Newsy ze świata i komentarze do nich…

Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16930
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Re: Newsy ze swiata i komentarze do nich.

Post 03 cze 2009 23:18

Ja też byłem przeciw egzekucji. Powinien zgnić powolną śmiercią w lochu. :twisted:
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6489
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 03 cze 2009 23:26

Sorry, ale uznaję doktrynę Roosevelta - "skur.wysyn, ale NASZ skur.wysyn". Husajn był jaki był, ale gwarantował STABILIZACJĘ w regionie mimo wszystko. Ale Buszowi zachciało się demokratyzacji ... teraz Obama ma anarchię ^^
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
astiz

Post 03 cze 2009 23:27

Chrystus powiedział kiedyś: "Kto mieczem wojuje,od miecza ginie".Tu właśnie mamy przykład autentyczności tych słów.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16930
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 03 cze 2009 23:33

devotional pisze:Sorry, ale uznaję doktrynę Roosevelta - "skur.wysyn, ale NASZ skur.wysyn". Husajn był jaki był, ale gwarantował STABILIZACJĘ w regionie mimo wszystko. Ale Buszowi zachciało się demokratyzacji ... teraz Obama ma anarchię ^^
To druga sprawa. Ja tylko stwierdzam, że Hussejn jako tyran zasłużył sobie na marny koniec.
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6489
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 03 cze 2009 23:42

Wielu sobie już zdążyło zasłużyc. Ale to nie sprawiedliwośc decyduje o tym jaki sukinsyn jest "mężem stanu", a jaki nie.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
wojtek_krakow
Posty: 474
Rejestracja: 19 kwie 2009 21:22
Ulubiony utwór: Rush
Lokalizacja: Kraków/Bielsko

Post 04 cze 2009 02:40

Generalnie nie jestem za wyrokiem śmierci, ale dla mnie taki system mimo wszystko się sprawdza, niektórzy powinni mieć świadomość co ich czeka, jak przekroczą granice. Swoboda i bezkarność te dwie sprawy powodują, że jest jak jest. Zasada jest prosta, jak cie nikt nie przyciśnie, to hamulce puszczają, czy to się tyczy drobnego złodziejaszka, czy takiego tyrana. To kwestia skali czynu, ale zasada ta sama.
tylko przed siebie
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 04 cze 2009 07:32

A ja jestem za karą śmierci. Ot co i wszelakie umoralniające teksty mnie się nie imają.
Co innego jeżeli z czystej kalkulacji by się opłacało kogoś utrzymać przy życiu, wtedy jak najbardziej.
A tak to wszystkich kur.wichsynów do piachu. Kałach i pod ścianę.
astiz

Post 04 cze 2009 16:51

devotional pisze:Sorry, ale uznaję doktrynę Roosevelta - "skur.wysyn, ale NASZ skur.wysyn". Husajn był jaki był, ale gwarantował STABILIZACJĘ w regionie mimo wszystko. Ale Buszowi zachciało się demokratyzacji ... teraz Obama ma anarchię ^^
Demokratyzacji? :?: To tylko pretekst.Buszowi chodziło tylko o ropę.Właśnie to była wojna o ropę i o kasę.
Ja też jestem za karą śmierci w Polsce,na wzór amerykański,krzesło elektryczne,albo komora gazowa.Wielu zbrodniarzy obecnie morduje tylko dla tego,że wiedzą,że nie spotka ich kara śmierci.Na stryczek powinni trafiać już 13-latkowie,jak w Stanach.W Polsce nieletni zbrodniarze są traktowani jak święte krowy.Jestem też za karą chłosty.
Awatar użytkownika
DT
Posty: 1267
Rejestracja: 18 lut 2005 06:50
Lokalizacja: The Middle of Nowhere

Post 04 cze 2009 20:16

myśle ze dev z ironią pisał o tej demokracji
fu..'em and their law
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6489
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 04 cze 2009 22:42

Owszem, pisałem z ironią. W sumie też jestem za karą śmierci, ale tylko w szczególnych przypadkach.
Jeśli chcemy byc dla niektórych bardzo okrutni, zamykac ich do końca życia w totalnym odosobnieniu. Żarcie przez klapkę, zero rozmów, zero światła, nic. Ha! ;p

Mniejsza o to.

Psze Państwa, obchodzimy 20-lecie obalenia komuny! :8
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
em.
Posty: 3683
Rejestracja: 05 sty 2009 22:36

Post 04 cze 2009 23:12

newdress pisze:Na stryczek powinni trafiać już 13-latkowie,jak w Stanach.
Nie wierzę.
Opowiadając się za karą śmierci dla-jak to mówicie-zbrodniarzy sami się nimi stajecie. Gratuluję zatem.
Taki oto cywilizowany naród! Biję czołem o posadzkę przed Wami.
Jednostki socjopatyczne się leczy, nie od razu zabija. Nie rozumiem jak komuś może przeszkadzać zabijanie, kiedy sam chciałby pociągnąć za dźwignię, a potem patrzeć jak przez człowieka przepływa prąd, najlepiej o napięciu pięćdziesięciu tysięcy woltów.
Tyle w temacie.
gwiazdy...
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6489
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 04 cze 2009 23:22

Nie istnieje coś takiego jak "cywilizowany świat". Primo.
Secundo - ja nie chcę wieszac 13-latków - ten pomysł uważam za poroniony. Kara śmierci winna byc zastrzeżona tylko dla najtrudniejszych przypadków - psychopatów, których i tak nic nie uratuje, resocjalizacja w ich przypadku nie ma najmniejszego sensu, a sami nie dośc że zdają sobie sprawę z tego co robią, to jeszcze nie tylko dalej to robią, to jeszcze mają w tym powód do dumy. Psycholi pod ścianę. Resztę zamykac.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16930
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 04 cze 2009 23:33

em. pisze:Nie wierzę.
Opowiadając się za karą śmierci dla-jak to mówicie-zbrodniarzy sami się nimi stajecie. Gratuluję zatem.
Taki oto cywilizowany naród! Biję czołem o posadzkę przed Wami.
Jednostki socjopatyczne się leczy, nie od razu zabija.
Oj uwierz mi em. że są łotry, dla których nie ma innej kary. Resocjalizować to se można jakiegoś ulicznego łobuza czy złodzieja, ale nie prawdziwego okrutnego mordercę, gangstera czy pedofila. Dla takich typów nie może być drugiej szansy. :evil: Bo czy morderca gwałcąc i zabijając bezbronną kobietę daje jej jakąś szansę? A dla pedofila, który zgwałcił Twoje dziecko też była byś taka miłosierna i zechciała dać mu drugą szansę? :nie:
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6489
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 04 cze 2009 23:39

Gwałcicieli - recydywistów i pedofilów - kastrowac. Myślę że gorszej kary nie będzie. A kara dobra odstraszac musi.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
em.
Posty: 3683
Rejestracja: 05 sty 2009 22:36

Post 04 cze 2009 23:57

shodan pisze:A dla pedofila, który zgwałcił Twoje dziecko też była byś taka miłosierna i zechciała dać mu drugą szansę? :nie:
Nie mówię,że pogłaskałabym po głowie, urwałabym mu interes, ale to zawsze bardziej ludzkie niż pozbawić życia,a jego nauczy czego może. A jeśli nie nauczy,co bardziej prawdopodobne,to odbierze możliwość dalszych poczynań.
Dobrze, bo tu ze mnie robicie naiwne dziecko,więc skończę.
Ja rozumiem, że resocjalizacja z celem się często mija, ale zdania nie zmienię, mnie jednak rusza jak ktoś potępia zbrodnię, zaraz potem popierając dokonanie takiej na jakimś psycholu.
gwiazdy...
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21985
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 05 cze 2009 00:05

To też zależy od kultury, niekiedy smierć jest nagrodą.
Nam, zdrowym ludziom wydaje się, że to kara ostateczna, ale mordercy, gwałciciele, itd, ludzie w jakiś sposób 'naznaczeni' mają to wszystko w dupie.
Kara smierci istnieje dla satysfakcji sądzących a nie jest prawdziwą karą.
Prędzej już mają sens tortury i okaleczenia ale dożywocie w izlolatce mnie wydaje się gorsze niż smierć. I taka kara wystarczy.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16930
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 05 cze 2009 00:17

em. pisze:urwałabym mu interes, ale to zawsze bardziej ludzkie niż pozbawić życia
Jeszcze raz pytam, czy czyny mordercy lub pedofila są ludzkie?
em. pisze:mnie jednak rusza jak ktoś potępia zbrodnię, zaraz potem popierając dokonanie takiej na jakimś psycholu.
Potępiam zbrodnię na niewinnym człowieku jak najbardziej, ale na pewno nie na psycholu. Chwasty trzeba wyrywać i tyle. I też mnie nic nie przekona. :nie:
Hien pisze:Kara smierci istnieje dla satysfakcji sądzących a nie jest prawdziwą karą.
Ale jest eliminacją "śmieci" ze społeczeństwa. A to jest najważniejsze. Żeby kolejny raz recydywista nikogo nie skrzywdził. I żeby podatnicy tacy jak my nie musieli łożyć na jego utrzymanie w więzieniu.
I na koniec zaznaczę, że cały czas mówię tu o naprawdę bestiach w ludzkiej skórze. Żeby nikt nie pomyślał, że chciałbym zaraz wieszać każdego rzezimieszka. Bo zbrodnia zbrodni też nierówna.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21985
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 05 cze 2009 00:24

Taka zabawa w Boga będzie kosztowała nie tylko psycholi ale zwykłych ludzi też. Tego typu postępowanie zakorzenia się w społeczeństwie a potem wszyscy chcą się pozabijać. Ja nie wziąłbym na siebie decyzji skazania człowieka na smierć, najwyżej w afekcie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16930
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 05 cze 2009 00:35

Wszyscy tak mówią, dopóki ręka zbrodniarza nie dosięgnie jego najbliższych. Gdyby ktoś skrzywdził moją żonę czy dziecko, sam bym pociągną za dźwignię z prądem bez zmrużenia oka.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21985
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 05 cze 2009 00:39

To też rodzaj zbrodni w afekcie. Sam bym pewnie zrobił to samo.
Jeżeli chodzi o obcych to potrafie spojżeć nieco inaczej, dlatego też nie mamy na wszystko wpływu.
I tyle w temacie, nie chce mi się tego ciągnąć przez nastepne pare stron bo to taki temat, można gadać w nieskończoność a ja i tak nie mam zamiaru Cie przekonywać ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn