PTA czy SOTU?

Który album uważasz za lepszy?

Playing the Angel
22
61%
Sounds of the Universe
10
28%
Są równie dobre
4
11%
 
Liczba głosów 36
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21674
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Re: PTA czy SOTU?

Post 11 maja 2009 22:59

A co masz do "Little Soul"? Nie lubisz bosanovy? :)
Ja uwielbiam i łykam takie granie od razu, zwłaszcza ,że gitara w tym utworze jest rewelacyjna.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6423
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 11 maja 2009 23:05

Nie potrafię przez to przebrnąc ;p Ehh, może to album dla wybranych? Najbardziej leży mi jednak ... Jezebel, wyśmiane i zjechane przez Jariego. Już na tej podstawie można sądzic, że mam zrąbany gust :D
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21674
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 maja 2009 23:13

Nie tylko przez Jariego :8 :lol: ;)

Mi imponuje wiele numerów, poza In Chains, In Symphathy i Miles Away (trójca święta) wielkie są własnie Little Soul, Corrupt (to jest niesamowity kawałek) i ostatnio tez Perfect (ni za muzyke ale za to jak to śpiewa Gahan, brakowało mi takiego luzu na ostatnich płytach).
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16672
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 11 maja 2009 23:29

devotional pisze:Ale jeśli dalej będą trzepac takie .. "coś" w rodzaju Fragile Tension
No wara mi od boskiego FT. ;)
devotional pisze:Najbardziej leży mi jednak ... Jezebel, wyśmiane i zjechane przez Jariego. Już na tej podstawie można sądzic, że mam zrabany gust :D
A może nie Ty, tylko Jari? :8
Hien pisze:Corrupt (to jest niesamowity kawałek)
Za to Twój gust jest jak najbardziej ok. :beer:
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6423
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 11 maja 2009 23:31

Co do dwóch pierwszych ze świętej trójcy (;p) się zdecydowanie zgodzę - In Chains WYMIATA. Dla tego utworu na tę płytę warto było czekac. Corrupt jest świetne, Perfect - fajny tekst i fajny wokal. Ale płytka nie wymiata ;)
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21674
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 maja 2009 23:34

shodan pisze:
devotional pisze:Najbardziej leży mi jednak ... Jezebel, wyśmiane i zjechane przez Jariego. Już na tej podstawie można sądzic, że mam zrabany gust :D
A może nie Ty, tylko Jari? :8
Jari nie lubi jazzu więc już dawno ma u mnie kreche :D Ale o dziwo nasze gusta czasem się krzyżują :D
shodan pisze:
Hien pisze:Corrupt (to jest niesamowity kawałek)
Za to Twój gust jest jak najbardziej ok. :beer:
Cytując Hana Solo : Wiem :8 ;) :beer:

@Devotional - wymiata wymiata tylko widać nie w Twojej parafii :D U mnie dzwony dzwonią ,że hej ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6423
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 11 maja 2009 23:38

Ej, Corrupt jest super, tak? ;p A i nie rozumiem ludzi, co nie lubią jazzu. Ale każdy ma swoje problemy ^^
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 14 maja 2009 23:43

devotional pisze:Co do dwóch pierwszych ze świętej trójcy (;p) się zdecydowanie zgodzę - In Chains WYMIATA. Dla tego utworu na tę płytę warto było czekac. Corrupt jest świetne, Perfect - fajny tekst i fajny wokal. Ale płytka nie wymiata ;)
Czasem zazstanawiam sie nad tym , układam sobie w glowie jak miała by brzmieć plyta ktorą później by określiło stwierdzenie "tak ... ta płyta wymiata"

Myśle , że nie ma na to recepty , po tylu latach i tylu ilości fanów jest tyle samo fanatyków tego czy innego okresu . Każdy z nich ma inne oczekiwania co do nowych nagran jedni czekają na "peace" inni na "wrong" a jeszcze inni odrzucają wszystko lub bezwarunkowo wszystko przyjmują .

Wracając do tematu PTA czy SOTU ja własnie na SOTU znajduje wiecej tego co oczekiwalem .
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16672
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 gru 2009 12:57

shodan pisze:Naprawdę lubię SOTU, ale coś mi się zdaje, że za parę lat zdecydowanie chętniej będę sięgał po PTA.
Tak pisałem jeszcze w maju. A w grudniu mogę stwierdzić, że nie za parę lat, ale już teraz zdecydowanie wolę słuchać PTA, który jednak wg mnie przewyższa SOTU zdecydowanie.
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 08 gru 2009 13:14

popieram Shodana. PTA jest ponad SOTU o 1000 mil.

mineło tyle miesięcy a mam o SOTU coraz gorszą opinię.
Złą miałem juz pprzez pierwsze 2 miesiące wałkowania, po przerwie i 1 krotnym posłuchwaniu i przełaczaniu dziękuje.
Jest to dla mnie jak A Broken Frame czyli potworek w dyskografii.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16672
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 gru 2009 13:54

SOTU ma naprawdę dobre tylko momenty. A PTA jest dla mnie świetne od A do Z.
Taka jest między nimi różnica.
Jari

Post 08 gru 2009 13:59

Dawac opcję w ankiecie: oba są z dup* wzięte... ta ankieta zakłąda tylko, że każdemu coś się podoba! Skandal i popelina! :8
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16672
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 gru 2009 14:15

Tytuł ankiety brzmi: "który album lepszy", a nie "który lubisz". Więc nawet jeśli obu nie lubisz, to któryś musisz uważać jednak za ten trochę lepszy.
Jari

Post 08 gru 2009 14:40

No właśnie problem polega na tym, że nie muszę, skoro uważam oba za liche... :8
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21674
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 gru 2009 16:36

Zawsze jest opcja "nie głosuj wcale".

Ja nadal uważam, że Sounds jest o niebo lepsze od Playing.
PTAk jest brzydki, jazgotliwy, pierdzący... ja nie przyswajam sobię takiej muzy zbytnio.
Na tej płycie sa potwry takie jak John The Revelator, najbardziej spieprzony cover jaki zrobili DM, A Pain That I'm Used To (na upartego do zniesienia).
Wersja Nothings Impossible została spieprzona w stosunku do wersji demo.
Wielka szkoda. To fajna płyta ale daleko jej do Sounds Of The universe, na tej drugiej znalazłem o wiele więcej motywów, które mi się podobają, pewną harmonię, której na PTA nie ma.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Jari

Post 08 gru 2009 18:30

Ale to sprzeczne z zasadami demokracji skoro inni głosować mogą... A SOTU jest nudne, badziewne, nudne, badziewne i jeszcze nudne - oczywiście dla mnie dodam - aby uniknąć jałowej dyskusji jak w wątku o małym znaczeniu tekstu piosenki w piosence.
Hien pisze:Na tej płycie sa potwry takie jak John The Revelator, najbardziej spieprzony cover jaki zrobili DM.
To akurat jedyna piosenka na tym albumie zasługująca na podziw i szacunek bo to świetny numer. I gwoli ścisłości nie jest to cover a jedynie bardzo poważna przeróbka tekstowa wiadomego autorstwa przerobiona przez Gore'a. W orginale wyglądająca tak:

Well who's that writin'? John the Revelator
Who's that writin'? John the Revelator
Who's that writin'? John the Revelator
A book of the seven seals
Tell me what's John writin'? Ask the Revelator
What's John writin'? Ask the Revelator
What's John writin'? Ask the Revelator
A book of the seven seals
Well ooh ooh why me, thousands cried holy
Bound for some, Son of our God
Daughter of Zion, Judah the Lion
He redeemeth, and bought us with his blood

John the Revelator, great advocator
Get's 'em on the battle of Zion
Lord, tellin' the story, risin' in glory
Cried, "Lord, don't you love some I"

Well Moses to Moses, watchin' the flock
Saw the bush where they had to stop
God told Moses, "Pull off your shoes"
Out of the flock, well you I choose.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21674
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 gru 2009 18:35

opcja numer 3 powinna brzmieć "są na tym samym poziomie"
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 08 gru 2009 19:57

jakby ktoś nie wiedział, John The Reveltaro to tzw. muzyka folklorystyczna. Tak bynajmniej jest uznana.
Aczkolwiek cover mi sie podoba :)
Wole taki bit i rytm ponad SOTU srotu. Chociaż SOTU ma swoje elementy wzniosłe, ale niestety sa to tylko elementy (czyt.: fragmenty).

Ogólnie mi takie Painy, Revelatory, Miles Awaysy i mixy np. Dead Of Night (Digital) podchodza.

Ale to oczywiscie kwestia gustu :)
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16672
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 gru 2009 20:49

Jari pisze:oczywiście dla mnie dodam - aby uniknąć jałowej dyskusji jak w wątku o małym znaczeniu tekstu piosenki w piosence.
Ale to Ty tą jałową dyskusję wywołałeś. Bo zamiast przyjąć do wiadomości, że kogoś nie interesuje tekst piosenki, to zbulwersowałeś się i dziwowałeś, jaka to bezsensowna ignorancja. Na dodatek chciałeś nas przekonywać, że błądzimy i nawracać na właściwą drogę. A teraz jeszcze robisz do nas aluzje.
Hien pisze:PTAk jest brzydki, jazgotliwy, pierdzący... ja nie przyswajam sobie takiej muzy zbytnio.
PTA właśnie jest taką głośną i jazgotliwą płytą, że nie każdemu podchodzi. Mnie na szczęście podeszła i to bardzo. Słucham jej z prawdziwą i niewymuszoną przyjemnością i o to właśnie chodzi. Po Violator i Exciter to w tej chwili moja płyta nr 3.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21674
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 gru 2009 21:51

Może trochę przsadziłem ale jako całość mi ta płyta nie podchodzi. Ma bardzo ładne fragmenty takie jak Lilian, The Darkest Star, Macrovision, I Want It All, Introspectre.
Podoba mi się też Free i Better Days.
Ale jak mam posłuchać całej płyty to aż mi się wszystkiego odechciewa. Kiedyś bardziej mi się ta płyta podobała.
Sounds (przynajmniej na ten moment) sprawia mi sporo radości kiedy go słucham. Jakoś mi bardziej podchodzą te kompozycję i jakoś mi podchodzi ten mniej elektroniczny duch (nie mylić z brzmieniem).
Jednak Exciter to był Exciter...
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn