Bootlegi

Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Ulubione bootlegi audio

Post 25 lip 2005 19:44

W sumie mało dyskusji u nas jest o koncertach, totez sprowokuję taką ;)

(od razu ostrzegam: odpowiedzi typu ONIP, Devotional, 101 prosze sobie darowac)

Jaki koncert i dlaczego najbardziej wam sie podoba. Mowimy o calosci: set-liście, wykonaniach, tym co Dave mowi podczas wystepu, jakosci bootlega, itp, itd...

Jak dla mnie najlepsze bootlegi pochodzą z Londynu, konkretnie koncerty z lat 1982 (koncert dla radia/TV (nie jestem pewien), wersja skrócona, dobra jakość dźwięku jak na 82' rok) 1990, 1993 (tez wersja skrócona, ofcoz dla radia, ale za to jakosc niemal idealna, mozna za to posluchac co Dave mowi na poczatku Enjoya:))

Manchester 1982 tez jest w super jakości, plus jeszcze jedna z moich ulubionych koncówek koncertu czyli Photographic i Dreaming Of Me, doprawdy wszystkim polecam.

Dalej Kolonia 1998 i dwa miesiace pozniej Los Angeles (dla KROQ - tez super jakość), tam w NLMDA zamiast Gahana spiewal Billy Corgan, wiec IMHO warto posluchac)

Jak cos sobie przypomnę to dopiszę ;)
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 27 lip 2005 18:16

Praktycznie wszystko co powiedziałes to sie zgadza, gdyz sa to najlepsze bootlegi pod wzgledem jakosci. Dopisał bym jeszcze San Francisco '94 z Exotic Tour ktory to boot jest jak zyleta, z pewnoscia nadawal by sie na album live.
Nie chce sie powtarzac ale nie mam wyjscia, 1982 (Hammersmith Odeon), 1990 World Violation Tour na Wembley, Cologne '98.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
krzysztofzawadzki
Posty: 101
Rejestracja: 22 cze 2005 11:09
Lokalizacja: z Polski

Post 27 lip 2005 21:24

- Ludwigshafen 1984
- Milan 1993
- San Francisco 1994

W sumie każdy mój boot mi się podoba ,ale wybrałem te najnajlepsze nie tylko pod wzgledem jakości ale o tak poprostu:)
Awatar użytkownika
karZyś
Posty: 7
Rejestracja: 02 sie 2005 19:49
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt
Strona WWW

Post 05 sie 2005 00:27

ludwigshafen 84
bologna 84
madrid 87
rome 87
cologne 93
milan 93
zeebrugge 93
santiago de chile 94
laguna hills 94
barcelona 2001
mannheim 2001
.......

Przede wszystkim jedne z najlepszych "shows" są z Włoch i Hiszpanii .Nie chodzi mi tu o jakość nagrania , bo zdarza się ona różna tylko o całą atmosferę jaka panuje na tych koncertach .Jest to bardzo przyjemne dla ucha gdy słyszy sie nie tylko DM , ale i całą rozśpiewaną publikę :D
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 01 wrz 2005 12:27

Zeebrugge jest fatalne, chyba ze ktos lubi sluchac jak zapity i zacpany Dave nie jest w stanie zaspiewac Condemnation i co chwila rzuca jakims fuckiem.

Nikt wiecej nie chce sie wypowiedziec nt. koncertów?
Awatar użytkownika
szajajaba
Posty: 2024
Rejestracja: 12 cze 2005 09:50

Post 03 wrz 2005 12:48

Dla mnie zarówno werscje studyjne, jak i koncertowe mają swój urok...
Wersje studyjne sa dobre do osłuchania sie z utworem, docenienia jego piękna lub, bardzo rzadko, stwierdzenia, że kawałek mnie kompletnie nie rusza... :| Ale zdarzyło mi się polubic jakiś kawałek właśnie po usłyczeniu go w wersji live :) Na koncertach słychac czysty folklor, koncerty mają pałera, niemożliwego do uzyskania w studio. Mój ukochany OWILM usłyszałam pierwszy raz własnie jako koncertówkę ;) Poza tym te teksty ikrzyki Gahana... miodzio :grins:
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 03 wrz 2005 13:21

Ja jestem po prostu zwierzakiem koncertowym i nie ma dnia zebym nie sluchal jakiegos koncertu DM :)

Najbardziej jednak lubie koncerty gdzie juz byla zywa perkusja, czyli od Devotional Tour w gore... no i jeszcze World Violation Tour :)

Concert For The Masses zostawiam Slick'owi :)
Awatar użytkownika
Jacek DM
Posty: 1336
Rejestracja: 22 kwie 2005 19:38

Post 03 wrz 2005 13:33

Ja tak samo, codziennie muszę sobie zobaczyć chociaż jedną piosenkę w wersji koncertowej. Żywa perkusja - nic dodać nic ująć - "I Feel You" - Devotional i Exciter Tour
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 09 wrz 2005 15:50

Podbijam temat :)

W koncu sciagnalem i przesluchalem Milan 93, wspanialy boot, spiewajaca publicznosc slychac lepiej niz Dave'a :), ktory rowniez ladnie daje :)

Dopisuje go do listy moich ulubionych koncertów :)
Awatar użytkownika
soultaker
Posty: 255
Rejestracja: 04 wrz 2005 11:52
Ulubiony utwór: In Your Memory
Lokalizacja: Kassel
Kontakt
Strona WWW

Post 09 wrz 2005 16:05

hmmm mam cala szafe roznych koncertow i powiem wam szczerze ze nawet ich wszystkich nieslyszalem,i wogule niechce mi sie ich sluchac,a dlaczego :?: ja poprostu nieprzepadam za Bootlegami.Denerwoje mnie ta mierna jakosc :| nielubie sluchac DM w tle rozmow i trzaskow.Oczywiscie zdazaja sie wyjatki takie jak "KROQ Acustic Christmas 1998"......ale to tylko wyjatki :(

Poprostu nic dlamnie :|
Spreading the news around the world...
Awatar użytkownika
szajajaba
Posty: 2024
Rejestracja: 12 cze 2005 09:50

Post 09 wrz 2005 16:50

Dla mnie najpiekniejszym bootlegiem jest koncercik samotnego Gahana z Pragi 2003...:) To pierwszy boot, którego dorwałam, i w znakomitej jakości :D Świetne wykonanie Policy Of Truth, dużo bardziej mi się ta aranżacja podoba od oryginału, no i oczywiście niesamowite, niskie brzmienie Black And Blue Again... I motyw słychać tam przepiękny... Dejw cieniutkim głosem krzyczący: Stella Rose...zaraz po wykonaniu I Feel You...:lol:
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 02 lis 2005 20:20

Przy Devotionalu ta perkusja przy I Feel You nie byla taka super jak na Exciter Tour, z calym szacunkiem dla Alana.
Awatar użytkownika
nigaBlack
Posty: 82
Rejestracja: 15 sty 2006 16:58
Lokalizacja: Gryfów/ Jelenia Góra

Post 06 lut 2006 19:03

...bootlegi, to coś wspaniałego! Uwielbiam je! Najwyżej cenię sobie te bootsy z koncertów na których byłem: Praga 98/ Warszawa, Praga 01/ teraz czekam na Pragę 06 no i Dave: Praga i Katowice03. Jakość nie jest najważniejsza tylko emocje! A tak poza to koncerty z Devotional Tour: Milan, Kolonia (tylu wpadek Dava jeszcze nie słyszałem! Dragi dają znać o sobie...) i Santiago De Chile: miodzio! Z The Singles Tour: KROQ Acoustic Christmas za Never Let... z Billym Corganem, z Exciter Tour, wszystkie koncerty ze zmianami set-listy. Ciężko wybrać...z wcześniejszymi trasami jest podobnie, bo DM to dla mnie jeden z NAJLEPSZYCH zespołów koncertowych, a widziałem już niemało...
Awatar użytkownika
Biskup
Posty: 46
Rejestracja: 24 kwie 2006 21:56

Post 29 kwie 2006 11:24

Zbieram ale tylko te wybiorcze ktore sa w jakosci najbardziej zblizonej do oryginalu. Jakos nie umiem czerpac radosci z sluchania bota w jakosci 2/5 nagrywanym na dyktafon z samego konca od sceny. :/ Dlatego nabywam te wydawnictwa oryginalne ale i nieoficjalne. Nie mam tego duzo, po kilka sztuk z kazdej trasy i starczy.
Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes
Awatar użytkownika
evlina
Posty: 10
Rejestracja: 15 sty 2007 18:29
Lokalizacja: warszawa

Post 29 sty 2007 15:20

Depeche Mode, Shoreline Amphitheatre, Mountain View 1990 - czy ktoś ma wiedzę na temat tego koncertu?

01 Kaleid
02 World In My Eyes
03 Halo
04 Shake The Disease
05 Everything Counts
06 Master And Servant
07 Never Let Me Down Again
08 Waiting For The Night
09 Here Is The House
10 Sweetest Perfection
11 Clean
12 Stripped
13 Policy Of Truth
14 Enjoy The Silence
15 Strangelove
16 Personal Jesus
17 Black Celebration
18 A Question Of Time
19 Behind The Wheel
20 Route 66

dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Pędzel
Posty: 1492
Rejestracja: 20 sty 2006 19:08

Post 29 sty 2007 15:45

Ale o co konkretnie chodzi?! :?:
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 29 sty 2007 15:59

Jw. W czym rzecz? Bot wyszedl w kilku wersjach (SB). O co dokladnie chodzi?
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
evlina
Posty: 10
Rejestracja: 15 sty 2007 18:29
Lokalizacja: warszawa

Post 29 sty 2007 23:11

mam ten koncert od wczoraj i bardzo mi sie podoba ale jakość jest jakaś dziwna bo nie chce uzyć słowa nie najlepsza... z jednej strony muzycznie brzmi genialnie,słychać każdy dźwięk ale jest jakas skucha z wokalem...brzmi momentami jakby było nagrywane zza jakiejs ściany ale tylko wokal, podobnie momentami brzmi gitara gorea.. publiki nie słychać prawie wogóle a jeśli to bardzo słabo..pytam o ten koncert bo jest on dość oryginalny i moze jest gdzieś to dostępne w lepszej jakości?

dzięki raz jeszcze
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6732
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt
Strona WWW Twitter YouTube

Post 30 sty 2007 00:53

evlina pisze:publiki nie słychać prawie wogóle a jeśli to bardzo słabo..
I tym zdaniem mnie przekonalas do stwierdzenia, ze mimo:
evlina pisze:moze jest gdzieś to dostępne w lepszej jakości
Masz jedna z dwoch wersji soundboardu. :idea: Botow az tak bardzo namietnie nie zbieram, poza tymi ktore faktycznie mnie kopia jakosciowo i klimatycznie. Jesli chodzi o Shoreline Amphitheatre z Mountain View 1990 to mam dwie wersje tego bota i obie sa soundboardami. Dwie zylety gdzie jedna tak jak wspomnialas jest ze "sciszona" publika a druga gdzie publike "slychac normalnie". ;) Moze specjalisci od botlegow sie wypowiedzia - moze sa jeszcze jakies inne wersje niz te dwie wyzej wymienione.

Cytujac ponownie:
evlina pisze:moze jest gdzieś to dostępne w lepszej jakości
Dostaniesz dostep do pewnego miejsca na forum i jutro bedziesz miala druga igle z SF 1990 (z publika) ale to dopiero jak wstane. :P
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
evlina
Posty: 10
Rejestracja: 15 sty 2007 18:29
Lokalizacja: warszawa

Post 30 sty 2007 07:57

serdeczne dzieki slick

dobranoc i dzieńdobry :)