Statystyki

Awatar użytkownika
Erwartungen
Posty: 1332
Rejestracja: 29 sty 2005 00:56
Lokalizacja: Katowice

Re: Statystyki forum

Post 03 kwie 2011 19:25

Obrazek

[zboczenie ;( wklejam linka z tabelką i czekam na wygenerowanie miniaturki ;(]

w tej tabelce nie działoby się nic wielkiego, bo skoki - nawet o 6 miejsc - nie są czymś meganiezwykłym, gdyby nie 2 sprawy:

sprawa nr 1 - Czez :D dopiero co chwalony na systematyczność, bo chyba od niemal pół roku regularnie awansuje po oczku - teraz powinien być wyniesiony na ołtarze za życia ;(, bo w "trudnym terenie" awansował aż o 4 oczka;
sprawa nr 2 (podwójna) - czyli FREE STATE i Miri. Obydwie te osoby awansowały straszliwie (o FREE STATE więcej będzie jeszcze przy okazji omawiania drugiej tabeli) i obydwie te osoby dzieli równo 50 miejsc, co pozwoliło znaleźć im się "w jednej linii", pozwoliłem więc sobie na ich specjalnie zaznaczenie :). O ile jednak awans Miri nie wyniknął z powodu jakiegoś wielkiego nabijania, o tyle awans FREE STATE....

Obrazek

:D :D :D :D

nie wiem czy chce Wam się "grzebać" w historii (mnie się nie chce;() jednak wydaje mi się, że kiedyś bodajże Fanta też mocno się wybiła ponad resztę, ale postów miałą wtedy niewiele ponad 500.. tu jest jakiś kosmos, mamy wszak do czynienia z wynikiem gruuuubo ponad dwa razy większym niż wynik regularnego ostatnimi czasy lidera - Czeza! A dowodem na to, że pobity z kretesem Czez wcale "nie spuścił z tonu" jest to, że - tak jak wspomniałem - w tabeli wyżej awansował o 4 oczka, no i nabił ponad 2 razy więcej postów, aniżeli trzeci shodan (notabene też regularnie będący na podium)!

Aż szkoda, że taki wynik punktowany jest tylko jednym złotem, złotem które w gorszych miesiącach można otrzymać za 10 razy mniejsza liczbę postów.. na szczęście takich miesięcy nie było już dawno :)

Obrazek

no i tak jak mówiłem ostatnio.. mimo że punktowo FREE STATE odstaje jeszcze od Shodana, tak jako drugi po Czezie zdobywca najwyższego stopnia podium - w tabelce wylądował przed shodanem, na drugim miejscu. Pociechą dla shodana niech będzie to że ma nadal komplet medali, tzn 3 miesiące = 3 medale. Chociaż w tym miesiącu Kesja była blisko upolowania drugiego brązu dla siebie.

Tytułem zakończenia powyższego wywodu niech mi wolno będzie powitać w tabelce "nowości" tj Miri (8) i dejmiena (10) :)
FREE STATE

Post 03 kwie 2011 22:00

Hehe... aż miło popatrzeć na te tabele... :D
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 03 kwie 2011 22:03

No nie do końca, czasem coś kuleje...
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6749
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa

Post 03 kwie 2011 22:07

Co konkretnie?
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9142
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 03 kwie 2011 22:12

Przede wszystkim wielkie dzieki Erw za trud :)
Enjoy The Silence
FREE STATE

Post 03 kwie 2011 22:24

Ja też się dołączam. :)
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4423
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post 04 kwie 2011 00:14

Całkiem dużo postów, jak na mój ostatnio pernamentny brak czasu.
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 13
STATUS: A CO MNIE TO, ROBERT PROWADZI
Awatar użytkownika
Miri
Posty: 968
Rejestracja: 10 maja 2010 21:00
Ulubiony utwór: Everything Counts

Post 04 kwie 2011 15:28

Dziękuję za docenienie mnie :D. Śledziłam już kiedyś te statystyki i byłam bardzo ciekawa, czy załapię się na ten miesiąc i chyba opłacało się rozpisywać.
Awatar użytkownika
Erwartungen
Posty: 1332
Rejestracja: 29 sty 2005 00:56
Lokalizacja: Katowice

Post 02 maja 2011 01:12

Obrazek

Witam Państwa!

całkiem spore ruchy w tabeli głównej! Oczywiście znowuż w rolach głównych FREESTATE oraz Miri, ale spektakularny awans zaliczył również dejmien. Docenić oczywiście należy (co już wielokrotnie czyniłem, więc się jedynie powtórzę) konsekwencję Czeza, który wrócił do jednooczkowego trybu awansowania i który regularnie awansuje już od listopada poprzedniego roku!
Nie można nie dostrzec również zmiany miejsc na podium, a także trochę 'fuksiarskiego', dwuoczkowego awansu Rajcy ;(

Obrazek

jak za najlepszych czasów! Aż 8 osób narąbało powyżej setki postów, wynik 13 osób jest co najmniej przyzwoity, o wyniku pierwszej trójki już w ogóle nie wspominając :D Trochę zaniepokoiły mnie te "nowości" w postaci Hiena, Fen i em., ale na szczęście szybka konktrola stanu postów na koniec marca i na koniec lutego pozwoliła mi obetrzeć spocone z nerwów czoło i stwierdzić, że faktycznie - Wasz 'stan posiadania' się nie poprawił, stąd brak Waszych osób w rankingu za marzec... ufff, to Wam ujebało postów, skrypt jest w porządku ;( to byłoby prawdziwe nieszczęście i koniec statystyk, bo nie mam odwagi tego najebanego formułami, 11megowego twora.xls już w ogóle analizować, po prostu nie dałbym rady. Jest on napisany zgodnie z NAJGORSZYMI standardami sztuki programistycznej ;(

Obrazek

Tutaj mamy nowość w postaci Hiena, który pierwszy raz zajął w tym roku punktowaną (i od razu medalową!) pozycję, wskakując tym samym od razu na piąte miejsce. No i mamy również pierwszą 'kolejkę', w której medalu nie otrzymał shodan, aczkolwiek udało mu się uzyskać ostatnie punktowane miejsce (czyli szóste) i wciąż jako jedyny oprócz Czeza w czterech kolejkach - cztery razy zajął miejsce punktowane (przedostatnia kolumna). Wynik FREESTATE - cóż mogę powiedzieć, drugie złoto z rzędu i jeśli utrzyma ten wynik w maju - wskoczy na pierwsze miejsce, spychając na drugie wciąż na razie bezkonkurencyjnego Czeza - który wciąż ma komplet miejsc punktowanych, komplet miejsc medalowych, ba! - nie splamił się nawet brązowym medalem;(
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 02 maja 2011 15:11

Takie ładne tabelki, a nikt nie komentuje.
Dobrze, że tym razem obyłam się bez "-"
Dobre 0 nie jest złe :D
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 02 maja 2011 15:14

Fen. pisze:Takie ładne tabletki, a nikt nie komentuje.
Jak zawsze widzę co chcę widzieć.
Erw, a nie podesłałbyś kiedyś chociaż screena - prywatnie, z wyglądem rozpisanych formuł?
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 02 maja 2011 15:27

Może to dlatego, że akurat ładne tabletki też mam :P

I tylko nie prywatnie ;( mnie też to ciekawi, tylko nie śmiem prosić.
Takie cuda to w Excel się da, czy to inny program ?
Here's where the fun begins.
FREE STATE

Post 02 maja 2011 15:28

Uuu... myślałem, że będzie gorzej. Ale znowu number one! :)
Awatar użytkownika
Miri
Posty: 968
Rejestracja: 10 maja 2010 21:00
Ulubiony utwór: Everything Counts

Post 02 maja 2011 16:43

To chodzi ci tylko o nabijanie? Hmm, mnie np. chodzi o przekaz i dyskusje, ale cóż... :twisted:
Mniej gigantyczny skok, niż ostatnim razem, ale jednak się załapałam. Wątpię jednak, że kiedyś Was przegonię :).
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 02 maja 2011 16:44

Spoko, jak tylko się nie obrazi, to do końca roku FS przeskoczy nawet slicka ;(
FREE STATE

Post 02 maja 2011 16:54

"Przekaz i dyskusje to mój priorytet." - rzekł niczym premier RP szacowny FREE STATE.
"Nabijanie postów jest rzeczą dużo mniej ważną. A że dyskusję toczę na różne tematy i angażuję się mocno - jest jak jest." - dodał. :P
Awatar użytkownika
Erwartungen
Posty: 1332
Rejestracja: 29 sty 2005 00:56
Lokalizacja: Katowice

Post 02 maja 2011 17:01

sam excel, kochani :) ale nie każcie mi tego tłumaczyć, bo jestem z tego kiepski. Nazwy zakładek też są kompletnie z dupy.

w największym, gigantycznym skrócie.
co miesiąc sprawdzam na forum osiem stron najlepiej nabijających (na jednej stronie jest 25 osób, więc daje to 200 osób) i kopiuję to do zakładki "RW-FORUM"
Zakładka o swojsko brzmiącej nazwie "obroty" to główny 'silnik' całości, tam mamy kody ilości postów, po których całośc jest potem sortowana w tabeli nr 1, a dodatkowo jeśli ktoś ma więcej postów niż w poprzednim miesiącu - generowany jest dodatkowy kod, i te dodatkowe kody są sortowane w tabelce nr 2 (przykład slick - napisał 11 postów więc został mu wygenerowany kod 20119999 - to chyba oczywiste jest? ;( ;( )
Tabelki znajdują się w zakładkach z nazwami miesiący - ta aktualna znajduje się w zakładce "kwiecień"

polecam zakładkę "pomysły" ;( - jest ona dowodem na to, że plik cały czas "żyje" i stanowi też instrukcję obsługi DLA MNIE(!), bo nawet ja, który to robiłem, miałbym problemy jakie czynności po kolei wykonywać (z kopiowaniem nowych użytkowników i uwzględnianiem zmian nazw użytkowników włącznie)

http://www.speedyshare.com/files/282555 ... Mnowe3.xls
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 02 maja 2011 17:09

Erw, jak babcię kocham, aż mam ochotę to pokazać ludziom z meteorologii, którzy są statystykami. Matko święto, to dziecko nieprzerwanie rozrasta się od 2006? :D
Awatar użytkownika
Erwartungen
Posty: 1332
Rejestracja: 29 sty 2005 00:56
Lokalizacja: Katowice

Post 02 maja 2011 17:22

pokazuj ;(

żadne 2006, dziecko narodziło się (a raczej świat został powiadomiony o jego narodzeniu się) 1 kwietnia 2009 :)

acha, jak mówię sam excel, to sam excel, tzn bez makr. Jest tam jedno makro, ale o działaniu wręcz kosmetycznym; całe sortowanie w tabelkach odbywa się przez formuły.
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 02 maja 2011 17:29

Zmyliły mnie tam wpisy coś o 2006tym :P

No widziałem, że brak jednego makra. Ale te formuły są jebitne :D