Jaki film teraz oglądasz?

Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Re: [kultura] Jaki film teraz oglądasz?

Post 17 lut 2014 18:53

Dzięki że mnie polubiłeś, ale nie przeinaczaj aż tak paskudnie nicka ;(
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11532
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 14 mar 2014 23:12

Słowem wstępu - ten temat ma idiotyczną nazwę, powinien się nazywać zwyczajnie "Filmy" bo nie sądzę by ktoś pisał na forum w trakcie oglądania filmu lub oglądał w kółko jeden film przez dzień lub dwa.

Obejrzałem "Twin Peaks. Ogniu Krocz Ze Mną" i po okrutnych recenzjach Hiena miło się zaskoczyłem. Dobry film, wg mnie wisienka na torcie jakim był serial, kropka nad i, dopowiada co nieco, obrazuje kilka najważniejszych scen głównego wątku, cieszę się że ten film powstał. Pozwala jeszcze lepiej zrozumieć główną postać, rozwiązuje zagadkę jej osobowości, aczkolwiek liczyłem na jakieś dopowiedzenie odnośnie dalszych losów agenta Coopera przy okazji (przez to co wyczytałem na Wiki: "Additionally, the film's narrative references and clarifies Agent Dale Cooper's (Kyle MacLachlan) fate in the series finale. Thus, the film is often considered a prequel, however, it also has features more typical of a sequel." - hm?), z drugiej strony film przypomina że to nie on jest głównym ogniwem historii i że tak naprawdę jego dalszy los nie ma tu znaczenia pomimo jego olbrzymiej roli w serialu. Nota odnośnie muzyki - soundtracku jeszcze nie ściągnąłem ale mam tą paczkę 212 niewydanych utworów i jest tam cudna nuta z "The Pink Room" w wersji extended, lubię bardzo.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21801
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 mar 2014 01:03

Widzisz Mudzyn, bo Ty byś chciał wszystko wiedzieć i ten film dał Ci te odpowiedzi. A ja wolę dobre niedopowiedzenie tam gdzie wyobraźnia nadal może wytworzyć swój obraz. Ten film nie ma w zasadzie nic wspólnego z serialem, a wyjaśnianie wątków ogranicza się do "komu i kiedy Laura dawała dupy". Mitologię Boba splaszczono jak asfalt.
Czasami lepiej wiedzieć mniej niż więcej.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
em.
Posty: 3683
Rejestracja: 05 sty 2009 22:36

Post 22 mar 2014 21:39

Może pociągnę temat Lyncha i zapytam, coście jeszcze jego oglądali?
Bo poszły teksty, że Twin Peaks to taka faza, ale przy innych jego produkcjach to jest bułeczka z dżemem :D

Głowa do wycierania i Króliki, to dopiero zrywa korę z mózgu ;)
gwiazdy...
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11532
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 mar 2014 22:39

No cóż, zabrałem się za Zagubioną Autostradę ostatnio. Film wlókł się strasznie, nic z niego nie kumałem po godzinie chciałem wyłączyć ale ostatecznie zacząłem przewijać do przodu i przeskakiwać co oczywiście w niczym nie pomogło :grins: Poczytałem w necie, film trudny dla wielu, dopiero po jakimś czasie przeczytałem czyjąś interpretację przedstawioną przez kogoś na filmwebie i dopiero to miało jakieś ręce i nogi. O innych filmach opinie były kiepskie a serial Twin Peaks oceniano chyba najlepiej (zwłaszcza 1 sezon) więc myślę że to koniec przygody z Lynchem dla mnie.

Twin Peaks było jednak łatwe w pewnym sensie, bo albo coś było jasne albo było niezrozumiałe i zdaje się nie miało mieć do końca głębszego wyjaśnienia.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
em.
Posty: 3683
Rejestracja: 05 sty 2009 22:36

Post 23 mar 2014 09:37

Uwielbiam soundtrack z Lost Highway, to skoncentrowana magia i mroczny klimat na krążku. Odsyłam do tej płyty, jeśli film Ci nie podszedł.
Zresztą, ciężko mówić o tym, że Lynch podchodzi czy nie. To tak jak z innymi kontrowersyjnymi twórcami - Tarantino, mój ukochany Fellini, Tinto Brass (no przecież jego "Kaligula" to dopiero poje.banie!) albo Peter Greenaway. Ich się albo uwielbia albo nienawidzi.

Myślę jednak, że nie musisz mieć wstępnej wiedzy, rozumieć, żeby oglądać Lyncha. Musisz mieć dużo cierpliwości i siły. Lynch dotyka odsłoniętych nerwów i najgorszych lęków. Niewiele osób potrafi wytłumaczyć racjonalnie jego filmy :P Bo one nie są ni ch.uja racjonalne. Płyną, razem z falą bólu i mroku. A to, że nie potrafimy logicznie poukładać fabuły, nie będzie miało znaczenia. I lepiej się za to nie zabierać :P
Wydaje mi się, że podobnie jest z szukaniem sensu w jego filmach - on nie oswaja nas z niczym, on zwyczajnie pokazuje rozpad. No, jasne, że używa przy tym różnych kodów kulturowych i filmowych, figur i symboli, ale to nadal nie oznacza, że jego filmy należy rozumieć.
TP pod tym względem jest rzeczywiście "łatwiejsze".

Z jego filmów najbardziej lubię "Dzikość serca" i cenię Lyncha za filmową brawurę i odwagę. Nie chcę wiedzieć, co siedzi w jego głowie ;)
Widziałam też jego pierwsze krótkie etiudy i już wtedy Lynch stawiał widza naprzeciw lęku, tak wszechogarniającego, że aż nie do wytrzymania.
gwiazdy...
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11532
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 23 mar 2014 11:20

Myślę że to po prostu nie jest dla mnie, chyba nie jestem ani takim typem widza ani nie jestem dość cierpliwy (Lost Highway było wyczerpujące, rozwlekłe sceny wypełnione ciszą itd.). Co do szukania sensu czy racjonalizmu, no jakiś sens musi jednak być zawarty, przynajmniej Lost Highway w interpretacji którą czytałem miało dość sporo sensu ale ja sam nie wpadłbym na taką interpretację, film wydał mi się niezrozumiały i męczący, teraz może dałbym radę go obejrzeć znając taki "klucz". Taka moja natura już chyba że mam potrzebę wiedzieć, rozumieć, rozkładać na czynniki pierwsze, coś namacalnego i jasnego trafia do mnie bardziej niż emocje :?:

chory analityczny umysł :chory:
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16764
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 sty 2017 21:07

Oglądałem dzisiaj Passengers. Bardzo mi się podobał, bo lubię takie klimaty.
No i ta Jennifer Lawrence...
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6445
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 24 mar 2017 19:23

Ostatnio obejrzałem Ostatnią Rodzinę, i co mogę powiedzieć - Orzeł dla Seweryna całkowicie zasłużony.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21801
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 24 mar 2017 19:28

Ale Ogrodnik jest wujowym Beksińskim.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6445
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 24 mar 2017 19:35

Jest... dziwny. Z tego co wiem, co czytałem, nie był on aż takim pojebem jak został sportretowany xD (pardon my french)
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21801
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 24 mar 2017 19:40

No właśnie w tym rzecz. Ja filmu nie widziałem (jeszcze), ale widziałem fajne porównanie w necie różnych scen. I chyba trochę przesadzono.
Beksa nie był aż tak popierdolony w widoczny sposób.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6445
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 24 mar 2017 19:43

No w filmie jest w ch...ałkę popierdolony, czego nie do końca rozumiałem oglądając to dzieło. Bo to aż wyłaziło, człowiek się zastanawiał jak to możliwe że mu nie odbiło ani razu na antenie. Ale szanuję gościa (Beksę, nie Ogrodnika), bo sprzedał w PR3 Empires And Dance Simple Minds.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21801
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 24 mar 2017 19:43

Czego on nie sprzedał. I w jaki sposób xD

To co, Dev? Aleja Gówniarzy za tydzień?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6445
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 24 mar 2017 19:45

Ale wiesz, to w końcu TO Empires And Dance, szalałem za tą płytą 12 lat temu. Także Beksę szanuję jak poebany.

Ale że w Warszawie? xD Film o Łodzi? xD
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21801
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 24 mar 2017 19:51

Ale film o walce Łodzi z Warszawą!! Obejrzymy to, a potem napluje na Pałac Kultury xD
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6445
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 24 mar 2017 19:53

Nie będziemy przejeżdżać nawet obok :F
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21801
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 24 mar 2017 19:56

To pojedziemy na Domaniewską.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6445
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 24 mar 2017 21:21

Mimo to wszystkim co nie widzieli polecam, bo naprawdę spoko film. No i cameo Yazoo :D
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16764
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 13 maja 2017 22:25

Właśnie byłem na Obcy Przymierze. Film bardzo mi się podobał. Dużo lepszy od Prometeusza.
No i pojawił się wreszcie xenomorph. :mrgreen: