Liga 10 sezon 5

Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11669
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 kwie 2023 20:42

Mówcie co chcecie ale jednak brackety pierwsze dzięki temu były najlepsze bo tych singli nie zawierały.

Co do ligi myślałem jak by tu zapewnić jej grywalność jak najdłużej i myślę że może najlepiej byłoby spróbować złożyć je tak by były wszystkie wyrównane poziomem na początku, zawierały numery które były w każdej z lig dotychczasowych a czas pokaże czy były tam słusznie i jak będą wypadać konfrontacje tych najlepszych i najgorszych wg starego podziału.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21985
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 kwie 2023 20:43

Mnie jest to kompletnie obojętne, nie mam zamiaru wygrażać tutaj, że odejdę z gry, jak nie będzie po mojemu xD Jeszcze mnie nie posrało.
stripped pisze:
11 kwie 2023 20:42
Co do ligi myślałem jak by tu zapewnić jej grywalność jak najdłużej i myślę że może najlepiej byłoby spróbować złożyć je tak by były wszystkie wyrównane poziomem na początku, zawierały numery które były w każdej z lig dotychczasowych a czas pokaże czy były tam słusznie i jak będą wypadać konfrontacje tych najlepszych i najgorszych wg starego podziału.
Ale złożyć jak? Musi być w tym chociaż odrobina losowości, bo wyjdzie na to samo. Można podzielić grupę utworów na połowę (ligi 1-5 i 6-10 plus liga 11 i Mementos Mori) i potem losować po 5 utworów z każdej połowy i montować z tego ligi. Tylko, że to tez nie ma wiele wspólnego z piłkarskim pierwowzorem, bo zespoły nie zaczynają w 1 lidze, bo tak wylosowano lol.

W każdym razie, ważne żeby poziom lig był równy, bez kumulowania jakiegoś subiektywnego best w 1 lidze, bo potem te numery będą tam tkwiły na wieki.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 8321
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 11 kwie 2023 21:02

Bez singlówek nie ma zabawy imo
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11669
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 kwie 2023 21:12

Hien pisze:
11 kwie 2023 20:43


Ale złożyć jak? Musi być w tym chociaż odrobina losowości, bo wyjdzie na to samo.
W tym pomógł by skrupulatnie prowadzony przez shodana ranking zbudowany na podstawie ligi, gdu tylko wujas go zaktualizuje po 5 sezonie. Do niego trzeba by jeszcze dołączyć MM, jak - np. rozegrać album w formie takiej ligi najpierw a następnie zgodnie z jej wynikami proporcjonalnie poupychać te utwory w rankingu (liczyłem jakoś na szybko że przykładowo dodając MM będzie 220 utworów więc wychodziło mi że w rankingu jakoś co 18 pozycji powinien znaleźć się 1 kawałek z tej płyty bo 220:12=18~)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11669
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 kwie 2023 21:14

A następnie - by uzyskać wspomnianą losowość korzystając z rankingu dobierać do każdej ligi powiedzmy co 20 utwór (bo 220:11=20)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21985
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 kwie 2023 21:17

No to teraz Wujas się musi za to zabrać i urzeczywistnić.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16930
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 11 kwie 2023 21:19

O wreszcie jakaś dyskusja i propozycje. :)
Widzę, że stripped myśli zupełnie innymi kategoriami, niż ja dotychczas. Ale to dobrze. Wszystkie propozycje trzeba przemyśleć i omówić
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16930
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 11 kwie 2023 21:27

stripped pisze:
11 kwie 2023 21:14
A następnie - by uzyskać wspomnianą losowość korzystając z rankingu dobierać do każdej ligi powiedzmy co 20 utwór (bo 220:11=20)
Raczej co 11-ty. I wtedy wyjdzie, że ten 11-ty utwór w rankingu zacznie od 11 ligi. A 10-ty od 10-tej. Taki macie zamysł?
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11669
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 kwie 2023 21:33

Tak, sorki, pojebałem kolejność liczb. Albo i niekoniecznie bo ja chyba głupio myślałem robić co 20 i potem zaczynać od nowa zamiast po Twojemu, późno jest, zmęczony jestem no :D
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11669
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 kwie 2023 21:36

Wiecie w ten sposób myślę że może być wilk syty i owca cała, po pierwsze dlatego że w pierwszej kolejności i tak przyszło by nam rozegrać MM jako taką ligę kwalifikacyjną do rankingu więc już nieco zaspokoiłoby to niektórym głód obcowania z tymi numerami jako materiałem ligowym a potem byłyby sprawiedliwie myślę rozmieszczone zgodniez naszymi preferencjami. No i te wyrównane poziomem ligi myślę też fajna rzecz gdzie będą spotykać się losowo dobrane utwory o naprawdę różnym potencjale.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21985
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 kwie 2023 21:44

Proponuje ustalić do kiedy Wuja robi lidze urlop. Bo jak zostawimy tę kwestie niedopowiedzianą, to potem będzie problem.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11669
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 kwie 2023 21:46

shodan pisze:
11 kwie 2023 21:27
wtedy wyjdzie, że ten 11-ty utwór w rankingu zacznie od 11 ligi. A 10-ty od 10-tej. Taki macie zamysł?
Teraz mi przyszło do głowy że... w sumie po co tak robić. Zróbmy odwrotnie, zacznijmy budowanie lig od najniższej, więc wrzućmy 1 utwór z rankingu do najnizszej, 11 do ligi 1 itd. odwróćmy to aby dodatkowo zamieszać i tym samym przedłużymy żywotność ligi na dłuższy czas (potrzebowałbym wtedy np. 11 sezonów i Waszej pomocy by zrobić ze stripped mistrza jeśli byłby 1 w rankingu) :D
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16930
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 11 kwie 2023 22:49

Hien pisze:
11 kwie 2023 21:44
Proponuje ustalić do kiedy Wuja robi lidze urlop. Bo jak zostawimy tę kwestie niedopowiedzianą, to potem będzie problem.
Wolałbym, żebyście Wy się wypowiedzieli ile czasu trzeba. Bo to nie tyle mnie, co niektórym z Was on jest potrzebny. Ja myślałem, żeby dać czas się przegryźć utworom z MM, żeby mieć czas na podsumowanie wszystkiego po 5 sezonie, żeby na spokojnie omówić i ustalić nowe zasady. I w końcu żeby dać odpocząć od ligi odpowiednią ilość czasu tym, którym zaczęła się ona już dłużyć. Może my za szybko lecimy popadając w zbytni automatyzm?
stripped pisze:
11 kwie 2023 21:46
Teraz mi przyszło do głowy że... w sumie po co tak robić. Zróbmy odwrotnie, zacznijmy budowanie lig od najniższej, więc wrzućmy 1 utwór z rankingu do najnizszej, 11 do ligi 1 itd. odwróćmy to aby dodatkowo zamieszać i tym samym przedłużymy żywotność ligi na dłuższy czas (potrzebowałbym wtedy np. 11 sezonów i Waszej pomocy by zrobić ze stripped mistrza jeśli byłby 1 w rankingu)
Myślę, że najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co chcemy dzięki tej lidze osiągnąć - jakiś realizm czy kompletny fun. Jeżeli to drugie, to pomysły Golasa są niezłe. Jednocześnie te pomysły kompletnie zniweczą rezultaty naszych dwuletnich zmagań w lidze.
Wcześniej wszyscy utyskiwali, że przez nieprzemyślane zasady BNT z dupy i niezasłużenie zaczął od 1 ligi. Teraz w sumie celowo byśmy zrobili to samo, tylko na dużo większą skalę. :roll: Pytanie, czy zestawienie w jednej lidze np. utworów typu Stripped i Sibelink ma jakiś głębszy sens. Obawiam się, że zaraz mogą zacząć się narzekania, że liga jest do dupy, bo grupa słabeuszy tylko dostarcza punktów mocarzom, pary są nudne i zestaw awansowy był pewny jeszcze przed pierwszą kolejką. Mocne utwory i tak będą awansować hurtowo. Tak samo hurtowo słabe będą spadać. Pytanie czy o to nam chodzi?
Dla mnie pojęcie "wyrównane grupy" oznaczają raczej stan, gdy dane utwory w danej lidze są na wyrównanym poziomie i każdy może wygrać z każdym. Nie wiadomo więc, kto awansuje, a kto spadnie.
Robienie potem jakiegoś ogólnego rankingu utworów występujących w ligach wg "zasad Murzyna" też zupełnie będzie mijało się z celem. Bo zaczynający od 11 ligi Stripped nigdy nie dogoni dobrego utworu, który od początku zakotwiczy w 1 lidze.
No trzeba te wszystkie aspekty przemyśleć, żeby za chwilę nie było niewypału. Kombinowaliśmy w eliminatorach i wiadomo, jak to potem wyszło. Skończyło się na powrocie do korzeni. W dotychczasowych sezonach wg mnie działo się dużo więcej, niż by się mogło zdawać.
Powiem Wam szczerze, że wiele opcji kłębi mi się w głowie i sam nie wiem, co będzie najodpowiedniejsze. Z zainteresowaniem przystałem na reset ligi, ale mam duże obawy co do proponowanych zasad kwalifikacji mających wywrócić wszystko do góry nogami. Żeby to wszystko nie wyszło na gorsze.
Co w ogóle o tym myślą pozostali?
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21985
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 kwie 2023 23:31

Wuja, chodzi o to żeby na starcie, ligi były wyrównane, żeby nie było z góry jakiegoś sztucznego przeciążenia w jedną lub drugą. Z czasem to co ma iść do góry, pójdzie do góry, a to co w dół, pójdzie w dół. Nie wiem czego się boisz.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16930
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 11 kwie 2023 23:54

No w sumie moje obawy już opisałem, co nie znaczy, że mówię nie. Po to dyskutujemy, żeby właśnie wyrazić swoje obawy jak i nadzieje. Wybrać najlepszą opcję.
W ogóle pod wpływem odlotów Murzyna wpadłem na jeszcze jeden głupi pomysł - wrzucić do wora 120 karteczek z nazwami utworów, zamieszać i rozpocząć losowanie.

"Niech ślepy los zadecyduje,
co gdzie wyląduje."

autor wiersza: shodan. :D
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11669
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 12 kwie 2023 07:57

Dla mnie pojęcie "wyrównane grupy" oznaczają raczej stan, gdy dane utwory w danej lidze są na wyrównanym poziomie i każdy może wygrać z każdym
Wujas ale to jest właśnie to do czego będziemy dążyć z biegiem ligi, jaknchcesz wyrównane ligi w sensie wyrównane wewnątrz lig a nie między sobą to na dobrą sprawę nie zresetujemy prawie nic bo różnice między rankingiem a tym co mamy obecnie będą małe.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21985
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 12 kwie 2023 11:32

Wuja chce robić reset, chce żeby było uczciwie, ale żeby czasem jego ulubione kawałki nie wylądowały poniżej ligi 6, bo wtedy już będzie nieuczciwie xdddd
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11669
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 12 kwie 2023 11:40

Już tam pal licho, nie musimy totalnej rewolucji robić z tym zrzucaniem ich do niższych lig, to była luźna myśl. Anyway mogliby się wypowiedzieć i inni, na głosowanie zawsze czas jest ale propozycji brak
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21985
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 12 kwie 2023 11:44

No, ale chodzi też o losowanie, więc nikt niczego z premedytacją nie musi zrzucać. No i faktycznie, żyjemy tu wśród ameb, trzy osoby dyskutują, czwarte bije pianę o single i koniec.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16930
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 12 kwie 2023 12:07

Otóż to. Nie ma propozycji jak chcemy coś zmienić, a potem marudzenie, że nuda.
Hien pisze:
12 kwie 2023 11:32
Wuja chce robić reset, chce żeby było uczciwie, ale żeby czasem jego ulubione kawałki nie wylądowały poniżej ligi 6, bo wtedy już będzie nieuczciwie xdddd
Nie chodzi o to naprawdę. Ja tylko sobie z Wami dyskutuję ujawniając swoje wątpliwości. Bo mamy czas na to. Trzeba dobrze przemyśleć wszystkie za i przeciw, żeby te zmiany w końcowym efekcie nie obróciły się przeciwko nam. Ale zgodzę się na wszystko, co przegłosuje większość.
Mój początkowy zamysł był taki, żeby znów drogą eliminacji wybierać od 1-szej ligi te najlepsze. Albo wg rankingu. Żeby wręcz uniknąć wpadek jak ze zbyt wysoko zaczynającym BNT. Ale zauważyłem, że Wy chcecie jednak zupełnie czego innego. Mimo pewnych wątpliwości mogę na to przystać, jeżeli większość tego będzie chciała. Dobry utwór zawsze sobie poradzi. O to się nie boję.
Rzuciłem tak żartobliwie opcję losowania, ale coraz bardziej się zastanawiam, czy to w sumie nie byłby pomysł godny rozważenia. Nawet jak byśmy mieli pójść wzorem znowu losowań piłkarskich grup, gdzie robi się podział na koszyki. Chociaż bez żadnego podziału byłyby jeszcze większe atrakcje. Bierzecie w ogóle taką opcję pod uwagę, czy ją odrzucamy jako bezsensowną? Musimy te pomysły jakoś segregować, żeby odrzucić te bezzasadne od tych godnych rozważenia.