem i jednym utworem tygodnia, obowiązkowo z jakimś opisem/uzasadnieniem.

Pytanie dalej jak to przedstawiać.

Myślę że każdemu z osobna zrobiłbym tabelę i myślałem żeby przedstawiać to jako linię czasu, np. data, ilość notowań, album, data, ilość notowań, utwór, tak aby z jednej strony można było śledzić na przestrzeni czasu co słuchaliśmy w danym tygodniu ale żeby też uwzględnić ile razy przewinęła się dana rzecz w notowaniach.

Kod: Zaznacz cały

| 14.01. | 1 | A | Depeche Mode - Exciter
| 14.01. | 1 | U | Depeche Mode - Goodnight Lovers

| 21.01. | 2 | A | Depeche Mode - Exciter
| 21.01. | 1 | U | Depeche Mode - Enjoy The Silence

| 28.01. | 1 | A | Taylor Swift - folklore
| 28.01. | 1 | U | Earth Trax - The Complete Trance Induction
Osobno zrobiłbym tabelę grupową dla rzeczy które przewijały się u więcej niż jednej osoby z forum, takie wspólne mianowniki, tylko tu nie wiem czy nie zrobić osobno tabel dla albumów i utworów.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21491
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 sty 2022 18:43

Tylko wspólny mianownik, to się tu zazwyczaj pojawia tylko u Shodana i Czeza ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 15 sty 2022 18:49

Wolałbym żebyśmy skupili się jednak na jakichś naszych odkryciach i olśnieniach a nie DM słuchanym po raz tysięczny bez głębszej refleksji.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 15 sty 2022 18:57

To Wy słuchacie DM bez refleksji? :D
ODPOWIEDZ