Rower

Awatar użytkownika
Erwartungen
Posty: 1332
Rejestracja: 29 sty 2005 00:56
Lokalizacja: Katowice

Re: [sport] Rower

Post 01 sie 2010 19:39

Fen. nie chcę poszerzać zakresu Twoich rowerowych fobii, bo piszesz, że jak do lasu dojedziesz to masz spokój...
nie zapomniałaś czasem o kleszczach? ;(

a ja sobie takie coś sprawiłem dzisiaj w nocy na domówce (znajoma, która patrzyła co robię myślała że klikam kup teraz bo jestem pod wpływem (bo to trochę tak wyglądało, włażę na allegro, wpisuję "diamant" znajduję interesujący mnie model, loguję się i klikam kup teraz :D - całość trwała może 20 sekund) Prawda jest taka, że gość już wcześniej wystawił ten rower, ja się trochę za długo zastanawiałem (bo chciałem raczej trekking i z dynamem w piaście), aukcja się skończyła, a ja zrozumiałem, że już się zakochałem w tym depeszowskim ( ;( ) rowerku, no i musiałem czekać aż sprzedający wystawi go ponownie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 01 sie 2010 19:47

EEe kleszcze są OK. Nigdy żaden mnie nie dopadł :) I gdzie tu fobia :?: ;(

Rowerek ładny, czarny i jeszcze nazywa się Diamant.

W jakiejś bajce był taki książę. Czarny charakter :8
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6445
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 02 sie 2010 12:56

hulajnoga - umarłem ;p

nie rozumiem ludzi którzy nie lubią roweru w polsce ;(
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
walking
Posty: 1281
Rejestracja: 17 sty 2010 13:41

Post 02 sie 2010 15:46

każdy mój rower mi zakosili ;(
Awatar użytkownika
dejmien
Posty: 2844
Rejestracja: 20 paź 2006 15:50

Post 02 sie 2010 20:53

Rower fajna rzecz. :) Sam kiedyś nie mogłem się bez niego obejść, ale po kraksie, którą zaliczyłem swego czasu z mojego roweru została sama rama. :lol: A teraz nie mam jakoś czasu ani weny, żeby zrobić z tym porządek.
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6194
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa

Post 20 mar 2012 14:03

W sobotę wyciągnąłem mojego +\- 8-letniego authora i zrobiłem pierwszą w tym roku przejażdżkę (parki miejskie + ogródek). Trzeba go podpompować i będę mógł śmigać! :)
Nie ma jak rower!
Awatar użytkownika
marecki129
Posty: 661
Rejestracja: 29 sie 2011 08:30
Lokalizacja: Wrocław, Goch

Post 23 mar 2012 19:19

Dobrze że sezon juz się rozpoczął. W mieście stołecznym Warszawa, przy zakorkowanej Puławskiej + obecne jaja z metrem, rower to jedyne sensowne rozwiązanie. No i poza tym, zawsze to pójdzie w mięśnie nóg, a nie brzucha :roll:
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6445
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 20 kwie 2012 00:01

jaka szkoda, że nie stać mnie na nowe opony ;(
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6194
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa

Post 20 kwie 2012 21:39

No, zużycie opon to spory problem także i u mnie. A na czym jeździsz?
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6194
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa

Post 12 lip 2012 16:29

Poluzowane wszystkie mechanizmy, rozwalone tylne koło (nie da się go napompować tak, żeby nie schodziło powietrze), przednie się zacina, w perspektywie mam wydanie przynajmniej 40 (w optymistycznym wariancie) złotych. :/
A robotę mam na takim zadupiu (jedna z najgorszych dzielnic miasta, tzw. Zatorze - obraz nędzy i rozpaczy), że nie chce się tam chodzić na piechotę. No, ale co zrobić...
em.
Posty: 3683
Rejestracja: 05 sty 2009 22:36

Post 12 lip 2012 21:39

Mój obecny rower ma tak niewygodne siodełko, że po paru godzinach pedałowania na drugi dzień czuję każdy mięsień tyłka :)
Kurczę, jakie są dobre siodełka? Kto mi doradzi? Szerokie, wąskie, takie, siakie?
gwiazdy...
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6194
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa

Post 14 lip 2012 13:01

Myśle, że lepsze będzie szerokie siodełko - wąskie potrafi wrzynać się w tyłek, poza tym wtedy - jak piszesz - czuć wszystkie mięśnie. Znam ten problem, bo sam mam zbyt wąskie siodełko. No i - oczywiście - musi być regulowane względem wzrostu, bo szkoda kręgosłupa. Niedługo idę zresztą do salonu, może dowiem się czegoś więcej. Przy okazji - czym jeździsz (rowerem miejskim, górskim, składakiem, czym innym)? Pytam, bo miejskiemu np. wystarcza wyposażenie podstawowe, jakiemuś górskiemu - nigdy nie miałem - coś bardziej wyrafinowanego. Życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 14 lip 2012 13:36

No raczej jakieś żelowe szerokie siodło do wożenia pupy codziennie ;) Siodełko zwęża się proporcjonalnie do wyczynowości sprzętu. Stąd zarówno kolaże jak i freeride'owcy używają wąskich siodełek, a w trialu wcale ich nie ma :P
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21807
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 14 lip 2012 17:32

Praktycznie nie mam roweru, nie mam na niego kasy :(
Rower ojca jest już trochę za mały.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 14 lip 2012 17:36

Ja też nie mam na rower kasy, szczególnie na taki, który bardzo chciałbym mieć:
http://www.kross.pl/pl/2012/level
Rower całkowicie poza moim zasięgiem... Cudowna maszyna :(
em.
Posty: 3683
Rejestracja: 05 sty 2009 22:36

Post 19 lip 2012 16:42

Wygląda fantastycznie, ale byś pomykał :)
Malkolit pisze:Myśle, że lepsze będzie szerokie siodełko
Też tak myślę :) I tak jak pisał Rajcu, pewno najlepsze byłoby żelowe. No, ale do tego też i maszyna powinna być odpowiednia.
Wszyscy cierpimy na brak wymarzonego roweru.
Malkolit pisze:Przy okazji - czym jeździsz (rowerem miejskim, górskim, składakiem, czym innym)?
Właściwie mam trzy do wyboru - jeden to typowy miejski rower, ale bardzo solidny (niemiecki) z szeroką kierownicą i szerokim siodełkiem, ale jest dla mnie za ciężki. No i nie daje się nim jeździć przy takiej masie po ciężkim terenie, a głównie taki tutaj mam :) Same pagórki, piach i leśne dróżki.
Dwa pozostałe (pożyczam od taty i od brata) są górskie. Jeden chyba ma tylko przednią amortyzację.
Właściwie to ja się na rowerach dobrze nie znam, ale chciałabym mieć taką typową miejską damkę.
Chociaż, z drugiej strony nie lubię i boję się jeździć po mieście w miejscach, gdzie nie ma ścieżki rowerowej, więc taki właśnie rowerek na jazdę po bezpiecznym terenie od czasu do czasu byłby dla mnie okej.
http://www.sklep.wygodnyrower.pl/compon ... 10eb56.jpg
O, np taki :) Ale kosztuje 4 patyki.
gwiazdy...
Awatar użytkownika
Malkolit
Posty: 6194
Rejestracja: 24 cze 2011 22:37
Ulubiony utwór: World in My Eyes
Lokalizacja: właściwa

Post 19 lip 2012 16:53

em. pisze: Wszyscy cierpimy na brak wymarzonego roweru.
Ja cierpię na to, że ten wymarzony rower nie działa. ;( Ja jeżdżę miejskim rowerem, starym, ale niezbyt zużytym (mechanizmy wciąż działają, problem jest z bloczkami przy kołach itd.) Dość lekki, świetny w mieście, nie nadaje się do jazdy w terenie (zresztą, górala nigdy nie miałem okazji używać). Służy głównie jako środek transportu.

A miejsc bez ścieżki rowerowej to ja też nie lubię. W ogóle Gliwice są umiarkowanie przyjazne rowerzystom, brakuje tras rowerowych w centrum chociażby (niby da się jeździć, ale w sumie to szkoda kół). Zresztą, o czym ja mówię, skoro tu nie ma nawet nocnej komunikacji miejskiej. :roll:
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 375
Rejestracja: 09 sty 2013 15:44
Ulubiony utwór: The Landscape Is Changing

Post 27 kwie 2014 11:58

Rower to mój chyba ulubiony środek transportu, jak zmieniłem siodło na wygodniejsze. ;) Uwielbiam trasę do Wisły, od Strumienia zaczyna się dukt przy samej rzece.
Awatar użytkownika
devotional
Posty: 6445
Rejestracja: 26 lut 2005 18:00
Ulubiony utwór: Master And Servant
Lokalizacja: bezdomny

Post 24 mar 2017 20:51

Czas wykopać mój z piwnicy, i wymienić opony, których nie wymieniłem od... 2012 roku ;( ;( ;( patrz wyżej...
Dialog jest językiem kapitulacji. ~Fronda.pl
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21807
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 24 mar 2017 20:59

Ja nawet nie mam roweru. Musze w końcu sobie wkupić miejski!
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn