Best of Forum (Wideoklipy)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Best of Forum (Wideoklipy)

Post 22 paź 2022 21:46

Hien wspominał że zdałaby się może bestka na najlepsze wideoklipy, ja lubię obrazkiem czasem rzucić, teraz jeszcze Musiał teasuje temat swoją Madonną, to może przejdźmy do konkretów?

Temat zakładam najpierw dla zrobienia rozpoznania kto jest chętny, bo wszystko ma swoje za i przeciw.

ZA jest oczywiscie argument że każda dodatkowa zabawa się przyda czasem dla zabicia czasu i można poznać coś naprawdę wartościowego.

PRZECIW może ktoś zgłosić argument że będziemy sobie palić wzajemnie numery które wjechałyby do bestki utworów, ALE czy na pewno? Ja patrząc na swoich kandydatów do bestki utworów raczej miałbym takie rzeczy ze świetnymi wideoklipami do wrzucenia za szmat czasu kiedy to już będzie raczej etap rekomendacji, fajnych numerów podbitych fajnym obrazkiem. Osobiście nie czuję bym miał coś do stracenia i jestem chętny.

Zgłaszać chęci i zgłaszać uwagi proszę :)
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 paź 2022 21:50

Ja jestem na tak. Temat można potraktować na luzaku. Jeśli chodzi o podbieranie sobie potencjalnych kawałków do bestki utworów, to można to przedyskutować, ale ja się tego boję mało, bo: 1) mało rzeczy, które wrzucam to single lub utwory z klipami (dobrymi, a nie jakimiś na szybko, czy lyric videos, które się nie liczą) i 2) tutaj będziemy jednak rozmawiać głównie na temat klipów, a nie muzyki, a nawet jeśli to o muzyce w kontekście obrazu, a nie samej w sobie.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16514
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 22 paź 2022 22:13

Ja też wchodzę.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 22 paź 2022 22:17

Ja podziękuję.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 paź 2022 22:24

Podziękujesz bo...? Jesteś przeciwny idei czy nie bardzo masz kandydatów? Wolałbym wiedzieć dlaczego, może masz argumenty przeciw o których nie myślałem.

Swoją drogą myślę że jak polecimy z tematem to tu powinniśmy sobie darować regułę 1 wrzutki od danego wykonawcy bo tu główna rolę mogą grać reżyserzy klipów a nie muzyka jako taka.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 22 paź 2022 22:27

I jedno i drugie. Tu już rzeczywiście zmuszałbym się do pisania, bo nie mam faworytów, nie zwracam na nie tak dużej uwagi. Trzy bestki wystarczą, przy starcie kolejnego roku na studiach na wszystko nie będzie tyle czasu i uwagi.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 paź 2022 22:30

Szkoda, po cichu liczyłem na jakieś wykręcone obrazki z Twojej strony.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 paź 2022 22:32

Ja bym powiedział, że mamy 2.5 bestek, w porywach.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 22 paź 2022 22:38

Nawet jeśli 2,5 to w środku tygodnia nie mam wielu okazji do słuchania, a w weekend nie zawsze będzie chęć, klimat i pewnie też czas na pisanie o wszystkim.

Ewentualnie po 2-3 kolejkach dołączę jak już wyjdzie w praniu tak mniej więcej jak ten format w ogóle tutaj chodzi
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 paź 2022 22:42

Możemy sobie wrzucić luźniejsze tempo. Nie wiem jak dużo ludzie mają takich top klipów. Ja na pewno jakieś top10 zmontuję, ale czy więcej? NIE WIEM.
Traktuję tę bestkę jako dodatek w oczekiwaniu aż Dev, czy inny Mintaj w końcu wrzucą swoje w pozostałych.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 paź 2022 22:56

Tak, nie spinałbym się z tempem, wyjdzie w praniu. Na razie rozpoczynam poszukiwania i odświeżam pamięć.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6389
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 22 paź 2022 23:01

Oczywiście, że jestem na tak
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9038
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 23 paź 2022 00:28

Ja nie wieem czy dam rade
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 23 paź 2022 19:27

Mentos podejrzewam że w to wejdzie jak wróci i się ogarnie po kurach.

Pojechalibyśmy pierwsze 10 i jak mówię bez ograniczeń/zastrzeżeń odnośnie klipów od jednego wykonawcy. I myślę że możemy pominąć Depeche Mode prawda?
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 23 paź 2022 20:02

O klipach DM mamy tematy na forum. Zresztą możemy kiedyś je sobie omówić wszystkie, tak jak teraz utwory.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4247
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt
Strona WWW

Post 24 paź 2022 18:39

dejcie - może coś pobrucze, a wi pocziwaj....
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

Samozwańczy CEO forumowego fanklubu Sydney Sweeney oraz Depeszwizji.

DEPESZWIZJA 9 - EDYCJA IMIENIA TAMARY ŁEMPICKIEJ
STATUS: ZBIERAM GŁOSY
TERMIN - 5 KWIETNIA
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 24 paź 2022 18:54

Cokolwiek to znaczy ;(

No dobra, zatem wrzucajcie! Proponuję by każdy miał w zanadrzu pierwszą dyszkę, jedziemy po jednym klipie na kolejkę. Proponowałbym tak z rigczem by to nie były jakieś długie mini filmy (10-15 min max?), bez ograniczeń w kwestii klipów jednego wykonawcy ale też Z RIGCZEM (a nie ileś klipów Madonny pod rząd panie Musiał). W miarę możliwości - ode mnie prośba - dopisujcie reżysera wideoklipu, dobrze wiedzieć bo to ich pracy w dużej mierze będzie się tyczyć.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11327
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 24 paź 2022 20:26

M.I.A. - Bad Girls
(2012, reż. Romain Gavras)

Cieszę się że ruszamy z tym tematem bo dzięki temu będę w stanie podzielić się tym wideoklipem o wiele szybciej niż nastąpiłoby to w bestce utworowej, gdzie numer wjechałby już na zasadzie rekomendacji co najwyżej. A klipem przede wszystkim chciałbym się podzielić bo naprawdę robi robotę i bez niego numer jest raptem dobry, podbity świetnym obrazkiem był jednak jednym z dwóch moich ulubionych numerów roku 2012 (po części może wynikało to ze słabego rozeznania ówczesnymi premierami muzycznymi).

Pochodzę z epoki Vivy i starej MTV, wideoklipy zawsze stanowiły ważny element mojej relacji z muzyką i do dzisiaj są takie numery których bez klipu nie odpalam (nawet niektóre stare numery rapowe do których klipów po prostu wajbuję). M.I.A. na przestrzeni swej kariery zasłynęła z różnych fajnych wideoklipów i o ile jej muzyki rzadko słucham tak na Bad Girls zawsze chętnie się pogapię. Numer traktuje o niegrzecznych dziewczynach ale klip podbija przesłanie o wiele bardziej bo nawiązuje do Women To Drive Movement, społecznego ruchu na rzecz prawa kobiet do prowadzenia samochodów w Arabii Saudyjskiej (gdzie do 2018 roku było to zabronione). W klipie tym (który z przyczyn oczywistych nakręcono w Maroku) kobiety siedzące za kierownicami aut i różni męscy kaskaderzy w roli pasażerów wykonują różne widowiskowe triki, sama M.I.A. również bierze w nich udział i te sceny robią wrażenie ale nie będę zdradzał szczegółów by nie psuć pierwszego wrażenia jeśli ktoś klipu nie zna. Poza tym mamy arabski swag na pełnej oraz kilka interesujących custom made samochodów z całkiem fajnym oświetleniem, jest na bogato i jeśli numer jest spox tak te obrazy podbijają mi vibe dwukrotnie. To jest jeden z takich klipów które moja kumpela zwykła ściągać z neta by mieć je na dysku swojego laptopa, dawniej mnie to bawiło ale po różnych przygodach ze znikającymi z YouTube klipami jestem w stanie już to zrozumieć i docenić. Jest to też pierwszy numer który przychodził mi do głowy pod kątem wideoklipu który chciałbym Wam sprzedać co też mogę w końcu uczynić.
Bierzcie i nacieszcie oczy, lecę po arafatkę i sandały, bedziem robić triki xD

https://vimeo.com/36167539

P.S. podmieniłem link YT na Vimeo, wkur*iają mnie te wyskakujące reklamy na końcu, nie widać sztuczki ostatniej ;(
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 7943
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 24 paź 2022 21:01

Ha, spróbuję tę dyszkę znaleźć xD Dyszka, którą jeśli zobaczycie, to będzie mi miło

Radiohead - Burn the Witch
(reż. Chris Hopewell)

Ostatnia rzecz, jaką faktycznie tak dobrze kojarzę z telewizjami muzycznymi. Ostatnia, która tak bardzo utkwiła mi w głowie. Pamiętam MTV Rocks z wielu różnych powodów, ale teledysk do Burn the Witch to wspomnienie najlepiej utrwalone. Teraz jestem mądry, kiedy czytam o różnych inspiracjach i związkach z innymi tworami popkultury. To wszystko sprawdziłem sobie dopiero po latach. Wolę zostawić tych nieobeznanych w przyjemnym doświadczeniu oglądania po raz pierwszy. Bez żadnych skojarzeń, bo obraz/animacja broni się sama. Przyjemne skojarzenie z rzeczami oglądanymi w głębokim dzieciństwie... Miś Uszatek? Trochę Bob Budowniczy? Jest jakaś prowincjonalna dziura, przyjeżdża stróż prawa. Obserwuje, notuje, uważnie się przygląda. On też jest konsekwentnie obserwowany. W tym miejscu panują trochę inne hierarchie niż u miastowych. Gęściutki od wydarzeń klip doskonale podbija przekaz muzyki. Spokój okazuje się tylko pozorny, gdzieś czai się drugie dno... Uroczy jest ten ptaszek!

https://www.youtube.com/watch?v=yI2oS2hoL0k
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21492
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 24 paź 2022 21:52

Radiohead – There There (reż. Chris Hopewell)

Ciekawa sprawa. Ja was od dłuższego czasu męczyłem o założenie bestki klipów w 90% po to żebym mógł wrzucić „There There”. A tu Dragon był o TYLE (ten sam zespół, ten sam reżyser, podobna stylówa) żeby mi to zepsuć xD Na szczęście nie ma powodu do lamentu, mimo że było blisko.

Trochę historii. Zanim Radiohead zdecydowali się zwrócić do Chrisa Hopewella, mieli marzenie aby zaangażować Olivera Postagate’a, twórcę Bagpussa, postaci z bajki animowanej, która w UK była czymś tak popularnym, jak u nas Miś Uszatek. Facet odmówił, bo był starym dziadkiem na emeryturze i nie chciało mu się bawić w takie rzeczy. I tu wkracza Hopewell. Zespół miał tylko dwa życzenia: 1) aby klip miał klimat baśni braci Grimm oraz 2) aby jako punktu odniesienia, Chris użył dzieł czeskiego surrealisty i animatora Jana Svankmajera. Reszta jest historią.

Może to fakt, że mam słabość do bajkowości, a może kwestia wychowania na Se-Ma-Forowych bajkach, może to przez pochodzenie (Se-ma-for to łódzka wytwórnia). Wiecie, że mamy w Łodzi Muzeum Se-Ma-Foru? Ich stałe ekspozycje są piękne. Niewiele brakowało, a miałbym tam praktyki studenckie, ale ostatecznie zdecydowałem się na łódzkie Muzeum Kinematografii. Tam również można zobaczyć oryginalne kukiełki Muminków, Misia Uszatka, czy Pingwina Pik-Poka i Misia Colargola. Oglądając je z bliska, mogłem bardziej docenić pracę włożoną w ich powstanie oraz wprawienie ich w ruch, co za dziecka wydawało nam się takie proste i oczywiste.

To jednak przyszło później. Wcześniej, w 2003 r., Radiohead wypuścili „There There”. Nie będę przedłużał, wszystko mi się w tym klipie podoba, to jest małe dzieło sztuki. Yorke z tą swoją creepy twarzą i minami, pasuje idealnie do grimmowskiego klimatu. Historia przedstawiona w tym klipie opowiada się sama, nie potrzeba słów, czy napisów, wystarczy uważnie oglądać. Nie ma tu zmarnowanego kadru. Ślub kocurów, wiewiórki palące fajki, uczta królików, jeży, itd., Thom z tym krzywym chodem przez las, idealnie korespondującym z rytmem, uciekający przed krukami, zamieniający się w drzewo. I wszystko to w ciągu 5 minut.

Ja nie jestem jakimś maniakiem klipów do piosenek. Muzyka absolutnie mi wystarcza, ale raz na długi czas trafiam na coś takiego jak „There There”, co nie tylko ilustruje lub ozdabia utwór w sposób, który jest jedynie pretekstem do odtworzenia kawałka w tv, ale wychodzi daleko ponad to, staje się dziełem samym w sobie, które włącza się do obejrzenia, a nie tylko by fajniej się słuchało. A tutaj też słucha się doskonale i klimat całości jest rewelacyjny.

Cytując Mentosa, bierzcie i oglądajcie to.

https://www.youtube.com/watch?v=7AQSLozK7aA
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
ODPOWIEDZ