Aukcje charytatywne

Awatar użytkownika
EveS
Posty: 1734
Rejestracja: 05 kwie 2005 16:10
Ulubiony utwór: Never Let Me Down Again
Lokalizacja: EZG

Post 10 sie 2006 00:25

Jak widzę najlepiej zamknąć temat, usunąć resztę postów sprzeciwu, nadać mu odpowiedni tytuł, sugerujący czytelnikowi raczej, że jestem oponentem akcji charytatywnych niż to, że krytykuję jednorazowe postępowanie. Jednak widzę, że nasze forum jest pilnie śledzone, to jeszcze raz ustosunkuję się do zajścia z minionych dni.

Na razie nikt nie podał konstruktywnej argumentacji, raczej widzę plątanie się w "zeznaniach" niż odpowiedź na zadane PROSTE pytania.

Stosownej odpowiedź byłaby tutaj co najmniej wskazana - zważywszy na ogólnodstępny (Allegro) charakter aukcji. To nie jest prywatna aukcja, gdzie sprzedaje się rozprute trampki, tylko chodzi o to żeby zebrać jak największą ilość gotówki. Dla mnie to swoisty fenomen - nie weźmiemy od kogoś bo jest "be", bo kiedyś podpadł, bo go nie lubię.

Erwartungen parę postów wyżej trafnie opisał to nasepującymi słowami: "usuwa się ofertę, której nie da się odczytać niepozytywnie (chęc podbicia ceny, chęć pomocy karolkowi, być może nawet jako mały, ale bardzo zgrabny krok w kierunku pogodzenia obu for)"

No sorry, ale odpowiedź "i tak mu się nie przyda" nie jest argumentacją powodu wycofania aukcji. Bo nie znam przypadku, żeby ktoś posiadł umiejętność czytania cudzych myśli zanim ta myśli nie zostania wyartykułowana.

Tak samo argument "Mateusz nie weźmie udziału w żadnej prowadzonej przez nas akcji". To czemu pozwoliliście wygrać mu licytację koszulki z Rose Bowl? Po prostu podręcznikowy brak konsekwencji.

Żeby było "śmieszniej" niekonsekwencja nie jest w tym wszystkim taka najgorsza. Najbardziej zasmucające jest to, iż kierując się jakimiś prywatnymi animozjami, w których w żaden sposób nie miało swojego udziału chore dziecko ani jego rodzice, pozbawiacie je paru groszy tylko dlatego, że nie pasuje wam osoba licytującego. To jest jak zachowanie 5-latka, który wyrzuca cudze foremki z piaskownicy, "pokażmy jacy jesteśmy zajebiści, zbierzmy kasę od swoich, niech tylko na nas spływa chwała bycia pomocnym. INNYM WARA!". O ile się orientuję, idea instytucji charytatywnych opiera się na nieco innych celach i zasadach: PO PIERWSZE POMAGAĆ.

W życiu trzeba czasem umieć odstawić na bok dawne żale i nie kierować się nienawiścią. Sytuacja, która miała miejsce najzwyczajniej w świecie budzi we mnie wstręt i obrzydzenie, że niektórzy pod przykrywką chęci niesienia pomocy kierują się prywatą i nazwijmy to po imieniu: CHĘCIĄ PODBUDOWANIA WŁASNEGO EGO. Chcecie się lepiej poczuć, zafundujcie sobie sesję u psychoterapeuty a nie przynosicie tylko wstyd i powodujecie, że niektórzy tracą już wiarę w ludzi.

Nawet nie oczekuję, że ktoś pokusi się o odpowiedź na powyższy wywód, ale mam nadzieję, że może ktoś bezpośrednio zainteresowany choć w 1/100 zrozumie sens tej wypowiedzi.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 10 sie 2006 00:36

Gratuluje skasowania postow w topiku "Pomozmy Karolkowi". Na szczescie krzychal twoj ostatni post zapamietalem. Myslalem, ze nie jestes az takim chrissowym przydupasem i nie bedziesz komentowal tego co ciebie nie dotyczy. Skoro jednak pofatygowales sie o komentarz w formie:
krzychal pisze:ten pan sobie nabroil w przeszlosci na tyle, ze ma bana na wszystkie akcje z miejsca ktore sa przez nas organizowane. i nic w tej materii sie nie zmieni until the end of the world. koniec tematu.
to odpowiem ci tak (odchodzac na chwilke od tematu):

OD DZISIAJ KAZDA WASZA AUKCJA NA ALLEGRO (W KTOREJ ZNAJDZIE SIE LINK DO WASZEGO FORUM ) KTORA NIE BEDZIE DOTYCZYC KAROLKA (BO ZDROWIE JEGO JEST MIMO WSZYSTKO WAZNIEJSZE OD WASZEJ CHOROBY UMYSLOWEJ) BEDZIE ZGLASZANA NA ALLEGRO JAKO AUKCJA NIEZGODNA Z REGULAMINEM

Za taka aukcje uznaje sie taka, w ktorej opisie znajduje sie link reklamujacy jakakolwiek strone. W waszym przypadku forum. Tak jak to mialo miejsce z biletami na lipsk i berlin. Wasze aukcje beda raportowane i usuwane.

I jeszcze odpowiedz do "cioci dobra rada"

Obrazek

Nie ucz mnie co mam robic i w jaki sposob mam pomagac dzieciom w aukcjach charytatywnych. Sprawa jest ewidentna i prosta: saganowski usunal mnie bo ma do mnie prywatna sprawe - ktora nota bene rozegral na podworku do tego nieprzeznaczonym.

Dziwnym trafem jest to, iz po postach EveS i pimpfa_101 nie wypowiedzial sie nikt od was z "szarych forumowiczow" poza toba i krzychalem? Ciakawe, ile osob z dm-f balo sie zabrac prawdziwy glos w sprawe dla unikniecia jakichkolwiek represji i krzywego patrzenia przez admina i jego przydupawe poplecznictwo.

I na epilog: Bede licytowal w kolejnych aukcjach z innego konta (ot chocby z konta innych forumowiczow) o czym juz nawet sz. Mr. "admin" God sie sie skapnie.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Jari

Post 10 sie 2006 16:45

EveS pisze:Uraczono mnie wspaniałą argumentacją z cyklu "brak argumentacji". Ale czego się spodziewać po ludziach, których bawi Łukaszenka :roll:
Powiem więcej... Czego się spodziewać po kimś kto wylicza koszty organizacji koncertu na zasadzie 'zwrot kosztów podróży liczony w km. od rogatek miasta do rogatek miasta - dystans Warszawa- Kielce / 2 strony'. Fakt autentyczny. Swego czasu mieliśmy jako zespół zagrać na jakieś imprezie made by DJ Allegro i skończyło się to tak jak skończyło...

A co samej postawy koleżki... Wyrzucanie to jego popisowy numer! Przykład: wyrzucenie wraz ze mną mojej żony z forum. Jej wina polegała na tym, że była moją żoną i miała ten sam adres IP wychodzący z router'a jaki mamy w domu. Zalatuje to dyskryminacją. Nati nawet nie napisała ani jednego krytycznego postu na tym jego forum. Na szczęscie wymyslono switch-routery i zmienne IP.

-----------------------------
Dodatkowy wpis (14.08.06):

Na forum DJ Allegro pojawiły się takie dwie wypowiedzi w temacie tej aukcji... Aż prosi się o komentarz bo jedna jest bardziej kretyńska od drugiej...

"Tak bardzo chce pomoc Karolkowi, niech wplaci kase na konto fundacji. zreszta sam stwierdzil ze licytowana rzecz jest mu niepotrzebna, chyba ze na podkladke pod kubek ze szczoteczkami do zebow to.. po co licytuje? komus ten gadzet moze sprawic wiecej radosci zatem"

1. Nie Tobie dziewczynko wybierać w jaki sposób wydaje swoje pieniądze Mateusz. Będzie chciał je wpłacić na fundację rozwoju agencji towarzyskich dla szympansów to je tam wpłaci, będzie chciał wesprzeć Owsiaka to je tam wpłaci, ale Tobie nic do tego. Aukcje na Allegro mają to do siebie, że bierze w nich udział każdy bez względu na to jaki jest cel zakupu. Jeśli będę miał kaprys kupić sobie coś a potem to wypieprzyć do kosza to co - zabronisz mi brać udziału? Bo Tobie się to nie podoba...? Ale to wspaniały przykład na to jak tamtejsza administracja traktuje ludzi - myślą za nich, decydują za nich... Widać nauki Łukaszenki nie poszły na zmarnowanie.

And:

"W Polsce mamy wolnosc kontraktowania, i do tego tlumaczenia nie trzeba. Nikt nikogo z pieniedzy nie okradl ani choremu dziecku nie zabral, bo roznice doplacam do przelewu z wlasnej kieszeni. To tyle na ten temat."

Demagogia... 'W Polsce mamy wolność kontraktowania'... A na Allegro mamy pewne zasady prowadzenia aukcji, które widać są napisanie w sposób niezrozumiały. Wolność kontraktowania... A co to jest? A wiesz mój drogi przyjacielu, że w Polsce mamy również swobodę wypowiedzi, a dysktryminacja stanowi naruszenie prawa. Tego samego prawa, które ponoć tak namiętnie studiujesz. Chyba, że przerzuciłeś się na prawo handlowe... ze szczególnym uwzględnieniem aukcji charytatywnych? Zdyskryminowałeś Mateusza usuwając go z grona kupujących choć w żadne sposób nie naruszył regulaminu Allegro! Nie chodzi tu o jakiś twój prywatny zbiór zasad i przepisów. Chodzi o regulamin Allegro! Drugi raz zdyskryminowałeś moją żonę o czym pisałem wcześniej. Podaj mi jeden konkretny powód dlaczego została usunięta z forum. Pozostaje mi mieć tylko nadzieję, że z jakiś powodów kiedyś i Tobie może potrzebna będzie taka aukcja zbiórkowa i ludzie w ten sam sposób będą sprzedawać rzeczy aby Ci pomóc. I mam nadzieję, że będziesz czuć się wtedy jak ostatnia... (wstaw sobie tu cokolwiek co w odpowiedni sposób określi twój stan samopoczucia na ten moment)... CHCWD!*

* Chętnie Cię Wtedy Dofinansujemy.... (oczywiście poprzez aukcję na Allegro :twisted: )
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 15 sie 2006 20:44

Jari, odnosnie pierwszego cytatu ktorego autorka jest (jak widac na screenie dwa posty wczesniej) Pani Pierniczek to chyba znam powod takiego slepego bronienia slow DJ Allegro. :lol: Wszak za nowy mail w nowej domenie: [email protected] trzeba jakos podziekowac... :lol: ;( :lol:

To tyle odemnie, razem z EveS idealnie opisaliscie caly incydent.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Jari

Post 21 sie 2006 07:20

He he... widzę, że dziś albo wczoraj został usunięty topic o tej aukcji na tamtym forum. Wcześniej po wpisaniu hasła: aukcja charytatywna widniał w spisie tematów, w tej chwili wyrzuca tylko 4 wyniki ale tego właściwego brak. Ot kolejny raz tchórzostwo wzięło górę nad rozsądkiem i prawdą o samym sobie...
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 04 gru 2006 14:58

Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 04 gru 2006 17:06

Postaram się powalczyć o plakaty, bo brakuje mi ich trochę, a może i na prezent się przyda? :)
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 04 gru 2006 18:23

Krzysiu pamietaj! Bede licytowal i wygram to co bede chcial!

I wiedz jedno, gdy bedziesz mial jakis problem to zawsze mozesz na nas liczyc, CHetnie Cie Wtedy Dofinansujemy.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen: