Liga 10 sezon 5

Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11669
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 12 kwie 2023 12:19

Słoik, karteczki i co wuja, stream live na grupie? xd

Co do wspomnianych "wpadek" nie miałbym problemu by BNT i Come Back trafiły do ostatniej ligi, ta walka z wiatrakami mnie nudzi. Zdając się na nasze wybory czynnik ludzki sprawi że zawsze takie egzemplarze się trafią. Stawiałbym jednak na ranking i kompletowanie lig co 11 utwór czy jak tam wypadnie. A co najlepsze możnaby najpierw rozegrać do kwalifikacji to MM wcześniej a ligę na spokojnie zaplanować na późniejszy termin
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21985
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 12 kwie 2023 12:55

Każde rozwiązanie będzie lepsze od pchania ulubionych kawałków do 1 ligi.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16930
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 12 kwie 2023 17:47

Stripped jeszcze co do ligi kwalifikacyjnej MM. Zgadza się, że trzeba ustalić jakiś ranking tych utworów i gdzieś je umiejscowić pośród innych piosenek. Tylko jak przeliczyć te ligowe punkty w stosunku do pozostałych numerów w dyskografii, które rozegrały 5 pełnych sezonów na różnym poziomie? Jest to kwestia do przemyślenia. Albo po prostu wg zajętej kolejności podorzucać po jednym do każdej ligi, np. utwór nr 1 z MM do 1 ligi, nr 2 do 2-giej itd. Może mało to rzetelne podejście, ale na razie nie mam lepszego pomysłu.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11669
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 12 kwie 2023 17:52

No o tym pisałem już...

Rozłożyć je w rankingu równomiernie, 220:12 wychodzi mniej więcej co 18 pozycji
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9218
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 12 kwie 2023 20:04

No to do losowania zrobmy 15 koszykow z pietnastoma albumami i kolejne po ok 10 uteorow koszyki z b sidami. A ze albumy maja rozna ilosc utworow, np Violator ma 9, MM 12 itd, wiec trzeba by pomyslec jak to rozwiazac, choc mam tez pewne wyobrazenie.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16930
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 12 kwie 2023 21:02

To opisz Czez to wyobrażenie.
Ja mówiąc o koszykach miałem raczej na myśli koszyki wg jakości utworów, a nie albumów. Jak w piłce: Francja, Brazylia, Argentyna, Anglia itp. w pierwszym koszyku. Polska (odpowiednik np. Work Hard), Grenlandia, Mozambik i Korea Płn. w ostatnim. :D To są koszyki.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21985
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 12 kwie 2023 21:04

Może Czez miał święconki na myśli
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6206
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa

Post 12 kwie 2023 22:05

Dobra, ale jakość jest mocno subiektywna i tu może być niezła zadyma :mrgreen:
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16930
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 12 kwie 2023 22:19

Hien pisze:
12 kwie 2023 21:04
Może Czez miał święconki na myśli
:lol: :lol: :lol:
Malkolit pisze:
12 kwie 2023 22:05
Dobra, ale jakość jest mocno subiektywna i tu może być niezła zadyma :mrgreen:
Ranking po pięciu sezonach mówi więcej o jakości, niż cokolwiek innego.
W ogóle Melki może zabrałbyś głos w sprawie ligi? Czy Ci wszystko jedno?
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9218
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 12 kwie 2023 23:08

Koszyki mialem na mysli slbumy, ale czemu nie ligi, po jednym z kazdej ligi plus jeden z MM.
A wczednie piszac o innych pomyslach, to np. jakies preeliminacje z albumow, tak, zeby np ustalic kolejnosc utworow na kazdym albumie i wtedy wszystkie jedynki do pierwszej ligi, dwojki do drugiej itd. A oddzielna grupa bylyby oczywiscie b sidy.
Jednak coraz bardziej zaczynam sie zastanawiac na sensem tego calego resetu. Jesli np. Pimpf jest taki dobry, to czemu jeszcze nie jest np w 5 lidze?
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21985
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 12 kwie 2023 23:14

No, ale to tym bardziej Czezu jest argument za resetem, jeśli mamy taką stagnację w ligach. Plus, IMO reset powinien być przy każdym nowym albumie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9218
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 12 kwie 2023 23:42

Ja pisalem o dwoch opcjach. Jedna to reset, a druga, ze zastanawiam sie nad jego sensem.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21985
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 13 kwie 2023 01:19

Dwie strony już napisaliśmy na ten temat.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16930
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 13 kwie 2023 06:14

Największy problem Czez bez resetu byłby z umiejętnym wprowadzeniem nowych utworów do stawki.
Z jednej strony nie chcę tego resetu, bo szkoda mi dotychczasowych wyników. Z drugiej strony reset prawdopodobnie da tej lidze nowe życie. Może ludziom bardziej będzie na niej zależało. I nikt nie powie, że jakiś utwór jest w elicie tylko dlatego, że był tam od początku.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6206
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa

Post 13 kwie 2023 09:28

Myślę, że reset jest dobrym pomysłem z uwagi na to, że nasi ulubieńcy nagrali nowy album. 12 nowych piosenek do wprowadzenia do systemu ligowego. Przyda się słuchanie ich parami: piosenka z MM - ewentualny adwersarz, wyniki mogą być ciekawe. Tylko: jak to zrobić? Po pierwsze, można je wrzucić do najniższej ligi z kilkoma słabeuszami i kilkoma dotąd pominiętymi kawałkami, ale będą się wtedy kisić na dole drabinki bardzo długo. Więc to chyba nienajlepszy pomysł.
Po drugie, można rozlosować na nowo ligi. Pierwsza opcja: dajemy każdemu utworowi numer (Dreaming of Me ma pierwszy, Ice Machine drugi itd., po Pimpfie mamy Interlude #1, po Clean - Dangerous itd.) i losujemy grupy według tego, że co jedenasty numer wchodzi do odpowiedniej ligi przy ustaleniu z góry liczby jej uczestników (np. 18, 20, byleby nie było 26 tak, jak ostatnio, bo to dużo za dużo, nie bez powodu nikt na świecie nie wzoruje się na lidze argentyńskiej ;(). B-side'y, bonusy jak Light oczywiście bierzemy pod uwagę. Druga: znów dobieramy według własnego widzimisię (i to chyba kiepski pomysł). Trzeci: losowanie według dotąd osiągniętych wyników (liczy się wynik, czyli np. 1. miejsce jest wyżej notowane niż 15., spadki i awanse też się liczą), ale to znów będzie problem z nowymi kawałkami. Oceny wg jakości nie chcemy, bo będziemy się kłócić do upadłego, czy Kaleid lub Little Soul to fajny kawałek, czy jednak nie. Jest i opcja Czeza losowania wg albumów, ale myślę, że niektóre cenimy bardziej i ewentualne znalezienie się np. Waiting for the Night w ostatniej lidze to by była wtopa już na wejściu.
Można jeszcze wylosować wg pierwszej opcji 9-10 lub 18-20 grup, a potem według wyników przypasować utwór do odpowiedniej ligi (zwycięzcy i wicemistrzowie grają w pierwszej, ci z trzeciego i czwartego w drugiej itd.) Zawsze i tak się trafi coś, czego wynik kłuje w oczy (przypadki But Not Tonight i John The Revelator wiele pokazują).

W ogóle: czy dalej nie chcemy w lidze coverów? Myślę, że nie chcemy. Podobnie nie chcemy kawałków granych live w pierwszym etapie kariery DM, one i tak nie miałyby szans na coś wielkiego.

Co zrobić z remiksami singlowymi (tu mam na uwadze zwłaszcza AQOT, Strangelove, Behind The Wheel, Personala, Condemnation, In Your Room, Useless i Freelove)? Trzeba chyba przegłosować większością głosów, czy chcemy ich udziału w zabawie (przy ewentualnym remisie odpadają, bo potrzebujemy większości "za", żeby to miało sens. Wtedy wszystkie wersje byłyby "albumowe" i nie trzeba byłoby się zastanawiać, z czym mamy do czynienia - np. w moim przypadku, w kwestii Strangelove i BTW, różnica zasadnicza).

Tyle mi teraz przychodzi do głowy.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21985
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 13 kwie 2023 09:55

Ja tylko jeszcze zwrócę uwagę na to, że niewykluczone są cztery dodatkowe piosenki z MM, wydane w tym lub przyszłym roku.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11669
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 13 kwie 2023 11:02

Lol right

we're doomed

to liga odwołana do odwołania xd
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16930
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 13 kwie 2023 13:46

Te cztery to za karę wejdą potem do ostatniej ligi. A jak zasłużą, to może awansują. :D
Myślę, że w maju można by zrobić tę rundę eliminacyjną utworów z MM. Do tego czasu sobie podliczę wszystko po 5 sezonie, uaktualnię ranking i zobaczymy jak ten restart poskładać, żeby było dobrze.