Fly On The Windscreen

Najlepsze wykonany Fly na trasie?

Black Celebration Tour
3
19%
Devotional Tour
7
44%
Tour Of The Universe
6
38%
 
Liczba głosów 16
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6743
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa

Fly On The Windscreen

Post 18 gru 2007 12:59

Jeden z moich ulubionych i jeden z pierwszych utworow jakie uslyszalem zaczynajac swoja przygode z Depeche Mode.

Utwor grany jedynie na [przekresl]dwoch[/przekresl] trzech* (edycja posta w czasie Tour Of The Universe) trasach. Ostatnio na nowo odkrywam wersje live z Black Celebration Tour. Zupelnie inny biegun prezentuje wersja z 1993-go roku. Schrzaniona na tyle, ze wg. mnie lepszym pomyslem byloby umieszczenie Something To Do w podstawowym secie.

Sam kawalek bardzo oryginalny. Wszystkie wersje na singlu uwazam za swietne. Polecam sluchac jako jeden ciag poczawszy od Black Celebration do A Question Of Lust. Najbardziej klimatyczny moment wg. mnie calego LP'ka to plynne przejscie z FOTW w AQOL gdzie w tle bardzo cicho slychac odbiornik radiowy!

Jesli jeszcze ktos tego nie uslyszal ;) ;) to polecam wsluchac w ten fragment. ;)
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Vermidu
Posty: 96
Rejestracja: 17 gru 2007 16:55
Ulubiony utwór: WIMS
Lokalizacja: Wrocław

Post 18 gru 2007 13:06

Wątpię, że istnieje Devotee, który nie usłyszał "Fly On The Windscreen" ;).
Utwór jest świetny, zarówno pod kątem tekstu jak i wykonania.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16685
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 18 gru 2007 14:42

Obok Here Is The House najlepszy utwór z płyty. W ogóle jeden z lepszych utworów DM. I rzeczywiście najlepsze wrażenie robi słuchany ciągiem z Black celebration i A Question A Lust.
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 18 gru 2007 17:56

Tę płyte wyjątkowo dobrze słucha się jednym ciągiem i tu się musze z tobą zgodzić , a co do Fly On The Windscreen i Here Is The House też się z Tobą zgodze ;)
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11469
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 20 gru 2007 16:05

choć nie znam wersji z Black Celebration Tour to dla mnie wersja z Devotional'a jest świetna, dla mnie to nr 2 z tego koncertowego DVD, tuż po Stripped. Utwory z BC świetnie wpasowały się w klimat SoFaD wg mnie.
ogólnie Fly On The Windscreen to świetny utwór, z początku bardzo przeze mnie niedoceniany.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Jendrekdm
Posty: 100
Rejestracja: 19 gru 2007 12:47
Lokalizacja: Gdynia

Post 20 gru 2007 17:56

Cała Płyta BC jest Rewelacyjna i ma niesamowity Klimat a ten utworek jest jednym z wielu super nagranek na tym Albumie. A odnośnie wersji z SOFAD Tour jest także oki - po prostu jest inna
Awatar użytkownika
deserve
Posty: 112
Rejestracja: 24 lis 2007 13:14
Ulubiony utwór: the love thieves
Lokalizacja: krakowskie

Post 20 gru 2007 20:19

Mnie wersja z devotionala denerwuje... Moim zdanie najlepsz jest wersja albumowa z Black Celebration :nlmda:
Awatar użytkownika
Mr.X
Posty: 235
Rejestracja: 21 paź 2008 13:21
Ulubiony utwór: Walking In My Shoes
Lokalizacja: Trzebiatów

Post 16 lut 2009 12:58

Fly On The Windscreen - Jedna z najlepszych piosenek w dyskografii dm.
"Żyj chwilą, jakby to była ostatnia chwila Twojego życia."
Awatar użytkownika
_precious_
Posty: 3316
Rejestracja: 27 wrz 2005 23:40
Ulubiony utwór: Barrel of a Gun

Post 17 lut 2009 12:04

Znakomity tekst , jeden z lepszych ktore spłodził Martin choc nie tak dobry jak np; Blasphemous Rumours , muzycznie doskonały miło było by go usłyszec na nadchodzacej trasie .
Jari

Post 17 lut 2009 12:18

Spoko piosenka... niepotrzebnie tylko na końcu jest ten tekst o całowaniu, podchodzeniu i że koniecznie teraz... ale ogólnie elegancki song.
Awatar użytkownika
The Darkest Star
Posty: 2331
Rejestracja: 09 sie 2007 17:57

Post 24 mar 2009 11:38

jeden z najlepszych perełek wśród depeszowego dorobku, moim mało skromnym zdaniem..
wprowadza w taki dziwny, tajemniczy świat, który wykreował sam autor tekstu..
nogi same chodzą, bioderka się bujają.. nie ma rady. inaczej się nie da.. idealna nuta na depeszowe imprezy..
niby szybka, niby wolna.. do końca nie wiadomo jak się zachować przy tej piosence.. ale chyba nie trzeba się zastanawiać bo jak już wspomniałam- nogi same poniosą na parkiet..
tekst genialny. muzyka genialna.
niczego więcej nie trzeba..
Awatar użytkownika
Daria The Revelator
Posty: 3337
Rejestracja: 18 wrz 2006 00:29
Ulubiony utwór: world in my eyes
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Post 24 mar 2009 12:41

jako, że sentymencik do całej płyty mam, to i fotw lubię bardzo bardzo. dziwne sample, mroczny klimat, jedna z lepszych kompozycji na bc.
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9108
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 26 mar 2009 23:57

Ja powiem, ze faktycznie, najlepiej sie slucha w ciagu. Kawalek rewelacyjny, ale ze cala plyta jest odjechana nie moge powiedziec najlepszy, bo jest tam kilka dla mnie wiekszych perelek jak chocby New Dress, Stripped, Black Celebration, A Question Of Time czy It Doesn't Matter Two. Mimo to nic nie odbierze klimatu FOTW.
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
puma
Posty: 2935
Rejestracja: 29 lip 2006 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Post 27 mar 2009 11:33

Kocham ten utwór i całą płytę.
Mam sentyment nie byle jaki.
Jedna z najlepszych piosenek DM.
Więcej grzechów nie pamiętam. :D
Awatar użytkownika
Czez
Posty: 9108
Rejestracja: 22 lut 2009 00:43
Ulubiony utwór: Cala masa
Lokalizacja: Glasgow

Post 01 kwie 2009 11:53

Jeszcze taka mala dygresja ode mnie:
Ten fragment tekstu jest najlepszy w tym utworze
The more I look
The more I see
The more I feel
A sense of urgency
Enjoy The Silence
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 05 kwie 2009 15:45

Oj bo przeczytałem i teraz będę musiał posłuchać znowu kilka razy, a jak mi się coś wkręci to nie odejdzie znowu przez długi czas. Dla mnie jeden z lepszych kawałków na BC. Bardzo lubię te, co najmniej specyficzne, sample.
Awatar użytkownika
slick
Posty: 6743
Rejestracja: 15 lis 2004 17:36
Ulubiony utwór: Everything Counts
Lokalizacja: Warszawa

Post 09 maja 2009 09:51

Doszla zacna ankieta przy ktorej o dziwo sie wachalem pomiedzy BC a TOTU. Wersje z '93 lubie ale Luksemburg ja odstawil bez najmniejszych problemow (udalo sie i to bez Alana ;) ).

Za co glos na '86? Ano za to co pogladowo widac tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=xCFZBYyNGeM
  • dluzszy wstep (poczatek),
  • obledny sampel z "chuchaniem" (nie smiac sie z okreslenia, ktos ma inny pomysl na to, co Alan tutaj przetworzyl) :)
  • obledna modyfikacja utworu po 2 zwrotce (start od 3:14)
  • pady perkusyjne (3:20)
  • swietna solowka na koniec od (5:02)
Hej, jeśli masz problemy z logowaniem na forum to spróbuj z przypomnieniem hasła. Jeśli to nie pomaga, skontaktuj się ze mną. Postaram Ci się pomóc. :mrgreen:
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11469
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 09 maja 2009 13:23

Mój głos na wersję z Devotional Tour za:

- fajny bit i skrecze
- panie w chórkach
- donośny wokal Dave'a
- zakończenie utworu tym pojedynczym "kiss me", niezły erotyk z tego kawałka i ładnie to wydobył Dave, czasem zamiast się drzeć prawie szeptał do mikrofonu no i te jego tańce, fanki musiały szaleć chyba he he
- no i ładny udział publiki przy "nooooooooow" :P
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
astiz

Post 09 maja 2009 19:20

Zagłosowałem na BC Tour;a wersja TOTU na razie musi poczekać na ocenę jakąkolwiek.
Cała płyta BC jest rewelacyjna,niech świadczy o tym chociaż to,że AQOT uważam za najsłabszy na BC.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21685
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 09 maja 2009 22:37

stripped pisze:- fajny bit i skrecze
- panie w chórkach
za te 2 rzeczy najbardziej nie lubie tej wersji, na cholere te skrecze?
Już jestem w stanie zrozumiec takie I Want You Now zrobione na modną wtedy trip hopową modłe (bo akurat tamten kawałek rzeczywiście zajebiście wyszedł) ale do cięzkiej choroby po co skrecze w FOTW? Po jakiego siusiaka? To tak pasuje do tego utworu jak wąsy do Gahana.
No i panie w chórkach. Ja tych murzynek (nie ważne w jakiej konfiguracji) nigdy nie lubiłem. Jedyny moment gdzie jako tako pasowały to końcówka In Your Room ze wszystkich tras ale już takie Halo z tym wyciem było nie do zniesienia. Fly też.
stripped pisze:- zakończenie utworu tym pojedynczym "kiss me"
To rzeczywiscie dobry motyw i chyba jedyny wyraźny plus wersji z Devotional Tour.
Na razie jeszcze nie zagłosowałem ale w sumie i tak pewnie pójdzie na BC Tour.
fajnie pomajstrowali przy tym utworze z resztą to moim zdaniem najbardziej niedoceniona trasa ze wszystkich. Najlepsza wersja Stripped, fenomenalne New Dress i co z perspektywy czasu bezcenne - nie ma Enjoya :D
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn