Camouflage

Awatar użytkownika
slick
Posty: 6743
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa

Re: Camouflage

Post 15 mar 2021 22:27

Ciekawy komentarz przeczytałem pod jednym z wykonań The Great Commandment na YT - było to coś w stylu:
The only song Depeche Mode regrets is not their…
To dość śmiała interpretacja, z którą się nie zgadzam, bo o ile kawałek jest ciekawy i wpada w ucho, to jednak nie ta sama liga co DM na przełomie 80s / 90s. Bardziej taka klasa B na równi z tymi wszystkimi And One'ami, Covenantami czy tego typu sieczką. Fajne od czasu do czasu, ale poza jebnięciem z automatu perkusyjnego, próżno szukać dźwięków, które taki ktoś jak Wilder ukryłby tu i ówdzie.

Tutaj Lipsk '90 i wykonanie LIAS i TGC.
https://www.youtube.com/watch?v=1Gpn0C_hSn4

Ogólnie ten festiwal w Lipsku (Leipzig Open Air 1990) to ciekawa sprawa - powiew zachodu w NRD. Na tym gigu wystąpili też Sandra czy Den Harrow (fanom Italo Disco postać dość dobrze znana). :)
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2842
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 15 mar 2021 22:32

Jeśli chodzi o niedepeszowe utwory, o których myślałem, że są bardzo depeszowe, to najbardziej znanym i bardzo dobrym, jest oczywiście Shout Tears For Fears i wiem, że nie tylko ja miałem takie skojarzenie. The Great Commandement dobrze wchodzi po trzecim piwie. Ot, tyle. :)
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16672
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 16 mar 2021 08:08

Pamiętam, że u nas w technikum na fali popularności DM ludzie słuchali Camouflage. Sam słuchałem. I chociaż to oczywiście nie to samo co DM, to pewną satysfakcję dawało.
Zawsze lubiłem płytę Methods of silence. Za taki specyficzny klimacik. Niezłe jest też Meanwhile. Nie w całości, ale wybrane utwory.
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6423
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 03 kwie 2021 19:43

Sensor i Relocated to imho idealnie dopracowane złoto.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21674
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 kwie 2021 19:54

A Spice Crackers to co?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6423
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 03 kwie 2021 21:54

Bardziej stawiałem tu na kontrast pierwsze albumy - ostatnie albumy (minus Greyscale, które jest mocno nierówne). Ale tak musiałbym też wliczyć Bodegę w to zestawienie.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl