PTA czy SOTU?

Który album uważasz za lepszy?

Playing the Angel
22
61%
Sounds of the Universe
10
28%
Są równie dobre
4
11%
 
Liczba głosów 36
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6423
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Re: PTA czy SOTU?

Post 11 maja 2009 00:28

A dycha, dycha. Jak już mówiłem - obiektywizm nie istnieje xD Mnie się to NAPRAWDĘ podoba. Taki już mam spaczony gust ;) a Ty ile byś dał? :>
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21674
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 maja 2009 00:44

Nie wiem, mało ;) 2 lub 3.
Akurat w przypadku tego utworu jestem bezlitosny (chociaż mimo wszystko nie nalezy do rodziny utworów za które DM powinno się wstydzić vide Martyr) ale co do pozostałych nie byłbym w stanie wystawić oceny bo to się ciągle zmienia.
Z resztą PTA ma już troche lat i mi się przejadł, nie da rady zrobić takiego zestawienia żeby było fair. To znaczy ja nie mogę ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6423
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 11 maja 2009 00:49

Umówmy się - nikt nie może ;)
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
The Darkest Star
Posty: 2331
Rejestracja: 09 sie 2007 17:57

Post 11 maja 2009 14:23

Playing the Angel- bezkonkurencyjnie!
płyta z powerem.. SOTU z głębią za to bez większego polotu..
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6423
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 11 maja 2009 15:05

Dla mnie SOTU jest tam płytka niczym rzeka Jasień co przez Łódź płynie ... no ale każdy widzi co innego. Mnie się nie podoba ;p
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Mr.X
Posty: 235
Rejestracja: 21 paź 2008 13:21
Ulubiony utwór: Walking In My Shoes
Lokalizacja: Trzebiatów

Post 11 maja 2009 16:00

Mnie album "Playng the Angel" rozczarował... Może i płytka ma power,ale...(dla mnie to nie jest najważniejsze, lecz klimat, który bedzie mnie odpowiadał np. Exciter - płyta piękna, subtelna, ładnie ubarwiona, czuć w kościach przestrzeń... Można sie rozmarzyć, zamknąć oczy itp, itd... ) NA PTA dźwięki są nieprzyjemnie i lekko drażniące ucho me... "Sounds of The Universe" też mnie rozczarował, ale bardzo szybko przekonałem się do tej płyty. Przyjemnie jej się słucha, chociaż w piosenkach "Fragile Tension" i Come Back" najbardziej brakuje tam tlenu...
"Żyj chwilą, jakby to była ostatnia chwila Twojego życia."
astiz

Post 11 maja 2009 18:43

Mr.X pisze:NA PTA dźwięki są nieprzyjemnie i lekko drażniące ucho me...
Hehe,dla mnie to akurat plus tej płyty :)
Na PTA brakuje takich perełek,jak Corrupt,Miles Away...,In Chains,Ghost,Peace...
Nalepsze z PTA The Darkest Star,I Want It All,Nothing's Impossible,Precious,czy Sinner In Me ,dzieli jednak przepaść do wyżej wymienionych utworów z SOTU.
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 11 maja 2009 20:05

Hien pisze:Nie wiem, mało ;) 2 lub 3.
(chociaż mimo wszystko nie nalezy do rodziny utworów za które DM powinno się wstydzić vide Martyr) ;)
tu to juz na calego powinni sie wstydzic za teledysk.. :-/
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 11 maja 2009 20:07

Mr.X pisze:Mnie album "Playng the Angel" rozczarował... Może i płytka ma power,ale...
kwestia gustu. ale brud na PTA mi bardzo odpowiada, pasuje do tego co chca powiedziec, i robia kapitlanie nie popadajac w uzalanie sie ;)

The Darkest Star ma racje, na SOTU brak polotu, ale moim zdaniem polotu rozwazajac to w kategorii - łupniecia, kopa, tupniecia, itp.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16672
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 11 maja 2009 21:26

Naprawdę lubię SOTU, ale coś mi się zdaje, że za parę lat zdecydowanie chętniej będę sięgał po PTA. Ta płyta jest trudniejsza do słuchania, bardziej klimatyczna, ale przez to mam pewność, że mi się nigdy nie osłucha.
Chociaż pod względem tzw. perełek SOTU dla mnie wcale nie jest gorsze, bo parę perełek ma - In Chains, Fragile Tension, Corrupt, The Miles Away (PTA - The Sinner In Me, Suffer Well, JTR, I Want It All). Ale jako całość już teraz wyżej cenię jednak PTA.
Awatar użytkownika
The Darkest Star
Posty: 2331
Rejestracja: 09 sie 2007 17:57

Post 11 maja 2009 21:29

rafi666 pisze:The Darkest Star ma racje, na SOTU brak polotu, ale moim zdaniem polotu rozwazajac to w kategorii - łupniecia, kopa, tupniecia, itp.
o to. o to się rozchodzi..
płyta dobra, owszem ale do posłuchania w domu wieczorkiem, w samochodzie.. nie wyobrażam sobie imprezy z utworami z SOTU (nie wszystkimi!)
brak tego tupnięcia..
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21674
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 maja 2009 21:33

Ja w muzyce DM nie szukam podkładu pod impreze, moge sobie kupić płyte techno i wystarczy, potupie sobie do woli. I tak przestałem chodzić na zloty i słucham depeszów tylko w domu więc preferuje bardziej pastelowe kompozycje, ci faceci mają już prawie 50tke i czas najwyższy zająć się muzyka a nie hitami do dyskotek. Cieszy mnie drogą jaką poszli na Sounds Of The Universe, oby więcej takiego grania na następnych płytach.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
astiz

Post 11 maja 2009 21:41

Święte słowa Hien,zgadzam się z Tobą w 100 % ;)
Awatar użytkownika
The Darkest Star
Posty: 2331
Rejestracja: 09 sie 2007 17:57

Post 11 maja 2009 21:47

ja nie twierdzę, że SOTU nie jest zachwycająca bo nie ma na niej melodyjnych potupajek, przy których można gibać się z prawej na lewą i odwrotnie..
nie twierdzę, że musi być to płyta stworzona pod depoteki i zloty fanów, chcących wyszaleć sie przy dźwiękach DM..
wolne piosenki DM też zachwycają..
ale nawet przesłuchując płytę w domu szczególnie mnie ona nie ruszyła.. kiedy jej słuchałam, jakoś mi to szybko zleciało.. nie ma na niej po prostu utworu, który mógłby mnie poruszyć i kopnąć.. ot.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21674
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 maja 2009 21:52

Depeche Mode się nam zmienia, niektórzy fani być może odpadną na nastepnej płycie ;)
Pomysleć ,ze są ortodoksi ,którzy po zobaczeniu gitary na Masses Tour, olali ten band, aż szkoda.
Tak czy inaczej wiem o czym mówisz Najczarniejsza Gwiazdo i domyślam się ,że nie każdemu się może podobać takie granie jak na Sounds. Niemniej ja jest zadowlony :)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
The Darkest Star
Posty: 2331
Rejestracja: 09 sie 2007 17:57

Post 11 maja 2009 21:56

granie mi się podoba ale cały materiał jest chyba dla mnie zbyt świeży żebym zaczęła zachwalać SOTU.. dwa kawałki bardzo mi się spodobały ale do zachwycania się płytą w całości jeszcze wiele brakuje :)
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6423
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 11 maja 2009 22:10

Hien pisze:Depeche Mode się nam zmienia, niektórzy fani być może odpadną na nastepnej płycie ;)
Myślisz że będzie następna płyta? ;)
A co do zestawienia, to nawet po entym przesłuchaniu SOTU nie jestem w stanie się bardzo przekonac. Choc powiem, że pomysł z powrotem do korzeni analogowych jest niezły, to jednak szkoda, że nie powala. PTAk wygrywa. Zdecydowanie.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21674
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 maja 2009 22:15

Ja sie nie bawie z Tobą więcej, wypad z piaskownicy ;)
A następna płyta pewnie będzie, przynajmniej mam nadzieje.
Wiem ,że końcem tego zespołu będzie moment kiedy Gahan nie będzie w stanie już kręcić tyłkiem na scenie ale jedna płyta, a może 2 jeżeli się strzeszczą. Czyli jedna.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
prey
Posty: 1037
Rejestracja: 26 sty 2009 21:43

Post 11 maja 2009 22:34

Zastanawia mnie ile dioprii mają szkła okularów Gahana?
Nie znam żadnej płyty z dyskografii Recoil, ale jestem jego fanem od wielu lat.
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6423
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 11 maja 2009 22:42

Hien pisze:Ja sie nie bawie z Tobą więcej, wypad z piaskownicy ;)
Dzięki -.-

xD
Hien pisze:A następna płyta pewnie będzie, przynajmniej mam nadzieje.
Cóż, ja mam nadzieję chociaż na jedną mówiąc szczerze. I co więcej - nadzieję wiążę dużą, bo akurat pomysł na SOTU był niezły, tylko wykonanie marne. Może się poprawią? Ale jeśli dalej będą trzepac takie .. "coś" w rodzaju Fragile Tension, Little Soul czy wcześniejszy Martyr to spodziewam się klapy -.-
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl