Utwór który stał się singlem a nie powinien

Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Re: Utwór który stał się singlem a nie powinien

Post 04 gru 2007 23:26

Teledysk do tego kawałka też jest "badziewiaty"
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16697
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 09 gru 2007 11:24

Jak dla mnie to troszkę przesadzacie z I Feel Loved. Cud świata to to nie jest, ale są gorsze utwory. Np. Martyr.
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 10 gru 2007 18:15

No jeśli chodzi o Martyr to większego wyboru nie ma ;)
Awatar użytkownika
depechefan
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2008 00:14

Post 11 sty 2008 00:35

Utwory które nie powinny zostać singlami?
It's no good
Dream on
Jari

Post 12 sty 2008 00:38

Depechka pisze:Nie rozumiem wypowiedzi kolegi Jari...to doprawdy dziwna wypowiedz,jak mozna uwazac Everything Counts za "nietrafiony singiel"? Albo Martyr,ktory chyba glownie w tym celu powastal? Co na to reszta Devotees? Oczywiscie szanuje wypowiedz kolegi Jari jako indywidualny sad... :)
Już wyjaśniam... Ba, nawet wiedziałem, że będzie dym bo w wypowiedzi pojawiają się klasyki... I tu jest pies pogrzebany. Te piosenki to klasyki, podoboja się Wam, są super singlami... ino problem polega na tym, że dla Was! Was jako fanów. Singiel z natury rzeczy jest (był) wydawnictwem, który miał napędzić klientów na cały album, być jego wizytówką, hitem (to główny zamysł idei singla - inaczej na singlach wydawano by Interlude Nr 3 i np. Mission Imposible (to ta wstawka z MFTMasses)). Piosenki, które wymieniłem wcześniej to nie są singlowe hity i nie zachwycił się nimi cały świat. Napisałem, że single z Violatora i SOFAD był trafione i jakby nie patrzeć te dwie płyty to był największy komercyjny i artystyczny sukces grupy. Enjoy, Personal, Policy, I Feel You, Walking, In Your Room, Condemnation... te piosenki spełniały wszystkie powyższe warunki. Nie mylcie piosenek, które lubicie osobiście z piosenkami, które z założenia mają rzucić cały świat... Te wcześniej wymienione jako 'złe' były popularnymi 'świetnymi' singlami, ale tylko w kręgach samych fanów a rola singla jest przyciągnięcie nowych słuchaczy (od biedy zatrzymanie starych w skrajnych przypadkach :D )...
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 16 sty 2008 23:39

Jari co cię męczy ???
Singiel ma być przebojem ma sie dobrze sprzedawać , przyciągać nowych słuchaczy i zatrzymać starych , jesteś "muzykiem" starasz się zaistnieć więc powinieneś to zrozumieć .
Ten temat ma nazwe taką , a nie inną .
Nie staraj się na siłe być kontrowersyjny bo z czasem zaczyna to być żałosne .
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16697
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 17 sty 2008 11:59

Precious ma racje. Jari'ego coś męczy, tylko sam nie wie co. Za wszelką cenę stara się być oryginalny i wszystkowiedzący. Na wszystko ma gotowe regułki i definicje.
Jari

Post 17 sty 2008 17:34

_precious_ pisze:Jari co cię męczy ???
Singiel ma być przebojem ma sie dobrze sprzedawać , przyciągać nowych słuchaczy i zatrzymać starych , jesteś "muzykiem" starasz się zaistnieć więc powinieneś to zrozumieć .
Ten temat ma nazwe taką , a nie inną .
Nie staraj się na siłe być kontrowersyjny bo z czasem zaczyna to być żałosne .
Uderz w stół.... Ciągle to samo, o DM albo dobrze albo wcale. Temat był jasny więc napisałem, które piosenki nie powinny być singlami, to się oburzenie zrobiło, że jak to, że ojej, że co ja sobie myślę.... Więcej otwartości, mniej fanatycznego zaślepienia.
Jari

Post 17 sty 2008 17:37

shodan pisze:Precious ma racje. Jari'ego coś męczy, tylko sam nie wie co. Za wszelką cenę stara się być oryginalny i wszystkowiedzący. Na wszystko ma gotowe regułki i definicje.
Aleś ty chłopaku wrażliwy... Dobra, już się zamykam, ale nie oczekuj, że będę szedł z tłumem tylko dlatego, że tak wypada. Mam swoje zdanie i nawet jeśli jest mylne czy 'kontrowersyjne' to będę go bronić bo... bo to moje zdanie. A co mnie gryzie? Jak się dowiem to pierwszemu Ci napiszę....
Awatar użytkownika
puma
Posty: 2935
Rejestracja: 29 lip 2006 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Post 26 sie 2008 23:20

Little 15 ... beznadzieja! :co:
Awatar użytkownika
Erwartungen
Posty: 1332
Rejestracja: 29 sty 2005 00:56
Lokalizacja: Katowice

Post 27 sie 2008 00:07

i jeszcze na tak doskonałej płycie! Wybór tej piosenki na singiel to jakiś kosmos dla mnie.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6744
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa

Post 27 sie 2008 07:52

O podwójnej stronie B tegoż singla powiecie to samo? :> L15 jest bardzo specyficzne i oczywiście jak każdą inną piosenkę, można przełknąć albo i nie, ale ja osobiście dzięki Stjarnie i Sonacie stawiam tego singla bardzo wysoko, no może bez "bardzo". :) W końcu pochodzi z najlepszego jak dla mnie albumu studyjnego. I cytat dla Erwartungena: :)
"Little 15" is Depeche Mode's twenty-first UK single, released on May 16, 1988, and the fourth single for the album Music for the Masses.

The song was never intended to be a single, in fact, it barely made it onto the album, but a French record label wanted to release the song as a single, and as such, it was released in France.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Erwartungen
Posty: 1332
Rejestracja: 29 sty 2005 00:56
Lokalizacja: Katowice

Post 27 sie 2008 17:44

:)

pierwotna wersja postu miała wychwalać nie tylko 1st, 2nd, 3th, 4th, 6th pisoenkę MFTM (czyli to co OTACZA L15), ale także drugą i TRZECIĄ (jak ja to mówię - kto był w Bielsku w 2002 ten wie;( ) stronę singla L15.... czyli gdzie się nie "ruszyć" tam lepsze rzeczy niż L15.... niejako POLE MINOWE lepszych piosenek -> stąd opinia o słabości piosenki L15. Jakości singla jako całości deprecjonować nie śmiem! Wiadomo też, że nie wszystkie strony a singli muszą być swietne, dla mnie istnieje wiele lepszych bsideów vide słaby master and servant kontra dobry set me free, czy też dobry people are people kontra doskonały in you memory, jednak na SGR - jakkolwiek doskonałej płycie - konkurencja nie jest moim subiektywnym zdaniem tak ogromna jak na MFTM. W przypadku L15 natomiast mam dosłownie wrażenie pracowitego wyszukania czegoś "takiego sobie" spośród morza pereł. Perły to miejsca 1-6 (bez piątki:) ), jednakże dalsze piosenki także są dla mnie lepsze od L15, lepsze chyba jest nawet "pozornie słabsze" Pleasure Little Treasure, do którego to mam ogromną słabość.

za wyjaśnienie dzięki, nie wiedziałem tego, pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
obi
Posty: 1222
Rejestracja: 19 paź 2006 12:09
Ulubiony utwór: Halo
Lokalizacja: EU

Post 28 sie 2008 17:36

shodan pisze:Precious ma racje. Jari'ego coś męczy, tylko sam nie wie co. Za wszelką cenę stara się być oryginalny i wszystkowiedzący. Na wszystko ma gotowe regułki i definicje.
Zgadzam się, Little 15 jest wspaniałym singlem
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9117
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 09 cze 2009 20:21

Ja tez nie znalem historii Litlle 15, ale to nie zmienia faktu ze dla mnie to jest chyba najslabsza pozycja na MFTM wogole, wiec prawdopodobnie kazdy inny utwor bylby dla mnie lepszy jako singiel.
A tak poza tym uwazam ze singlem nie powinien byc Barrel Of A Gun.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21716
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 cze 2009 20:27

Why? Dobry jest i spełnił swoją rolę terapii szokowej.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9117
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 09 cze 2009 20:40

Nie lubie i tyle
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16697
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 09 cze 2009 20:48

Czez bój się Ty Boga! :o
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21716
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 cze 2009 21:16

Czez pisze:Nie lubie i tyle
Diagnoza prosta. Nie znasz się ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9117
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 09 cze 2009 22:47

Raz ze Boga sie boje, a dwa ze znac sie nie musze :D, nie lubie i kropka. Nie znaczy ze nie lubie bo nie lubie, bo czasami lubie, ale lepiej juz jakby np. Freestate bylo singlem. I ani slowa o tym, ze BOTG jest utworem przekrojowym calej plyty, bo sie nie zgodze
Enjoy The Silence