New Order

Gość

New Order

Post 18 sty 2005 07:38

Zespół, który powstał na gruzach Joy Division po śmierci Iana Curtisa. Znani są z takich przebojów jak "Blue Monday" albo "True Faith". Ostatnio słucham ich płyty z 2001 roku "Get Ready", jest fantastyczna. Chłopcy wzięli do rąk giatry, co im wyszło na dobre i w znaczący sposób wpłynęło na brzmienie albumu. Dawno nie słyszałem tak dobrej płyty. Warto też wspomnieć, że wokalnie w dwóch utworach udzielali się tacy wokaliści jak Bobby Gillespie (Primal Scream) i Billy Corgan (Smashing Pumpkins).
Gość

Post 18 sty 2005 11:05

Blue Monday coś pięknego , ogólnie New Order mi sie podoba :)
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 1434
Rejestracja: 22 sty 2005 12:25
Lokalizacja: Katowice

Post 22 sty 2005 19:47

Blue monday... niedawno poznałam i umarłam dla tej piosenki ;)
Awatar użytkownika
LucekDM
Posty: 446
Rejestracja: 15 gru 2004 18:01
Lokalizacja: Brzeszcze k. Oświęcimia
Kontakt
Strona WWW

Post 22 sty 2005 20:26

Ja mam całe the best of i powiem że Blue Monday to jest najlepsza ich piosenka!Oprocz tej warte uwagi są:- The Perfect kiss- Youched by the hand of God :!: :!: :!: :!: (CUDO)- True FaithReszta jest taka se...
Get out the crane
Construction time again
What is it this time?
We're laying a pipeline
Awatar użytkownika
regon
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2005 19:18
Lokalizacja: Tychy

Post 25 sty 2005 22:36

Blue Monday zagrane przez Fletcha w Stodole to było coś - TO ŚWIĘTA PRAWDA
Gość

Post 27 sty 2005 21:56

Właśnie słucham i mni porywa Blue Monday
Gość

Post 28 sty 2005 06:53

Mi ich wcześniejsze płyty niezbyt się podobają. Ale za to "Get Ready" to już mistrzostwo świata :D .
Awatar użytkownika
Bojdis
Posty: 400
Rejestracja: 23 mar 2005 17:30
Ulubiony utwór: Walking In My Shoes
Lokalizacja: Skotschau / Hafnarfjordur

Post 04 kwie 2005 22:38

Moim ulubionym kawałkiem tej grupy jest "True Faith"
Naprawdę bardzo lubię ich utworki :)
Anonymous

Post 14 kwie 2005 14:42

Po smierci J>C> reaktywacja okazala sie totalna klapa!
Dydeo

Post 25 sie 2005 00:10

Oczywiście najlepszy jest Blue Monday :)
Awatar użytkownika
Masta
Posty: 32
Rejestracja: 19 lip 2005 01:18
Lokalizacja: Polska

Post 25 sie 2005 00:14

New Order ma mase fajnych kawalkow m.in.:

Blue Monday
Ceremony
Bizarre love triangle
True faith
Crystal
i wiele innych

Natomiast ich nowa plyta jakos do mnie nie przemawia :|
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 25 sie 2005 09:17

Waiting For The Sirens Call jest fajne! Najlepsze z tej plyty to I Told You So - dziwaczne dźwięki :P :P
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 1434
Rejestracja: 22 sty 2005 12:25
Lokalizacja: Katowice

Post 25 sie 2005 10:29

Moifaworyci to zdecydowanie
Bizarre Love triangle
Price Of love (!!!!)
World in motion
Dydeo

Post 25 sie 2005 10:58

Widziałem dwa klipy New Order i były w tym samym sylu i klimacie :)
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 25 sie 2005 11:21

Bizarre Love Triangle jest... dziwne. Ale fajne. Numer jeden to... True Faith!! :)
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Erwartungen
Posty: 1332
Rejestracja: 29 sty 2005 00:56
Lokalizacja: Katowice

Post 25 sie 2005 11:32

ja ubóstwiam teraz World - the Price of Love, choć zdaję sobie sprawę że to na dłuższą metę nie ta klasa co True Faith (World szybciej się znudzi) póki co jednak - to jest numer jeden

Co do Iwonki... ona nawet World ode mnie zgapiła, mimo że ja to usłyszałem u niej :) Było tak - leciało to u Iwony, ja się zachwyciłem, bo chyba z 10 lat nie słyszałem, Iwona zero reakcji, pytam o tytuł... beznamiętnie odpowiada, zamieszczam pełnego entuzjazmu posta na linki Slicka z między innymi teledyskiem do world (chciałem tego posta znaleźć, niestetyt widzę, że został przeniesiony do large amounts a później usunięty) no i teraz wreszcie budzący ogromną sympatię iwoniszon pokochał to... :)
Awatar użytkownika
Erwartungen
Posty: 1332
Rejestracja: 29 sty 2005 00:56
Lokalizacja: Katowice

Post 10 paź 2005 21:31

muszę napisać posta po poście... kim jest kobieta która pokazuje się w bardzo wielu teledyskach new order? na pewno w the perfect kiss, w regret i jeszcze wielu innych... okazało się, że w "world" też ona jest :!: znalazłem ją w pewnym momencie (jak pozuje do zdjęcia). jest to mniej więcej pierwsza minuta i 56 sekunda... aż mi się humor z takiej małej przyczyny poprawił :)
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 11 paź 2005 17:08

Nooo wiesz zespół to - Bernard Sumner (gitara, wokal), Peter Hook (bas), Stephen Morris (bębny) i jego DZIEWCZYNA (obecnie pewnie żona :P:P) Gilian Gilbert (klawisze) - zespół więc mieszany, obecność tej babki mnie nie dziwi :D - chyba że nie o nią ci chodzi... Bynajmniej - ostatnio podoba mi się Everything Has Gone Green. Dziwne, ale fajne :) .
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Joanne DV75
Posty: 18
Rejestracja: 18 lis 2005 17:29
Lokalizacja: Leeds, UK
Kontakt
Strona WWW

Post 27 lis 2005 13:12

New Order... he, he... Pamiętam, jak po raz usłyszałam ich w jakiejś Trójkowej audycji i pierwsza myśl, która uderzyła do mojej głowy, brzmiała "Jakie to do Joy Division podobne!" ;) I New Order lubię, to jeden z moich ulubionych zespołów, no, ale czym jest Joy Division bez Iana Curtisa. Jeśli Joy Division oceniam na 10 w skali 10-punktowej, to New Order dałabym może 6 albo 7.

Nie wiem, dlaczego, ale składami zespołów na ogół zupełnie się nie zajmuję... Musiały na przykład minąć trzy lata mojej pełnej zaangażowania fascynacji New Model Army (nie słuchałam NIC innego, kupowałam wszystkie płyty, jakie wpadły mi w ręce, ściągałam wszystkie możliwe koncertówki, chodziłam na wszystkie możliwe koncerty...), zanim dowiedziałam się, jak na imię i nazwisko ma ich wokalista ;D I prawdopodobnie nie wiedziałabym do dzisiaj, gdyby nie nagląca potrzeba dowiedzenia się.
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 26 wrz 2007 23:12

zedytowałem się sam - ślepota nie boli :p

A dorzucam się dopiero teraz, bo wyszperałem na jutubie zajebiaszczy występ No - troche za dużo czadu chłopaki dali przed koncertem chyba, ale poza tym moc jest - http://youtube.com/results?search_query ... rch=Search

Co nie znają kapeli - niech obejrzą, to jest dopiero czad wypier***lić się z gitarą na scenie :D