Utwór który winien być singlem wg. was a nie jest.

Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9117
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Re: Utwór który winien być singlem wg. was a nie jest.

Post 04 maja 2009 11:44

No i bardzo bardzo Freestate
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6744
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa

Post 04 maja 2009 13:33

Niby zamiast którego? Akurat wg. mnie na Ultrze, single są dobrane nadzwyczaj dobrze.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16701
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 04 maja 2009 14:52

Potwierdzam. Co prawda najbardziej lubię Insight, ale chyba nie bardzo by się ten utwór nadawał na singla.
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 04 maja 2009 15:37

Zmarnowane kawałki na single moim zdaniem:

2009 - ....
2005 - Nothing's Impossible (Alternative Version) - mam na mysli wersje Gahanowska z dema, byloby cacko.
2001 - Shine, The Dead Of Night
1997 - ewentualnie na siłe: The Bottom Line

to tyle jesli chodzi o okres 1997-2005
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16701
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 04 maja 2009 16:06

Ja bym dodał I Want It All i Sweetest Condition.
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 04 maja 2009 16:14

shodan z The Sweetes Condition to mi normalnie spod palców wyjąłeś. Koniecznie jako taka odskocznia od "przebojowości" Freelove i I Feel Loved.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11494
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 04 maja 2009 17:32

Kiedyś się nie czepiałem singli z Excitera ale obecnie wolałbym podmienić:

I Feel Loved :arrow: The Dead of Night
Goodnight Lovers :arrow: Shine

I jeszcze podmieniłbym np.:

A Question of Lust :arrow: Fly on the Windscreen
Condemnation :arrow: Mercy In You
Policy of Truth :arrow: Halo
Love, in Itself :arrow: And Then...
The Meaning of Love :arrow: The Sun and The Rainfall
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
astiz

Post 04 maja 2009 19:26

Jeżeli chodzi o Excitera,to mi brakuje I Am You na singlu.
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6435
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 04 maja 2009 19:45

Temat trochę bez sensu, bo na single wybiera się przeboje. A DM akurat do promowania przebojów talent ma. I osobiście uważam, że do każdego albumu single dobrano perfekcyjnie, więc sam bym najwyżej coś dodał, ale w życiu nie zamienił. No może z PTAka wydałbym JTR jako pojedynczą stronę A, a na 5 singiel walnął albo Damaged People (żeby było coś spokojnie balladowego) albo Macro. I Want It All jest dobre do słuchania na spokojnie, do delektowania się dźwiękiem, a nie do katowania w radiu, bo by się lud zanudził. Analogicznie do Excitera dodałbym Sweetest Condition.

@stripped - Halo było singlem promo ;p
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 04 maja 2009 19:51

Toć jak pomyślę o Damaged People w radiu to zaraz mi się kojarzy stacja w stylu: Geriatyk FM . No Way! Never forever. I kilka innych, równie świetnych, angielskich zwrotów negujących.
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6435
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 04 maja 2009 19:56

To był PRZYKŁAD, poza tym i sam bardziej skręcam w stronę Macrovision, bo jest mocniejsze, ale w sumie wszystko lepsze od dupowatego Lilian.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16701
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 04 maja 2009 20:06

stripped pisze:Kiedyś się nie czepiałem singli z Excitera ale obecnie wolałbym podmienić:

I Feel Loved :arrow: The Dead of Night
Goodnight Lovers :arrow: Shine

I jeszcze podmieniłbym np.:

A Question of Lust :arrow: Fly on the Windscreen
Condemnation :arrow: Mercy In You
Policy of Truth :arrow: Halo
Love, in Itself :arrow: And Then...
The Meaning of Love :arrow: The Sun and The Rainfall
I tu jesteśmy dosyć zgodni. Z wyjątkiem And Then... reszta zmian jak dla mnie mogłaby być.
devotional pisze:I Want It All jest dobre do słuchania na spokojnie, do delektowania się dźwiękiem, a nie do katowania w radiu, bo by się lud zanudził.
A bo to mało ballad jest na singlach innych wykonawców?
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 880
Rejestracja: 22 lut 2009 00:22
Ulubiony utwór: Secret to the End
Lokalizacja: w promieniu X

Post 04 maja 2009 21:25

Wychodzac w przeszlość ''Miles away...'' mógłby być ale nie będzie. :8 Mam nadzieje ze piszac to myle się :D
Proszę nabrać powietrza...zatrzymać...i nie oddychać!
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21725
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 maja 2009 22:03

stripped pisze:Kiedyś się nie czepiałem singli z Excitera ale obecnie wolałbym podmienić:

I Feel Loved :arrow: The Dead of Night
Goodnight Lovers :arrow: Shine

I jeszcze podmieniłbym np.:

A Question of Lust :arrow: Fly on the Windscreen
Condemnation :arrow: Mercy In You
Policy of Truth :arrow: Halo
Love, in Itself :arrow: And Then...
The Meaning of Love :arrow: The Sun and The Rainfall
Troche dziwny wybór.
Jak już gdzies pisałem, singli nie wydaje się dla radości fanów czy dlatego ,że te utwory sa jakies wybitne. Tu chodzi o komercyjny sukces.
Nie wydaje mi się ,żeby jazgot "Dead Of Night" spodobał się casualowi bardziej niż taneczne "I Feel Loved".
Podobnie trupie "Fly On the Windscreen" wieleby nie zdziałało, w tamtym okresie nawet The Cure grali wesoły pop.
"Policy Of Truth" było fantastycznym singlem, piosenką, z fantastycznymi remiksami.
"Halo" to tylko "Halo" a i tak wyszło jako promo.

Ja uważam ,że zmarnowali komercyjny potencjał "Here Is The House" jak i "Stories Of Old" i "And Then...". Poza tym raczej pasuje mi to co zostało wydane. W tym roku za to jakoś kaszanią z singlami.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16701
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 04 maja 2009 22:38

Hien pisze:Nie wydaje mi się ,żeby jazgot "Dead Of Night" spodobał się casualowi bardziej niż taneczne "I Feel Loved".
No w sumie też prawda. Ja jako fan przez kilka lat nie mogłem za cholerkę przywyknąć do Death Of Night, a co dopiero ktoś niewtajemniczony.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11494
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 04 maja 2009 23:33

Hien pisze:
stripped pisze:Kiedyś się nie czepiałem singli z Excitera ale obecnie wolałbym podmienić:

I Feel Loved :arrow: The Dead of Night
Goodnight Lovers :arrow: Shine

I jeszcze podmieniłbym np.:

A Question of Lust :arrow: Fly on the Windscreen
Condemnation :arrow: Mercy In You
Policy of Truth :arrow: Halo
Love, in Itself :arrow: And Then...
The Meaning of Love :arrow: The Sun and The Rainfall
Troche dziwny wybór.
Jak już gdzies pisałem, singli nie wydaje się dla radości fanów czy dlatego ,że te utwory sa jakies wybitne. Tu chodzi o komercyjny sukces.
Nie wydaje mi się ,żeby jazgot "Dead Of Night" spodobał się casualowi bardziej niż taneczne "I Feel Loved".
Podobnie trupie "Fly On the Windscreen" wieleby nie zdziałało, w tamtym okresie nawet The Cure grali wesoły pop.
"Policy Of Truth" było fantastycznym singlem, piosenką, z fantastycznymi remiksami.
"Halo" to tylko "Halo" a i tak wyszło jako promo.

Ja uważam ,że zmarnowali komercyjny potencjał "Here Is The House" jak i "Stories Of Old" i "And Then...". Poza tym raczej pasuje mi to co zostało wydane. W tym roku za to jakoś kaszanią z singlami.
Powiem Ci tak - w sumie masz rację ale doszedłem ostatnio do wniosku że jeden singiel z każdej płyty mogliby wybrać jako prezent dla fanów którzy im chleb dają przede wszystkim, przeżyliby jakby jeden na 3-4 single z albumu kupowali sami fani, zresztą może i więcej osób by kupowało bo fani nie wiem czy się delektują wszystkimi singlami a wielu z nas narzeka że perełki nie zostały komercyjne wydane, no i do niektórych nie-fanów może właśnie te perełki trafiłyby bardziej niż kolejny komercyjny kawałek a DM zyskałoby więcej wiernych fanów, kto wie?
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21725
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 maja 2009 23:46

W świecie idealnym zapewne tak by się to odbywało :)

Ale generalnie na co to komu?
Dla fanów był pomysł z boksem, z nowymi kawałkami i demami, filmikami i iinymi pierdołami. Single mają promować album, mają wbijać się w komercje.
I co da fanom wydanie na singlu jakiegoś mniej komercyjnego utworu?
Remiksy (na dzień dzisiejszy) beda raczej kiepskie, okładke sobie mozna samemu narysowaća kawałek i tak jest na dużej płycie.
Kiedyś też myślałem podobnie, chciałem żeby wydali Lilian na singlu bo to mój ulubiony numer z płyty. No i wydali w kolekcji z kosmarnymi remiksami, skróconą wersją i tyle. Usiadłem i się zastanowiłem po jaką cholere mi był ten singiel i co tak na prawde z tego wyciągnałem. Nic.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 05 maja 2009 10:51

Ja również z kazdym kolejnym rokiem mam coraz to mniejszy sentyment do singli i maxisingli . Z każdą kolejna plytą na maxisingle wrzucane sa coraz potworniejsze remixy bez składu i ładu ktore tak naprawde z muza DM maja tyle wspólnego co nic .

W obecnych czasach najważniejszy jest pierwszy singiel to on ma na celu pociągniecie sprzedazy , myśle , że "Wrong" spelnił swoje zadanie . Jest na tyle inny i na tyle depeszowski by połechtać ucho potencjalnego nabywce płyty by zainteresowal sie co to jest i czy czasem nie warto by przesluchać całego wydawnictwa .

Najczęściej ten pierwszy nijak ma sie do zawartości , ale nie o to w tym wszystkim chodzi .
Wracając do tematu wszystko jedno co wydadza na kolejnych singlach i wszystko jedno co wydali w przeszłości , jak narazie czas pokazuje , że wiekszych błędów nie popełniono bo maszyna zwana Depeche Mode nadal funkcjonuje i ma sie dobrze .
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16701
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 27 paź 2009 23:00

W głowę zachodzę ostatnio, jak Dangerous mógł nie zostać singlem :?:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21725
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 27 paź 2009 23:13

Singlem nie był ale na singlu był i przebił się w US, wszystko jest na swoim miejscu.
Od paru lat nie trawię tego utworu.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn