Wrong

Jak Ci sie podoba Wrong?

10
15
32%
9
12
26%
8
7
15%
7
2
4%
6
2
4%
5
0
Brak głosów
4
1
2%
3
4
9%
2
0
Brak głosów
1
4
9%
 
Liczba głosów 47
astiz

Re: WRONG pierwszy z SOTU

Post 21 lut 2009 21:55

Zgadza się,jest minimalistyczny ,(również lubię minimalizm)ja zauważam tam nutkę Varese,czy Ussachevsky'ego.Jestem na tak,dla "Wrong".
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16697
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 21 lut 2009 22:12

Jari pisze:Tak jak sądziłem, nie podoba mi się kompletnie...ale tego też się spodziewałem więc rozczarowania nie ma.
Spodziewałem się tego więc zdziwienia nie ma. :8
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11489
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 21 lut 2009 22:15

Ja - niestety dla DM - ale podzielam zdanie Jariego, dla mnie to już zakrawa na koniec DM, nowy etap, etap wypalania, przesłuchałem kilkakrotnie i ostatecznie myślę że to możnaby słuchać bardziej w formie a capella bo muzyka mi tu nie pasuje nijak, za dużo kombinowania z którego wychodzi tylko chaos, o ile na PTA był jeszcze jakiś porządek w dźwiękach i melodia tak tutaj jest to takie nijakie :/ wyciek "Fragile Tension" też mnie mierzi w uszy raczej, Houston mamy problem! ;(
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Jari

Post 21 lut 2009 23:01

shodan pisze:
Jari pisze:Tak jak sądziłem, nie podoba mi się kompletnie...ale tego też się spodziewałem więc rozczarowania nie ma.
Spodziewałem się tego więc zdziwienia nie ma. :8
A skąd takie wnioski? Dałem kiedyś ku temu powód? :8

Właśnie obejrzałem sobie live (choć live to nadużycie w tym przypadku bo był full playback) Wrong z gali Echo. Usiadłem, obejrzałem, wstałem z kanapy, wróciłem do kompa. Tyle recenzji i opisu emocji temu towarzyszących (te wzbudził u mnie za to zespół, który grał wcześniej Razor coś tam z chórkiem gospel - może mi ktoś podać pełną nazwe grupy i tytuł?). Jedna mała uwaga - jak Gore założy tę kretyńską czapkę u nas w maju to się troszkę spoci biedaczysko. Something went wrong... :(
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9117
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 22 lut 2009 01:04

Witam zalogowcy.
Pewnie beda 3 opinie na temat Wrong:
-super,
-moze byc,
-do kitu.

Ja powiem tyle: Slucham DM od 19 lat i jakos nie wyobrazam sobie, zeby komentowac utwory DM w taki sposob. Rozne ciekawe rzeczy wypisujecie. Ja okreslilbym Wrong jako kawalek w ktorym jest cos z Nothing To Fear, To Have And To Hold, Lie To Me oraz 30 lat doswiadczenia. Jesli komus piosenka nie bedzie sie podobala to niech jej nie slucha, ja bynajmniej do takich nie bede nalezal.
Pozdrowionka dla Wszystkich
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16697
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 22 lut 2009 09:22

Jari pisze:A skąd takie wnioski? Dałem kiedyś ku temu powód?
Po prostu spodziewałem się, że będziesz narzekał na Wrong. Czyż nie skreśliłeś tego utworu jeszcze przed jego ukazaniem? Z góry wiem też, że z satysfakcją zjedziesz cały nowy album. Ale z drugiej strony masz takie prawo. I mimo wszystko cenię sobie Twoje zdanie jako muzyka. :papa:
Jari

Post 22 lut 2009 11:29

Nie wiem czy zjadę... Jak usłyszę final version (na razie strzępki version słyszałem) to się wypowiem. Staram się być szczery sam ze sobą w swoich wypowiedziach, nie chcę pisać ochów tylko po to aby było politycznie poprawnie.

A jak ktoś wczoraj nie widział to może nadrobić to teraz i sam sobie wyrobić zdanie. Do mnie pitolenie z playbacku (i to full) nie przemawia: http://www.youtube.com/watch?v=YGrmTZoW4m4
Awatar użytkownika
Bartini
Posty: 2233
Rejestracja: 18 gru 2004 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Post 22 lut 2009 12:44

żal.ru

W jeden dzień Azbest jest w stanie nagrać lepszy kawałek.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16697
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 22 lut 2009 12:51

Sam utwór podoba mi się coraz bardziej. Naprawdę. Ale występy "na żywo" z playbacku to normalnie porażka. W pełni się z Tobą Jari zgadzam w tym temacie. Bardzo sztucznie to wygląda, gdy wokalista robi miny do mikrofonu i udaje, że śpiewa.
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 22 lut 2009 13:33

Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11489
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 lut 2009 13:51

obejrzałem widełło z Echo Awards, no tak playback jak zawsze w TV musi być, a to tak trudno przećwiczyć im było numer i raz zagrać po ichniemu na pół-żywo chociaż??? żeby chociaż Dave śpiewał live noooo... co news to coraz gorzej jest :/

P.S. chyba mogliby wydać już cover What a Wonderful World śpiewany przez Marta jak na filmiku nowym i bardziej by mnie zadowoliło to :/
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
puma
Posty: 2935
Rejestracja: 29 lip 2006 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Post 22 lut 2009 14:12

Z każdym przesłuchaniem podoba mi się bardziej :8
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6744
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa

Post 22 lut 2009 14:37

Sądzę, że zespół stać na to, aby zagrać na żywo jakiś premierowy kawałek, ale w sumie przecież od zawsze na tego typu wydarzeniach, Gahan kłapał do mikrofonu, Gore udawał, ze szarpie strony a Rudy ciśnie w klawisz. Mała retrospekcja poniżej. Daleko szukać nie będę, słynne Top Of The Pops.

1981 - Just Can't - http://www.youtube.com/watch?v=4S0xOp4QbYg - najbardziej śmieszne są chyba te trąbki w 1:32

1982 - TMOL - http://www.youtube.com/watch?v=tEkO6aICO80 - proszę jaka swobodna wstawka Gore'a po klawiszach (0:11) wie, że z taśmy leci to się nie boi, że coś spieprzy. :D W dodatku pół sekundowe spóźnienie Gahana przy śpiewaniu swojej partii (2:42)

Chronologicznie nie będę leciał bo każdy umie szukać, ale jeszcze perełka do której coś nie mogę znaleźć linku - mianowicie chodzi mi o sławnego ETS'a, gdzie Gahan jest napruty i cudownie "śpiewa" do mikrofonu oddalonego prawie o długość wyciągniętych ramion. :lol:
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
astiz

Post 22 lut 2009 15:36

Ten playback: śmiesznie i strasznie zarazem; Fletch udający, że "gra" na klawiszach, Eigner udający grę na perce. Jednak "Wrong" mi się podoba i zdania nie zmienię.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16697
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 22 lut 2009 15:48

slick pisze:ale w sumie przecież od zawsze na tego typu wydarzeniach, Gahan kłapał do mikrofonu
No nie zawsze. Parę lat temu (już po ukazaniu się Exciter) zagrali Never let me down again na jakiejś gali muzycznej. I na pewno Gahan śpiewał na żywo. I to jak!
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6744
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa

Post 22 lut 2009 15:54

Każde premierowe wykonanie nowego utworu (z dopiero co powstałego albumu) było zawsze ciągnięte z playbacku. NLMDA i era Excitera - to nie miało nic wspólnego z premierą. ;)
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11489
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 lut 2009 16:43

no też znam to nagranie NLMDA ale to co innego jednak, o występach w Top of The Pops wiedziałem jak i paru innych i przyznam że przykro mi się zrobiło gdy po raz pierwszy ich ujrzałem full playback kiedyś, mi chodzi tylko o zwykłe szczere chęci i profesjonalne podejście do muzyki, no rozumiem że można się obawiać że im coś live nie wyjdzie a to premiera no ale kurde, nawet jeśli to się jedzie od początku i tyle, jak na koncertach. Tak, wiem - jestem idealistą, widocznie nasłuchałem się za dużo starych idealistycznych albumów DM o tym jaki świat powinien być piękny i pozbawiony nienawiści itd. Na razie tracę wiarę w coś co odmieniło mnie i moje życie, w wartość muzyki, spodziewałem się czegoś lepszego po nowym DM po przesłuchaniu Hourglass, bo ta druga solówka Gahan jak i PTA trzymały jednak pewien poziom i myślę że widać upadek na drugie kolano już tym razem.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Mr.X
Posty: 235
Rejestracja: 21 paź 2008 13:21
Ulubiony utwór: Walking In My Shoes
Lokalizacja: Trzebiatów

Post 22 lut 2009 17:54

Ostatnio w 1990 roku "Enjoy The Silence" zrobił na mnie piorunujace wrażenie jak "Wrong" po prostu znów poczułem sie jak małolat. Dla mnie zaczepista piosenka, wokal Gahana totalnie zmiata wszystko.( wykrzykuje jak raper) Rewelacyjny, energetyczny, zabójczy Wrong.... dałem 10 :fletch:
"Żyj chwilą, jakby to była ostatnia chwila Twojego życia."
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9117
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 22 lut 2009 18:15

Mr.X, podzielam Twoje zdanie, z tym ze dalem 9.
Enjoy The Silence
astiz

Post 22 lut 2009 19:34

No tak,rapujący Dejvior;taki "rap" mogę przyjąć :fletch: