Sounds of the Universe

Najlepszy utwór z SOTU?

In Chains
7
11%
Hole To Feed
2
3%
Wrong
12
20%
Fragile Tension
4
7%
Little Soul
1
2%
In Sympathy
5
8%
Peace
2
3%
Come Back
1
2%
Spacewalker
1
2%
Perfect
2
3%
Miles Away / The Truth Is
2
3%
Jezebel
2
3%
Corrupt
20
33%
 
Liczba głosów 61
Awatar użytkownika
moose
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2009 10:37
Ulubiony utwór: Clean

Re: Sounds of the Universe

Post 01 kwie 2009 11:40

cut cut cut....
Hien pisze:Być może niektóre utwory powinny własnie przez takie sito przechodzić.
"Corrupt" mogło być lepsze gdyby zaprosili Eignera, Rudemu dali bas, Gore gitara, Gahan tez gitara i wokal. I ładnie by było, żadnej elektroniki tylko odwazniej w świat.
Ale się nie odważyli ;)
Pierwsze primo - debiutuję wśród Devotees - witam Was z D.Śl.
Drugie primo - już od czasów SOFAD przyzwyczaiłem się, że każdy nowy materiał zespołu wymaga od słuchacza oswojenia się i osłuchania bez skipowania. Przy SOTU pewnie też tak będzie - trzeba przeboleć, wryć sobie w głowę, zanucić z czasem. Zgadzam się z przedmówcą: Nie odważyli się wejść głębiej ani w blues, ani w rock ani w psychodelię, ani w parkiet, ani w ambient. Są kapele, które już teraz grają taką muzykę do której chętnie usłyszałbym wokal Gahana, czy Gore'a i nawet sobie to wyobrażam. Choćby Younger Brother - The last days of gravity. To byłoby piękne, ale nie będzie. Zostaje nam na razie brzdąkanie i arytminczne zawodzenie z SOTU. "No good", futerko i rączka w papieskim geście. Może następną razą zejdą z Uniwersu na ziemię.
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9117
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 01 kwie 2009 12:53

A ja tak wpadlem na jedno zdanie, z innej beczki:
Slucham SOTU na window smedia player i akurat mi pasuja te windowsowskie wizualizacje do utworow z SOTU :D
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Daria The Revelator
Posty: 3337
Rejestracja: 18 wrz 2006 00:29
Ulubiony utwór: world in my eyes
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Post 01 kwie 2009 13:34

jestem w ciężkim szoku, te dwie wersje są genialne.! :shock: szkoda, wielka szkoda, że nie ma ich na albumie. :roll:

no i panowie się dobrze prezentują. :grins:
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 01 kwie 2009 14:40

Corrupt ze studia taki sobie, a Wrong całkiem fajny.
Może następną razą zejdą z Uniwersu na ziemię.
Dolny Śląsk? A mi się zdawało że tylko w moim mieście się tak mówi. :haha:
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6744
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa

Post 01 kwie 2009 14:56

Jari pisze:Nawiasem mówiąc: bilety na koncerty kupiliście zanim jeszcze znaliście 'Wrong' w strzępkach! Co to oznacza?
Jari pisze:(...) 03) dla starych i dobrze znanych utworów (...)
Tylko i wyłącznie. Tylko po to żeby usłyszeć na żywo jak najwiecej starych utworów. Oby było jak najmniej kawałków z najnowszego albumu oraz max. po jednym z lat (1993 - 2005).

Mogę tylko ubolewać (choć w sumie nie, bo wpływ na to był żaden), że nie urodziłem się dychę wcześniej, ale z drugiej strony to takie głupie gadanie / gdybanie. Ogólnie rzecz biorąc, dla mnie nowy album jest pretekstem do nowej trasy a ta z kolei daje (rzadko, ale jednak) szansę na usłyszenie tych utworów z lat 80-tych za które najbardziej kocham tą grupę. Takie koncertowe 5 minut z Black Celebration, Master & Servant, Strangelove, EC czy Blasphemous byłoby dla mnie więcej warte niż pozostałe półtorej godziny z materiałem powstałym w ostatnich 16 latach.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21716
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 01 kwie 2009 15:08

Pytanie tylko ile warte będa te stare numery z garami i Gordeno za klawiszami.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6744
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa

Post 01 kwie 2009 15:19

Zadałeś pytanie retoryczne - mało, :) ale jak przystało na rocznik '86 będę się ich łapać pazurami jak kocur, byleby tylko móc je usłyszeć. Zbyt młody, aby posmakować 3 syntezatorów (wiadomo o jakim składzie mówię), zadowolę się garami, gitarą i jednym klawiszem. Półmetek to ten zespół minął już dawno, wiec chce łykać "tego starego" ile się (jeszcze) da.
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
agrest123
Posty: 19
Rejestracja: 22 paź 2008 13:06

Post 01 kwie 2009 17:28

... juz troche potluklem ta plytke...
Na poczatku jak usylyszalem Wrong to bylem zafascynowane. Potem Hole to Feed i Come back - porazka. Teraz sluchalem pierwszy raz. Ogolnie uznalem ze syf. Po kilku przesluchaniach plytka jest REWELACYJNA To nie jest plyta do sluchania na dyskotekach Szkoda tylko ze zrobili chlopaki duzo nalecialosci z poprzednich plyt.
Ogolnie non stop ja tluke i sie oswajam. Im dluzej jej slucham to sie przekonuje do niej.
O typach i notowaniach poszczegolnych utworow napisze pozniej jak bede rozroznial je po tylulach :)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21716
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 01 kwie 2009 19:36

slick pisze:Zadałeś pytanie retoryczne - mało, :) ale jak przystało na rocznik '86 będę się ich łapać pazurami jak kocur, byleby tylko móc je usłyszeć. Zbyt młody, aby posmakować 3 syntezatorów (wiadomo o jakim składzie mówię), zadowolę się garami, gitarą i jednym klawiszem. Półmetek to ten zespół minął już dawno, wiec chce łykać "tego starego" ile się (jeszcze) da.
No niby prawda ale nie za wszelką cenę ;)
Zobaczyć Everything Counts na poprzedniej trasie to była abstrakcja ale wersja była tak straszna ,że teraz, po czasie, zastanawiam się czy rzeczywiście tego chciałem.
Podobnie bawią mnie ludzie, którzy twierdzą ,ze widzieli w Katowicach Shake The Disease, gówno widzieli ;) Ja tych akustyków Gore'a w ogóle nie biorę pod uwagę, najlepiej jakby ich nie było. Mogliby chociaż niektóre utwory grać po staremu. Ja nie mam złudzeń, urodziłem się w 86 roku i już się mogę pocałować w pupcie :(
Cokolwiek to nie będzie teraz grane to już nie będzie to.
a jak bym się uparł to i na singles tour mogłem być...
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16697
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 01 kwie 2009 19:41

prey pisze:Odnoszę wrażenie, że SOTU to zbiór odpadów z poprzednich sesji nagraniowych.
No to każdemu życzę takich odpadków. Naprawdę.
Jari pisze:wiele osób podchodzi bezkrytycznie do tego co im się daje.
Dla Ciebie DM to zespół jeden z wielu. Dla mnie DM to zespół jedyny w swoim rodzaju. Więc siłą rzeczy nasze opinie na temat DM zawsze będą się znacząco różnić.
I dlaczego Jari próbujesz wszystkim wmówić, że wszystko po SOFAD jest do niczego? Dlaczego próbujesz wszystkim wmówić, że idą na koncert tylko dla staroci? Nie możesz uwierzyć, że komuś się po prostu SOTU, PTA czy Exciter może podobać?
astiz

Post 01 kwie 2009 20:02

Nie cierpię,jak ktoś w moim imieniu próbuje wmówić,że idę na koncert tylko dla staroci.Nonsens! Idę na koncert przede wszystkim,żeby zobaczyć właśnie Wrong,Corrupt,Little Soul,In Symathy...Krytyka krytyką,ale w przypadku Jari'ego ta krytyka urosła do rozmiarów jakiejś obsesji! Po prostu Lepperyzm.
Jeszcze raz proponuję publiczne palenie biletów.
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 01 kwie 2009 20:08

a ja jade bo wiem ze tak czy owak bedzie to dla mnie przezycie.
I tak oczywiscie "SOTU" bedzie w mniejszosci liczebnie do calosci koncertu to nie ma co sie tym sugerowac.
Jedzie sie dla muzyki i tego jakie wrazenia ona powoduje.
Bynajmniej ja mam takie podejscie.
Awatar użytkownika
puma
Posty: 2935
Rejestracja: 29 lip 2006 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Post 01 kwie 2009 20:22

@Shodan całkowicie się z Tobą zgadzam!
Mi się podobają ostatnie 2 albumy DM i nowy .

Pojechałabym ze względu na to że chciałabym zobaczyc In Chains ,Corrupt ,Wrong z tego albumu.
Też może ze względu na to że jest moim ulubionym zespołem.I dupcie Dave'a jeszcze raz widziec bym chciała :D
astiz

Post 01 kwie 2009 20:31

puma pisze:I dupcie Dave'a jeszcze raz widziec bym chciała :D
A co w niej takiego ładnego? :?:
Awatar użytkownika
puma
Posty: 2935
Rejestracja: 29 lip 2006 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Post 01 kwie 2009 20:36

Japierdziele wiadomo że ty nie będziesz jechał na koncert po to by zobaczyc jak Dave dupcią zamiata i nie wiadomo co robi! :roll:
Ja też ze zwględu na niego bym pojechała ,fajny facet jest.Wart grzechu :tak:
A dupcie ma zgrabną.

Jedziesz po to by posłuchac muzyki itd. ;)
astiz

Post 01 kwie 2009 20:57

A nie przeszkadza Ci,że już trochę stary?
Awatar użytkownika
puma
Posty: 2935
Rejestracja: 29 lip 2006 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Post 01 kwie 2009 21:09

Mi to akurat nie przeszkadza ;)
astiz

Post 01 kwie 2009 23:38

No tak,Dejvior stary ale jary! ;)
Jari

Post 02 kwie 2009 00:37

puma pisze:I dupcie Dave'a jeszcze raz widziec bym chciała :D
W obliczu wiejącej nudy z SOTU to jest jakiś argument... :8
astiz

Post 02 kwie 2009 00:44

No nie dla mnie;wolę młode i...gładziutkie :haha: Zbereźnik ze mnie :lol: