Liga 7 sezon 2

Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16697
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Re: Liga 7 sezon 2

Post 10 lis 2021 22:47

Moja wina, że tę listę tworzą nieudacznicy?
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 8125
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 10 lis 2021 22:50

Jarre zrobił parę płyt z wokalami i przetwarzał głos na różne sposoby. Rozróżnianie na lepszą wokalną i gorszą instrumentalną... no cóż.

Wilder niczego nowego nie stworzył, także żaden z niego wizjoner i kropka. Lubimy go jako fani, doceniamy, kochamy produkcję, ale w większej skali poza błyskami w Depeche Mode to są już bardziej powielane patenty. Pierwsze płyty Recoil to jak dziecięca zabawa w sampling.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21716
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 10 lis 2021 22:53

shodan pisze:
10 lis 2021 22:42
Hienku, żeby kogoś nazywać wizjonerem, to przede wszystkim trzeba się trochę na muzyce znać.
Aj bzdury gadasz. Co to w ogóle znaczy? Wizjonerstwo wychodzi daleko poza muzykę, dotyka popkultury, życia codziennego, itd. To nie jest temat tylko dla mitycznych "znawców".
shodan pisze:
10 lis 2021 22:42
To nie była muzyka typu zwrotka, refren zwrotka, refren, fajrant.
I to wystarczy Twoim zdaniem żeby być wizjonerem? Zmienić strukturę ze zwrotka/refren? Xdddd I myślisz, że Alan zrobił to pierwszy?
shodan pisze:
10 lis 2021 22:42
JJR grał fajnie ale tylko instrumentalnie.
Widzisz, krytykujesz Jarra, a nic o nim nie wiesz. Facet nagrywał też wokalne albumy. A to, że "tylko" instrumentalnie to akurat Twoje preferencje. Jak wiele osób na świecie zna Oxygene? Do dziś ten album wymienia się jako najważniejszy w historii elektroniki.
shodan pisze:
10 lis 2021 22:42
Dajcie mi kurka przykłady lepszych wykonawców, to może przyznam Wam rację.
Widzisz Shodan, Ty szukasz "lepszych" wykonawców, bo oni mają Ci się spodobać i wtedy łaskawie uznasz ich wizjonerstwo. A to tak nie działa. Muzyka jest pełna wizjonerów, których nie lubię i nie mam ochoty słuchać, ale ich dokonania są niepodważalne. To działa w obie strony. Alan nagrywał świetna muzykę, jak wiele innych artystów, ale to nie było wizjonerstwo. Nie wymyślił niczego nowego.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4384
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post 10 lis 2021 22:54

shodan pisze:
10 lis 2021 22:42
JJR grał fajnie ale tylko instrumentalnie. Alan dołożył do tego wokal.
A że niby muzyka instrumentalna nie może być wizjonerska?? :?:
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 12 - EDYCJA IMIENIA SALVADORA DALIEGO
STATUS: ZBIERAM GŁOSY - 4/8
FINAŁ: 12 MAJA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21716
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 10 lis 2021 22:55

shodan pisze:
10 lis 2021 22:47
Moja wina, że tę listę tworzą nieudacznicy?
Dobra, dla mnie dyskusja tutaj się kończy xD Z fanatykami z zasady nie da się dogadać. Sorry Shodan, ale taki poziom arogancji to już nawet dla mnie za dużo. Nikt nie pisał tutaj, że Alan jest słaby i grał kiepska muzykę, nikt go tutaj nie obrażał.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16697
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 10 lis 2021 23:12

Ok sorry źle się wyraziłem. Naprawdę nie o to mi chodziło.
Tak w ogóle to muszę powiedzieć, że dla mnie Wilder to jest gość. Zarówno za działalność w DM jak i w Recoil. Podobno Wy jesteście dużo bardziej obje.bani w muzyce i uważacie, że Wilder był przeciętny. Spoko. Dlatego prosiłem o przykłady tych lepszych fachowców. Może są, nie wiem, na pewno są. Ja jestem tak skromnym słuchaczem, że nie znam, a chętnie poznam, acz jestem od pewnego czasu na etapie poznawania. Dajcie mi kurka argumanty, żebym mógł Wam przyznać rację.
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4384
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post 10 lis 2021 23:20

Nikt w tym temacie nie twierdzi, że Wilder był przeciętnym muzykiem, a przykłady wizjonerów też dostałeś od Kuby. Nie wiem, mi się wydaje po prostu, że chyba zupełnie inaczej niż reszta forum definiujesz słowo "wizjoner" i to jest powodem tego całego qui pro quo
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 12 - EDYCJA IMIENIA SALVADORA DALIEGO
STATUS: ZBIERAM GŁOSY - 4/8
FINAŁ: 12 MAJA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21716
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 10 lis 2021 23:24

A to, że nie był wizjonerem, to znaczy, że był przeciętny? Nie robił nic nowego w muzyce, ale robił dobra muzykę. Mnie tyle wystarczy żeby go szanować, nie muszę obsypywać go wyolbrzymionymi tytułami. Argumentów daliśmy pełno, ale Ty ich nie akceptujesz. Dosłownie cztery osoby próbuje tutaj wytłumaczyć o co chodzi.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16697
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 10 lis 2021 23:32

Nie no ja nie mówię, że Wilder był tym największym i jedynym, ale jak był lepszy gość, to chętnie poznam. Jestem na etapie poznawania.
Dla mnie Recoil to poziom master. Dajcie mi lepszych to będę wniebowzięty.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21716
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 10 lis 2021 23:57

Daliśmy Ci kilka przykładów. Jarra zdążyłeś wysmiac, bo przecież on tylko robił instrumentalne rzeczy (co to za muzyka z samą muzyką?), a Alan dodał wokal i wywalił refreny (co było totalnie wizjonerskie i bezprecedensowe xD). Jeżeli oczekujesz, że damy Ci tylko wykonawców, którzy będą Ci się podobać, to możesz się rozczarować, bo nie o tym była dyskusja. Alan nawet na Unsound Methods wzorował się głównie na innych, choćby na Massive Attack, którzy kombinowali w ten sposób wiele lat wcześniej, co było zresztą dla Alana wielką inspiracją (i słychać to na SOFAD oraz trasie koncertowej).
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4384
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post 11 lis 2021 00:12

Dajcie mi lepszych to będę wniebowzięty.
Ale chcesz lepszych grajków czy lepszych "wizjonerów"? No to tacy Sparksi na No. 1 in Heaven w zasadzie ANTYCYPOWALI ejtisowy synthpop i - mym zdaniem - mieszczą się w obu definicjach.
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 12 - EDYCJA IMIENIA SALVADORA DALIEGO
STATUS: ZBIERAM GŁOSY - 4/8
FINAŁ: 12 MAJA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21716
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 lis 2021 00:21

Sparks to jest generalnie mamuci przykład, bo niejeden trybik w muzyce popchnęli przed innymi i do dziś grają na wysokim poziomie. Świetny zespół.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9117
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 11 lis 2021 00:33

Ja rozumie Was wszystkich i odmienne postrzeganie muzyki. I Shodan ma racje i Hien i Wszyscy. Bo odbior tez jest kwestia indywidualna.
A teraz tak:
Shodan do podliczania kolejki
Dragon do szachow
Hien do instrumentow,
A Wszyscy razem napijmy sie piwa.
Mam tylko jedno pytanie do Shodana:
Co to jest czezowy Master?
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21716
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 11 lis 2021 00:43

Czez pisze:
11 lis 2021 00:33
Bo odbior tez jest kwestia indywidualna.
I tak, i nie. Indywidualna może być kwestia gustu, ale wizjonerstwo to już trochę co innego. Jeżeli ktoś np. stworzył pierwszy na świecie utwór zagrany na syntezatorze, to to jest fakt i nie podlega ani dyskusji, ani indywidualnemu odbiorowi. Zależy jaki przykład się poda.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16697
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 11 lis 2021 10:56

Ok pany, dzisiaj rano wstałem i jeszcze raz przeczytałem naszą nocną dyskusję. I pewnie macie rację. Ja, mimo że słucham muzyki od zawsze, to nie posiadam jednak takiej wiedzy jak Wy. Dla mnie Liquid to jest naprawdę wyjątkowa płyta, bo po prostu poprzez konstrukcję utworów tak bardzo różni się od innych płyt, które słuchałem. Ale widocznie za mało jeszcze w życiu słyszałem, że to dla mnie coś tak nietypowego. Teraz w sumie rozumiem o co Wam chodziło. Uwielbiam np. Massive Attack, uważam, że ich muzyka jest mniej pokręcona od Recoil, ale tak jak mówicie - oni kombinowali wcześniej, dlatego mają większe uznanie w świecie muzyki.
Dla mnie skomponowanie takiego Liquid to jest nadal abstrakcja. Tam często nie ma nawet jakiejś wyraźnej linii melodycznej, wokalistka dyszy, coś mamrocze w towarzystwie lawiny dźwięków. To wszystko finalnie tworzy świetną muzykę. Najbardziej typowym utworem ze względu na budowę jest Jezebel, ale tu też jestem pełen podziwu dla pomysłowości Alana, że postanowił tam zaangażować akurat Golden Gate Jubilee Quartet! Innej wokalistce podobno kazał biegać, żeby potrafiła odpowiednio dyszeć w jednym z utworów. Dla mnie to wszystko jest bardzo nietypowe. Nie wiem, kto kiedy jakie patenty w muzyce wymyślił, ale nie co dzień słyszy się takie rozwiązania.
Ale zrozumiałem rzecz, której chyba wczoraj nie jarzyłem - nieważne jak pokręcone jest Liquid - Wilder pierwszy tego pewnie nie wymyślił.
Oj chyba jeszcze wiele muszę w życiu muzyki posłuchać i dużo wiedzy łyknąć.
A zespół Sparks kojarzę z paru utworów i nawet mi się podobali. I mówicie, że oni nadal funkcjonują?
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4384
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post 11 lis 2021 11:14

Fajnie, że jeszcze są miejsca w necie, gdzie ludzie są skłonni do refleksji, a dyskusje nie wyglądają jak wzajemne obrzucanie się syfem dla lajków i serduszek (gadam trochę jak stary dziad).
Sparks istnieją i mają się dobrze, niedawno skomponowali muzykę do Annette i powstał o nich bardzo sympatyczny dokument.
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 12 - EDYCJA IMIENIA SALVADORA DALIEGO
STATUS: ZBIERAM GŁOSY - 4/8
FINAŁ: 12 MAJA
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16697
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 11 lis 2021 11:22

10 kolejka - wyniki:

So Much Love - Goodnight Lovers 2:4
Told You So - To Have And To Hold 4:2
Happiest Girl - Easy Tiger 2:4
The Sun and the Moon and the Stars - The Bottom Line 4:2
Tora! Tora! Tora! - Satellite 1:5
Long Time Lie - Shouldn't Have Done That 3:3
Puppets - Little 15 4:2
And Then... - The Worst Crime 3:3
Lovetheme - A Photograph Of You 2:4
Broken - It Doesnt Matter Two 4:2

Tabela po 10 kolejce:

1 Goodnight Lovers 32
2 Broken 28
3 The Worst Crime 27
4 A Photograph Of You 26
5 And Then... 24
6 Lovetheme 24
7 Easy Tiger 23
8 So Much Love 20
8 Told You So 20
10 Puppets 20
10 Satellite 20
12 The Sun and the Moon and the Stars 18
13 It Doesnt Matter Two 18
14 The Bottom Line 18
15 Little 15 18
16 Shouldn't Have Done That 17
17 Long Time Lie 15
18 To Have And To Hold 14
19 Happiest Girl 12
20 Tora! Tora! Tora! 7
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16697
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 11 lis 2021 11:22

11 kolejka:

Told You So - Long Time Lie
Goodnight Lovers - And Then...
So Much Love - Broken
A Photograph Of You - Puppets
Easy Tiger - To Have And To Hold
It Doesnt Matter Two - Satellite
Little 15 - Happiest Girl
Tora! Tora! Tora! - The Worst Crime
The Sun and the Moon and the Stars - Lovetheme
The Bottom Line - Shouldn't Have Done That
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16697
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 11 lis 2021 11:33

Przypomniałem sobie, że nie tak dawno słuchałem przecież tego:
https://www.youtube.com/watch?v=-zh277bp6zM
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11489
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 11 lis 2021 12:31

No tak, już kojarzę, wrzucałeś stary występ tego utworu.

Long Time Lie
And Then...
Broken
A Photograph Of You
To Have And To Hold
It Doesnt Matter Two
Happiest Girl
The Worst Crime
The Sun and the Moon and the Stars
The Bottom Line
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup