Ile lat mają Devotees?

Ile masz lat?

Poniżej 18
0
Brak głosów
18-25
1
8%
26-29
1
8%
30-35
3
25%
36-39
4
33%
Powyżej 40
3
25%
 
Liczba głosów 12
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6423
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 26 kwie 2023 14:26

Lewackie grupki to w większości rak, i mówię to jako lewak. A żeby nie było za bardzo z dala od tematu, to i tak powinniśmy się cieszyć, albowiem przy całym przeciwstawieniu Polski liberalnej tej solidarnej (zaczątek konfliktu PO-PiS w 2005), to socjalizm poza garstką ludzi na państwowych posadach traktowany był jak najgorsze zło (ze względów historycznych trochę trudno się dziwić), a teraz mam mocno liberalnych znajomych (przede wszystkim w zakresie poglądów na gospodarkę), którzy takie 500+ propsują, z tym, że to się udało (do pewnego stopnia) jako redystrybucja, ale nie program prodemograficzny, a za taki uchodził... PiS stety/niestety dobrze rozpoznał potrzeby ludzi i w nie trafił, tak długo, jak będzie trafiał dalej, będzie wygrywał. Tusk jest zgraną kartą, zresztą życzę mu soczystej porażki. Gdzie jakaś normalna socjaldemokracja ;(
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4364
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post 26 kwie 2023 14:28

Ofc że tak, to są w sumie praktycznie takie same psubraty, może i mające ciut więcej elokwencji oraz pewnikiem faktycznie ich powrót wiązałby się z relatywnym podwyższeniem standardów dyskursu społecznego, ale co z tego, skoro w kwestiach okołogospodarczych jest im bliżej niż dalej do K*nfederacji. Lewica ma w tym kraju przerąbane z automatu, bo lata liberalnej propagandy, pamięć o PRLu oraz rządy SLD wywołuje u większości potencjalnego elektoratu skrajne obrzydzenie, które tbh jestem w stanie zrozumieć i IMO dostanie się do sejmu w 2019 to spore osiągniecie w kraju, w którym naprawdę umiarkowane Razem uchodzi za jakąś skrajnie komunistyczną partię xd
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 12 - EDYCJA IMIENIA SALVADORA DALIEGO
STATUS: ZBIERAM UTWORY - 4/8
TERMIN: 6 MAJA
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2842
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 26 kwie 2023 14:33

Problem z lewicą wg mnie jest jeszcze inny. Rzekłbym, że narracyjny. Program gospodarczy pisu z prawicą nie ma nic wspólnego. Natomiast jak współcześnie ktoś słyszy "lewica" to od razu wyświetla mu się w głowie ma obraz odklejeńca, który gotów oddać życie za wprowadzenie nauki masturbacji do przedszkoli czy karmienie robakami. Pod tym względem - wciskania takich farmazonów ludziom do głowy pis jest bardzo skuteczny.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21674
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 26 kwie 2023 14:36

Ciekawe komu Slick przyklei nowy temat, jak będzie wydzielał ten offtop
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 8100
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 26 kwie 2023 14:58

Brakuje naprawdę komunistycznej partii, żeby wreszcie skończyło się to medialne i populistyczne pieprzenie. Dzisiaj właściwie żadna partia nie ma krystalicznie czystego ideowo programu, większość w ogóle go nie ma... postSLD ze swoimi dawnymi baronami vel sytymi kotami ma zerową wiarygodność, przynajmniej kolorową młodzież i sentymentalnych emerytów cała ta Lewica przyciąga. Nie ma dramatu jak po 2015 roku chociaż.
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6423
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 26 kwie 2023 15:26

Z SLD to mam bekę, bo w sumie zaproponowali chyba najbardziej liberalne rządy ever na tamten czas (minus koniec i premierowanie Belki), za to obyczajowo byli konserwatywni na poziomie obecnej "starej" Platformy xD Razemków mi szkoda, bo oni są faktycznie dość umiarkowani, a mają łatkę komuchów (Zandbergowi do końca życia będą wyciągać tę koszulkę z Marksem). To nie jest kraj na progresywne poglądy. Może jak się ZESTARZEJEMY, i będzie trzeba dodać do ankiety punkt 60+ to będziemy mogli o tym porozmawiać...
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl