Azbest

Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21729
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Re: Azbest

Post 08 sty 2012 21:37

Tymczasem prawie gotowy jest już utwór pod tytułem "Johnny" (znany wcześniej jako "Kłamstwo Lustracyjne"), kilka ostatnich nocy spędziłem na miksowaniu tego kawałka, nie jest to łatwe ze względu na nadmiar ścieżek (liczę, że za 10 lat Azbest będzie wydawany w 5.1). Brakuje tylko wokalu, który niedługo zostanie nagrany i wtedy będziemy mogli się tym zacnym utworem pochwalić (bo póki co to mój ulubiony utwór jaki powstał w ramach Azbestu).
Być może jakoś w lutym wywalimy EP (błagam, proszę nie używać przy mnie słowa EPKA) z kilkoma utworami.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11498
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 09 sty 2012 10:49

Swoją drogą mam zapytywanko takowe: dlaczego wrzucona wcześniej Burza Nad Miastem nie znajduje się na bootlegu Bożena Nad Miastem? :8 Mam mniemać że to jeszcze nie ostateczny layout alboomu?
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21729
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 sty 2012 13:10

Graliśmy Burzę podczas tamtej sesji, ale dupy nie urywała więc jej nie wrzuciłem do zestawu, było trochę problemów.
Jak koniecznie chcesz posłuchać to proszę ;)

http://www.megaupload.com/?d=12A569H0

BTW Stripped, możesz wrzucić mi te taśmy Burzy?
Gdzieś je posiałem a muszę sprawdzić coś w taśmach Burzy bo mam problemy z tak zwanym Dżonym.
W ogóle nie wiadomo, które kawałki z "Bożeny" pojawią się na płycie bo niektóre zwyczajnie nie pasują, obstawiam, że będzie spora nasiadówa nad tracklistą. Gotowa jest Burza, Dżony czeka na wokal, podobnie Aresztowany, Morze jest gotowe w suchej wersji (same syntetyki), podobnie Organizacja. Jest jeszcze jeden typowo studyjny utwór "I Want To Be a Machine", którego nie gramy na próbach bo się praktycznie nie da, z resztą jest wyjątkowo dołujący.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11498
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 09 sty 2012 14:43

Proszę, oto link do taśm z Burzy:

http://www.speedyshare.com/file/fxJ4P/b ... -TAPES.rar

Dzięki za cały numer, co prawda próbowałem go złożyć z tych taśm ale wolałem mieć pewność czy tak to właśnie brzmi w całości. Bardzo mi się podoba muszę przyznać, tzn. tekst jest ok, bardzo new wave hehe, wokal bardzo mi pasuje do tego klimatu, basik fajny, perka, smyczki i efekty, całość bardzo 80's dla mnie i na plus :) Ja ostatecznie wziąłem tylko wokal od was i to nie cały nawet, odpuściłem tą końcówkę bo chyba rytmicznie bym nie dopasował, tak to ten ze zwrotek poszło łatwo pociąć i poukładać po mojemu. A tak w ogóle to chciałem spytać, kto u was jest wokalistą?
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21729
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 sty 2012 15:18

Aaaa to trzeba było pisać, że chcesz studyjną wersję ;)
Proszę http://www.megaupload.com/?d=U5NLQT9U

Miks Deva, prawdopodobnie wersja ostateczna. Z resztą w pierwszym poście Deva są dwie paczki z tymi kawałkami.
"Bożena nad miastem" to tylko rejestracja próby, nie miała w zasadzie wyjść poza zespół, ale Adrianowi puściły zwieracze.
Dzięki za miła słowa apropos Burzy, brawa należą się Devovi i Bartiniemu bo to ich kawałek.
Wokalistą jest Bartini.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11498
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 10 sty 2012 22:25

Po ostatnich godzinach prac nad remiksem stwierdziłem w końcu że za długo już się z tym bawię, utknąłem w jednym miejscu szukając możliwych ciekawych rozwiązań, ostatecznie wróciłem prawie że do punktu wyjścia, ale uznałem że czasem więcej znaczy mniej i że lepiej nie wciskać na siłę dźwięków które mogłyby psuć ostateczny efekt. Pewnie niektórzy będą się krzywić że mało oryginalnie, ale może innym spodoba się to połączenie sampli z różnych epok, nie wiem. Wrzucam i niech się dzieje wola nieba, będę czekał na reakcję szanownych członków zespołu Azbest ^^

Azbest - Burza nad miastem (New Jack Mode remix)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 10 sty 2012 22:32

A tak z czystej ciekawości. Czemu "New Jack Mode"...?
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11498
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 10 sty 2012 22:45

Bo taką se ksywkę wymyśliłem, ot.

"Jack Mode" to można niejako przetłumaczyć jako "szał okradania" czy coś w tym stylu, odnosi się do okradania z sampli ^^ A New tak dla zgrywy trochę, w dzisiejszym świecie (w ostatniej dekadzie mniej więcej) sampling (zwłaszcza w produkcji hip hopowej) jest już mało popularny, choć niektórzy na nowo do niego wracają. Czyli generalnie chodzi o powrót do chamskiego zżynania sampli, zwyczajnie... Nowa Mania Okradania :lol:

No i do tego "Jack" czyli "Jacek" - moje imię, a Mode może też być zaznaczeniem moich inspiracji muzycznych.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 11 sty 2012 08:21

Jestem ukontentowany rzeczonymi wyjaśnieniami, dziękuję ;)
Jari

Post 11 sty 2012 21:28

Kiedy jakieś Live World Tour?
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 11 sty 2012 21:35

World Cancer Tour :)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21729
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 12 sty 2012 01:17

Stripped, dzięki!
To takie "Azbest vs. Depeche Mode" ;)
Sprytnie się za to zabrałeś, brzmi jak kawałki hip hopowe z początku za 90!
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11498
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 12 sty 2012 11:48

O, o, o, dobrze ujęte, Azbest vs Depeche Mode. Już pomińmy fakt że wysamplowałem też Cypress Hill :D

merci beaucoup!
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6435
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 14 sty 2012 20:26

łokurw.a.

dobre xD

zdecydowanie mogę się dalej dzielić tasmami.
z niektórych kawałków trzeba się postarać żeby cos wyciągnąć...

btw, nie pamiętam czy do wszystkich dotarła tutaj paczuszka z "singlem" na którym znajdują się 2 inne wersje Burzy, plus zrobiony przeze mnie dawno temu techno remix, doceniony przez brać muzyczną. jesli nie, wstawię dzisiaj wieczorem. mogę też wepchnąć pojedyncze scieżki, może ktos wyciągnie z tego więcej niż ja. może ktos ma więcej czasu przy okazji ^^
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11498
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 14 sty 2012 23:09

dawaj dawaj, zabawa przednia :8 "Burzę" lubię, chętnie rzucę uchem jak sami ją remiksowaliście :D

P.S. no i podajcie mój remiks dalej do reszty zespołu ^^
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21729
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 03 lut 2012 21:50

Kilka nowych newsów o zepole:

- kawałek pt.: "Johnny" został juz prawie zmiksowany, ale zaliczyliśmy małą wtopę z nagraniem wokalu (Audacity nas wydymało) zatem proces ulegnie przedłużeniu, to samo tyczy się "Aresztowanego", ale to John skasuje słuchaczy!

- na "Fejsie" jest nowy-stary utwór Azbestu pt.: "Tramwaje". Muzyka by Dev i wokal również by Dev (eksluziw).

http://www.facebook.com/pages/Azbest/18 ... 8091127385

- pracujemy nad EP, które będzie bardzo w tych klimatach, znajdą się na niej kompozycje Ejdriena.

- myślę, że remiks Stripped'a wyląduje niedługo na Fejsie. Jeszcze raz wielkie dzięki, że Ci się chciało!
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11498
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 03 lut 2012 23:19

Wow! No nie ma za co, cała przyjemność po mojej stronie ;)

No i nie wiedziałem że macie fan page, już lecę i "lajkuję" :D
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6435
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 08 lut 2012 02:00

Proszę Państwa, świeżutko! Oto najnowszy numer Azbestu, udział całego zespołu, ja, Kuba, Zbych + Initrab, czyli przedsmak nadchodzącej EP. dla forumowiczów bilety na nasz pierwszy koncert za darmo ;(

enjoy!

https://www.bandpage.com/ogp/47116860730298368

pierwsza pozycja w plejerze ^^
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21729
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 lut 2012 03:50

http://www.mediafire.com/?ak2jqqlhkv7seju

"Johnny" w mp3 (trochę lepszej jakości niż z playera), otagowany więc wszyscy zlastowani mogą nabijać!
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11498
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 08 lut 2012 13:18

Hm, hmm, hmmm...

No tak, rozumiem dlaczego Johnny miał być takim "hitem" jak to zapowiadano - muzycznie zdecydowanie się wybija (wg mnie) spośród tego co na razie słyszałem. Na wokalu Dev? Hm... przyznam że od tej strony chyba wolę was jakby w stylistyce "spoken word" (Burza Nad Miastem, Tramwaje). Także może warto o tym pomyśleć. Co nie zmienia faktu że lubię waszą muzę, bo z muzyce najbardziej cenię sobię klimat a wy łączycie w sobie jak dla mnie mroczność gotyckiego rocka i brudne brzmienie grunge'u.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup