CABARE+

Jari

CABARE+

Post 06 mar 2010 02:04

Zaczynamy nowy etap w tzw. 'działalności grupy'. Claustrophobia. tak to się nazywać będzie. Na dniach podam więcej szczegółów, a już w przyszłym tygodniu zaprezentujemy w całości jeden z utworów z nowej płyty.
Jari

Post 11 mar 2010 20:07

No dobra, to już jutro... Będzie premiera on line 'Around My Face (Music)'. Nerwóweczka troszkę jest... Mam nadzieję, że Wam się spodoba...
Jari

Post 12 mar 2010 11:10

No i nadeszła ta wiekopomna chwila... :) Mam nadzieję, że choć troszkę się spodoba wytwór naszej chorej wyobraźni muzycznej. Takie jest nowe brzmienie naszego zespołu... nowe/stare... Around My Face (Music)

Around My Face (Music)
Awatar użytkownika
Rajca
Posty: 6051
Rejestracja: 02 wrz 2006 15:35

Post 12 mar 2010 11:34

Mojo dziedzino muzyki to nigdy nie było, tym bardziej zawsze "bałem" się podchodzić do waszej twórczości, ale! Jest ale, mi to tam się podoba, w mój prosty niewyszkolony sposób, przestrzennie jest, co lubię ;)
Awatar użytkownika
Daria The Revelator
Posty: 3337
Rejestracja: 18 wrz 2006 00:29
Ulubiony utwór: world in my eyes
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Post 12 mar 2010 12:06

chora wyobraźnia muzyczna zadziałała w dobrą stronę. ;)
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21674
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 12 mar 2010 20:51

Pierwsza rzecz, widzę, że się Jarek wyrobił nieco wokalnie ;)
Znalazłeś dobrą dla siebie tonację i od razu lepiej wszystko brzmi.
Nie mówię, że to już Everest ale brzmi lepiej niż na Homo.
Akcent jednak masz słaby (aj łont to fil jor mjjjuziiiik).

Zaś co do muzyki.
Ogólnie jest świetnie. Nie mam pytań.
Jesli jednak ja bym ten kawałek robił, to z pewnościa nie byłby taki porcelanowy.
Ten motyw, który staruje od 0:17, brzmi trochę jak z dobranocki.
Brakuje mi też jakieś "momentu", do którego cały kawałek zmierza, jakiejś solówki na klawiszach, pauzy, wybuchu muzycznego. Jest dosyć monotonnie (chyba, że uznać za takim "moment", zaśpiewy od 3:30).
Pod względem schematu, przypomina mi to trochę "Wrong". To nie jest schemat - zwrotka, refren, zwrotka, mostek, refren - wyszła raczej mantra, wyliczanka (to nie jest obelga). Zawsze to coś innego.
Ostatnia rzecz jakiej mi brakuje to jakaś porządna coda.
To znaczy, niby od 4:38 coś na ten kształt się pojawia ale trochę krótkie ;)
Wiem, czepiam się ale to nadal takie rozważania w stylu "ja bym to zrobił tak".
To nie są rzeczy, które wytykam bo tak na dobrą sprawę nie ma się czego tu czepiać, to Wasz i po Waszemu kawałek. No może poza brakiem jakiegoś centrum ale taki schemat mi poprostu nie odpowiada, dlatego tez między innymi nie lubię za bardzo "Wrong".
Aha i jeszcze pytanko, podkład perkusyjny jest taki cichy specjalnie?

I to tyle, fajnie znowu usłyszeć coś Cabaretu, zwłaszcza, że się ociągacie z ta płytą ostro. Jest ok!
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 13 mar 2010 13:08

To może ja wypowiem się z pozycji osoby nie słuchającej tego typu muzyki.

Nie wiem czy lubicie porównania, ale przemknął mi przez myśl m.in Kraftwerk ;)
Podobnie jak Hienowi brakuje mi stopniowania emocji. Ale to moje osobiste preferencje.

Wokal wtopiłabym bardziej w muzykę. Podkręciłabym głos żeby był bardziej soczysty. Nie jakoś chamsko, ale odrobinę. Chodzi mniej więcej o to żeby był on przestrzenny, tak jak muzyka.(może takie rzeczy to tylko w Erze :P ).
Ta końcówka od 4.38 podoba mi się najbardziej :)

Ot taki feedback od laika :P (w końcu nie jestem muzykiem, nie znam się na technice nagrywania itd i opieram się tylko na swoim słuchu i podstawowym wykształceniu muzycznym).
Here's where the fun begins.
Jari

Post 13 mar 2010 20:42

Postaram się odpowiedzieć na kilka uwag. A więc tak:

Dzięki za mimo wszystko miłe słowa. Niebawem będzie więcej tego typu rzeczy od nas.

Hien:

Dzięki za pozytywne słowa co do wokalu. W tym konkretnym utworze zastosowaliśmy pewien trick polegający na zaśpiewaniu piosenki w normalny sposób i drugim głosem o oktawę wyżej. Co prawda w trakcie nagrywania myślałem, że wyrwie mi jaja z miejsca gdzie są obecnie ale efekt jak najbardziej pozytywny na końcu nagrania. Te dwie współbrzmiące linie wokalne dają taki chyba fajny posmak, ale to już muszą ocenić słuchacze. Perkusja celowo jest cichsza w tym numerze - zależało nam na wyeksponowaniu syntezatorów, które wydaje mi się bardzo nam wyszły w tym numerze. Perkusja nie nadaje rytmu, ona tylko służy do nabicia tempa i takiego lekkiego kolorytu. Zależało nam, żeby ten numer był brzmieniowo słodki, właśnie nie chropowaty tylko słodki dlatego też cały poszedł przez kompresory tubowe nadające lampowe, analogowe ciepłe brzmienie. Myślę, że drapieżność dźwiękową znajdziesz w innych utworach na pewno ale nie ukrywam, że ten album będzie wygładzony dźwiękowo, starzejemy się, dojrzewamy, urodziło mi się dziecko, spokorniałem - to ma swoje przełożenie na nutę.

Fen.: Wokal nie może być przestrzenny w tym utworze bo wiele przestrzeni jest w muzyce. Takie połączenie obu tych elementów przesyconych reverbami, deleyami zrobiłoby z tego jajecznicę muzyczną. Musi być taka równowaga a taką zapewnia jej mimo wszystko chyba wyrazisty wokal i delikatna nabijana perkusja. A w tle te rozmyte kolarze dźwiękowe. To był zamierzony efekt. Ale pomyślę, czy nie rozszerzyć nieco w panoramie stereo wokalu tak aby szedł szerzej. Jak ktoś się mocno wsłucha w drugi wokal (ten w tle) to usłyszy, że przez cały utwór jeżdzi on z lewej strony do prawej i nazad.
Awatar użytkownika
Fen.
Posty: 1682
Rejestracja: 27 sty 2010 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Post 13 mar 2010 20:54

Napisałam co ja słyszę i przecież dodałam, że szczyptę :P

Fajnie z tym drugim głosem, nawet nie zorientowałam się, że to ta sama osoba. :lol:
Here's where the fun begins.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21674
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 14 mar 2010 00:28

Jari pisze: Dzięki za pozytywne słowa co do wokalu. W tym konkretnym utworze zastosowaliśmy pewien trick polegający na zaśpiewaniu piosenki w normalny sposób i drugim głosem o oktawę wyżej.
Zauwazyłem to, chociaż przyznam szczerze, że myślałem, że zrobiliście po prostu pitcha z oryginalnego wokalu :D
Podobny patent zastosował gdzies Steven Wilson ale w bardziej psychodelicznej formie.
Jari pisze: Perkusja celowo jest cichsza w tym numerze - zależało nam na wyeksponowaniu syntezatorów, które wydaje mi się bardzo nam wyszły w tym numerze.
I dobrze wyszło. Jest motorycznie ale bez niepotrzebnego bitu.
Jari pisze: Zależało nam, żeby ten numer był brzmieniowo słodki, właśnie nie chropowaty tylko słodki dlatego też cały poszedł przez kompresory tubowe nadające lampowe, analogowe ciepłe brzmienie. Myślę, że drapieżność dźwiękową znajdziesz w innych utworach na pewno ale nie ukrywam, że ten album będzie wygładzony dźwiękowo, starzejemy się, dojrzewamy, urodziło mi się dziecko, spokorniałem - to ma swoje przełożenie na nutę.
I bardzo dobrze, tak jak pisałem, kawałek po Waszemu i w klmacie, który aktualnie "czujecie".
Mozna by to na koncercie ładnie rozimprowizować z jakimiś ambientowymi wstawkami.

Czyli mam się generalnie spodziewać, że płyta będzie brzmieniowo jaśniejsza?
To juz finalny master?
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Jari

Post 18 mar 2010 09:08

To jeszcze nie jest finalny master, w wersji albumowej więcej dzieje się jeszcze wokalnie w końcówce i jesto troszkę inaczej zmasterowana, więcej jest częstotliwości niskich a ściągnięta nieco góra, ale fakt jest fajtem, że album jako całość będzie jaśniejszy brzmieniowo, bardziej przestrzenny (stąd przewrotna nieco nazwa Claustrophobia (Somewhere In Between)). A sam utwór inspirowany jest pewnym innym utworem... Nie jest jego kalką, ale na pewno duży wpływ miała melodyka i brzmienie zawarte w tamtym utworze... Inspiracją był utwór 'Purple Waves' Chris'a Franke (ex Tangerine Dream).
Jari

Post 27 maja 2010 09:48

Właśnie wysłałem na serwer nowy serwis CABARET. Zmieniliśmy wygląd na bardziej ascetyczny, a teraz już tylko skupiamy się na muzyce i nowym albumie. Zapraszam: http://www.cabaret.net.pl
Awatar użytkownika
Lost Paradise
Posty: 197
Rejestracja: 04 lip 2005 15:02
Lokalizacja: Samoobrona

Post 09 cze 2010 22:38

Macie chyba jakieś problemy ze stroną:
http://img99.imageshack.us/img99/8681/beztytuudasd.jpg
Jari

Post 10 cze 2010 00:02

Nie, to wina zbyt czułych programów antywirusowych, które nie potrafią prawidłowo oszacować kod licznika i oznaczają go jako zagrożenie wirusem. Ale sprawdź teraz czy wszystko jest ok, podmieniliśmy plik wykonawczy java i flash. Wszystko powinno być już OK.
Jari

Post 02 lip 2010 11:27

Bardzo ważny update!!!

- Nowi ludzie w zespole: Marcin Urban & Bartek Aliński
- Niebawem pierwsze daty koncertów
- Zmiany na stronie...

http://www.cabaret.net.pl
Jari

Post 29 sie 2010 14:04

Zapraszamy na stary/nowy serwis zespołu. To już ostatnia zmiana wyglądu przed wydaniem albumu i koncertami, których mam nadzieję, będzie jakaś rozsądna ilość. Zapraszam: http://www.cabaret.net.pl
Jari

Post 01 wrz 2010 09:45

Oto pre mixed version naszego wspólnego utworu z Darrinem Huss'em z Psyche. Są jeszcze pewne błedy, które trzeba poprawić, ale generalnie tak to będzie szło na albumie... Czekamy na opinie.

http://www.cabaret.net.pl/webdownload/a ... ersion.mp3
Jari

Post 13 lis 2010 22:54

Oto pre mixed version naszego wspólnego utworu z Aleksandrą Bilińską z Płynów. Są jeszcze pewne błedy, które trzeba poprawić, ale generalnie tak to będzie szło na albumie... Czekamy na opinie.

http://www.cabaret.net.pl/webdownload/a ... ersion.mp3
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16672
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 14 lis 2010 17:39

Zaje.bisty utwór i jeszcze lepsza wokalistka muszę przyznać. :fletch:
Awatar użytkownika
SinnerInMe
Posty: 801
Rejestracja: 17 lip 2008 17:13
Ulubiony utwór: Higher Love
Lokalizacja: Warszawa

Post 14 lis 2010 20:48

Jak zobaczyłem w linku "Climbing Up The Walls", to aż zadrżałem :) Znakomite, równie genialne jak oryginał. :tak: