Best of Forum

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21588
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Best of Forum

Post 02 sty 2022 16:33

Od jakiegoś czasu zbieram się do zrobienia w koncu listy utworów, które w życiu poznałem, a uważam za wyjątkowe. Patrząc na zestawienia Murzyna, widzę że ludzie tutaj mają dosyć wszechstronne gusta i takie listy mogłyby być bardzo ciekawe. Proponuję zatem zrobienie takich zestawień. Miałem najpierw poprosić Was o 100 typów, ale to by mogło być dla niektórych problemem, zwłaszcza że podstawową zasadą jest obecność jednego zespołu jeden raz (żeby tu ktoś nie wrzucal kilkanaście razy Depeche Mode). Proponuję po 25 utworów. Takich które uważacie za naprawdę wyjątkowe pod różnymi względami. Każdy utwór z opisem/uzasadnieniem, jeśli ktoś chce wrzucić tylko suchą listę, to niech sobie odpuści. Jestem bardzo ciekaw, co się u Was znajdzie. Co sądzicie?

EDIT 24.4.2022

link Murzyna do playlisty YT

https://youtube.com/playlist?list=PL9wm ... DSpe0mCviP
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 02 sty 2022 16:44

Ja popieram. Myślę, że niedługo zamieszczę tutaj taką listę, muszę się jednak solidnie zastanowić, kto jest dla mnie najważniejszy, dlaczego i który utwór najlepiej oddaje moją sympatię dla wykonawcy (akurat w przypadku Depeche Mode będzie łatwo, trudniej za to w przypadku takiego no-man). Bardzo ciekawe wyzwanie. Uzasadnienie jest tutaj konieczne, zgadzam się, inaczej to będzie jak przedstawienie wyników zawodów sportowych bez czasów, punktów, bramek, odległości itp. 25 typów bez większych problemów się znajdzie, setka to by dopiero było coś!
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11396
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 02 sty 2022 16:55

Wow. No pomysł gruby ale chętnie się przyłączę. To trochę taki skrót do listy przebojów bo tych najlepszych/najciekawszych numerów nie słuchamy codziennie i minie pewnie sporo czasu nim pojawią się na liście a tu na skróty można by ustalić co najbardziej nasze gusta kreuje. Z drugiej strony ja sam ostatnio mam problem z ustaleniem które numery czy artyści są dla mnie najważniejsi, wracam do różnych rzeczy sprzed lat i stwierdzam że dzisiaj nie przywiązuję już do nich takiego znaczenia, doceniam, lubię ale kreowali moje gusta 10-15 lat temu. Niemniej pomyślę nad tym, jeśli jednak ma to być z opisami to nie wiem czy nie rozwlecze się to na 25 postów :D
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16605
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 02 sty 2022 16:57

Świetny pomysł Hien. Ja też potrzebuję się trochę zastanowić. A i tak pewnie coś przeoczę, o czymś zapomnę.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21588
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 02 sty 2022 17:28

Nie narzucam żadnego terminu, czasu macie ile potrzebujecie. Tutaj trzeba się poważnie zastanowić. Jedni są starsi, drudzy młodsi, ale i tak zrobienie best of ever, to poważne zadanie. Forma prezentacji też jest dowolna, chociaż najlepiej jednak byłoby robić to w jednym poście, z linkami. Ustalimy to.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 8020
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 02 sty 2022 18:02

Bardzo podoba mi się ten pomysł, lubię pisać, ale jeszcze bardziej lubię czytać, także no... Jestem tego bardzo ciekawy. Najważniejsza kwestia - czy kolejność ma jakiekolwiek znaczenie?
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2834
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 02 sty 2022 18:40

Jeśli znajdę chwilę to sam chętnie się przyłącze. Rozumiem, że uzasadnienie obecności danego utworu na liście nie musi wychwalać jego walorów artystycznych?
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21588
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 02 sty 2022 19:32

Może, ale nie musi, bo to kwestia indywidualna. Możecie napisać jaka jest Wasza historia z danym kawałkiem i czemu uważacie, że jest tak wartościowy. Ale jak ktoś chce to ująć inaczej, to spoko.
Dragon pisze:
02 sty 2022 18:02
Najważniejsza kwestia - czy kolejność ma jakiekolwiek znaczenie?
Nie ma, przynajmniej dla mnie. To nie jest lista przebojów, tylko po prostu 25 utworów życia na obecny moment. Nie musimy ich wartościować względem siebie, bo nie o to chodzi.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 02 sty 2022 20:42

Myślę, że kolejność nie ma znaczenia, bo jak tu ułożyć punkt po punkcie wykonawców, którzy grali i śpiewali często kompletnie różne od siebie utwory? Ja na pewno na swojej liście tego nie zrobię, bo po prostu nie potrafiłbym. Tak samo klasa tych utworów nie jest najważniejsza, to nie ma być przecież lista typu "top100 najlepszych utworów muzyki rozrywkowej wg Malkolita", tylko to, co do nas samych najbardziej trafia. Na pewno i tak każdy podejdzie do tego inaczej, inne rzeczy weźmie pod uwagę.

Wytypowałem sobie wstępnie ponad 30 wykonawców - to jest taka bardzo luźna wstępna lista - i widzę, że będzie w tym dużo rzeźbienia. Chciałbym teraz odczekać trochę czasu, aż do głowy mi przyjdą różne postacie - czy utwory - o których nawet jeszcze nie pomyślałem. I dopiero wtedy zabiorę się do dzieła (tj. do tworzenia listy).
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2834
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 02 sty 2022 21:32

Najrozsądniejszym kluczem do kolejności utworów na liście będzie chyba chronologia. Tyle, że nie dotycząca daty powstania a stricte związana z moim dorastaniem i poszerzającą się świadomością muzyczną i rozwojem wrażliwości. Ja zamierzam w ten sposób do tego podejść.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21588
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 02 sty 2022 21:39

U mnie kolejność będzie losowa. Zero klucza, po prostu utwory, które wybrałem.

Myślałem o tym co pisał Murzyn, żeby raczej pojedyncze posty niż wszystko w jednym i chyba tak będzie lepiej, bo inaczej trudno będzie dyskutować. Proponuję zmontowac nasze listy, a jak będą gotowe, to będziemy danego dnia wrzucać po jednym i dyskutować. Czyli, każdy wrzuca jeden, dzień lub dwa (lub więcej) na przesłuchanie i dyskusje, a potem kolejne. Po 25ce, jeżeli będą chętni, możemy zrobić następne 25.

Co Wy na taki system?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16605
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 02 sty 2022 22:15

Bardzo dobry. Ja chciałbym przesłuchać Wasze propozycje i się do nich odnieść. Chętnie też usłyszę Wasze komentarze do moich typów. Jak się wstawi całą listę na raz, to będzie za dużo informacji jednocześnie i pewnie po dwóch dniach temat się skończy.
Ciekawi mnie też, czy coś się powtórzy.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11396
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 02 sty 2022 22:40

Hien pisze:
02 sty 2022 21:39
. Po 25ce, jeżeli będą chętni, możemy zrobić następne 25.

Co Wy na taki system?
No to też dobra opcja, w ten sposób temat będzie żył tak długo jak będziemy chcieli
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6181
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa
Kontakt
Strona WWW Facebook

Post 02 sty 2022 22:55

Też tak myślę - że powinniśmy wrzucać po kolei i dyskutować o tym, co wrzucamy, lista dla listy nie ma większej wartości. Mnóstwo rzeczy się przegapi.
Ciekawi mnie, co tym razem przegapię. :)
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4294
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 02 sty 2022 23:39

W tym roku kończy mi się młodość, idealny okres na podsumowania i tym podobne xD
Z chęcią wezmę udział
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 10 - EDYCJA LGBTQWERTY+
STATUS: ZBIERAM GŁOSY - 1/8
TERMIN: 19 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21588
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 02 sty 2022 23:53

Ta 30tka xD jak ja lamentowałem nad tym

Super. O ile nie popędzam nikogo, to jedyne czego oczekuję zanim zaczniemy, to żeby każdy chętny się zadeklarował. Żeby potem nikt nie wyskakiwał w środku zabawy, że dołącza.

Póki co, chętni to:

1. Ja
2. Stripped
3. Shodan
4. Melki
5. Dragon
6. Dejmien
7. Mentos
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 8020
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 03 sty 2022 00:47

Podejdę do tego jak do swoich osobistych topek płytowych, czyli raczej od najważniejszych po te mniej ważne, ale dalej istotne. Przynajmniej sto będzie. ;)
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9071
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 03 sty 2022 10:27

Ja tez sie podlacze. Tylko potrzebuje troche czasu.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11396
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 04 sty 2022 19:44

Czez pisze:
03 sty 2022 10:27
Tylko potrzebuje troche czasu.
To źle wróży ;(

Może wobec tego zacznijmy jak każdy uzbiera chociaż 10 typów co? ;(

No jestem ciekaw tego tematu mocno :>
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21588
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 04 sty 2022 19:52

Murzyn już się rozrządził xD
Nie traktujmy się jak sieroty, robimy 25. Ja już uzbierałem ponad 50, więc bez przesady. Jako, że wrzucamy po numerze na dwa, trzy dni, to damy radę.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
ODPOWIEDZ