Remixes 2: 81–11

Jak oceniasz Remixes 2: 81–11?

10
0
Brak głosów
9
0
Brak głosów
8
1
11%
7
3
33%
6
0
Brak głosów
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
3
33%
1
2
22%
 
Liczba głosów 9
FREE STATE

Re: Remixes 2: 81-11

Post 29 maja 2011 18:44

Moja opinia o remiksach BTW i In Chains znanych nam dobrze panów Clarke'a i Wildera :) :

In Chains - magia! Mam dokładnie to samo zdanie co Miri. Wstawka z IWIA pasuje idealnie, klimacik jest, ale na singiel się nie nadaje - zbyt wyrafinowane :D, lepiej dać łupankę w stylu Prydza... <ironia>

BTW - na imprezę idealny! :mrgreen: Pozytywnie mnie zaskoczyłem, spodziewałem się więcej lukru w stylu S&S, a tu takie coś. Może być... Vince mnie znowu zaskoczył :)
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16736
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 29 maja 2011 20:09

Jestem cholernie miło zaskoczony remiksem Wildera In Chains. :shock:
Piękna rzecz. A intro wcale nie jest za długie. Jest tak dobre i klimatyczne, że nie nuży mnie żadna sekunda jego trwania.
A potem jest jeszcze lepiej.
Jednak jak się da Wilderowi dobrą kompozycję, to już on wie co z nią zrobić.
Remiks Clarka Behind The Wheel też bardzo dobry.
FREE STATE

Post 29 maja 2011 20:22

Haha, wybacz, ale przypomnę Ci, co kiedyś napisałeś: (bez urazy)

FS pisze: Alan zrobi z In Chains arcydzieło. Odpowiedź:
Ja myślę, że może go tylko popsuć. :P
Jak widać, cuda się zdarzają (patrz: Ja i Exciter). Fajnie, że oba remiksy Ci się podobają.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16736
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 29 maja 2011 21:25

Sam sobie to nawet przypomniałem. :mrgreen:
Bo nie wierzyłem, że może wyjść coś tak dobrego.
Ale wyszło i bardzo się cieszę.
No ale kto ma rozumieć muzykę DM jak nie Wilder?
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11511
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 29 maja 2011 23:16

FREE STATE pisze:Haha, wybacz, ale przypomnę Ci, co kiedyś napisałeś: (bez urazy)

FS pisze: Alan zrobi z In Chains arcydzieło. Odpowiedź:
Ja myślę, że może go tylko popsuć. :P
No wybaczcie ale na pewno go nie poprawił. Depeche Mode zrobiło ten numer poprawnie i remiks jest słabszy, Wilder dopiero pod koniec utworu daje coś bardziej od siebie, wolałbym żeby zrobił ten numer od zera po swojemu.
shodan pisze:No ale kto ma rozumieć muzykę DM jak nie Wilder?
Prawdę mówiąc on chyba nie bardzo ją rozumie bo DM to przede wszystkim Gore a oni dwaj zwykle mieli odmienne koncepcje więc...
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9129
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 30 maja 2011 00:58

Jak dla mnie wypas. Shodan, teraz powinienes chyba zrewidowac swoje poglady na temat Wildera. Od dawna optuje za tym, zeby to Alan byl producentem nowej plyty i mysle, ze ten mix jest dobrym przykladem na to, ze mam racje. Co do wstepu to choc lekko przeciagniety i tak jest krotszy niz w oryginale, jest taki jak byc powinien. No i oczywiscie im dalej tym lepiej.
A jesli chodzi o BTW: Nie podobaja mi sie wszystkie dziela Prydza na tej skladance, ale za to przypadl mi do gustu jeden, ktorego tam nie ma, w przeciwienstwie do wypocin Vince'a
http://www.youtube.com/watch?v=vjsyKiBQ ... re=related
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21765
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 30 maja 2011 17:15

stripped pisze:
FREE STATE pisze:Haha, wybacz, ale przypomnę Ci, co kiedyś napisałeś: (bez urazy)

FS pisze: Alan zrobi z In Chains arcydzieło. Odpowiedź:
Ja myślę, że może go tylko popsuć. :P
No wybaczcie ale na pewno go nie poprawił. Depeche Mode zrobiło ten numer poprawnie i remiks jest słabszy, Wilder dopiero pod koniec utworu daje coś bardziej od siebie, wolałbym żeby zrobił ten numer od zera po swojemu.
shodan pisze:No ale kto ma rozumieć muzykę DM jak nie Wilder?
Prawdę mówiąc on chyba nie bardzo ją rozumie bo DM to przede wszystkim Gore a oni dwaj zwykle mieli odmienne koncepcje więc...
Zgadzam się ze wszystkim. Dla Was to jest nie wiadomo co, ale Wilder ze swoim sprzętem, takie rzeczy robi w 5 minut z palcem w dupie. Słychać, że robił ten remiks na szybko (o czym wspominał). Doskonałe brzmienie, świetny klimat, niestety brak pomysłu.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9129
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 30 maja 2011 17:24

Widocznie mial malo przerw miedzykacowych :D
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21765
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 30 maja 2011 17:30

Nie zaskoczyłoby mnie to.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11511
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 30 maja 2011 21:11

Zresztą hola hola, zdaje się że wspominał że zrobił dwie wersje tego czy coś... chciałbym by wypłynęło coś jeszcze co remiksował bym mógł mieć pewniejszą opinię.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9129
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 30 maja 2011 21:14

Nie slyszalem o tym, a to ciekawa sprawa.
Enjoy The Silence
Jari

Post 31 maja 2011 09:48

01. Tak są dwa remixy tego utworu. Może drugi jeszcze wypłynie na kolejnym bext off nr 4302987528075 :/

02. Remix Wildera... nie podoba mi się kompletnie. Może dlatego, że sama piosenka jest syfna i nudna, a może po prostu dlatego, że ani to depeche mode ani recoil. Ot zrobiona nutka z sampli pod wokal Gahana. Widać, że Wilder już nie czuje tej nuty, że to jakaś obca mu materia. W każdym razie posłuchałem raz i to chyba był ostatni raz.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11511
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 31 maja 2011 10:04

O... i cieszy mnie fakt że choć raz nie musiałem słuchać peanów na cześć Wildera, i to zwłaszcza ze strony Jariego. Alan Wilder i Depeche Mode to już kompletnie dwa różne światy dziś. Z Wilderem w składzie ich muzyka byłaby dziś o wiele cięższa i skomplikowana, z pewnością nie nagrali by tak "lekkich" i "pozytywnych" albumów jak Exciter czy Sounds of the Universe, Alan po prostu odszedł w odpowiednim momencie zanim zespół doprowadziłby się wzajemnie do stanu w którym żaden z nich już nie miałby ochoty nic tworzyć, a tak mamy dla każdego coś dobrego, jest Recoil i jest Depeche Mode.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16736
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 31 maja 2011 22:21

No szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się takich narzekań na remix Wildera.
Hien pisze:Doskonałe brzmienie, świetny klimat, niestety brak pomysłu.
A nie wystarczy, że remix po prostu dobrze brzmi?
Jari pisze:nie podoba mi się kompletnie. Może dlatego, że sama piosenka jest syfna i nudna
I to mówi ten oto, który pierwszy na tym forum chwalił In Chains, że wreszcie dobra rzecz na SOTU. :/
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21765
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 31 maja 2011 22:56

To tak jak bys powiedział, że wystarczy, że człowiek dobrze wygląda.
Czasami to wystarczy, czasami nie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 31 maja 2011 23:21

Nigdy nie wystarczy, że człowiek dobrze wygląda. Za to charakter i osobowość ma wpływ na "wygląd".

Remix jak remix, w zasadzie spodziewałam się czegoś lepszego od takiego "mistrza". Może być.
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9129
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 31 maja 2011 23:38

Zawsze bedzie tak, ze jednym sie podoba a drugim nie, zawsze beda odniesienia do oryginalu, ktory jednym sie podoba a drugim nie i zawsze beda odniesienia do osoby i oczekiwan w stosunku do niej, w zwiazku z czym jednym bedzie sie podobalo a drugim nie. Dla mnie remiks Alana jest dobry, ale do ostatecznej oceny wolalbym poczekac, az sie bardziej oslucham z tym wszystkim.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16736
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 31 maja 2011 23:48

Hien pisze:To tak jak bys powiedział, że wystarczy, że człowiek dobrze wygląda.
Co ty mi tu do ludzi przyrównujesz. Piosenka nie może mieć wrednego charakteru.
Sam zawsze pisałeś, że piosenka ma dobrze brzmieć i się podobać. Żeby się na siłę nie doszukiwać we wszystkim super hiper nowatorskich, odkrywczych i inspirujących ludzkość elementów.
A czy była robiona w 5 minut czy 5 tygodni - mało mnie to obchodzi.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21765
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 31 maja 2011 23:59

Ale ja już powiedziałem, że generalnie mi się podoba (poza pierwszymi minutami gdzie nie dzieje się nic). Opinia jest taka a nie inna co nie znaczy, że od tego momentu nie mam nic więcej do powiedzenia na temat tego kawałka.
Owszem, utwór ma się przede wszystkim podobać, ale mi się nie do końca podoba i piszę co mi zawadza.
Tobie to nie wadzi więc nie bierz tego do siebie.
Nie rozumiem czemu tak wielu ludzi czytając moje opinie na temat kawałków, burzy się jakbym wpadł im do chaty i nasrał na kanapę.
Ten remiks Wildera mógłby być zwyczajnie ciekawszy. Jest fajny, ale konstrukcja zalatuje eJayem.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16736
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 01 cze 2011 00:04

Hien pisze:Tobie to nie wadzi więc nie bierz tego do siebie.
Przecież nie biorę. Tylko polemizuję. :mrgreen:
Hien pisze:Nie rozumiem czemu tak wielu ludzi czytając moje opinie na temat kawałków, burzy się jakbym wpadł im do chaty i nasrał na kanapę.
Akurat Ty nie jesteś w stanie mnie wzburzyć niczym. :)