Fishmans

Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21674
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Fishmans

Post 11 sie 2022 23:44

Myślę, że zarażenie/zaciekawienie trzech osób (Dev, Shodan i poniekąd Murzyn) oraz wymuszenie grubszego poznania/wywołanie do tablicy dwóch innych (Dragon i Mentos) uprawnia mnie do założenia tego tematu, co by rozmowy na temat Fishmans nie walały się już w kilku różnych tematach.

A tak naprawdę zakładam temat pod pretekstem pytania do Shodana, jak mu idzie ekspansja xD Widziałem na l.fm, że trylogia Setegaya pękła w całości.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16672
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 12 sie 2022 08:27

Tak. Przesłuchałem ze dwa razy pozostałe płyty z trylogii. I jest bardo dobrze. Nie zawiodłem się, chociaż uważam, że Uchū Nihon Setagaya jest chyba z tej trójcy najlepsza. Może dlatego, że najdłużej znam ten album i najwięcej posłuchałem. Jak się bardziej wgłębię w pozostałe, to napiszę na pewno coś więcej.
W ogóle to miałem ochotę już nawet sam założyć temat o Fishmans. Ta muzyka na to zasługuje. A Backbeat ni nokkatte to jest po prostu sztos. Fenomenalny utwór.:tak:
Wczoraj w pracy akurat słuchałem Fishmans jak przyszedł mój kolega na kawę. Pijemy kawę codziennie i zawsze słuchamy przy tym razem muzyki. Fajna była jego reakcja. Najpierw zapytał, co to za koty mu puszczam. Potem, co to właściwie za laska śpiewa. A potem przez całą płytę się podśmiewywał. Nie że złośliwie czy coś, ale nie mógł uwierzyć, że to męski wokal. Mówił do mnie: "Jazon (to moja ksywka w pracy) już tą muzyką czarnych zabiłeś mi ostatnio gwoździa (Gang Starr, Nas), ale teraz, to nie wiem nawet, co powiedzieć." :D
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11461
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 12 sie 2022 08:33

To teraz będziemy myśleć czym jeszcze tu Twojego kolegę pomęczyć :D

Do fishmansów pewnie wrócę w swoim czasie, będą mieli swój kącik w mojej głowie, najpierw może dobrze UNS niech się ugruntuje
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21674
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 12 sie 2022 09:08

JAZON xDDD

Coś czuję, że będziesz miał nową ksywę na forum, ala Murzyn, Dave, Mentos, itd xd

Ja nadal nie mogę uwierzyć, że się wkręcasz w Fishmans, jak jeszcze pół roku temu złorzeczyłeś, a rok temu to już w ogóle. Widać, że trafiłem z doborem albumu w bestce.

Następne w kolejce, trochę nietypowo, polecam Ci ich koncertówkę "98.12.28 Otokotachi no Wakare". To jest TA słynna koncertówka, która w tej chwili zajmuje na RYM pierwsze miejsce na liście live albumów wszech czasów oraz jakieś wysokie miejsce na liście albumów w ogóle. To jest zasadniczo best of w wersji live, ale z grubym emocjonalnym podkładem. To była mini trasa na pożegnanie basisty Yozuru, który odchodził z zespołu, ale ostatecznie była to ostatnia trasa Fishmans (a w/w koncert ostatnim koncertem) przed śmiercią Shinjiego. Atmosfera na scenie jest wyraźnie smutna, ale jednocześnie zespół gra koncert życia. Po tym jak usłyszysz Long Season z tego wydawnictwa, to gwarantuję, że nie będziesz wracał do wersji studyjnej.

Swoją drogą, ciekawa sprawa, że koncertowe Long Season jest znacznie lepiej zmiksowane niż wersja z płyty. Bardzo klarownie, przestrzennie, głęboko, tak że album brzmi przy tym jak demo. Gdzieś na RYMie ktoś fajnie napisał, że mając takiego kolosa jak Long Season, większość zespołów albo by go w ogóle nie grała, albo skróciła i uprościła, kończąc z jakąś karykaturą. Fishmans nie tylko grali na żywo wersję dłuższą, to w dodatku lepszą.

Jeszcze a propos "98.12.28 Otokotachi no Wakare", nie ma tam Backbeat, ale generalnie istnieje sporo zajebistych, wydanych oficjalnie (i na bootlegach) wersji tego kawałka, każda jest trochę, a nawet mocno, inna od reszty.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16672
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 12 sie 2022 09:23

Hien pisze:
12 sie 2022 09:08
Następne w kolejce, trochę nietypowo, polecam Ci ich koncertówkę "98.12.28 Otokotachi no Wakare".
Już to nawet ściągnąłem na dysk, ale jeszcze nie słuchałem. Chciałem najpierw obcykać trzy ostatnie albumy studyjne.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 8100
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 12 sie 2022 10:23

Jak mają więcej rzeczy pokroju psycho remiksy Łokin ze Ryzem to odpalam coś nowego od razu
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21674
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 12 sie 2022 10:44

W remiksach Fishmans nie jestem biegły, singla (EP?) Łokin ze Ryzem słuchałem chyba raz, więc musisz sprawdzać na własną rękę. W sumie dobrze by mógł się tu sprawdzić live/remix album, którego nazwy (japońskiej) nie pamiętam, ale zaraz sprawdzę.

PS. 8月の現状
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16672
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 05 sty 2024 23:39

shodan pisze:
12 sie 2022 08:27
A Backbeat ni nokkatte to jest po prostu sztos. Fenomenalny utwór.:tak:
Wczoraj w pracy akurat słuchałem Fishmans jak przyszedł mój kolega na kawę. Pijemy kawę codziennie i zawsze słuchamy przy tym razem muzyki. Fajna była jego reakcja. Najpierw zapytał, co to za koty mu puszczam. Potem, co to właściwie za laska śpiewa. A potem przez całą płytę się podśmiewywał. Nie że złośliwie czy coś, ale nie mógł uwierzyć, że to męski wokal. Mówił do mnie: "Jazon (to moja ksywka w pracy) już tą muzyką czarnych zabiłeś mi ostatnio gwoździa (Gang Starr, Nas), ale teraz, to nie wiem nawet, co powiedzieć." :D
Może nie uwierzycie, ale tenże mój kolego z mojego rocznika często na porannej kawce prosi o Japończyka, czyli utwór A Backbeat ni nokkatte. Jak jest parę dni na wolnym, to po powrocie mówi, że wręcz o Japończykach tęskni (na początku brechał). Taki nasz bestkowy rytuał. Kolega zna zasady naszysz gier, które mu wyjaśniłem. Szkoda, że za ok. 3 tygodnie odchodzi do cywila.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21674
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 05 sty 2024 23:41

Przegraj mu Fishmans na rozchodniaczka
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16672
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 05 sty 2024 23:44

He he. Wytresowałam dziada. :D
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11461
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 06 sty 2024 01:50

Ja ostatnio próbowałem wrócić do tej płyty co Hien wrzucał i jakoś... nie miałem ochoty

Yurameki górą
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup