Czego teraz słuchasz?

Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11464
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Re: Czego teraz słuchasz?

Post 19 paź 2012 14:03

Hien pisze:jesteś fanem MP
Nie jestem.

Nie powiedziałem też że to dla mnie płyta roku, zadałem pytanie, wszcząłem dyskusję :P Muzykę odkrywam najlepiej poprzez znajomych, ktoś słucha metalu, ktoś hip hopu, jak czymś się zachwycają to rzucam uchem, naprawdę nie grzebię w muzyce i nie szukam, jeśli już to rzadko a często natrafiam na coś przypadkiem, bo np. jakiś wokalista/muzyk udzielił się gdzieś gościnnie, wystąpił gdzieś w TV, bo jest o nim głośno.

Uczepiłem się polskiej muzyki bo w tym temacie chyba pojawia się ona dość rzadko, sporo tu zagranicznego rocka, i pomyslałem że może gdzieś na gruncie lubianej przez nas polskiej muzyki będzie między nami jakiś wspólny mianownik. Nie jest to kwestia patriotyzmu a tego że chyba łatwiej jest MI (edit) się utożsamić z muzyką która traktuje o tej najbliższej rzeczywistości dookoła nas i sprawach które mogą nas dotyczyć, albo oddaje pewien specyficzny klimat którego nie ma nigdzie indziej jak w naszym kraju. Wydaje mi się że spora część z was słucha dość niszowej muzyki (np. malkolit ;( ) i po prostu byłem ciekaw co możecie znać Wy interesującego a co mnie gdzieś po drodze ominęło.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21678
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 19 paź 2012 14:16

stripped pisze:Nie jest to kwestia patriotyzmu a tego że chyba łatwiej jest się utożsamić z muzyką która traktuje o tej najbliższej rzeczywistości dookoła nas i sprawach które mogą nas dotyczyć, albo oddaje pewien specyficzny klimat którego nie ma nigdzie indziej jak w naszym kraju. Wydaje mi się że spora część z was słucha dość niszowej muzyki (zwłaszcza malkolit ;( ) i po prostu byłem ciekaw co możecie znać Wy interesującego a co mnie gdzieś po drodze ominęło.
I tu się różnimy. Ja nie szukam w muzyce polskości, bo mnie ona nie interesuje, nie czuję potrzeby nasilania "klimatu polskości" muzyką bo wystarczająco tego szajsu mam po wyjrzeniu za okno.
W moich ostatnich playlistach pojawiły się 2 bardzo dobre polskie zespoły, mogłeś ich nie zauważyć, bo mają angielskie nazwy, śpiewają po angielsku, a ich muzyka ma zachodni charakter. Czy to czyni ich mniej polskimi, to już kwestia indywidualnego podejścia. Od czasów Rebubliki/Obywatela GC, nie słyszałem żadnego typowo polskiego zespołu, który by mnie nie drażnił "polskością". Wyjątek to tradycyjna muzyka Góralska, ale ona jest bardzo lokalna, nie przesiąknięta warszawskim patosem i nadęciem. Stare polskie zespoły, których słucham (SBB, Skaldowie, Niemen, Niebiesko/Czerwono Czarni, Dżamble, itd), tez były zawsze bardziej zachodnie niż wschodnie. Wolę takie ujecie sprawy niż np.: (z całym szacunkiem dla Twojego gustu) polskich hiphopowców biadolących o tym jak to tylko na biednych osiedlach można poznać życie, czy Kukiza, który jęczy o patriotyzmie, itd.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2842
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 19 paź 2012 16:02

Stripped Ty na serio szukasz w polskiej muzyce odniesień do tej naszej nadwiślańskiej szarówy? Mówisz, że łatwiej się utożsamiać z muzyka, która traktuje o najbliższej rzeczywistości. No nie prawda. Przynajmniej nie w moim przypadku. Ja się całym sobą odcinam od tego co dookoła mnie. W muzyce szukam czegoś wyjątkowego, czegoś przy czym mogę się zrelaksować, odpiąć, zapomnieć. Dlatego nie kręci mnie słuchanie takiej muzyki, która byłaby uzupełnieniem bądź komentarzem do najbliższego otoczenia bo zwyczajnie mam je w głębokim poważaniu.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11464
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 19 paź 2012 20:01

Słuszna uwaga dejmien, nie każdy może tego szukać, więc ja tak mam w każdym razie i po cichu liczyłem że ktoś z was nagle zaskoczy mnie czymś czym kompletnie bym się podjarał, z zagranicznej muzy nie widziałem nic interesującego dla mnie i byłem ciekaw co z polskiej muzyki możecie lubić.

Ja najbardziej chyba lubię muzykę z której przekazem mogę się utożsamiać i przeważnie nie lubię gdy polscy artyści śpiewają np. po angielsku bo w większości przypadków wychodzi to strasznie sztucznie i nieraz jest jakimś pójściem na łatwiznę. Nic tam, wracam karmić się nadwiślanską szarówą ;)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Tnlv7s3z-1U[/youtube]
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21678
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 19 paź 2012 20:09

stripped pisze:nieraz jest jakimś pójściem na łatwiznę.
Pod jakim względem?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16682
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 19 paź 2012 22:33

dejmien pisze:Dlatego nie kręci mnie słuchanie takiej muzyki, która byłaby uzupełnieniem bądź komentarzem do najbliższego otoczenia bo zwyczajnie mam je w głębokim poważaniu.
Wzorowe podejście do muzyki.
Hien pisze:Moja dzisiejsza playlista:
Pogło Cię Hien? Ja w ciągu roku nie słucham tylu różnych zespołów co Ty w ciągu jednego dnia. ;)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21678
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 19 paź 2012 23:20

Shodan, miło mi, ale niestety ostatnie dni to wyjątki :)
Jestem chory i nie wychodzę z domu, dzięki temu mam więcej czasu na słuchanie muzyki.
Kiedyś też tyle słuchałem, ale kiedyś to było kiedyś, nie mam teraz jak i kiedy, tym bardziej robię nostalgiczny słuchając niektórych płyt ;( No nic. Dzisiejsza playlista wgląda tak:

Riverside - Voices In My Head
Obrazek

Theo Travis & John Foxx - Torn Sunset
Obrazek

Ian Andersn - Thick As A Brick Part 2
Obrazek

Division By Zero - Independent Harmony
Obrazek

Anathema - Weather Systems
Obrazek

Twin Shadow - Confess
Obrazek

Twin Shadow - Forget
Obrazek

Antimatter - Saviour
Obrazek

Riverside - Live In Bochum 2009
Obrazek

Riverside - Radioactive Night
Obrazek

jak można zauważyć, jeden zespół, z jedną płytą, powtarza się ostatnio codziennie.
To zespół polski, ale śpiewa po angielsku więc wcale nie jest polski ;(
Oł men!
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
em.
Posty: 3683
Rejestracja: 05 sty 2009 22:36

Post 20 paź 2012 02:09

Anahma! :) Album roku.
gwiazdy...
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11464
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 20 paź 2012 07:43

"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6423
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 20 paź 2012 14:50

zapomniany dawno doskonały gitarzysta i piosenkarz, powiedziałbym raczej bard wręcz. coś więcej dobrego od osłuchanego przez wszystkich wszędzie Camouflage.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6-E0KGjJAx8[/youtube]

Foxx i Travis, chyba zaraz poleci ;( mój ulubiony numer z tej płytki to Lost Marylin Molecule.

zresztą podobnych ciekawych kolaboracji miał wiele... w cholerę się namęczyłem żeby dorwać tę płytę, i miesiąc po premierze nie było jej nigdzie w sieci.

EDIT:

co do Marysi (a to) Peszek nie muszę słuchać jej płyt żeby stwierdzić że jest do dupy, i podziwiam Dżejkoba, że mu się chciało. jakiś czas temu kupiłem Politykę gdzie Żakowski robił z nią wywiad - ciężko było mi nawet przez to przebrnąć.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21678
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 20 paź 2012 15:29

Myślisz, że przesłuchałem całą płytę? Zwariowałeś? :D
Parę fragmentów, jeden numer w całości, myślałem, że się wyrzygam, a potem strzele sobie w łeb na dachu szpitala.
Maria Peszek to nie jest muzyka, której się słucha jak muzyki, to jest styl życia.
Można się pochwalić tym, że się słuchał MP, oczywiście w gronie ludzi, do którego nie chciałbym należeć.
Pokaż dupe, załóż pióropusz i narób szumu, reszta zrobi się sama. Ale, kategoryczny EOT, bo mi się rzygać chce.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16682
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 20 paź 2012 22:21

Powiem szczerze, że nie mam pojęcia, kto to jest ta Peszek.
Albo przynajmniej wydaje mi się, że nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21678
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 21 paź 2012 00:09

To dobrze Shodan. Sherlock Holmes uważał, że trzeba skrupulatnie wybierać rzeczy, które chcemy zatrzymać w głowie na dłużej, ponieważ ludzki mózg wcale nie jest aż tak pojemny, i automatycznie wypycha pewne elementy, kiedy pojawiają się nowe.
Wprawdzie to bardzo naiwne i przestarzałe podejście, ale w tym wypadku myślę, że się sprawdza ;)
Nie ma potrzeby abyś wiedział coś o Marii Peszek, podobnie jak nie musisz wiedzieć kto jest aktualnie na topie disco polo.
Lepiej zająć głowę czym innym.

Ja w tej chwili przygotowuje uszy przed jutrzejszym koncertem The Flower Kings, duża dawka Muzyki

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MTLTtCkvkAk[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IgX4gedjqZw[/youtube]
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11464
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 21 paź 2012 23:33

"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6423
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 22 paź 2012 12:42

can't get enough.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2cr4YixJfi8[/youtube]
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
em.
Posty: 3683
Rejestracja: 05 sty 2009 22:36

Post 22 paź 2012 13:24

A, widzisz? Hmmmm, ciekawe kto Ci podsyła takie smaczki :)

Według mnie to jeden z dwóch najlepszych utworów na tej płycie. Porażający! To, jak w trakcie tych 9 minut zmienia się tempo, jak muzyka płynnie przechodzi ze zmysłowych, delikatnych momentów w te mocne i przenikliwe...coś niesłychanego.
This is fucking insane!
A mój ulubiony moment to ten epicki od 7.48 do 7.59, mogę tego słuchać bez przerwy, to jest paraliżujące.
gwiazdy...
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6423
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 22 paź 2012 14:01

w przerwach na JD słucham teraz tylko tego ;(
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 22 paź 2012 21:45

Dev, a znasz może jakieś nowe płyty PT, poza dwiema?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2GA6S_frHKg[/youtube]

Aj, tyle lat już się znamy z TTP i za każdym razem, kiedy pojawia się na nich zajawka, czuję jakbym dopiero ich poznawał ;)
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6423
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 22 paź 2012 22:57

Rajco, nie mam w tym momencie w sobie takiego uwielbienia wobec twórczości PT i co za tym idzie takiego parcia na nią, by uznać zapoznanie się z resztą ich dzieł za coś bez czego w tej chwili nie mogę się obejść.

Obrazek

a tak mnie wzięło.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21678
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 paź 2012 23:17

Tylko po co było swego czasu kłamać, ze zna się coś ponad te 2 płyty, to nie wiem.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn