Best of Forum

Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 08 lip 2022 17:04

Na początku chciałem tylko podziękować użytkownikowi HIEN za sam pomysł tej zabawy oraz wszystkim jej partycypantom za to że ciągną ten wózek do tej pory (sorry czez). Nie chcę tutaj się nad tym rozwodzić, ale to półrocze było dla mnie straszne generalnie i ta zabawa stanowiła jeden z jego nielicznych pozytywów.
Ale jak to mawiał pewien były selekcjoner - nie czas na lizanie się po jajach, przechodzę do sedna (matka jest tylko jedna). I sory za obsuwę, zamiast ubera zamówię złotówę.

MURZYN FUNK

Ja chyba już pisałem że w piątce najwięcej czasu spędziłem na słuchaniu non stop pop FM, bo jakoś tak najbardziej pasowało mi do klimatu świata gry. No i kolejny raz się przekonuje, że straciłem megadużo w opór. Mam dziwne wrażenie, że to już pisałem, ale pal to sześć. Generalnie ciężko mi wykrzesać z siebie coś kreatywnego, bo pochwalnych przymiotników zużyłem w tej zabawie tyle, że już mi żadne oryginalne nie przychodzą do głowy, a poza tym to cały czas słuchając tego miałem z tyłu głowy jedną myśl: tego trzeba przesłuchać, bo o tym za bardzo się nie da pisać. Po prostu, ta muza wprowadza w inny, zajefajny stan i ja wolę ten stan kontemplować niż wymyślać jakieś tam słowa zachwytu. Powiem tylko: babciu to jest zajebiste i daje znak jakości.

MUSIAŁOWE ONUCE


No cóż, ja akurat Rosji i Rosjan za bardzo nie lubię, ten kraj jest jak jakaś wylęgarnia zła, która na dodatek rozłazi się jak egzema od wieków i nawet gdy tam bywa przez chwilę normalnie, to jest to jedno z ostatnich miejsc, w jakich chciałbym kiedykolwiek żyć. Generalnie to nawet zaryzykowałbym tezę, że bez Rosji świat byłby po prostu lepszym miejscem i w dupie w sumie mam to, że powstało tam dużo uznanej literatury czy muzyki oraz to, że są tam jakieś normalne jednostki niespaczone tym syfem. A tak swoją drogą to jakoś nie jestem w stanie skumać fenomen rosyjskiej kultury, jak kiedyś słuchałem tego słynnego zespołu KINO to nie mogłem ni w ząb skumać skąd ta podjarka.
Niestety, ale propozycja Musiała po prostu mi się nie podoba. Brzmi to jak coś co mogłoby lecieć na festiwalu w Sopocie za komuny czy innym festiwalu pieśni w jakimś Kaliningradzie, gdzie zwycięzca dostaje w nagrodę złoty samowar. Być może to kwestia tego, że fanem tego języka też nie jestem i może w połączenie z tym odpustowym brzmieniem, o którym pisałem w poprzednim zdaniu, przaśność całości przekroczyła akceptowalne przeze mnie normy. Nu, pagadi.

MELCZETOWI INDIANIE

Melczet poza wrzucaniem rzeczy absolutnie spoza bajki kogokolwiek innego ma też niesamowity dar do wyciągania rzeczy wykonawców znanych&szanowanych, które jak takowi nie brzmią. A może tak nie jest, ale ja se coś wkręciłem? Nie pamiętam, mniejsza z tym. W każdym razie Red Box znam tylko z For America, które jest nie tylko antyamerykańskie, ale i maksymalnie CHEESY (nie przychodzi mi lepsze określenie na ten utwór niż to, sorry) i w sumie to kolejny raz mam dysonans poznawczy, bo dostaję coś z zupełnie innej półki. Generalnie tutaj akurat Melki trafił i jeśli przegrywa z murzynem, to tylko minimalnie. Aczkolwiek z czasem pewnie może i mi się zmieni, bo odkąd poznałem ten kawałek, to chodzi mi po głowie cały dzień, niesamowicie wkręcająca i uzależniająca rzecz. Nawet jeśli to drugie miejsce to i tak Melki przegrał minimalnie, jednym punktem w ostatniej kolejce. Piękno.

SMOCZE MANDARYNKI

No cóż, jeśli chodzi o TD to jestem dziadersem w siusiak - stawiam na piedestale klasyczne płyty z 70sów i olewam większość tego co się działo później. Nie wiem, czasem mi się wydaje, że niektóre zdania pisałem tu sto razy, już nawet nie chcę dodawać, że podobał mi się w miarę soundtrack do GTA 5. xD Rzecz z gatunku tych które miło się słucha, ale których się nie pamięta pół godziny po odsłuchu. W sumie to też ciężko mi tu coś konkretnego wymodzić, tak sobie słucham tego, no jest spoko, by nie rzec - RZETELNIE, jest parę fajnych momentów generalnie, aczkolwiek gdy pojawiają się autocytaty to trochę już całość zaczyna zamulać. Nie wiem, nie ma tragedii, ale nie ma szału. Tak se o.

MĘSKIE SHODANOWANIE

Nah, Męskie Granie to jest jedna z tych rzeczy, których generalnie unikam, generalnie jak widzę, że coś jest reklamowane jako MĘSKIE to staram się trzymać od tego z daleka (swoją drogą - dzisiaj chyba już nikt by na nazwanie festynu w taki sposób nie wpadł, co w sumie jakoś tam mówi o tym, że świat się trochę zmienił od tego 2010 roku). Nie wiem, totalnie nie moja bajka - Podsiadło mnie wkurza, Vito Bambino ma debilną ksywkę, Darię Zawiało znam tylko z tego, że kibicowała Włochom na ostatnim Euro. Z ich połączenia nie powstało zadne arcydzieło, ot taki tam radiowy track, który w sumie jest tak se. No nie podoba mi się to i tyle no, nie będę pluł jadem, nie moja bajka i elo.

HIENOWE GIERKI

O, Yakuza. To ta słynna seria gierek, w które nigdy nie mogę się wkręcić, wiedząc, że są zajebiste. Rok temu zacząłem na Plejce grać w piątce, ale przerwałem po 2 godzinach bez żadnego konkretnego powodu. Nie wiem, trochę dużo tam tego tekstu, losowe aktywności akurat są na plus, ale wkurza mnie strasznie to, że co chwila zaczepiają cię jacyś gangsterzy celem spuszczenia wpierdolu - w sensie po prostu momentami to już osiągało poziomy absurdu. xD Może kiedyś jeszcze zaskoczy, nie wiem, doceniam kreatywność producentów tej gierki, zobaczę. Ciężko mi jakoś ocenić ten kawałek obiektywnie, bo jakby no mam zakodowane z tyłu głowy, że muzyki z menusów, z gierek etc. to jednak inna bajka niż "normalna" muzyka i rzadko ją traktuję w kategoriach innych niz użytkowa, ale generalnie jest to rzecz spoko. Fajnie, że dżejkob z łodzi w końcu wrzucił coś bujającego i zabawowego, zamiast tych smutów, a skoro idziemy na zasłużone urlopy i kończymy tę kolejkę, to zakończmy ją inbą. Hejże ho, co by się darzyło!

Także ten - 2 złotka, 2 solidniaki, 2 mehy. Jest okej. Mam nadzieję, że jesień tego roku będzie u mnie lepsza i że usłyszę jeszcze dużo złota w tej zabawie!
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 lip 2022 17:41

No to się chopy wyrobili w ostatniej chwili, że jeszcze zdążę przed moim wyjazdem wrzucić podsumowanie tej 25-ki.
Ale najpierw podsumowanie tej kolejki. Szczerze powiem, że nie spodziewałem się takiego kubła pomyj za swoją wrzutkę. A już w ogóle nie trafiłem ze swoimi typami. Słów krytyki spodziewałem się najbardziej ze strony Dragona, a on nawet dał mi złoto. Natomiast najbardziej ofukali mnie ci, na których stawiałem, że może im się w mniejszym lub większym stopniu spodobać. :roll: Generalnie chyba większość ma jakieś opory przed samym hasłem Męskie granie. Ja szczerze mówiąc dowiedziałem się o tym projekcie dopiero niedawno przy okazji poznania utworu "I ciebie też, bardzo". Nawet nie znam żadnej innej piosenki spod szyldu MG. Do Podsiadły i Zawiałowej też nie mam uprzedzeń, bo zwyczajnie oprócz 2-3 utworów nie znam ich twórczości. Że o Vito nie wspomnę. Po prostu spodobał mi się utwór i tyle.
Dev największe zarzuty czynił w stosunku do teledysku, którego nie zamieściłem i który nie podlegał w ogóle ocenie. :/
Mnie ten teledysk z kolei przywraca nadzieję w Polaków. Że potrafią robić świetne rzeczy jak im się chce.
Jeszcze jedno mnie zdziwiło - najbardziej na miejsce kręcenia teledysku kręcili nosem ci, którzy tam mieszkają lub mieszkali w okolicy. A na YT słyszałem z kolei wiele ciepłych słów od różnych ludzi (szczególnie spoza Polski) na temat tych miejsc, gdzie teledysk kręcono. To jest ciekawa rzecz, że obcy doceni, a miejscowy nie. :roll:
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 08 lip 2022 17:47

Ja tam Łódź akurat lubię, bo wygląda jak Wrocław 15 lat temu. Co prawda nie miałem nic wspólnego z Wrocławiem 15 lat temu, bo mieszkam tu lat 5, ale i tak ją lubię. Sorry shoddy, no ja nie lubię takich klimatów i to się u mnie pewnie nie zmieni. Baw się dobrze na urlopie!
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 08 lip 2022 17:48

Faktycznie coś może być na rzeczy z tymi cytatami w Genesis of..., ale w sumie oni mają tak dużo utworów z sekwencjami, jak często nie słucham to już nie rozróżniam xD Freestylera nigdy w życiu bym się tu nie dosłuchał, trudno znaleźć coś, co chce się raczej wygonić z pamięci niż utrwalać. Generalnie jestem POZYTYWNIE zaskoczony dobrym odbiorem zombie TD. Z ich repertuaru postedgarowego naprawdę warto wszystko przynajmniej raz sprawdzić, The Sessions można sobie darować, jak ktoś nie czuje, że zbliża się do poziomu fana.

Całą ławą propozycji nie zasypię, ale jak komuś się spodobało to polecam "starszą wersję" jednej z części wrzutki ;)

https://www.youtube.com/watch?v=7AyA3Pu_mxQ
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 lip 2022 17:53

mintaj pisze:
08 lip 2022 17:47
Ja tam Łódź akurat lubię
Ja w Łodzi nigdy nie byłem, więc miasta nie znam. Ale te miejsca z teledysku mi się podobają. Dev mówił, że to jakieś nieużytki. A ja bardzo lubię takie miejscówki.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 08 lip 2022 17:54

shodan pisze:
08 lip 2022 17:41
Słów krytyki spodziewałem się najbardziej ze strony Dragona, a on nawet dał mi złoto. Natomiast najbardziej ofukali mnie ci, na których stawiałem, że może im się w mniejszym lub większym stopniu spodobać. :roll:
No dragoncore to nie jest, za mało techno tutaj, to jednak nie lubie
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 lip 2022 18:01

Łe teraz to już nic z tego kolego. Ocena już do dziennika wpisana. :P
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 lip 2022 19:14

No dobra, czas na podsumowanie pierwszej części zabawy. Już nie pamiętam na 100%, kto był pomysłodawcą tych bestek (chyba Hien), ale był to strzał w 10-kę. Było parę fajnych rozgrywek na tym forum (liga, brackety, turnieje)m, ale zawsze były one związane tylko z DM. Teraz mamy coś muzycznego o właściwie nieograniczonym zasięgu. Można wrzucać dosłownie każdą muzykę, jakiej się zapragnie. I pozostali członkowie zabawy muszą to uczciwie przesłuchać (nie sądzę, żeby ktoś oszukiwał, bo wtedy oszukiwałby sam siebie). Były tematy typu: „Czego teraz słuchasz” albo „Forumowa lista przebojów”, ale nie oszukujmy się – mało kto te wrzucane linki odpalał. A jak już, to rzucił uchem po łebkach i na tym się kończyło. Że o sprawdzaniu całych albumów już nie wspomnę. Tutaj jest niejako przymus posłuchania i potem można rzetelnie się wyrazić o czyjejś muzyce.
Ja sam posłuchałem tutaj takich wykonawców, do których z własnej woli nigdy bym się zmusił. I o dziwo wielu z tych wykonawców miło mnie zaskoczyło. Muzyka uczy pokory. Człowiek czasami dziwne ma uprzedzenia, które każą mu hejtować jakiegoś wykonawcę lub nurt muzyczny. A potem ten wykonawca daje mu z buta w mordę na otrzeźwienie. I nagle się okazuje, że podoba nam się coś, czym przez lata gardziliśmy mając o tym błędne pojęcie, a tak naprawdę wcale tego nie znaliśmy. Czasami boimy się jakichś płyt czy utworów, a potem włączamy i się okazuje, że nie taki diabeł straszny.
Generalnie zabawa jest genialna i ja sam dzięki niej poznałem wielu nowych wykonawców, wiele wspaniałej muzyki. Przezwyciężyłem wiele uprzedzeń i niepotrzebnych obaw. Oczywiście nie wszystko da się polubić, ale uważam, że ja osobiście wyszarpałem z tych Waszych bestek naprawdę sporo dobrej muzyki.
Ta zabawa pokazała też, kto jaką muzykę preferuje najbardziej. Ukłuły się nawet określenia jak np. Dragon-core. Każdy ma swoje preferencje muzyczne, ale każdy też myślę ukazał swój stopień tolerancji dla cudzej muzyki. Bo nie mówię tu o utworach wrzuconych przez kogoś innego, ale które się i tak od dawna znało i lubiło, ale o czyjejś muzyce, której się w ogóle nie znało. Jak ja to nazywam „z nie swojego podwórka”. Poczyniłem podczas tej zabawy kilka analiz i doszedłem do pewnych wniosków. Oczywiście to są tylko moje subiektywne osądy, z którymi ktoś się może nie zgadzać. Ja jednak tak to odbieram na tę chwilę. Ale o tym będzie w drugiej części mojego podsumowania po przyjeździe z wakacji, bo już dzisiaj nie zdążę.

Zacznijmy może od mojego prywatnego rankingu. Zrobiłem go sobie na wzór tabelki zamieszczonej po paru kolejkach przez Mentosa. Czyli po każdej kolejce ustalałem kolejność utworów od najlepszego do najgorszego i przyznawałem punkty (1 miejsce – 6 pkt., 6 miejsce – 1 pkt. Z wyjątkiem trzech pierwszych kolejek, kiedy to było 8 graczy z Czezem). Oczywiście nie zawsze było to łatwe. Czasami kilka utworów było na tak wyrównanym poziomie i tak blisko siebie, że miałem problem z ustaleniem kolejności. Czasami utwór nr 5 (2 pkt.) był bardziej wartościowy od utworu nr 2 (5 pkt.) z innej, lepszej kolejki. Dlatego może nie jest to jakiś mega obiektywny ranking i trzeba go traktować z lekkim przymrużeniem oka. Ale jednak pewien w miarę realny ogląd daje na sytuację.

1. Hien – 113 pkt.
2. Dragon – 97 pkt.
3. Stripped – 92 pkt.
4. Mintaj – 82 pkt.
5. Devotional – 76 pkt.
6. Malkolit – 67 pkt. (w 22 kolejkach)
7. Czez – 33 pkt. (w 8 kolejkach)

Hien.
Dla mnie na przestrzeni całej zabawy najrówniejszym zawodnikiem był Hien. Może słucha najlepszej muzyki ze stawki, a może po prostu mnie jego propozycje najbardziej przypasowały. Z paroma wyjątkami dominowały u niego utwory dosyć nostalgiczne. Sporo pięknych ballad, sporo muzyki w oszczędnych aranżacjach. Sporo pięknego klimatu. Widać też, że pociąga go dobra muzyka z gier. Chociaż przykłady muzyki tanecznej czy rockowej też były. Generalnie górowała muzyka jednak klimatyczna, co mi bardzo odpowiadało.
Co najlepszego wyłapałem od Hiena? Dead Sea Navigators, Halou i She Drew The Gun. To utwory, których nie znałem, a zrobiły na mnie największe wrażenie. Ale tych świetnych strzałów było więcej, bo Hien wygrał u mnie aż 7 razy i tylko 1 raz zajął ostatnie miejsce.
Najgorzej wspominam Queens of the Stone Age, bo to coś totalnie nie dla mnie jednak.

Dragon.
Przed rozpoczęciem zabawy największe obawy miałem co do Dragona. Bałem się jego muzyki, bałem się, że zamęczy mnie swoimi instrumentalami, muzyką techno, clubową, ambientami. A okazało się, że ja po prostu miałem jednak o tych gatunkach błędne pojęcie.
Dragon zajął 2 miejsce również wygrywając aż 7 kolejek. Co prawda aż pięć razy był też ostatni, ale o dziwo było to prawie zawsze wtedy, gdy decydował się wrzucić coś dla siebie raczej nietypowego, jak Maanam czy Donguralesko.
Top 3 od Dragona: Premiata Forneria Marconi, Renaissance i Diagnose: Lebensgefahr. Ale złota było dużo więcej, jak choćby Arca, Carbon Based Lifeforms, Teto Preto czy Tangerine Dream.
Generalnie Dragon to specjalista od długich instrumentali.

Stripped.
Mudżyn wygrał tylko 2 razy (Grinderman i Gang Starr), ale czasami miał po prostu pecha, bo wrzucając świetne rzeczy trafiał na jeszcze mocniejszego zawodnika. Stripped 3 razy był ostatni, bo jednak jego gust muzyczny zazwyczaj dosyć daleko odbiega ode mojego i często kompletnie nie trafiał w moje upodobania. Chociaż jednocześnie uciułał sporo punktów lądując ostatecznie na trzecim stopniu podium. Wiele razy jego zdobycze punktowe oscylowały wokół 3-5 pkt.
Stripped dla mnie jawi się jako miłośnik muzyki tanecznej, rapu oraz śpiewających… Murzynów. Nie przepada raczej za melancholią i balladowym klimatem, a jeżeli już, to raczej w wydaniu ciemnoskórych wykonawców. No i nie pogardzi też polskimi starociami.
Najlepsze rzeczy od Golasa – Aaliyah, Gang Starr i chyba Micachu & The Shapes. New Order nie liczę, bo to znałem. Najgorsze – Świetliki, Peszek i te wszystkie polskie hip-hopy.

Mintaj.
Mentos to był gracz bardzo nierówny. I chyba najtrudniej mi go zaszufladkować. Raz wrzuca coś bardzo dobrego, żeby za chwilę totalnie mnie zawieść. Jego wrzutki mają spory rozstrzał stylistyczny. Na tyle, że chyba nie umiem jeszcze określić, czy mintaj ma jakiś ulubiony kierunek w muzyce czy nie.
Wygrał u mnie dwie kolejki i przegrał aż 5. No ale te wszystkie polskie wrzutki z wyjątkiem Kultu, to dla mnie było zderzenie ze ścianą.
Najlepsze za to propozycje od Mentosa to: ROME, My Bloody Valentine i chyba Slowdive.

Devotional.
No dev to oczywiście niepoprawny fan eitisów i powiedziałbym takich rzeczy raczej komercyjnych.
Dev wygrał 2 razy i 5 razy był ostatni.
Najlepsze wrzutki: Colin Vearncombe (to mnie naprawdę zachwyciło), Pilate i Garbage, że odniosę się tylko do utworów, których nie znałem. Najgorsze: John Martyn, The Killers i Empire of the Sun. Niestety zauważyłem, że na tę chwilę są utwory, które po czasie nie bardzo pamiętam. To w sumie niezbyt chyba dobrze o nich świadczy. Ale sobie na pewno wszystko odświeżę.

Malkolit.
No Melki to jest trochę poszkodowany, bo opuścił parę kolejek i pozbawił się tym samym nawet 21 potencjalnych punktów. No ale nic, ważne że wrócił i gra, bo dał się wg mnie poznać jako gracz najbardziej chyba zaskakujący. Jak nikt inny skakał po różnych stylistykach. To zapodał proga (od którego stara się trzymać zresztą z daleka ;)), to jakieś polskie starocie, to klimaty francuskie, to znów polskie ale disco, to szeroko pojęta muzyka świata, jak choćby afrykański folk. A nawet miejsce dla rocka i eitisów się znalazło. Generalnie było ciekawie i różnorodnie.
Melki wygrał 4 kolejki i 6 przegrał. Bo potrafił wrzucać propozycje albo wprost wymarzone dla mnie, albo kompletnie nie trafione.
Najlepsze: Ablaye Cissoko & Constantinople, Arianna Savall i Sandra.
Najgorsze: Lech Janerka, Stachursky i Jethro Tull. Czyli jak widać trzy pierwsze kolejki tej zabawy ze strony Melkiego były dla mnie prawdziwym koszmarem. ;(

Czez.
Czezik pograł niestety tylko 8 kolejek, z czego jedną wygrał (depechami zresztą :P ). Ani razu nie był ostatni. W ogóle zanim odpuścił, to miał u mnie dobre notowania, bo może nie wrzucał rzeczy wstrząsająco mocnych, ale też nie słabych. Zawsze było co najmniej przyzwoicie.

Po powrocie zamieszczę drugą część podsumowania i top-25 Waszych utworów.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 08 lip 2022 19:26

Heheheszki bo my na privie sobie z Hienem rozmawialiśmy, planowaliśmy i czekałem na jego post a shodan z rozbiegu już w podsumowanie wchodzi xd.

Zatem nim się wszystko wysypie i mam nadzieję reszta wstrzyma się do pojawienia się Hiena podrzucę jedynie taki przygotowany już post techniczny jako pomoc naukową przed robieniem podsumowania dla Was:

Playlisty:

Total:
https://youtube.com/playlist?list=PL9wm ... DSpe0mCviP

Hien:
https://youtube.com/playlist?list=PL9wm ... B7iK_HjAkW

Dragon:
https://youtube.com/playlist?list=PL9wm ... NCkibnTy8z

Malkolit:
https://youtube.com/playlist?list=PL9wm ... SNAqRx9zkh

shodan:
https://youtube.com/playlist?list=PL9wm ... GhGeLcEqZN

devotional:
https://youtube.com/playlist?list=PL9wm ... yZM4KaJIvx

mintaj:
https://youtube.com/playlist?list=PL9wm ... eA90vUFYIb

Czez:
https://youtube.com/playlist?list=PL9wm ... zy8QwHVvg5

Murzyn, czyli ja:
https://youtube.com/playlist?list=PL9wm ... 8xkwHAPN_D

Oraz poniżej tekstowo lista wszystkich utworów z podziałem na kolejki i adnotacjami odnośnie zmian w składzie graczy:


Best of Forum, vol. 1

_____ kolejka 1.

1. Świetliki - Nieprzysiadalność
2. Soundgarden - Spoonman
3. Bark Psychosis - From What Is Said To When It's Read
4. Depeche Mode - The Things You Said
5. Simple Minds - Hypnotised
6. Pet Shop Boys - Being Boring
7. Kate Bush - Wuthering Heights
8. Lech Janerka - Reformator

_____ kolejka 2.

9. Ian Parker - Exp 1
10. Sampha - Happens
11. Erika - I Don't Know
12. Republika - Gadające głowy
13. Egyptian Nursery - Still
14. My Bloody Valentine - New You
15. Sting - Russians
16. Jethro Tull - And The Mouse Police Never Sleeps

_____ kolejka 3.

17. Lonnie Liston Smith - Expansions
18. Maanam - Się ściemnia
19. Kraftwerk - Computerwelt
20. Susanne Sundfør - Rome
21. Dead Sea Navigators - One Of Us
22. Stachursky - Dosko
23. Kasia Kowalska - Coś optymistycznego
24. Banco de Gaia - Obsidian

_____ kolejka 4. (odszedł Melki)

25. Maanam - Anioł (Miłość to wieczna tęsknota)
26. Ben Folds Five - Boxing
27. Tymon - Oto ja
28. Jan Jelinek - They, Them
29. The Smiths - There Is A Light That Never Goes Out
30. Electronic - Gangster
31. Digit All Love - Candy Castle

____ kolejka 5.

32. Robbie Williams - Feel
33. Johnny Cash - Hurt
34. Fishmans - Yurameki In The Air
35. Bee Gees - Alone
36. Blokowisko - Panoptykon
37. Premiata Forneria Marconi - Appena un po'
38. Jean-Michel Jarre - Magnetic Fields, Pt. 2

_____ kolejka 6.

39. Maria Peszek - Ćmy (Live 2013)
40. Michael Sterns - Ancient Leaves
41. Massive Attack - Butterfly Caught
42. Queens of The Stone Age - In The Fade
43. Clannad - A Mhuirnin O
44. Radiohead - The National Anthem
45. John Martyn - Solid Air

_____ kolejka 7. (wrócił Melki)

46. Mr. Fingers - Can You Feel It (Vocal Mix)
47. Laid Back - Sunshine Reggae
48. Windows 98の - 夢
49. Falco - Out Of The Dark
50. Eis - Najlepsze dni
51. Dean Martin - That's Amore
52. Björk - Thunderbolt
53. Kraftwerk - Spiegelsaal

_____ kolejka 8.

54. Reno - Delfonics
55. Shakira - She Wolf
56. Basic Channel - Phylyps Trak
57. Swans - Better Than You
58. Porcupine Tree - Normal
59. Garbage - The Trick Is To Keep Breathing
60. Midnight Oil - The Dead Heart
61. The Mavericks - Dance The Night Away

_____ kolejka 9. (odszedł Czez)

62. Eric Brosius - South Quarter
63. Television - Guiding Light
64. Micachu & The Shapes - Turn Me Well
65. Oren Lavie - Her Morning Elegance
66. Julia Marcell - Andrew
67. Peacock Palace - Like A Snake
68. Enya - Only Time

_____ kolejka 10.

69. Thief - Sunchild
70. Arcade Fire - No Cars Go
71. David Bowie - Beauty And The Beast
72. Junior Boys - When I'm Not Around
73. Billie Eilish - When I Was Older
74. Arianna Savall - Preghiera
75. Simply Red - Sunrise

_____ kolejka 11.

76. Halou - Political
77. Aaliyah - One In A Million
78. Nick Cave & The Bad Seeds - Brother, My Cup Is Empty
79. Diagnose: lebensgefahr - The Last Breath of Tellus
80. Alicia Keys - Is It Insane
81. Lady Pank - Zasypiam nad ranem
82. Helena Majdaniec - Rudy rydz

_____ kolejka 12.

83. Donguralesko - Mercedes Benz
84. Grinderman - No Pussy Blues
85. Porcupine Tree - Trains
86. Doves - Sea Song
87. INXS - Don't Change
88. Jem - It's Amazing
89. Jon Bon Jovi - Santa Fe

_____ kolejka 13.

90. Artur Żmijewski i Agnieszka Różańska - Dobry los
91. Mark Knopfler - Monteleone
92. Klaus Schulze - Crystal Lake
93. Bel Canto - Ladonia
94. Rome - A Legacy of Unrest
95. Alizee - Abracadabra
96. Einstürzende Neubauten - Ich warte

_____ kolejka 14.

97. Jay-Z - Dead Presidents
98. XTC - Easter Theatre
99. Pixies - Bone Machine
100. Łona i Webber - Wyślij sobie pocztówkę
101. Alessandro Cortini - Verde
102. Rihanna - Russian Roulette
103. Jacek Wójcicki - Ballada o trzech trubadurach

_____ kolejka 15.

104. Kalina Jędrusik - Nie odchodź
105. Blue Foundation - Eyes On Fire
106. Joy Division - Atmosphere
107. A-ha - Stay On These Roads
108. Squarepusher - Theme From Ernest Borgnine
109. Constantinople & Ablaye Cissoko - Soutouro
110. Ten Sharp - You

_____ kolejka 16.

111. The Psychedelic Furs - All Of This And Nothing
112. Republika - Strażnik snu
113. Bomfunk MCs - Freestyler
114. Reneissance - Trip To The Fair
115. Fairport Convention - Come All Ye
116. Sparks - This Town Ain't Big Enough For Both Of Us
117. The Rapsody feat. Warren G & Sissel - Prince Igor

_____ kolejka 17.

118. Susumu Yokota - kinoko
119. Gang Starr - Skills
120. Elvis - I'll Remember You
121. Taylor Swift - tolerate it
122. King Crimson - 21st Century Schizoid Man
123. Elektryczne Gitary - Przewróciło się niech leży
124. White Door - Behind The White Door

_____ kolejka 18.

125. Lykke Li - No Rest For The Wicked
126. Vangelis - Memories of Green
127. Vangelis - La petite fille de la mer
128. Sandra - Don't Be Aggressive
129. Helene Segara - Elle, tu l'aimes
130. Kendrick Lamar - Bitch, Don't Kill My Vibe
131. Brian Eno - And Then So Clear

_____ kolejka 19.

132. Kraftwerk - Computer Love
133. Michael Jackson - In The Closet
134. PRO8L3M - Księżycowy krok
135. Carbon Based Lifeforms - MOS 6581
136. Belinda Carlisle - Circle In The Sand
137. Empire Of The Sun - Walking On A Dream
138. Pezet & Czarny HiFi - Co jest ze mną nie tak

_____ kolejka 20.

139. Teto Preto - Em D+|vidas
140. Gregory Porter - Holding On
141. The Smiths - I Won't Share You
142. Birdy - Voyager
143. Cocteau Twins - Persephone
144. Kult - Axe
145. Men At Work - Who Can It Be Now?

_____ kolejka 21.

146. Brett Anderson - Pretty Widows
147. Slowdive - When The Sun Hits
148. 50 Cent - P.I.M.P. (Snoop Dogg Remix)
149. Kiddy Smile - Teardrops In The Box
150. Arca - Desafio
151. Czerwone Gitary - Anna Maria
152. Pilate - Barely Listening

_____ kolejka 22.

153. Spoons - Arias & Symphonies
154. No-Man - Angel Gets Caught In The Beauty Trap
155. She Drew The Gun - Be Mine
156. Andrzej Zaucha - Sprzedaj mnie wiatrowi
157. Autechre - Piezo
158. Sosnowski - Deszcz
159. White Town - Your Woman

_____ kolejka 23.

160. Elektrik Funk - On A Journey
161. Matthew Feasley - Best Drugs
162. Jean-Michel Jarre - Equinoxe 4
163. The Killers - Mr. Brightside
164. Steve Hillage - Unidentified (Flying Being)
165. Norah Jones - I've Got To See You Again
166. Vox - Bananowy song

_____ kolejka 24.

167. Boards of Canada - Kid For Today
168. Travis - Boxes
169. Gong - The Isle of Everywhere
170. New Order - Blue Monday
171. Colin Vearncombe - Water On Snow
172. Recoil - Luscious Apparatus
173. Kylie Minogue - Can't Get You Out Of My Head

____ kolejka 25.

174. Candido - Thousand Finger Man
175. Zemlyanye - Trava u doma
176. Red Box - Chenko
177. Tangerine Dream - Genesis of Precious Thoughts
178. Męskie Granie Orkiestra feat. Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino - I Ciebie też, bardzo
179. LSO - Serce
180. Kensuke Inage & Yoshihiro Arai - Friday Night

Może się Wam przyda (ja korzystałem żeby kopiować sobie utwory do posta nt. mojej bestki ulubionych Waszych wrzutek).
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 08 lip 2022 19:27

Mudżyn ułatwia mi moje podsumowanie, które jest na razie w jakiejś strasznie mikroskopijnej formie xD Nie wiem do kiedy mamy teraz "przerwę", ale ja na pewno na sensowne wnioski potrzebuję parę dni.
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 08 lip 2022 19:33

No cóż, rozumiem, że wiele moich wrzut mogłoby nie podpaść Shodanowi, ale i tak jestem rad, że siadło mu parę moich wrzut, w sumie to ciekawe jest to, że akurat wyszczególnił te najbardziej "niezalowe" rzeczy. xD
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 lip 2022 19:37

Shodan widzę nawet nie pamięta kto założył temat i nawet nie poczeka na słowo końcowe założyciela, no ale takie życie, nagle teraz się wszystkim zaczęło spieszyć.

Dotarliśmy do końca pierwszej 25-tki! Temat założyłem 2 stycznia i był to wynik noworocznych rozmyślań nad muzyką i w ogóle. 19 stycznia – Murzyn rozpoczął Świetlikami właściwą część zabawy. W te, zaokrąglając, pół roku – każdy z nas (większość z nas) wrzucił tu komplet 25 utworów, które były dla niego jakimiś kamieniami milowymi w życiu, z różnych powodów. Myślę, że dokonaliśmy tu czegoś na skalę internetu. Ilość różnorodnej i dobrej muzyki jaka się tu przewinęła to fenomen. Coś, co było z początku zwykłą chęcią spisania sobie największych odkryć i najważniejszych piosenek, urosło do czegoś takiego. Z tego miejsca, chce Wam wszystkim gorąco podziękować za udział, sumienne prezentowanie swoich utworów z bogatymi opisami oraz za udział w dyskusji, chęć słuchania propozycji innych i po prostu za dobrą zabawę. Najbardziej pragnę podziękować Murzynowi, który od samego początku wspomagał mnie pomysłami (to on wymyślił wrzucanie kolejkami), walił z bicza na leniwych, robił playlisty na YT i założył bliźniaczy temat z albumami, co oczywiście czyni go współtwórcą sukcesu bestek na forum.
Nastał czas podsumowań, zatem zachęcam do tworzenia bestek ulubionych kawałków innych (do 25 utworów), dyskusji, dzielenia się przemyśleniami na temat tego jak te zestawy w Was urosły (lub zmalały) i czy udział w tych grach jakoś Was życiowo i muzycznie ubogacił.

Przygotowałem całą naszą kolekcję w formie plików flac, więc zapraszam tutaj po całość:

https://mega.nz/folder/oU03WJRA#QXirpgHOzLU5sHi5e-Xj6g

Ja wiele osób poznałem znacznie lepiej poprzez tę grę, dlatego zacznę od małej zabawy opisowej, jak każdy mi się tutaj objawił. Będzie sporo humoru, więc bierzcie to na luzie.

MELKI

Melki to człowiek, który idzie na wódkę i wraca śmierdząc szachami. Czasami nawet łączy to z ogrodem, co samo w sobie daje nie wiem w sumie jaki efekt xD Tak samo nie wiem jak określić jego gust. Niby nie lubi rocka, ale słucha go non stop, woli elektronikę, ale zatrzymał się na klasyce, lubi harfy, ale nie za dużo, lubi new age, ale czy na pewno? Nigdy nie dało się przewidzieć jego wrzutek, ani recenzji (na podstawie wrzutek, czy czegokolwiek innego). Człowiek zagadka, który nieraz, kompletnie nie trafiając u mnie z utworami, dawał mi w jakiś sposób do myślenia. Jakoś w połowie tej 25-tki, zorientowałem się, że Melki, który nigdy nie ma czasu, poprosił mamę żeby go zastąpiła. Mama wrzuciła sporo fajnych piosenek z bliższych sobie czasów, dzięki czemu mogliśmy liznąć trochę klasyki polskiej muzyki. Nieraz byliśmy zaskakiwani wyborami, ale też pomysłowością i różnorodnością. Jestem bardzo ciekawy co Melki (wraz z mamą) dostarczą nam w kolejnej części zabawy.

MURZYN

Murzyn. Wszyscy, co do jednego, myśleliśmy, że będzie wrzucał tylko gadających murzynów. Pierwszą propozycję potraktowaliśmy wręcz jako udany żart, bo przecież tam był tylko polski białas. Szybko okazało się, że Murzyn lubi białasów i potrafi zaskoczyć. Często zaskakiwał sam siebie, bo opinia publiczna znosiła go na różne rejony, ale po fiasku jakim okazał się pewniak z Ojcem Mateuszem, nasz czarnoskóry kolega z Błechatowa stwierdził, że koniec tego dobrego i zapoda nam prawdziwą murzyńską lekcję życia, pokory i brania na klatę ciężkich brejkapów, co było zdecydowanie udane pod każdym względem. Murzyn jest postacią trudną do zadowolenia. Meha na wszystko i kiedy wydaje się, że udało się złamać murzyński kod, okazuje się, że bangery nie zawsze działają, a chowanie się za czarnym hip-hopem nie gwarantuje jego poklasku. Do dziś trudno powiedzieć, co tak naprawdę lubi Murzyn. Poza GTA.

DRAGON

Dragon, to młody człowiek, który przeczytał wszystkie blogi o muzyce elektronicznej. Pierwszymi kilkoma utworami próbował nas zmylić, żebyśmy pomyśleli, że słucha znanych zespołów rockowych, takich jak Soundgarden, Republika, czy Maanam. Kiedy opuściliśmy gardę, dostaliśmy w ryj rodzajami elektroniki, o jakich nie mieliśmy pojęcia, z krajów gdzie nie wynaleziono jeszcze koła, a do tego każdy utwór był w wersji YT 10h. Łączna ilość godzin natłuczonych tu przez Dragona, przewyższa długość streama ‘lo fi hip hop beats to study and relax to’ przed temp banem.
Chłop zawsze podchodzi do sprawy jak prawdziwy nauczyciel ze szkoły, zawsze rzetelnie przygotowany do zajęć, zawsze chce pokazać jak dużo wie. A my, jak to uczniowie, niby słuchamy, ale te wszystkie ciekawe rzeczy o sub-sub-sub-genere’ach wylatują nam drugim uchem i czekamy tylko na dzwonek. Może się kiedyś nauczymy, albo znajdziemy po prostu SPONAD (sposób na Dragona). Ale nawet nie rozumiejąc, można się czegoś nauczyć, a nawet zachować na późniejsze odsłuchy. Dragon dał nam bardzo dużo takiego materiału i jakoś się człowiek tak cieszy na kolejne lekcje w nowym semestrze.

DEVOTIONAL

Znając charakter Musiała, zawsze czytałem jego nick DEWOTJONAL, bo bardziej mi to do niego pasowało. Nadal tak to wymawiam, kiedy czytam jego posty. Dev kocha ejtisy, jednocześnie nie wytrzymałby w tej dekadzie nawet godziny. Urodził się w ostatnich jej dniach, więc może to po prostu jakiś duchologiczny projekt, czerpiący z jego nostalgii do początku początków. Całą pozostałą bibliotekę muzyczną, Dev poznał z nagrań starej rosyjskiej telewizji, składanek RAM Cafe i Fabryki Trzciny oraz, podobnie jak połowa forum, z GTA. Domyślam się, że w domu był zakaz słuchania czegokolwiek innego, a w nocy, żeby się buntować, Musen odpalał Vice City. Szanuję. Dzięki temu zostaliśmy obdarowani bardzo unikatowym bukietem utworów. Ponadto, Dev lubi pisać i udowodnił, że nawet największą tandetę potrafi sprzedać poprzez zagadanie. Szanuję [2]. Nie stwierdziłem też nigdy u niego wrzucania pod publikę. Szanuję [3]. Jako jedyny podebrał mi utwór. SZANUJĘ INFINITY. Nad wrzutkami Deva zawsze unosi się nostalgiczna i sentymentalna atmosfera porzucenia i wiemy dobrze, że te wszystkie żale to pokłosie kosza od Drendy. Dev to nie Remigiusz Mróz i na jego dzieła trzeba czekać czasami bardzo długo, ale przecież artysty się nie popędza. Tzn. można, ale artysta ma to w dupie.

SHODAN

Do tej pory znaliśmy Shodana z tego, że lubi Depeche Mode, no-man, jakąś babkę na S i Anala.
Okazało się, że nic o nim w rzeczywistości nie wiemy. Wujek zabrał nas w podróż, której się nie spodziewaliśmy, i na którą nie zasłużyliśmy. Były ejtisowe tańce, śpiewające panie, r’n’b, pop, śpiewające panie, ambient, muzyka drogi, śpiewające panie, czarny rap z USA, ostry prog, śpiewające panie, trip-hop, drumy, śpiewające panie, jazz, latino, a także będące jego specjalnością – śpiewające panie. Shodan zawsze walczył z krytyką i nie odpuszczał nikomu. Tryb obrońcy zwłaszcza włączał się przy śpiewających paniach. Może i pantoflarz, ale za to super mąż!
Wujek, podobnie jak Murzyn, meha na wiele rzeczy, ale często potrafi jednak dać muzyce szansę, co owocowało nagłymi zwrotami akcji i odkryciami. Jako wojskowy, Shodan zawsze był zdyscyplinowany, nie trzeba było go upominać, ani na niego czekać. Nie składał też łatwo broni, ale każdy konflikt udawało się w końcu załagodzić. Nasz wujek przeszedł długą drogę w tej grze, ale należy mu się olbrzymi szacunek za wyjście poza strefę komfortu i pokazanie reszcie żeby go nie szufladkować!

MENTOS

Mentos to taka ośmiornica, bo jedną nogą stoi jeszcze w środowisku offowym, drugą nogą coś tam jeszcze zahacza o prog, trzecią nogą na dobre stoi w duchologii, czwartą nogą w niepozornym polskim hip-hopie, piątą nogą w dziwnych znaleziskach memicznych, szóstą nogą w zespołach kolegów, siódmą nogą gdzieś tam jeszcze, i już straciłem rachubę. Poświęcił ostatnie pół roku żeby nas czymś zaskoczyć (wierzę, że w końcu mu się to uda), ale nawet wrzucając do topki życia zespoły których nie lubi, nikogo nie zdziwił. Mentos to człowiek, który słucha sercem, a nie uszami i potrafił wrzucać sentymentalne numery, które generalnie sam by najchętniej wrzucił, ale do kosza, gdyby nie to, że te utwory w jakiś sposób odczarowały mu ciężką chwilę w życiu. I nagle się okazuje, że my wszyscy nic nie wiemy o muzyce, bo na naszych oczach (uszach) słabe kawałki stają się dobre. Mentos, kiedy rejestrował się na tym forum, był nieznośnym małolatem, a teraz to ogarnięty człowiek z talentem pisarskim, któremu Drenda lajkuje Instagrama, a do tego absolwent kulturoznawstwa, który mieszkał w Krakowie i gardzi Warszawą. Wprawdzie te wszystkie wrzutki pisał mu chyba Dejnarowicz po obaleniu litra Wyborowej, ale co mi tam. SZANUJĘ

CZEZ

Na końcu zostawiłem naszego wuja nr 2, który wprawdzie szybko odpadł z gry, ale w międzyczasie zdążył nas wielokrotnie zaskoczyć. Czez kocha DM, ale niech to Was nie zmyli. Jego wrzutki zabrały nas w podróż do znanych muzycznych państw, ale niecodziennych miast. Był Clannad, ale bez Robin Hooda. Był MMaannaamm, ale bez jakiś hitów. Był Dean Martin, którego wszyscy znaliśmy, ale nie wiedzieliśmy o tym. Czez, jako jeden z nielicznych, był bliski podebrania mi wrzutki, a to już jednak coś! Drugą twarzą wuja nr 2, były recenzje. Czez to człowiek kilku słów, jak trzeba coś zjechać, to trzeba to zrobić szybko, jak z odcinaniem pępowiny. Prawdziwa szczerość jest równie rzadka, jak prawdziwe amatorskie porno, więc postawę Czeza należy szanować! Szkoda, że ostatecznie nasz kochany Czesław uznał, że nie ma już czasu na słuchanie tych naszych bzdetów i sorry, trudno mu się dziwić, skoro alternatywą był imprezy na łodziach z fajnymi paniami. No kaman.

I to tyle! Dalsze przemyślenia będą ode mnie napływać jeszcze w tym temacie. Zanim do tego przejdziemy, krótka uwaga techniczna.

Drugą 25-tkę rozpoczynamy 18tego lipca w poniedziałek!

Nowy temat założę 11tego lipca i jeśli ktoś będzie chciał, to może już wrzucać po pierwszym numerze z nowej 25tki, ale embargo na recenzje (w razie gdyby wszyscy się pospieszyli) i tak schodzi dopiero po 18tym. Ten temat zostawię na podsumowania oraz na ewentualne dalsze dyskusje na temat tego, jak te utwory z czasem nam się uklepały.

Tak więc, jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za udział i liczę, że bestka potrwa jeszcze całe lata i ta pierwsza 25tka, mimo że najbardziej wyjątkowa, jest tylko początkiem!
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 08 lip 2022 19:44

Jezu, nikt mnie jeszcze tak pieknie nie opisał, wzruszyłem się
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 lip 2022 19:45

Hien mnie się spieszy, bo za 3h wyjeżdżam. I nie byłem pewien, czy ruszycie dziś z tematem.
A założyciel tematu nie musi automatycznie oznaczać pomysłodawcy.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 08 lip 2022 19:50

Hien się naprodukował i wyszło zacnie, ja mam materiału jeszcze na długie miesiące lekcji, także ten - pióra w dłonie i powodzenia na sprawdzianach! Przed moimi wypocinami będzie jeszcze jeden odświeżający odsłuch WSZYSTKIEGO (prawie) plus wypad warszawski, dlatego w przyszłym tygodniu wrzucę coś długiego, może nie tak jak Crystal Lake, ale
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 lip 2022 19:52

shodan pisze:
08 lip 2022 17:53
mintaj pisze:
08 lip 2022 17:47
Ja tam Łódź akurat lubię
Ja w Łodzi nigdy nie byłem, więc miasta nie znam. Ale te miejsca z teledysku mi się podobają. Dev mówił, że to jakieś nieużytki. A ja bardzo lubię takie miejscówki.
Bo my, jako Łodzianie, wiemy, że ten klip to straszna ściema. To wszystko wcale tak nie wygląda.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16511
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 08 lip 2022 20:06

No grunt, że dobrze wyszło na filmie.
Bardzo fajne i humorystyczne podsumowanie Hien. Sorry, że Ci się wpiep.rzyłem w paradę.
Już się nie mogę doczekać kolejnej edycji.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 08 lip 2022 20:11

Ja się nie spodziewałem, że Mentos tak szybko wrzuci recenzje i wyszedłem do lekarza, a tu wracam i już pozamiatane xD

Dobra, słuchajcie, podsumowujemy sobie na luzie, wrzucajcie wszystko czym chcecie jakoś tę pierwszą, wyjątkową 25-tkę podkreślić na zakończenie.
shodan pisze:
08 lip 2022 19:14
Hien.
Dla mnie na przestrzeni całej zabawy najrówniejszym zawodnikiem był Hien. Może słucha najlepszej muzyki ze stawki, a może po prostu mnie jego propozycje najbardziej przypasowały. Z paroma wyjątkami dominowały u niego utwory dosyć nostalgiczne. Sporo pięknych ballad, sporo muzyki w oszczędnych aranżacjach. Sporo pięknego klimatu. Widać też, że pociąga go dobra muzyka z gier. Chociaż przykłady muzyki tanecznej czy rockowej też były. Generalnie górowała muzyka jednak klimatyczna, co mi bardzo odpowiadało.
Co najlepszego wyłapałem od Hiena? Dead Sea Navigators, Halou i She Drew The Gun. To utwory, których nie znałem, a zrobiły na mnie największe wrażenie. Ale tych świetnych strzałów było więcej, bo Hien wygrał u mnie aż 7 razy i tylko 1 raz zajął ostatnie miejsce.
Najgorzej wspominam Queens of the Stone Age, bo to coś totalnie nie dla mnie jednak.
Cieszę się, że się podobało. W ogóle to bawi mnie, że chyba największy zbiorowy prejz dostałem za śmieszny, niezobowiązujący, wtórny mini utwór z gry, w którą nikt nie grał. Typowe Devotees.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11326
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 08 lip 2022 20:17

Się kurde autentycznie wziąłem i wzruszyłem. Nawet powiem Wam że kocham to forum teraz bardziej od GTA. Jutro myślę zapodać moje best of 25 Waszych wrzutek a póki co może rzucę garść luźnych przemyśleń.

Melki to człowiek tysiąca twarzy ale i nie do końca, część klimatów u niego się powtarzała ale ta losowość klimatów z kolejki na kolejkę zawsze wprawiała w lekką ekscytację, nawet jeśli jego muzyczne światy są dość odległe moim.

Na Dragona bardzo liczyłem od początku i tą elektronikę, choć bardziej jednak na jakieś nowsze elektroniczne rzeczy których było w sumie niewiele i trochę szkoda, liczę że w drugiej 25 trochę wyjdziemy z klasyki. Nie spodziewałem się że jak już wyjdzie z elektroniki to pojawi się skapciały rock, zaskoczenie murowane ale nie do końca o to mi chodziło xd

Najbardziej nastawiałem się że podejdzie mi muzyka od devotionala - jak wyszło to jutro się okaże, powiem tyle że po trudnych początkach było tylko lepiej. Choć więcej czasem było faktycznie ściany tekstu niż dobrej muzyki za nią xD nie no, dzięki tym backgroundom człowiek czuł że te kawałki serio są dla niego ważne, ja aż tak się rozpisywać nie potrafię więc SZANUJĘ.

Z Hienem obstawiałem takie 50/50, wiedziałem że miewamy wspólne mianowniki ale i też że lubi rzeczy totalnie mi obce czy obojętne (Steven Wilson w roli głównej). Ogólnie dużo czasu jego wrzutki mnie ni grzały ni ziębiły, zaskakiwały mnie że są tak jak to mawiam niepozorne albo nie wiem... zwyczajne? Ale dzięki temu że z rzadka raczej coś mnie u niego totalnie odrzucało te kawałki miały szansę dojrzewać.

Po Czezie nie wiedziałem czego się spodziewać i w sumie za krótko nam towarzyszył bym coś wywnioskował głębszego, jego muzyka też daleko stoi od mojej raczej.

Z shodanem obstawiałem że bedziemy najdalej od siebie na muzycznych biegunach, w sumie nie do końca tak było patrząc po liście wrzutek które już znałem przed tą grą (oceniając na sucho liczbowo możnaby uznać że mamy więcej wspólnego niż mogłoby się zdawać).

Na mentosa chyba też liczyłem trochę jak na deva i w sumie dostałem też sporo wrzutek znanych mi przebojów, z utworami mi nieznanymi też bywało nieźle a jak czas zweryfikował odbiór jego wrzutek jutro dopowiem.

Miło wracało się do Waszych wrzutek po czasie, zareklamuję raz jeszcze skleconą przeze mnie playlistę oraz kolekcje plików od Hiena, przydatne bardzo, odpalałem to sobie losowo i przychodziły olśnienia różne. Później jeszcze sumiennie do paru pominiętych rzeczy wróciłem raz jeszcze dla pewności i w sumie ok. 30 fajnych kawałków wyłowiłem z których potem selekcjonowałem najlepszą 25.

Piękna rzecz ta bestka, najważniejsze wydarzenie muzyczne dla mnie od dawna.

P.S.

Dziękuję za ten temat, robi mi to bardzo.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9037
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 08 lip 2022 21:28

Hm, hm... mialem nic nie pisac, ale kurde nie moge. Od czego by tu zaczac...
Przede wszystkim dziekuje Wam wszystkim za kazdy utwor muzyczny jaki tu wstawiliscie. Naprawde ciesze sie, ze moglem tego wszystkiego posluchac.
Druga sprawa jest taka, ze bardzo mi uwiera, ze musialem sobie odpuscic. A nawet bardziej niz bardzo. No ale praca przygniotla mnie totalnie. To wszystko bylo zwiazane z nowym rozdzialem mojego zycia, w tym przeprowadzke to innego kraju.
A propo imprez na statku... to prawda, ze lubie zyc intensywnie, wiec jak mam chwilke to z tego korzystam. Jak to mawial jeden z moich kierownikow: work hard and play hard. No ale nie w tym rzecz. Do wszystkiego podchodze na powaznie, wiec do tych bestek tez. I rzetelnie przesluchiwalem wszystko wielokrotnie, zeby moc uczciwie wystawic recke. Niestety, zaczelo mi na to brakowac czasu. Gdybym chcial grac dluzej to albo bym oszukiwal siebie i Was, albo byscie czekali w nieskonczonosc.
Kolejna sprawa, patrzac co tu wstawialiscie juz potem, to obok tych wykonawcow i piosenek, o ktorych nigdy w zyciu nawet nie slyszalem, wstawialiscie tez takie, ktore znam, a nawet takie ktore lubie. Powiem wiecej, jeden z utworow tu wstawionych byl tez - a w sumie to nadal jest na mojej liscie pierwszych 25 utworow. Jesli bedziecie chcieli, to napisze jaki. No wlasnie... mam liste przygotowana jeszcze przed rozpoczeciem zabawy. Dlatego mam nadzieje wlaczyc sie do dalszej gry w drugiej serii.
Muzyn jak zwykle odwala czarna robote. Playlisty itp... 😎🍻
Enjoy The Silence