Sounds of the Universe

Najlepszy utwór z SOTU?

In Chains
7
11%
Hole To Feed
2
3%
Wrong
12
20%
Fragile Tension
4
7%
Little Soul
1
2%
In Sympathy
5
8%
Peace
2
3%
Come Back
1
2%
Spacewalker
1
2%
Perfect
2
3%
Miles Away / The Truth Is
2
3%
Jezebel
2
3%
Corrupt
20
33%
 
Liczba głosów 61
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sounds of the Universe

Post 29 mar 2009 00:51

No i podjąłem decyzję: Corrupt to dla mnie numer 1 z całego albumu - po prostu mistrzostwo. :) I zdania już raczej nie zmienię.
Awatar użytkownika
Mr.X
Posty: 235
Rejestracja: 21 paź 2008 13:21
Ulubiony utwór: Walking In My Shoes
Lokalizacja: Trzebiatów

Post 29 mar 2009 10:46

"Playng The Angel" uważam za słabą płyte, a SOTU to kpina i żart... Przeczytajcie recenzje...
http://mersault.blog.onet.pl/2,ID370841462,index.html

Muzyka dm nie porywa już tak jak kiedyś. Nowy album nie ma w sobie nic takiego żeby mnie poruszyć. W ich muzyce było coś takiego co przykuwało uwagę słuchacza, a teraz tego nie ma... To rychły koniec wielkiego zespołu. Wstyd puszczać to znajomym... ( takie jest moje zdanie)

Strzeżony materiał wyciekł i to w całości, troche to dziwne ,może to niedopracowane jeszcze piosenki, bo brzmią bardzo kiepsko i ogólnie brak jest na tej płycie emocji. A tak wychwalali tą płyte panowie z depeche mode...

Powini zakończyć karierę albumem The Singles 86-98 i to dzisiaj byli by legendą...
"Żyj chwilą, jakby to była ostatnia chwila Twojego życia."
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 29 mar 2009 13:03

Mr.X pisze:"Playng The Angel" uważam za słabą płyte, a SOTU to kpina i żart... Przeczytajcie recenzje...
http://mersault.blog.onet.pl/2,ID370841462,index.html

Muzyka dm nie porywa już tak jak kiedyś. Nowy album nie ma w sobie nic takiego żeby mnie poruszyć. W ich muzyce było coś takiego co przykuwało uwagę słuchacza, a teraz tego nie ma... To rychły koniec wielkiego zespołu. Wstyd puszczać to znajomym... ( takie jest moje zdanie)

Strzeżony materiał wyciekł i to w całości, troche to dziwne ,może to niedopracowane jeszcze piosenki, bo brzmią bardzo kiepsko i ogólnie brak jest na tej płycie emocji. A tak wychwalali tą płyte panowie z depeche mode...

Powini zakończyć karierę albumem The Singles 86-98 i to dzisiaj byli by legendą...
Na bank są to dopracowane (niedopracowane) piosenki. Posłuchaj sobie Wronga. Każdy z dziennikarzy vipów przed odsłuchem materiału podpisywał papiery. Dostęp do serwera z muzą był i jest ściśle kontrolowany.
Całości płyty będzie można posłuchać niedługo na myspace, taki marketing.

Co do przejścia do prostoty piosenek DM nie jest odosobnione. Posłuchaj sobie iksiku nową płytę Pati Yang czy The Prodigy.

Fakty są takie. Długoletnia umowa z mute zakończyła się na wydaniu The Best Of - Volume 1, z jakże wielkim hitem Martyr, który z szybkim hukiem wyleciał z billbordów.

Wydanie ptaka w takiej formie jak sotu, by nie przeszło w 2005 roku. Jakie były reakcje po wydaniu Exitera, a w związku z tym spadek imidżu DM jako gwiazdy (niewielka sprzedaż w stanach). Naprawa marki czyli wydanie remiksów i ukazanie się ptaszka plus trasa pozwoliły podreperować status DM. W chwili obecnej wydają płytę jaką chcą (obowiązuje kontrakt na jedno wydawnictwo). Deluksy i inne cuda, płyta wyprodukowana jak wyprodukowana, trasa się i tak sprzeda/sprzedaje.
Przykre jest to, że sprzedaż będzie się opierała na wrongu, bo z całej jak do tej pory gamy kawałków jest on najlepiej wyprodukowany (poprawnie no i może in chains) i zdecydowanie odstaje od reszty.

Zobaczymy czy za 15 lat SOTU się obroni jak SOFAD i reszta dyskografii....
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9117
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 29 mar 2009 13:12

Moze nie rzuca na kolana od pierwszego razu tak jak niektore z poprzednich albumow, ale dla mnie to jest Depeche Mode. Pewnie ma racje Jari, ze jesliby nagral to jakikolwiek inny zespol to nawet bysmy na to nie spojrzeli, ale powiem jeszcze raz to jest Depeche Mode i kazda plyta jest inna od poprzedniej. Trzeba sie do niej przyzwyczaic i tyle. Niektorym zajmuje to mniej czasu a innym wiecej. Jesli nie podoba sie komus to niech nie slucha i tyle. Ja mowie ze albo sie jest fanem albo nie. Owszem, tez mam wrazenie ze czasami jakby troche przekombinowali, ale po prostu biore to co jest i tyle. Zobaczymy za 10 lat co bedzie sie mowilo o SOTU.
Nie taki diabel ogoniasty jakby chcialy niewiasty



PS.
Piszac ten post nie widzialem co napisal Prey, widzocznie pisalismy w tym samym czasie, w zwiazku z czym setnie ubawilem sie czytajac opinie Preya co bedzie za 15 lat :)
Enjoy The Silence
Jari

Post 29 mar 2009 13:30

shodan pisze:Pofatygowałem się i ułożyłem sobie kolejność utworów na SOTU od najlepszego do najgorszego. I wyszło mi, że Wrong jest u mnie dopiero gdzieś na 9 - 10 miejscu!
A 10 to max czy minimum?
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16700
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 29 mar 2009 18:43

Nie rozumiem Jari pytania? Jaki max czy minimum?
astiz

Post 29 mar 2009 19:19

Co wspólnego ze sobą mają SOFAD i SOTU? :?: Ano to,że w obu przypadkach moje ulubione utwory z tych płyt,są ostanie; "Higher Love" i "Corrupt".Po kilku wałkowaniach SOTU stwierdziłem,że "Corrupt" jest na niej najlepszy.Świetna płytka.Cieszę się,że mogę pozytywnie obie płytki porównać. ;)
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 29 mar 2009 20:28

Trzeba powiedzieć że to naprawdę świetny album. Liczyłem na to, że utrzymają lub przeskoczą poziom PTAka, no i nie przeliczyłem się. Najniższa ocena jaką postawiłem oceniając utwory to 7, a najwyższa to 9 (choć teraz dochodzę do wniosku, że Corrupt zasługuje na 10). Nawet do Spacewalkera szybko się przekonałem. :lol:
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 29 mar 2009 21:51

newdress pisze:Co wspólnego ze sobą mają SOFAD i SOTU? :?:
Zostały nagrane przez zespół Depeche Mode, no chyba, że się mylę.
A różnica jest taka, że ten pierwszy nadal kopie, ten drugi już odrzuca.

Czemu na youtube nie ma klipów dm na oficjalnym kanale? Czyżby wytwórnia obawiała konfrontacji nowego (słąbego) materiału względem (dobrego) starego?
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 29 mar 2009 21:59

prey pisze:Czyżby wytwórnia obawiała konfrontacji nowego (słąbego) materiału względem (dobrego) starego?
To można odczytać jako przedstawienie swojego zdania, które jest subiektywne i do którego masz pełne prawo, jako zdania obowiązującego i jedynego właściwego. No sory...
Jari

Post 29 mar 2009 22:00

shodan pisze:Nie rozumiem Jari pytania? Jaki max czy minimum?
No czy 9-10 to ostatnia pozycja w rankingu czy 9-10 to takie naj, naj...? Chyba proste i zrozumiałe pytanie?
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11492
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 29 mar 2009 22:04

oj Jari, czytaj uważnie, napisał przecież że "od najlepszego do najgorszego" to chyba wystarczy by uznać najlepszy za nr 1., w każdym razie ja Ci mówię że o to cho (chyba że to był sarkazm z Twej strony i sugerujesz że Wrong musi byś dla shodana na szczycie listy :P )
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 29 mar 2009 22:26

Rajca pisze:
prey pisze:Czyżby wytwórnia obawiała konfrontacji nowego (słąbego) materiału względem (dobrego) starego?
To można odczytać jako przedstawienie swojego zdania, które jest subiektywne i do którego masz pełne prawo, jako zdania obowiązującego i jedynego właściwego. No sory...
Ja tego nigdzie nie napisałem, że moje zdanie jest jedyne właściwe.
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 880
Rejestracja: 22 lut 2009 00:22
Ulubiony utwór: Secret to the End
Lokalizacja: w promieniu X

Post 29 mar 2009 22:27

Wlaśnie przesłuchałem po raz pierwszy raz płyty i sie nie wypowiem czy jest fajna , taka sobie ,czy kiepska .Już sie zdarzyłem przyzwczaic że to co nam serwuja DM nie da sie tak łatwo przełknąc z ocena troche poczekam ale pierwsze wrazenie raczej optymistyczne
Proszę nabrać powietrza...zatrzymać...i nie oddychać!
astiz

Post 29 mar 2009 22:39

@prey, źle mnie zrozumiałeś.
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9117
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 30 mar 2009 14:57

Hej chlopaki, myslalem, ze piszemy tutaj o nowym albumie :)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9117
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 30 mar 2009 14:58

Hej chlopaki, myslalem, ze piszemy tutaj o nowym albumie :)
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 30 mar 2009 15:39

Może ma ktoś Untitled Hidden Track (Wrong Instrumental), czyli instrumentalne zakończenie albumu i zechce się podzielić? Bo podobno też już wyciekło do sieci. :)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21721
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 30 mar 2009 19:06

Czez pisze:jesliby nagral to jakikolwiek inny zespol to nawet bysmy na to nie spojrzeli
Nie w moim wypadku. Od początku słuchałem tej płyty właśnie tak jakbym słuchał albumu jakiegoś młodego zespołu z US. Nie było mi nawet ciężko ponieważ DM od dawna już nie jest moim numerem 1 (i nie wiem czy w ogóle potrafiłbym wskazać jakiś numer 1 przy natłoku muzyki jakiej słucham), bez problemu odrzuciłem słuchanie przez pryzmat tego ,ze to DM, tego ,że mają 30 letni bagaż muzycznych doświadczeń za sobą i tego ,że kto tam jest w składzie a kogo nie ma (to się tyczy również producenta). Tym wiekszą mam satysfakcję, że mi się Sounds podoba. Tygodniowo przesłuchuje kilkanaście jeśli nie kilkadziesiąt płyt (z racji pasji i niejako zawodu) i wiele zrobiło na mnie większe wrażenie niż SOTU. Ale jest i ta płyta i baaardzo mi się podoba. A na końcu przypomniałem sobie ,ze w końcu to DM i zrobiło się po prostu jeszcze milej. Tyle.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Jari

Post 30 mar 2009 19:32

stripped pisze:oj Jari, czytaj uważnie, napisał przecież że "od najlepszego do najgorszego" to chyba wystarczy by uznać najlepszy za nr 1. (chyba że to był sarkazm z Twej strony i sugerujesz że Wrong musi byś dla shodana na szczycie listy :P )
No mnie posądzać o sarkazm?! Skandal! To się nie mieści we głowie mej... :8