Barrel Of A Gun

Awatar użytkownika
Bojdis
Posty: 400
Rejestracja: 23 mar 2005 17:30
Ulubiony utwór: Walking In My Shoes
Lokalizacja: Skotschau / Hafnarfjordur

Barrel Of A Gun

Post 24 sie 2005 12:10

Jeden z najlepszych teledysków wszech czasów! Genialny text. Jako pierwszy utwór na płycie daje jej niesamowitego potencjału i mocy. Bardzo wyraźnie widoczny kontrast z drugim "The Love Thieves". "Barrel" to niewątpliwie jeden z największych "cukiereczków" DM.
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt
Strona WWW

Post 24 sie 2005 12:36

Teledysk wymiata. Oczy namalowane na powiekach, Dave przewracajacy sie na wyrku z "cukierkowym" napisem "Love" w tle, to futro z lampkami... ummmmhh.

Tekst... chyba najlepszy tekst z Ultry, inne sa znacznie mniej wymowne i bardziej banalne.

Szkoda tylko ze na singlu remixy Barrela byly tak beznadziejne... jak zreszta na wszystkich singlach z Ultry remixy byly kiepskie...
Awatar użytkownika
Bojdis
Posty: 400
Rejestracja: 23 mar 2005 17:30
Ulubiony utwór: Walking In My Shoes
Lokalizacja: Skotschau / Hafnarfjordur

Post 24 sie 2005 12:45

Barrel Of A gun - "One inch punch mix" Jak dla mnie świetny remix, natomiast B.O.A.G - Underworld soft mix, chmm.. faktycznie coś im nie wyszło :/
Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 2936
Rejestracja: 07 maja 2005 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post 24 sie 2005 12:51

Dziekuje za zalozenie tak wspanialego tematu o przewspanialej piosence. :fletch: :fletch: :fletch:
Barrel to dla mnie wspaniala perelka! Porywajacy utworek, taki z jajami, genialny pomysl na teledysk - w dodatku w cudnych barwach czarno-bialych. :twisted:
Awatar użytkownika
szajajaba
Posty: 2024
Rejestracja: 12 cze 2005 09:50

Post 24 sie 2005 12:57

A ja się tylko pytam, gdzie się podział mói post, co???
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 1434
Rejestracja: 22 sty 2005 12:25
Lokalizacja: Katowice

Post 24 sie 2005 12:59

A ja musze powiedzieć, że zdecydowanie wolę The Love Thieves i to cudeńko nie ma dla mnie porównania z Barrelem :roll:
Nie wiem, jakoś Barrel nigdy mnie nie kręcił i chyba nie bedzie :)
Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 2936
Rejestracja: 07 maja 2005 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post 24 sie 2005 13:08

Iwonka pisze:A ja musze powiedzieć, że zdecydowanie wolę The Love Thieves i to cudeńko nie ma dla mnie porównania z Barrelem :roll:
Nie wiem, jakoś Barrel nigdy mnie nie kręcił i chyba nie bedzie :)
Widzisz,nie czujesz bluesa....... :| Barrel jako jeden z niewielu kawalkow z Ultry mi sie podoba,reszta jest dla mnie za slodka....zreszta jak pozniejsze plytki,ktorych wogole nie slucham-nie kumam ich klimatu :(
Wedlug mnie Barrel to taka pozostalosc po SOFAD ,porzadne rockowe brzmienie,mocny przekaz dla sluchacza....po prostu ma jaja i dusze :twisted:
Awatar użytkownika
Bojdis
Posty: 400
Rejestracja: 23 mar 2005 17:30
Ulubiony utwór: Walking In My Shoes
Lokalizacja: Skotschau / Hafnarfjordur

Post 24 sie 2005 13:17

Sa osoby które poprostu nie zrozumieją S.O.F.A.D czy ULTRY.
Nie rozumieją o co w ogóle chodzi w niektórych utworach :roll: Na to już nic nie poradzimy(zresztą już dosyć się o tym napisałem).
Wśrod "fanów' DM cięgle można spotkać ludzi którzy uwielbiają np; Fools, Leave In Sillence a nie mogą słuchać Barrela, Walking in .. , czy Rush :?:
Sam miałem okazję sie o tym przekonać. Jest to dla mnie zupełnie niezrozumiałe :?: Lecz jak to mówią:"O gustach się nie dyskutuje" więc niech tak będzie :D
Awatar użytkownika
kawoszka
Posty: 2936
Rejestracja: 07 maja 2005 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post 24 sie 2005 13:27

Widzisz.....chodzi mi o klimat niektorych piosenek.Ja uwielbiam wczesniejsze utworki DM(jak np.Leave In Silence,Lie To Me,Something To Do i wiele,wiele innych),nie chodzi tylko i wylacznie o ostrzejsze brzmienie na SOFAD ,nie :!:
Po prostu ostatnie dokonania depeche mode (sorry za doslownosc) zalatuja za mocno popem,znikl gdzies ten czar z dawnych lat....Nie wiem,byc moze to za sprawka odejscia Alana z zespolu,a moze po prostu wyczerpaly im sie pomysly.Z reszta,czego sie mozna spodziewac po producentach,ktorzy w jednym worku maja zarowno Madonne jak i DM...Tesknie bardzo za starym depeche mode,charakterystycznym graniem,tamta magia :roll:
No to teraz pewnie dostanie mi sie ....... :|
Awatar użytkownika
AdriannaDM
Posty: 536
Rejestracja: 19 sty 2006 20:20
Lokalizacja: NY

Post 19 kwie 2006 21:03

Piosenka - rewelacja.
Teledysk - Bomba !!
Zapomnialam go wymienic jako jeden z moich
ukochanych :P
Nic to chyba przezyjemy :D
Awatar użytkownika
nigaBlack
Posty: 82
Rejestracja: 15 sty 2006 16:58
Lokalizacja: Gryfów/ Jelenia Góra

Post 19 kwie 2006 21:15

Barrel...coś niesamowitego...uwielbiam!!! Chyba najmroczniejszy kawałek Depeche Mode...Teledysk: jeden z najlepszych Antona, obłęd Gahana i cierpienie jest w nim namacalne...Pamiętam jak usłyszałem i zobaczyłem po raz pierwszy...szok + tytuł płyty Ultra...i myślałem,że cały long będzie tak udany i ekstremalny...tak się jednak nie stało, wielka szkoda...
Awatar użytkownika
kano
Posty: 45
Rejestracja: 03 maja 2006 12:22
Ulubiony utwór: People Are People
Lokalizacja: Wrocław

Post 03 maja 2006 12:28

Jak w temacie o Ultrze. Kocham ten utwor, za slowa przedewszystkim, za muzyke i za klimat. Wogole atmosfera Ultry jest przeboska. :fletch: Moge sluchac godzinami, utwor nie moze sie znudzic.
MontanaDM

Post 17 maja 2006 20:48

Bardzo mroczne, bardzo straszne, ale jara mnie jak cholera.
Newborn

Post 28 lip 2007 11:48

Bardzo dobry jest ten kawałek. Najbardziej mi się podoba koncertowa wersja z Los Angeles (Kroq Almoust Acoustic Christmas) na codzień słucham tej wersji 10/10 :D
Awatar użytkownika
agness
Posty: 334
Rejestracja: 08 lip 2007 16:07
Lokalizacja: Katowice

Post 28 lip 2007 13:59

Tez uwielbiam ten kawalek podoba mi sie taki jego niespokojny klimat.
Teledysk jest rewelacyjny mysle ze nawet jeden z lepszych.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 28 lip 2007 19:47

Barrel Of A Gun... utwor ktory mnie nie porwal poczatkowo, dopiero pozniej zaczalem rozkminiac tekst utworu i bylo juz latwiej, ale zrobilem to duzo pozniej po uslyszeniu utworu. Jesli chodzi o teledysk, niby jest OK, czy super, ale wkurza mnie koncowka w ktorej nic prawie nie ma, Dave lazi w plaszczu z lampkami i zgrywa szalenca, brak dopracowanej fabuly wg mnie troszke, ale jest tu jedna z moich ulubionych scen tez, gdy 3 panowie brzdakaja na gitarach, lubie ogladac Dave'a z gitara w reku :)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Daria The Revelator
Posty: 3337
Rejestracja: 18 wrz 2006 00:29
Ulubiony utwór: world in my eyes
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Post 28 lip 2007 23:53

najlepsza wg. mnie piosenka z Ultry.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 880
Rejestracja: 22 lut 2009 00:22
Ulubiony utwór: Secret to the End
Lokalizacja: w promieniu X

Post 28 lip 2009 22:56

Chyba przesłuchałem dzisiaj wszystkich możliwych jego wersji ,k... ale mnie wzieło na ten kawałek , dopiero teraz mi przypadł do gustu, nie mówiac o video bo wg. mnie to najlepsze wideo DM :D :)
Proszę nabrać powietrza...zatrzymać...i nie oddychać!
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 03 sie 2009 23:50

Eee, to jest grzech. Kawałek rządzi. Jest boski, świenty, bezbłędny, niesamowity. Cóż, Ultra to była w ogóle genialna płyta. I DM's finito.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 04 sie 2009 22:33

Otwierający Ultrę Barrel Of A Gun to prawdziwe "Wejście Smoka" dla płyty.
Wespół z rewelacyjnym clipem robi olbrzymie wrażenie.