Ultra

Wasz najlepszy kawałek

Barrel Of A Gun
15
15%
The Love Thieves
3
3%
Home
11
11%
It's No Good
17
17%
Uselink
1
1%
Useless
19
19%
Sister Of Night
11
11%
Jazz Thieves
1
1%
Freestate
5
5%
The Botton Line
6
6%
Insight
9
9%
Junior Painkiller
0
Brak głosów
 
Liczba głosów 98
Awatar użytkownika
olz
Posty: 2634
Rejestracja: 23 sie 2005 16:59
Ulubiony utwór: in your room
Lokalizacja: fascination street.

Re: Ultra

Post 31 mar 2009 20:17

Btw, zawsze sie zastanawialam Macio jakim cudem ty tu trafiles wogole ;(
I want your touches to scar me so I'll know where you've been
Awatar użytkownika
Choin
Posty: 2277
Rejestracja: 21 sie 2005 20:00
Ulubiony utwór: Living On Video
Lokalizacja: WZY

Post 31 mar 2009 20:38

Przyszedlem i jestem ;(
Jadwiga, Jadwiga, dotknij mego dźwiga ;( / http://www.lastfm.pl/user/choin
Awatar użytkownika
The Darkest Star
Posty: 2331
Rejestracja: 09 sie 2007 17:57

Post 31 mar 2009 21:54

to taka magiczna sztuczka..
pyk.
i jest Maciej ;(
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11501
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 31 mar 2009 22:18

To ja proponuję kolejną sztuczkę - pyk i nie ma off-topicu (choć zawsze mnie zastanawiała tajemnica Choina, ciekawe jak to by było znać tylko Speak & Spell :D )

@ newdress - no o tym że SOTU też nie oceniam jako całości już chyba zdążyłem napisać w topicu temu poświęconym, Ultra zaś miała duże szanse być składnym albumem bo przecież tyle przeze mnie wymienionych utworów trzyma się pewnej podobnej konwencji muzycznej jakby i brzmień itd. Szkoda że się tak nie stało bo myślę że mogłaby zawładnąć mym sercem bez oporów :fletch: a tak to brakło mi na płycie do samego końca już tej... demoniczności :twisted:
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6435
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 01 kwie 2009 00:10

Pójdę dalej - powiem, że Ultra to chyba tylko jedna z 5 płyt DM (choc dla mnie 3 ;p), które są po prostu doskonałe. Wszystko do siebie pasuje, nie ma ŻADNYCH słabych momentów, można słuchac w kółko od początku do końca, non stop i nie znajdzie się niczego, co by nie pasowało do układanki. Tymbardziej to wielkie, bo to pierwsza płyta bez Alana po nim. Exciter i PTAk nie powtórzyły tego sukcesu, SOTU też raczej nie powtórzy.
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
puma
Posty: 2935
Rejestracja: 29 lip 2006 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Post 01 kwie 2009 00:11

Ale Maciej zna więcej piosenek z DM nie tylko ze Speak & Spell ,bo kiedyś mi mówił :8

Bo wzieło mnie dziś na nią The Love Thieves. ;(
Klimatycznie instrumentalna :grins:
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21731
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 01 kwie 2009 03:17

Zawsze uważałem The Love Thieves za najwapanialszy moment płyty, szkoda ,ze Gore już tak nie gra na gitarze.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11501
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 08 kwie 2009 00:13

Kurczę... odkryłem przed chwilą że tak naprawdę nigdy nie słyszałem Painkillera, tylko słuchałem ciągle remiksu DJ'a Shadow... A dziwiłem się nawet że sampli używali takich co niepodobne do nich, ha ha :lol: Oryginał ma więcej żywej perkusji co pasuje do Ultry ale dopiero od połowy się rozkręca, nie wspominam już o tym że to chyba najdłuższy ich instrumental w historii (nie liczę remiksów instrumentali), tak czy siak to kawał diabła :twisted: pasuje do Barrela i mógłby być na płycie jakby go skrócili ale woleli okroić i stworzyć Juniora bez perkusji i tego żywiołu, szkoda trochę.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
astiz

Post 08 kwie 2009 00:42

A moim zdaniem ów Junior jest idealny jako zejściówka.
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6435
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 08 kwie 2009 18:22

Zgadzam się w 100%. Junior Painkiller pasuje na końcówkę tej płyty ^^ . :8
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
astiz

Post 08 kwie 2009 19:46

Właśnie. "Pełny" Painkiller pasowałby na intro tej płyty,a nie na outro."Junior" jest we właściwym miejscu na płycie.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11501
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 08 kwie 2009 22:21

Ok, ok, w takim razie szkoda że go nie dali na to intro :roll: Ultra to dla mnie ostatni klasyk DM, XXI wiek to wiek sztuczności i komercji dla większości artystów niestety.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
astiz

Post 08 kwie 2009 23:11

Fakt,Painkiller powinien być jako intro na Ultra.Jednak Ultra nie jest ostatnim wielkim albumem DM.Dla mnie Exciter jest nawet lepszy,a i SOTU też ma zadatki na to,żeby być przynajmniej taki jak Ultra.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 880
Rejestracja: 22 lut 2009 00:22
Ulubiony utwór: Secret to the End
Lokalizacja: w promieniu X

Post 09 kwie 2009 00:25

Ten album wydali na dzień przed urodzeniem się mojego syna. Jak dla mnie jeden z trzech ulubionych(SOFAD, violator, Ultra) nowej płyty jeszcze nie klasyfikuje -bo jest nowa jeszce nie osłuchana ale na czwartym miejscu było by sensowne
Proszę nabrać powietrza...zatrzymać...i nie oddychać!
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11501
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 kwie 2009 22:04

Musze przyznać że mam ogromny sentyment do Ultry bo to taka płyta terapeutyczna bardzo, teksty są niesamowicie osobiste na niej i mnóstwo duszy jest w tych melodiach, bardzo emocjonalna płyta, słodko-gorzka bo obok takich wyznań jak w Useless i Barrel'u mamy podnoszące na duchu akcenty w Home i Freestate, poza tym uwielbiam image zespołu z tamtego okresu i tę brudną okładkę płyty :twisted:

P.S. no i czuć że to nowy początek dla zespołu też, czuć świeżość na tym albumie, gojenie się ran :)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 21 maja 2009 07:52

Zastanawiam się czy Ultra nie była pierwszą płytą, którą kupiłem jeśli chodzi o DM. Tak, chyba tak.
W zasadzie to chyba Uselink mi tylko przeszkadza, takie to niewydarzone jak na mój gust.
Bardzo różnorodne wydawnictwo, na którym wciąż słychać głębię.
Najlepsze? Ciężko oj ciężko, ale głos dla Useless za gary i materiał na miksy. Co nie zmienia faktu, ze przy Freestate, Insight i BoaG też się rozpływam.
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6435
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 21 maja 2009 09:31

Dla mnie jedynym utworem średnio pasującym do płyty jest Insight właśnie ;p Takie zbyt popowe jak na mój gust. Poza tym płytka jest ULTRAwyrąbana ;p . Cóż, ktoś kto tego posłucha, i powiedzą mu, że to już bez Alana, to jeszcze sobie pomyśli, że kolejne płyty jeszcze lepsze xD
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 21 maja 2009 19:54

Insight wbrew pozorom, wbrew tej swego rodzaju lekkości byłby dla przeciętnego konsumenta muzyki ciężki do przyjęcia. Jest wstrzelony specyficznie między kawałek stosunkowo "żywy" a z drugiej mańki jak go podejsć jest zbyt melancholijny. Nie mając jakiejś Dipeszowej perspektywy ciężko byłoby przez niego przebrnać.
A harmonie wokalne są jednymi z lepszych jakie stworzyli.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21731
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 21 maja 2009 21:27

Insight (jak już jestesmy przy tym utworze), mam z nim problem.
Kiedyś byłem nim zachwycony ale teraz cos się skiepsciło między nami i relacja utwór - słuchacz nieco się załamała.
Dlaczego? Raz ,że nie pasuje co już tu kazdy zauwazył. Daje "nadzieję", której Ultra dawac nie powinna (zwłaszcza na końcu płyty). Dalej... słodkie to to.
Słodkie kawałki mają to do siebie ,że czasami można ich słuchać w nieskończoność a czasami nie można w ogóle. Zdarza się też ,że człowiek by chciał posłuchać ale mdli go na dzień dobry. I ja mam to ostatnie (w tym wypadku). To jest bardzo sympatyczna piosenka ale jak myślę o tych pikumiku dzwiękach to od razu mam wrażenie jakby ktoś mi wrzucił kilka kilogramów "big milk'ów" prosto do brzucha.
Rzadko teraz słucham DM ale czuje ,że jakbym odpalił "Ultre" to na ostatnim utworzy poszedłbym sobie zrobić kanapke i wrócił na "Junior Painkiller". Może mi przejdzie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6435
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 21 maja 2009 21:36

Dobrze ujęte - mam tak samo ;p najpierw się zachwycałem, "O Boże jakie to superświetne, etc.", że niby taka odskocznia swego rodzaju od nieco grobowego klimatu płyty, ale z biegiem czasu dostrzegam, że owa "grobowośc" to jej atut, a ten kawałek to psuje. Mógłby byc od biedy stroną 'b' OWILM, ale takie tutaj .. nietrafione. Ale jak mam nastrój to słucham ^^
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl