Delta Machine

Najlepszy utwór na Delta Machine

Welcome To My World
2
7%
Angel
0
Brak głosów
Heaven
3
11%
Secret To The End
1
4%
My Little Universe
0
Brak głosów
Slow
0
Brak głosów
Broken
1
4%
The Child Inside
0
Brak głosów
Soft Touch/Raw Nerve
1
4%
Should Be Higher
12
44%
Alone
1
4%
Soothe My Soul
2
7%
Goodbye
0
Brak głosów
Long Time Lie
1
4%
Happens All The Time
1
4%
Always
1
4%
All That's Mine
1
4%
 
Liczba głosów 27
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11478
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Re: Delta Machine

Post 15 lut 2013 00:05

Zbierając do kupy wszelakie info jakie na razie mamy na temat płyty, piosenki które udostępniono, wywiady itp. zdaje się że ta płyta bardziej niż poprzednie może być produktem duetu Gahan-Gore, wygląda na to że obecnie panowie naprawdę nadają na tych samych falach i kto wie ile utworów tym razem będzie autorstwa Dave'a, liczę że więcej niż zwykle. Ta wersja Heaven na żywo ale w studio brzmi całkiem spoko i w gruncie rzeczy nie mam nic przeciwko takiemu minimalistycznemu brzmieniu tak długo jak tylko utwory same w sobie będą naprawdę dobre. Mam nadzieję że Martin ma w zanadrzu choć jeden naprawdę smaczny, chwytliwy gitarowy riff na poziomie (mówię o melodyjności) Dream On czy Precious, tego mi brakło na ostatniej płycie.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21706
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 lut 2013 01:09

Gdzie w Precious jest smaczny gitarowy riff?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11478
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 15 lut 2013 11:48

Są gusta i guściki Hien. Lepsze to niż szarpanie druta w kawałku Wrong.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21706
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 lut 2013 12:28

To w Wrong jest gitara?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 15 lut 2013 12:48

Hien pisze:To w Wrong jest gitara?
grunt ze kawalek i klip swietny :)
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11478
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 15 lut 2013 15:19

Hien czy dla Ciebie granie na gitarze musi koniecznie polegać na ostrym przygrywaniu żeby mogło być w ogóle uznane ze granie na gitarze? W precious jak dla mnie jest smaczny gitarowy riff, ładna lekka melodia a nie zapominajmy też o ostrzejszym solo pod koniec. Nie wiem, może w wersji studyjnej główna melodia grana jest na klawiszach (tak to nieco brzmi) ale jestem pewien że demo mogło być gitarowe.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21706
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 lut 2013 15:27

stripped pisze:Hien czy dla Ciebie granie na gitarze musi koniecznie polegać na ostrym przygrywaniu żeby mogło być w ogóle uznane ze granie na gitarze?
Z czego to wywnioskowałeś? Z której części, którego zdania mojego autorstwa?
Pytam serio, bo to co napisałeś zupełnie nie wpisuje się w moje pojęcie dobrego gitarowego grania, nawet w DM.
Co do Precious to moje pytanie było dosłowne - o który riff chodzi?
Ten, który zaczyna się na początku brzmi jak klawisz. Wiem, że na żywo Gore grał na wiośle, ale powiem szczerze, że szału nie ma. Natomiast to bieda solo w połowie jest całkiem fajne.

btw, przesłuchałem remiksy Heven, najbardziej podchodzi mi "steps to heaven mix".
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 15 lut 2013 15:32

gitary gitarami, sa badz nie, nawet nie pamietam bo Wronga nie slyszalem z 2 lata.
Bardziej interesuje mnie kiedy bedzie jakis przeciek Maszyny Delta :/
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21706
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 lut 2013 15:42

SOTU wyciekło jakoś pod koniec marca, najpierw był drobny przeciek z Włoch (na który się załapałem), a dwa później już poszło na cały świat. Odlicz sobie ok. 2 tygodnie przed oficjalną premierą Delty i powinno wtedy pociec.
Wszystko rozbija się o to, że promo kopie są kodowane i dziennikarz, który puści farbę dostanie wilczy bilet na tego typu wczesne odsłuchy.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 15 lut 2013 16:26

jak jeszcze prowadzilem stronke barrel of a sram to Exciter pobil rekord - 2 miesiace przed.


Ech jak ja lubie te stare dzieje ;)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21706
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 lut 2013 17:09

2 miechy to faktycznie rekord, ale to były inne czasy ;)
Teraz wyciek automatycznie spuszcza gilotynę temu kto go wypuścił bo każda płyta, nawet każde mp3 jest oznakowane.
Dlatego w 2005, wyciek "Lilian" był nagraniem z głośnika. Inaczej nie idzie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 15 lut 2013 17:23

odnosnie Delta daje tak 2 tygodnie przed polkami sklepowymi.
Z tego co zzwyczaj inwiguluje Springsteena (a on lata grube produkcja Sony Music) to przecieki na necie sa 2-4 tygodnie przed premiera. Z zaznaczeniem na ostanie 3 plyty to zazwyczaj 2 tyg.

Jakby nie bylo zawsze ktos wyskoczy (nie wiem po co) puszczajac material za darmo :)

ALe swoja droga w 2000 roku to mnie w prasie ogolnopolskiej równo rozłozyli na łopatki.
Nie pamietam ktory to był miesiecznik, tytuł www albo net? gdzies tam widnieje w archiwach na necie.
Ogolnie postawili mnie na łamach walki z mp3 i piractwem na necie jako 1 persone pod tym wzgledem w Rzeczypospolitej za umieszczanie...bootlegów. Pamiętam wówczas reakcje Stelmacha w trójce, po czym miesiac pozniej ten miesiecznik wycofywał sie choc nie wprost z swoich tez. Ale jakby nie bylo był to gwóźdź do trumny dla prowadzenia strony ktora prowadziłem z pasji i dla przyjemnosci.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21706
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 lut 2013 17:34

Sprawdziłem. Sounds wyciekło 25/26 marca, nie pamiętam dokładnie bo przez ponad dobę musiałem się ukrywać z tym, że to mam.
Ruszyło mnie sumienie i puściłem tutaj na Devotees. Oficjalna premiera była 17 kwietnia wiec daje to prawie 3 tygodnie. Tym samym na początku marca powinno się coś pojawić. Mam tylko nadzieje, że to będzie cała płyta, a nie jakies wypierdki wątpliwej jakości jak to było w wypadku PTA. W ostateczności mogą pociec jakieś rzadkie demówki ala Hole To Feed i Come Back ;)

A co do bootlegów to sam ściągałem je z Twojej strony w 2001. Wtedy to była najlepsza strona.
Jezu, ale ja byłem wtedy gówniarzem.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 15 lut 2013 17:47

PTA nie wiem jak wyciekalo, mialem w tym okresie rok internetowego niebytu. Poprostu porzeprowadzka i nie chcialo mi sie netu instalowac na nowej chacie. Kupilem w empiku w Zielonej Gorze i musze przyznac ze kupienie premiery na cd lepiej smakuje niz sciaganie mptrojek. Ale moze to psycholgia ;) jak sie juz wydalo kase...

W tym okresie posiadalem ponad 200 bootlegów koncertowych, i okolo 300 remixowych. Taka fanaberia. Co tydzien bylo cos nowego na stronie.

Po latach wywaliłem wszystko, zostawilem z 20 na krzyz koncertowych i to tych tylko z dobra jakoscia dzwieku. Poprostu pasja minela (?) a raczej slucha sie zaostrzyl i nie chcialo sie juz sluchac nagrywanych pierdów z tłumu, ani fan madów remiksowych.

Ale rynek wymiany fanowksiej wowczas byl potezny. Nie handlowalo a wymienialo sie bootlegami (nie wksaza paluchem kto handlował i zawyzał ceny hehe) z roznymi Belgami, Francuzami, w Polsce to najbardziej nakrecony był Kornel J. ze strony na litere "U".
A zawyzaczem cen był ktos o nicku... hehe, nie powiem :P
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21706
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 lut 2013 17:56

Ja też nie powiem od kogo kupowałem swego czasu bootlegi ;)
Ale jestem wdzięczny bo jak się nic nie miało, albo miało tylko w mp3 jakości 192 kbps to nikt nawet z Tobą nie gadał.
Teraz wpisuje na soulseeku "depeche mode live" i wyskakują mi wszystkie te bardzo rzadkie bootlegi, które kiedyś istniały dla śmiertelników tylko w postaci opisów na Mode on the road. Tyle, że już mi na nich nie zależy ;)
Wtedy w 2000/2001, kiedy nie było rapidów, mediafire, itd, kiedy ściągało się z serwera każde mp3 pojedynczo i to na necie modemowym z tepsy, to nawet najgorsze nagranie brzmiało lepiej ;)
Fan remiksy to jak przeglądanie młodych zespołów na myspace, musisz przesłuchać tonę gówna żeby wyłowić jedną perłę.
Co do PTA to ciekło na raty. Najpierw poszło Precious, za które pewien sympatyczny Polak został wyciągnięty z chaty przez policję (znajoma historia?), a potem ostrożnie reszta, w gównianej jakości w mnóstwem trzasków, ewentualnie nagrywana mikrofonem z głośnika. Wycieki były regularne w okresie 2 miesięcy (chyba, nie pamiętam). Jak wyciekła całość to zostało juz chyba tylko "The Darkest Star" dziewicze.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
bARREL
Posty: 1124
Rejestracja: 17 cze 2005 02:56
Ulubiony utwór: Poison Heart
Lokalizacja: Wrocław

Post 15 lut 2013 18:25

Precious to sie jeszcze zalapalem, na sciagniety z netu klip bez tych wizualizacji na czarnym tle i jakies gryzmoły ktore zastapiono efektami "specjalnymi". Pozniej to juz byl oryginalny album ze sklepu. Na szczescie. Moze dzieki temu PTA jest w mojej trojce plyt tego zespolu?.

Jednak po nielubianym SOTU kwestia gustu i to nie domagam sie dyskusji) wole przeciek zanim cokolwiek kupie.
jak bedzie porzadny album chetnie kupie, jak bedzie slabo, to dla 2-3 piosenek mozna kupic cokolwiek bo zazwyczaj tak to dziala
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11478
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 15 lut 2013 18:38

Hien pisze:Pytam serio, bo to co napisałeś zupełnie nie wpisuje się w moje pojęcie dobrego gitarowego grania, nawet w DM.
Dlatego napisałem:
stripped pisze:Są gusta i guściki Hien.
Bo wyobraź sobie że TAK, podoba mi się główny riff Precious o którym Ty piszesz
Hien pisze:szału nie ma
Bo na SOTU nie było chyba nawet jednej takiej melodii na gitarze.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21706
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 lut 2013 18:43

"Są gusta i guściki" albo "o gustach się nie dyskutuje" to słabe zamknięcia dyskusji ;)
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11478
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 15 lut 2013 18:44

To wskaż mi ładną gitarową melodię na SOTU to pogadamy.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21706
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 15 lut 2013 18:46

Little Soul, jeśli chodzi o słodycz to Fragile Tension
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn