Best of Forum (Edycja albumowa)

Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21724
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 wrz 2022 13:22

Ja tylko zaznaczę, że wielokrotnie słuchając Arki, piernąłem sobie w stołek. Ale z pełnym szacunkiem dla wykonawcy.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11494
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 wrz 2022 13:24

Dzisiaj zachęcałem do tej muzy kumpla w pracy, kawałkami bo nie było czasu, przy Urchin stwierdził że widzi Islandię i faktycznie i mi migają przed oczami jakieś fiordy i trochę myślę o Björk z Homogenic.
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4387
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post 22 wrz 2022 13:27

Hien pisze:
22 wrz 2022 13:22
Ja tylko zaznaczę, że wielokrotnie słuchając Arki, piernąłem sobie w stołek. Ale z pełnym szacunkiem dla wykonawcy.
To się ceni
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 12 - EDYCJA IMIENIA SALVADORA DALIEGO
STATUS: ZBIERAM GŁOSY - 4/8
FINAŁ: 12 MAJA
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16701
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 22 wrz 2022 14:10

mintaj pisze:
22 wrz 2022 13:17
to na pewno nie jest płyta do słuchania sobie tak o podczas przeglądania memesków
Nigdy nie przeglądam memesków.😎
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11494
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 22 wrz 2022 14:13

Memeski przeglądają Ciebie
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 8126
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 22 wrz 2022 14:18

Hien pisze:
22 wrz 2022 13:22
Ale z pełnym szacunkiem dla wykonawcy.
Przekażę
Bo to jest wyraźnie męski głos udający tylko damski i mnie się to już nie podoba.
A to ciekawe zdanie shodana, nie powiedziałbym, że w tych wysokich rejestrach jest coś udawane. IMO takie ma być

Nie zawsze musi być harmonijnie i melodyjnie, mam nadzieję, że kolejne wrzutki w miarę podobnie się przyjmą, choć nie ukrywam, że teraz będą mocno oddawać aurę na zewnątrz.
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21724
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 22 wrz 2022 14:52

Ja się również nie zgodzę z tym żeby to był męski głos "udający" damski. Przynajmniej ja nie odnoszę wrażenia jakby Arka coś udawała. Równie dobrze można powiedzieć, że falsety Prince'a to udawanie kobiety. Taką po prostu Arca ma stylowę, mnie to brzmi jak naturalny śpiew w pewnej konwencji, niż udawanie, ale wiadomo, że ten obraz zakrzywia przemiana Arki w kobietę, w ostatnich latach.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16701
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 22 wrz 2022 16:26

O zaledwie wczoraj pisałem reckę, a już dzisiaj kolejny utwór zatrybił - Sin Rumbo o ile się nie mylę.
Hien pisze:
22 wrz 2022 14:52
ale wiadomo, że ten obraz zakrzywia przemiana Arki w kobietę, w ostatnich latach.
W pewnym sensie pewnie tak. Ciekawy jestem w jakim stopniu u Arki ta przemiana się już dokonała. Ale w głosie coś tam jednak jeszcze zostało z mężczyzny. Nawet nie wiem, czy głos można też zmienić jakoś.
A mówię Dragon nie o wysokich, a tych niskich rejestrach. Nie cały czas też, ale w niektórych fragmentach. W każdym razie tak czy inaczej - zbyt fajnego wokalu jak dla mnie Arca nie ma.
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 8126
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 22 wrz 2022 16:41

W takim razie kompletnie nie rozumiem problemu, sorry. Cała zabawa polega tutaj na tej nieuchwytności, zmyślnej i płynnej zmianie, nigdzie nie wydaje mi się to jakoś wyraźnie poza muzyką.
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16701
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 22 wrz 2022 17:08

Ale nie ma problemu. Mówię tylko, że głos Arcy mnie czasami zwyczajnie drażni i psuje odbiór. Ot wszystko.
Część instrumentalna dużo lepsza od wokalnej.
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11494
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 25 wrz 2022 10:47

Devo jak z tą Arcą? Bo jeśli prędko nie wjedzie to puszczę mbv
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21724
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 25 wrz 2022 10:59

Ja napiszę w imieniu Deva

"Łooo, Dragon zapodał super płytę, ale ekstra nie spodziewałem się, kurde, coś tam słyszałem o arce, ale nie słuchałem bo jestem debilem, ale super płyta Łooo piękny krążek, daję złoto ale super megafakinsuperkul lubię klimaty queer, to mi się super słuchało, ale fajny album człowieku, super brzmienie, będę wracał, złoto dla Smoka ojezu"
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11494
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 25 wrz 2022 11:17

wzmianka o debilu brzmi legitnie
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
shodan
Posty: 16701
Rejestracja: 04 lis 2007 14:18
Ulubiony utwór: Halo

Post 25 wrz 2022 13:44

:lol: Hien, sam dev by tego lepiej nie opisał. :lol:
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11494
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 26 wrz 2022 09:33

No dobra, brak odzewu poczytuję za ciche przyzwolenie by lecieć dalej.

Można omawiać album loveless od grupy my bloody valentine
mintaj pisze:
28 sie 2022 20:37
Niech tak się stanie

My Bloody Valentine - Loveless

No dobra, czas na klasyka. Płyta z różową okładką to była moja biblia, to był mój koran, to było COŚ dla mnie tę dekadę temu. Odkryłem ją tego słynnego lata 2011, o którym pisałem w topce utworowej - wtedy po prostu przeleciała między moimi uszami, nie wywołując żadnego wrażenia. No dobra, w zasadzie to nawet pamiętam, że mnie trochę znużyła, bo po prostu nie kumałem za cholerę tego grania i brzmiało to dla mnie jak zepsuty odkurzacz czy [tu wstaw inne zabawne porównanie brzmienia MBV do sprzętu RTV-AGD]. Gdzieś tam, z rok później, dałem jej kolejną szansę, bo ktos mi powiedział, że to generalnia taaka rzecz i w ogóle i wrażenie było ciut lepsze, ale jeszcze do piania z zachwytu było daleko.
Wiele się zmieniło pod koniec roku 2012 - świat, niestety, się nie zakończył, ale jakoś w owym czasie wkraczałem w świat post-punku, wkręcałem się w te wszystkie S*ansy, Televisiony etc. To był piękny czas dosłownie nicnierobienia, w tymże okresie przechodziłem GTA San Andreas na notebooku bez myszki (ważne!), w którym często słuchałem własnego radia z mniej znanymi rzeczami z początku lat 90 (nie chciałem wybijać się z immersji). Jedną z tych rzeczy był pierwszy kawałek tej płyty i jeśli miałbym wybrać swój soundtrack z tamtego okresu, to na pewno bym go umieścił, oprócz Alice in Chains oraz Cocteau Twins, na które to wówczas miałem przezajawkę. Ale pal to sześć, po prostu chciałem dać do zrozumienia, że kolejna bariera pękła. xD
A na dobre to się, proszę ja was, wkręciłem w ten zespół, podczas premiery m b v, która miała miejsce pewnej nocy w 2013, jakoś w lutym. To był chyba jedyny przypadek, gdy zarwałem noc celem oczekiwania na premierę jakiegoś albumu muzycznego. Z wieloma artystami to generalnie miewałem tak, że często pomagało mi przesłuchanie jakiegoś innego ich albumu - tutaj sprawiło to, że zostałem wrecz sajkofanem tej płyty.
Teraz jestem stary i częstuje moje wnuki... nie no, teraz po prostu już do tej płyty wracam rzadziej, osłuchała mi się, ale nadal ją uwielbiam. Za co? Bo to po prostu zbiór świetnie napisanych piosenek, no na litość boską. I jestem fanem tego rozmytego, sprzężonego, onirycznego brzmienia. Tylko tyle i aż tyle. Kto nic nie poczuje przy takim Sometimes czy What you want ten tromba i czyta Porcys wspak. Howgh!

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... GmpqmzpLZU
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11494
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 26 wrz 2022 09:42

Swoją drogą przy okazji taka myśl moja że chyba na przyszłość może lepiej byłoby zakładać serio osobne tematy na albumy i wtedy mniejszy bigos by był. Mogę się nawet zobowiązać i stare albumy tak powrzucać - opis a potem w kolejnych postach zacytować nasze recenzje. Wygodniejsze byłoby do tego wracać po czasie.

P.S.

dajce znać co myślicie o tym, możnaby zacząć nawet od tego loveless
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
Dragon
Posty: 8126
Rejestracja: 18 lip 2013 12:07
Ulubiony utwór: Motyle
Lokalizacja: woj. wałbrzyskie

Post 26 wrz 2022 10:04

Dalej trzymam się opcji jeden temat dla wszystkich, w ogóle nie uważam, że jest jakiś śmietnik. Mudżyn cały czas szuka jakichś urozmaiceń i chce jeszcze coś udoskonalać xD
Awatar użytkownika
stripped
Posty: 11494
Rejestracja: 09 wrz 2006 17:01
Ulubiony utwór: hajerlow

Post 26 wrz 2022 10:16

Oczywiście! Czekam na koniec sezonu by znowu do*ebać się do śmietnika jaki mamy w lidze xD
"Murzyn wielkim wezyrem był i jest" - munlup
Awatar użytkownika
mintaj
Posty: 4387
Rejestracja: 18 maja 2010 20:22
Ulubiony utwór: No na pewno nie somebody
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post 26 wrz 2022 10:41

Kiedyś to już proponowałem xd
Za wszelkie wypowiedzi z mojej strony, poza tymi którymi mógłbym kogoś urazić, najmocniej przepraszam.

DEPESZWIZJA 12 - EDYCJA IMIENIA SALVADORA DALIEGO
STATUS: ZBIERAM GŁOSY - 4/8
FINAŁ: 12 MAJA
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 21724
Rejestracja: 14 maja 2006 22:37
Lokalizacja: Sam's Town

Post 26 wrz 2022 10:49

Byłoby ok, gdyby można było zrobić podkategorię i tam operować, ale nie mamy takich UPRAWNIEŃ. Bez tego zrobi się taki kosmiczny śmietnik, że nas wypierdoIi dosłownie w kosmos.
"Idę spać bo nienawidzę ludzi" - Murzyn